|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/6/22: اخبار كوتاه شهرستانها
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9224
پنجشنبه سوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9033 22/6/96 > صفحه 8 (شهرستان) > متن
 
      


اخبار كوتاه شهرستانهاافتتاح شركت صنعتي و توليدي ياسين شيمي ققنوس در شهرستان خرمدره
    خرمدره - خبرنگار رسالت: طي مراسمي در هفته دولت با حضور مهندس درويش اميري استاندار زنجان و هيئت همراه و محمدي فرماندار و حجت الاسلام حسيني امام جمعه و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني شركت صنعتي و توليدي شيمي ققنوس با اشتغالزايي 18 نفر افتتاح شد.
    
    
    نمايندگان خراسان رضوي در رشته هاي معارفي مسابقات سراسري قرآن كريم خوش درخشيدند
    مشهد-خبرنگاررسالت: در آغازين روزهاي چهلمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم، نمايندگان شايسته خراسان رضوي موفق به كسب دو عنوان برتردررشته هاي معارفي شدند.
     با پايان يافتن مسابقات بخش اول چهلمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم برگزيدگان رشته هاي معارف و تفسير قرآن كريم، اذان، دعاخواني و مديحه سرايي اعلام شد.
    سيد محمود سجادي، سيد مجتبي جليلي زاده و سيد ابوالفضل علوي، هر سه نماينده خراسان رضوي بودند كه به مرحله نهايي رشته تفسير چهلمين دوره مسابقات كشوري راه يافتند كه از اين سه نماينده خراسان رضوي، سيد مجتبي جليلي زاده، توانست در رشته تفسير قرآن كريم رتبه دوم چهلمين دوره مسابقات سراسري را كسب كند.
    
    
    اعتماد نابجا باز هم دردسر ساز شد
    نيشابور- خبرنگار رسالت: فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور گفت: فردي كه با سوء استفاده از اعتماد دوستش اقدام به برداشت غير مجاز از حساب بانكي وي كرده بود، شناسايي و دستگير شد.
    سرهنگ حسين بيات مختاري اظهار داشت: با ارائه مرجوعه قضائي از سوي مردي جوان مبني بر برداشت اينترنتي غيرمجاز از حساب وي، رسيدگي به پرونده در دستور كار كارشناسان پليس فتا اين فرماندهي قرار گرفت.وي افزود: در بررسي هاي به عمل آمده مشخص شد متهم به طور سريالي از طريق رمز دوم كارت عابربانك شاكي پرونده اقدام به برداشت غيرمجاز و پرداخت اينترنتي قبوض مي كرده است.
    فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور تصريح كرد: كارشناسان پليس فتا پس از يك سري تحقيقات فني متهم را شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي دستگير كردند.بيات مختاري عنوان كرد: متهم 23ساله كه دوست مالباخته است در مواجهه با مستندات پليس به بزه انتسابي و برداشت غير مجاز يك ميليون و 300 هزار ريال از حساب دوستش به صورت اينترنتي اعتراف كرد.
    
    
    براي اولين بار در استان گيلان: متقاضيان نصب انشعاب آب ، پكيج انشعاب را از فروشنده طرف قرارداد دريافت مي نمايند
    رشت-خبرنگاررسالت: به گزارش دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني شركت آب و فاضلاب استان گيلان، معاون مالي و پشتيباني اين شركت از عقد قرارداد جهت فروش مستقيم پكيج انشعابات به متقاضيان انشعاب آب خبر دادمحمود فيروزي معاون مالي و پشتيباني آبفاي گيلان با اشاره به اينكه براي اولين بار در استان جهت تامين پكيج هاي انشعاب آب بالغ بر 21 ميليارد ريال قرارداد منعقد نموديم افزود: بر اين اساس تنخواهي معادل قرارداد از سوي شركت طرف قرارداددر اختيار انبار اين شركت قرار داده و متقاضيان، هزينه خريد پكيج را به شركت فروشنده پرداخت مي نمايند.وي هدف از انعقاد اين قرارداد را ذخيره كافي موجودي انبار و كاهش دوره نصب انشعاب آب عنوان كرد كه رضايت مشتركين را در پي خواهد داشت.
    
    
    نايب رئيس شوراي اسلامي زرين شهر: ساختن شهر، به دست خود مردم انجام مي شود
    فولادشهر – خبرنگاررسالت: نايب رئيس شوراي اسلامي زرين شهر گفت:شهر تنها محدود به پل، تقاطع و معابر نيست و عمران شهري صرفا پرداختن به چنين اموري تعريف نمي شود از اين جهت براي شناخت شهر بايد تعريف دقيق داشت.شهر سازه اي چند بُعدي و زنده است كه فرهنگ، ارتباطات، روابط اجتماعي و تعامل درون سازماني اهميت آن را تبيين مي كند و شوراي شهر محل سياستگذاري و نظارت بر اين سازه است كه حتما بايد ابعاد گوناگون شهر و زندگي شهري را با نگاه انسان مدارانه در كاركردش لحاظ كرده تا جنب و جوش لازم در شهر به وجود آيد و قطعا شهر بي صدا، شهر توسعه نيافته اي است كه شهروندان آن از نشاط اجتماعي لازم برخوردار نيستند.سودابه باقري افزود: اعضاي منتخب شوراي شهرمي دانند كه ورود آن ها به شورا آغاز فرآيند «پاسخگويي» آن هاست واز اين جهت تك تك اعضاء شوراي اسلامي زرين شهر بهتر است همواره خود را در اتاق شيشه اي و شفاف تصور كنند و همواره دلايل تصميمات و مصوبات خود را با افكار عمومي درميان بگذارند و حتي اگر ذهن و زبان مطالبه گري نيز در ميان شهروندان وجود نداشته باشد آن ها خود دست به كار شده و با اطلاع رساني دقيق و درستِ تصميمات، درعمل به موكلان خوداحترام بگذارند و مهم ترين پيش نياز اين رويكرد، ايجاد شفافيت اطلاعات براي تمام شهروندان است.باقري تاكيد كرد: شهر خوب، يافتني نيست؛ ساختني است و ساختنِ شهر، به دست خودِ مردم انجام مي شود لذا بايد توجه داشت يكي از مهم ترين عوامل پيشرفت و توسعه شهري، همان مشاركت هاي مردمي در فعاليت هاي شوراي اسلامي شهر و شهرداري است.
    
    
    با حضور مسئولان استاني و شهرستاني در شهر دهدشت برگزار شد: تجليل از دانش آموزان ممتاز جامعه ايثارگري
    دهدشت-خبرنگاررسالت: ويژه برنامه (جوانه هاي اميد ) تجليل از دانش آموزان ممتاز جامعه ايثارگري با حضور مسئولان استاني و شهرستاني در شهر دهدشت برگزار شد. به همت اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان كهگيلويه ويژه برنامه جوانه هاي اميد تجليل از دانش آموزان ممتاز جامعه ايثارگري با حضور امام جمعه ،امام جمعه موقت،معاون فرماندار ،معاون فرهنگي مدير كل بنياد شهيد استان كهگيلويه و بويراحمد روابط عمومي فرمانداري،كاركنان بنياد شهيد،خانواده هاي شهدا و ايثارگران و دانش آموزان ممتاز جامعه ايثارگري در سالن شهيد آويني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان كهگيلويه برگزار شد.
    سيد كمال الدين دولتخواه، رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان كهگيلويه دراين مراسم ضمن عرض خير مقدم و خوشامد گويي از مسئولان و خانواده هاي ايثارگران كه در جلسه حضور داشتند گفت؛يكي از دغدغه هايي كه بشر
    تا كنون دنبال او بوده است مقوله توسعه بوده و هر كدام از انديشمندان و كساني كه دنبال تبيين مقاله توسعه بودند نظر خاصي را براي رسيدن به توسعه پايدار براي هر كشوري تفسير مي كردند.وي افزود؛نيروي انساني رشد توسعه پايدار را براي هر كشوري هموار مي كند اما چه كساني را نيروي كارآمد براي آيندگان به عنوان يك امر مهم پرورش بدهد،قطعا جوانه هاي اميد،دانش آموزان،دانشجويان اين نيروهاي انساني هستند كه اگر خوب تربيت شوند ،آينده كشور مديون اين هاست.
    
    
    اهداي خون جمعي از كاركنان شركت گاز استان مركزي
    اراك – خبرنگار رسالت: به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان مركزي همزمان با روز اهداي خون و ايام دهه كرامت و فرارسيدن ولادت باسعادت هشتمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت ثامن الحجج علي ابن الموسي الرضا(ع) ،جمعي از كاركنان شركت گاز استان مركزي با حضور در سازمان انتقال خون اراك در راستاي گسترش مسئوليت اجتماعي خود واحدي از خون خود را اهدا كردند.​برپايه اين گزارش كاركنان اين شركت سالانه چندين مرحله اقدام به اين امر خداپسندانه مي نمايد و واحدي از خون خود را به نيازمندان اهداء مي نمايد و هدف از اجراي اين برنامه را گسترش مسئوليت اجتماعي اين شركت است.
    
    
    در راستاي توسعه دولت الكترونيك؛ 14 نوع فرم تقاضا و خدمت در شركت گاز استان اصفهان به صورت مكانيزه ايجاد شده است
    اصفهان-خبرنگارسالت: به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان، مديرعامل اين شركت بابيان اين مطلب و با اشاره به اقدامات انجام شده در راستاي توسعه دولت الكترونيك گفت: با استقرار سامانه هاي الكترونيكي مردم و شبكه دولت، اتوماسيون اداري، سيستم5s (نظام آراستگي) تا حد زيادي استفاده كاغذ در مكاتبات اداري گاز اصفهان حذف شده است.مهندس علوي، با اشاره به اجراي طرح الكترونيكي فرم هاي تقاضا در ارائه خدمات به واحدها و كاركنان بيان داشت: اين طرح از سال 83 آغاز شد و در هر سال تعدادي از فرم ها ي مربوط به تقاضاها و درخواست ها كه به صورت كاغذي و دستي انجام مي شد ، مكانيزه شده و در سيستم اتوماسيون اداري شركت تعريف گرديد.وي، اظهار داشت: در حال حاضر 14 نوع فرم تقاضا شامل؛ فرم درخواست وسيله نقليه، اخذ شماره پروانه انجام كار ايمني، درخواست مجوز تردد افراد/خودرو، درخواست گواهي اشتغال به كار، درخواست دو ماه علي الحساب حقوق، وام اضطراري، علي الحساب حقوق و دستمزد، كاريابي، بازرسي فني، درخواست فوق العاده جذب، ماموريت، علي الحساب وام ها، درخواست خدمات راه دور سخت افزار و نرم افزار، الكترونيكي شده و در سامانه اتوماسيون اداري (بريد) اين شركت قرار گرفته است.
    
    
    مدير عامل شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد: 230 روستاي استان كهگيلويه و بويراحمد از نعمت گاز طبيعي برخوردار شده اند
     ياسوج -خبرنگاررسالت: مدير عامل شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت: در دولت تدبير و اميد 230 روستاي استان كهگيلويه و بويراحمد از نعمت گاز رساني طبيعي بهره مند شده اند. رحمان خادم در مراسم بهره برداري از طرح گاز رساني روستاي چير به نمايندگي از 14 روستا در كهگيلويه گفت: اعتبار اين پروژه 6 ميليارد و 749 ميليون ريال بوده است. خادم تصريح كرد: در اين طرح 23 هزار و 800 متر شبكه لوله پلي اتيلن كار گذاشته شده است.
    وي شاخص بهره­ مندي شهرستان كهگيلويه از نعمت گاز رساني طبيعي را 48 درصد بيان نمود و خاطر نشان كرد: با بهره برداري از طرح هاي در دست اجرا اين شاخص تا چند سال آينده به بيش از 81 درصد خواهد رسيد. مديرعامل شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: در هفته دولت امسال روستاهاي چير، پوزه، كوهبرد، دوبند، سرمست دم مهد و كلگه پهن با جمعيتي بالغ بر 982 نفر در قالب 226 خانوار از نعمت گازطبيعي برخوردار شدند.
    اخبار كوتاه شهرستانها
    


 روزنامه رسالت، شماره 9033 به تاريخ 22/6/96، صفحه 8 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 7 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه تحقيقات اطلاع رساني و كتابخانه هاي عمومي(پيام كتابخانه سابق)
متن مطالب شماره 91، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است