|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/6/22: سرقت مرگبار خواننده زيرزميني به خاطر بدهي
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5156
پنجشنبه بيست و هشتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4921 22/6/96 > صفحه 19 (حوادث) > متن
 
 


سرقت مرگبار خواننده زيرزميني به خاطر بدهيخواننده زيرزميني که در جريان سرقت تجهيزات ضبط صدا از استوديوي پسر 24 ساله، مرتکب جنايت شده بود به تشريح انگيزه اش از اين قتل پرداخت.
    به گزارش جام جم، پوريا 24 ساله، عصر نهم شهريور امسال در استوديو ضبط صدا در شهرک وليعصر با شليک شش گلوله به قتل رسيد. جسد او توسط همکارش در اتاق ضبط صدا پيدا شد.
    بررسي هاي اوليه پليسي نشان مي داد پسر جوان بر اثر اصابت شش گلوله به قتل رسيده است. با گزارش اين جنايت به بازپرس سجاد منافي آذر، کشيک قتل دادسراي جنايي تهران ، جسد پسر جوان به پزشکي قانوني منتقل شد .
    اين درحالي بود که ماموران در بررسي محل جنايت متوجه شدند کارت هاي بانکي مقتول و يک دستگاه ميکروفن که ارزش ميليوني داشته، به سرقت رفته است.
    جست وجوها براي رازگشايي از اين جنايت ادامه داشت تا اين که ماموران در بازبيني دوربين هاي مداربسته مجتمع متوجه شدند دو جوان هنگام ظهر به دفتر کار مقتول آمده و پس از ساعاتي آنجا را سراسيمه و در حالي که وسيله اي با خود حمل مي کردند، ترک کرده اند. اين درحالي بود که ماموران در جريان تحقيقات به سرنخ هايي دست يافتند که نشان مي داد ساعت 15 روز جنايت مقتول با جواني که يک خواننده زيرزميني به نام رضا بوده قرار ملاقات داشته و حتي قراردادي براي انجام ضبط آهنگ با او نوشته و به امضاي هردويشان در روز جنايت رسيده است. همين سرنخ کافي بود که ماموران به رضا ظنين شوند. زماني که تصاوير به دست آمده از دو متهم فراري را مورد بررسي قرار دادند، معلوم شد يکي از آنها، رضا است.
    متهمان تحت تعقيب پليس قرار گرفتند تا اين که صبح دوشنبه رضا در يکي از محله هاي اطراف تهران دستگير شد. او با انتقال به اداره دهم پليس آگاهي تهران بازجويي شد و به قتل اعتراف کرد و به افسر تحقيق گفت: من به خوانندگي علاقه داشتم و دو سال بود حرفه اي کار مي کردم. اولين آهنگم را در استوديو مقتول که آن زمان در مرتضي گرد بود ضبط کردم. به خاطر بدهي تصميم به سرقت گرفته بودم. با همدستي مهدي به استوديوي پوريا رفتيم و او را با شليک 6گلوله کشتم.
    مهدي هم در بازجويي ها گفت: رضا بچه محله مان بود و باهم بزرگ شده بوديم. من در يک تراشکاري کار مي کردم که با کارفرمايم به اختلاف خورده و بيکارشده بودم. همين باعث شد زماني که رضا ماجراي سرقت را مطرح کرد، با او همراه شوم. روز جنايت خيلي ترسيدم و چند بار از رضا خواستم منصرف شويم. هنوز صحنه شليک هاي مرگبار او مقابل چشمانم است. از آن شب کابوس روز جنايت با من است. اشتباه کردم. اي کاش با او همراه نمي شدم و خودم را بدبخت کردم.
    سرهنگ کارآگاه حميد مکرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: در مخفيگاه آنها سلاح کلت همراه تعدادي فشنگ جنگي کشف شد .
    اين در حالي بود که ديروز در نبود بازپرس شعبه سوم بازپرسي دادسراي جنايي تهران، متهمان براي ادامه تحقيقات به شعبه دوم بازپرسي دادسراي جنايي تهران منتقل شدند و مورد تحقيقات قرار گرفتند و به تشريح ماجراي سرقت پرداختند.
    براي خواننده رپ زيرزميني به اتهام مباشرت در قتل عمدي و مشارکت در سرقت مسلحانه قرار بازداشت صادر شد. مهدي نيز به اتهام معاونت در قتل عمدي و نيز مشارکت در سرقت مسلحانه بازداشت شد.
    
    انگيزه ام سرقت بود نه جنايت
    رضا از قتلي که انجام داده خيلي پشيمان است و فقط گريه مي کند و مي گويد: اشتباه کردم. ديروز فرصتي به خبرنگار جام جم در دادسراي جنايي تهران دست داد تا با متهم گفت و گو کند که در ادامه مي خوانيد .
    
    قبل از کار خوانندگي چه کار مي کردي؟
    در مغازه مردي در اسلامشهر خياطي مي کردم. اما زياد به خياطي علاقه نداشتم و علاقه و عشقم موسيقي و خوانندگي بود.
    
    چند سال است که مي خواني؟
    از چهار سال قبل خوانندگي را آغاز و از دو سال قبل سبک رپ را انتخاب کردم.
    
    چطور با مقتول آشنا شدي؟
    او هم مثل من به موسيقي و خوانندگي علاقه داشت. دو سال قبل به طور اتفاقي داشتم سايت هاي اينترنتي را که در زمينه کارهاي موسيقي و خوانندگي فعاليت داشتند، جست وجو مي کردم که با نام پوريا که در همين رابطه فعاليت داشت روبه رو شدم. با او تماس گرفتم و با هم آشنا شديم.
    
    انگيزه ات از اين جنايت چه بود؟
    من قصد قتل نداشتم و فقط مي خواستم وسايل و تجهيزات استوديوي مقتول را سرقت کنم. نمي خواستم او بميرد، هنوز شوکه ام.
    
    چرا سرقت؟
    براي توليد کارهاي موسيقي و آهنگم، از يکي از آشنايانم صد ميليون تومان قرض گرفته بودم. قرار بود اين پول را پس از هفت ماه به او بدهم که نتوانستم. همين باعث شد تصميم بگيرم با يک بار سرقت، پول مورد نظر را تامين کنم و بعد ديگر سرقت نکنم. از سوي ديگر از کار هم اخراج شده بودم. ابتدا تصميم گرفتم مغازه ديگري را سرقت کنم اما نشد. بعد تصميم به سرقت از استوديو گرفتم.
    
    نام خاصي در خوانندگي داشتي؟
    همه مرا به اسم رضا تک مي شناختند.
    
    هزينه ضبط آهنگ چقدر بود؟
    هزينه هرروز ضبط دو ميليون تومان بود.
    
    درباره سرقت و قتل بگو.
    روز قبل به آنجا رفتيم اما به خاطر اين که پوريا کار داشت موفق نشديم و فرداي آن روز يعني 9 شهريور دوباره با او قرار گذاشتيم. پوريا سرگرم کار بود. همين باعث شد فرصت پيدا کنم، دستگاه ميکروفن را سرقت کنم. يک دفعه متوجه شد و با هم درگير شديم. اسلحه را از زير لباسم بيرون آوردم و شش گلوله شليک کردم.
    
    سلاح را از کجا تهيه کردي؟
    سه ماه قبل آن را ده ميليون تومان از مردي که اهل يکي از شهرهاي غربي کشور بود، خريدم.
    
    سابقه مشکلات روحي داشتي؟
    سه ماه قبل به دختري علاقه مند شدم و تصميم داشتم با او ازدواج کنم که پدرش مخالفت کرد. من طاقت نياوردم و با خوردن چند بسته قرص خودکشي کردم.
    
    درخواست قصاص داريم
    پدر مقتول هنوز مرگ پسر جوانش را باور ندارد. او همراه همسرش و برادر کوچک تر پوريا لباس مشکي به تن داشته و به دادسراي جنايي تهران آمده بودند.
    پدر پوريا به خبرنگار ما گفت: پسرم ابتدا با من در کار تراشکاري مشغول کار بود. اما از دوره نوجواني شيفته موسيقي، خوانندگي و ضبط صداي خوانندگان بود. به همين خاطر دنبال موسيقي رفت. من هم مخالفتي نکردم اما از او خواستم در کنار درسش به موسيقي بپردازد که قبول کرد. پسرم پنج سال بود به طور حرفه اي کار موسيقي مي کرد. او حتي يک هفته قبل از اين که به قتل برسد براي يادگاري آهنگي براي من خوانده و آن را ضبط کرده بود.
    وي ادامه داد: او صداگذاري يک کليپ براي شهداي آتش نشانان حادثه پلاسکو را نيز انجام داده بود که از شبکه هاي تلويزيوني پخش شد. او دانشجوي گرافيگ دانشگاه آزاد بود. ما براي قاتل پسرمان درخواست قصاص داريم. پسرم هفت شاگرد موسيقي داشت و به آنها تعليم موسيقي مي داد او يک هنرمند بود.
    سرقت مرگبار خواننده زيرزميني به خاطر بدهي
    


 روزنامه جام جم، شماره 4921 به تاريخ 22/6/96، صفحه 19 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 29 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Chronic Diseases Journal
متن مطالب شماره 1 (پياپي 601)، 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است