|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/23: رئيس هيات عامل ايميدرو خبر داد:راه اندازي دو طرح فولادي در آينده بسيار نزديك
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4272
چهارشنبه دوم اسفند ماه 1396خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4144 23/6/96 > صفحه 12 (بورس كالا) > متن
 
 


رئيس هيات عامل ايميدرو خبر داد:راه اندازي دو طرح فولادي در آينده بسيار نزديك


نويسنده: زهرا مسافر


    گروه بنگاه ها : رئيس هيات عامل ايميدرو از راه اندازي فولاد ني ريز تا پايان مهرماه و فولاد سبزوار در آبان امسال خبر داد.مهدي کرباسيان گفت: طرح هاي فولادي استاني با هدف ايجاد 4 ميليون ظرفيت ابتدا در سال 83 در شوراي اقتصاد مطرح و به تصويب رسيد اما ابلاغ نشد. وي که در مراسم توديع و معارفه مديرعامل شرکت ملي فولاد سخن مي گفت، افزود: در دولت نهم به يکباره در شوراي اقتصاد تصميم گرفتند که اين ظرفيت را افزايش دهند و ايجاد 7 طرح با ظرفيت هرکدام 800 هزار تن مصوب شد. کرباسيان تصريح کرد: اين طرح ها در مکان هايي پيش بيني شد که نه آب داشتند و نه برق، ضمنا با عجله هم کلنگ زني شدند به طوري که طي يک هفته کلنگ آنها بر زمين خورد.
    رئيس هيات عامل ايميدرو در ادامه با اشاره به صادرات 6 ميليون تن فولاد در سال گذشته گفت: کل صادرات فولاد در سال 91 حدود 200 هزار تن بود حال آنکه در آن زمان 10 ميليون تن واردات فولاد داشتيم. وي با اشاره به تاکيد وزير جديد صنعت، معدن و تجارت بر ايجاد هماهنگي بيشتر در حوزه معدن و صنايع معدني و جلوگيري از عملکردهاي جزيره اي در اين بخش، تصريح کرد: نقشه هاي يک صد هزارم در سازمان زمين شناسي تهيه شده ولي چاپ نشده اند که اميدواريم تا پايان آذرماه به چاپ برسند و در اختيار سرمايه گذاران قرار گيرد.کرباسيان با اشاره به سهم 43 درصدي فولاد در بازار 2200 ميليارد دلاري معدن و صنايع معدني دنيا، تصريح کرد: در حال حاضر فولادسازان ايراني در اين بازار سهم دارند و توانسته اند در دوران رکود به کانادا، اروپا و آسيا صادرات داشته باشند که بسيار مهم است.وي از مديرعامل جديد شرکت ملي فولاد خواست تا طي 2 سال و نيم آينده پرونده 7 طرح فولادي جمع و اين طرح ها تکميل شوند.رئيس هيات عامل ايميدرو بيان کرد: صادرات شمش فولاد تا يک زماني امکان پذير است و پس از آن بايد به سمت صادرات فولاد با ارزش افزوده بالا حرکت کنيم. وي با تاکيد بر اينکه آلومينيوم در حال تبديل شدن به رقيب جدي براي فولاد است، افزود: در ايتاليا خودرويي به من نشان دادند که با آلومينيوم ساخته شده بود، دنيا در حال تغيير است و بايد براي بقاي خود در صنعت فولاد فکري کنيم.
    
     تامين مالي دو طرح فولادي از سوي آلمان و ايتاليا
    کرباسيان همچنين در حاشيه مراسم توديع و معارفه مدير عامل شرکت ملي فولاد ايران به خبرنگاران گفت: بر اساس مذاکرات و توافق هاي انجام شده، طرح هاي توسعه فولاد هرمزگان و مبارکه از سوي آلمان و ايتاليا تامين مالي مي شود. رئيس هيات عامل ايميدرو افزود: اين توافق ها نهايي شده و به زودي قرارداد آن به امضا مي رسد. وي تصريح کرد: هم اکنون مذاکرات خوبي با چيني ها در حال انجام است و اميدواريم در نيمه دوم سال، خبرهاي خوشي در مورد تامين مالي خارجي (فاينانس) داشته باشيم.وي خاطرنشان کرد: يکي از مذاکراتي که پيش از اين انجام شده اما تقريبا منتفي شده بود، تامين مالي طرح زغال سنگ پروده طبس بود که با حمايت دولت و وزارت امور اقتصادي و دارايي بار ديگر در دستور کار قرار گرفت.کرباسيان افزود: براساس اين توافق، طرف چيني اين طرح را 90 ميليون يورو فاينانس مي کند؛ بنابر اين اميدواريم تا پايان مهر ماه امسال کنلگ طرح زغال سنگ پروده طبس زده شود. وي در باره پرونده دامپينگ (فروش کمتر از قيمت داخلي) فولاد ايران اعلام کرد: ما از ابتدا اعتقاد داشتيم که اين موضوع غيرکارشناسي و بي پايه است؛ ما از ابتدا دامپينگ فولاد را قبول نداشتيم. رئيس هيات عامل ايميدرو درباره عامل ايجاد چنين شائبه هايي گفت: بعضي افراد در حوزه فولاد حرف هايي از سر دلسوزي زدند و اطلاعات و اخباري ارائه کردند و برخي شرکت هاي اروپايي و آسيايي دلال - که در اروپا بازار داشتند – جوسازي کرده و بحث دامپينگ فولاد ايران را مطرح کردند.کرباسيان افزود: با اطلاعات و اسنادي که ارائه شد، موضوع دامپينگ فولاد ايران رد شد.
    
    لزوم پيگيري فاينانس ۲ ميليارد يورويي چين براي ۷ طرح فولادي
    رئيس هيات مديره شرکت ملي فولاد نيز در اين مراسم بر لزوم پيگيري فاينانس ۲ ميليارد يورويي چين براي ۷ طرح فولادي تاکيد کرد.محمدرضا سجاديان در مراسم توديع و معارفه مديرعامل شرکت ملي فولاد گفت: براي تکميل طرح هاي فولادي 7 گانه بايد جذب منابع ارزي و به ويژه فاينانس 2 ميليارد يورويي از چين پيگيري شود. وي با اشاره به تکميل طرح هاي بخش اسفنجي 7 طرح فولادي در دولت يازدهم افزود: اميدواريم در دولت دوازدهم نيز براي تکميل بخش فولادسازي طرح هاي 7 گانه فولادي تلاش شود. رئيس هيات مديره شرکت ملي فولاد با تاکيد بر نقش آفريني کارشناسان شرکت فولاد در بررسي طرح هاي فولادي کشور تصريح کرد: در زمينه منابع انساني نيز اين شرکت بايد تقويت شود. دولت قصد دارد 2هزار نفر نيروي جوان نخبه را در بخش هاي مختلف جذب کند که اميدواريم حداقل 40 تا 50 نفر نيز جذب شرکت فولاد شوند.
    
    زنجيره فولاد توازن ندارد
    مديرعامل جديد شرکت ملي فولاد نيز در اين مراسم بابيان اينکه زنجيره صنعت فولاد نياز به اصلاح ساختار و تنظيم برنامه جامع دارد، گفت: تا پيش از اين، واحدهاي فولادي طبق سليقه خود توسعه يافته اند که همين موضوع باعث عدم توازن در اين زنجيره شده است.منصور يزدي زاده با اشاره به اولويت هاي عملکرد خود در شرکت ملي فولاد با بيان اينکه صنعت فولاد نياز به يک مرکز هماهنگي دارد تا مطالبات و نيازهاي خود را در حوزه هاي مختلف ارائه و پيگيري کند، افزود: صنعت فولاد بخش بزرگي از توليد ناخالص ملي ايران را شامل مي شود و اين بخش همچنين سطح بالايي از اشتغال را ايجاد مي کند. وي با اشاره به ظرفيت هاي موجود در فولاد و نحوه توسعه اي که در آن ايجاد شده تصريح کرد: تمرکز در صنعت فولاد حلقه مفقوده است. چنانکه مشاهده مي کنيد در حالي واحدها توسعه پيدا کرده اند که ما در واحدهاي نورد ۳۴ ميليون تن ظرفيت داريم و در عوض توليد فولاد ما هنوز فراتر از ۱۸ تا ۲۰ ميليون تن نرفته که اين نشان مي دهد بايد برنامه دقيقي براي توسعه و بازار زنجيره فولادي تدوين کرد. مراسم توديع و معارفه منصور يزدي زاده مديرعامل شرکت ملي فولاد ايران با حضور مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو برگزار شد. در اين مراسم از خدمات عبدالمجيد شريفي مديرعامل پيشين شرکت ملي فولاد تقدير شد. شريفي تيرماه سال ۹۴ به عنوان مديرعامل اين شرکت منصوب شده بود. يزدي زاده که از مديران با تجربه صنعت فولاد است، عضويت در هيات مديره شرکت ذوب آهن اصفهان را در کارنامه خود دارد.
    رئيس هيات عامل ايميدرو خبر داد:راه اندازي دو طرح فولادي در آينده بسيار نزديک
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4144 به تاريخ 23/6/96، صفحه 12 (بورس كالا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بارآثار ديگري از "زهرا مسافر"

  در گفت و گو با مديرعامل فولاد هرمزگان بررسي شد: كانال هاي رونق فولاد در بودجه ۹۷
زهرا مسافر، دنياي اقتصاد 23/10/96
مشاهده متن    
  مديرعامل فولاد هرمزگان در نشست مطبوعاتي خبر داد: ظرفيت توليد تختال فولاد هرمزگان ۲برابر خواهد شد
زهرا مسافر، دنياي اقتصاد 16/10/96
مشاهده متن    
  بهره برداري از دو كارخانه فرآوري سنگ آهن / با حضور معاون اول رئيس جمهور و وزير صنعت، معدن و تجارت در سنگان صورت گرفت
زهرا مسافر، دنياي اقتصاد 9/10/96
مشاهده متن    
  مديرعامل مجتمع فولاد مباركه اعلام كرد: افزايش ظرفيت فولاد مباركه به ۲۵ ميليون تن
زهرا مسافر، دنياي اقتصاد 23/9/96
مشاهده متن    
  رئيس سنديكاي صنعت آلومينيوم ايران در گفت و گو با «دنياي اقتصاد»تشريح كرد : مسير طلايي براي عبور از چالش هاي فلز نقره اي
زهرا مسافر، دنياي اقتصاد 24/8/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توانبخشي
متن مطالب شماره 35، Mar 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است