|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/6/23: ايران با برتري برابر آمريكا بر صدر جدول تكيه زد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21958
يكشنبه سي و يكم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21722 23/6/96 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


ايران با برتري برابر آمريكا بر صدر جدول تكيه زد
مسابقات واليبال جام قهرمانان بزرگ جهان - ژاپن


سرويس ورزشي- تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدار خود در مسابقات جام قهرمانان بزرگ مردان جهان موفق شد روز گذشته آمريکا دارنده سه مدال طلاي المپيک را شکست دهد.
    دومين روز هفتمين دوره مسابقات واليبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان روز گذشته (چهارشنبه) با سه ديدار در سالن «گايشي هال» شهر ناگويا ژاپن پيگيري شد. در دومين ديدار روز دوم اين رقابت ها ، تيم هاي ايران و آمريکا در حالي به مصاف يکديگر رفتند که دو تيم در روز نخست يک پيروزي به دست آورده بودند و براي دومين برد و صدرنشيني در جدول مقابل يکديگر صف آرايي کردند.
    ملي پوشان آمريکا در ست هاي اول و دوم ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۷ به پيروزي رسيدند اما در ست هاي سوم تا پنجم به ترتيب با امتيازهاي ۲۷بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲ مغلوب ايران شدند تا پنجمين شکست خود برابر ايران را در تاريخ واليبال تجربه کنند. تيم ملي واليبال ايران با کسب اين پيروزي با دو برد و ۴ امتياز صدرنشين جدول اين رقابت ها شد.
    
    ايران چگونه برابر آمريکا صاحب برتري شد؟
    ايگور کولاکوويچ در ابتداي اين مسابقه از ترکيب سعيد معروف، سيد محمد موسوي، امير غفور، فرهاد قائمي، ميلاد عبادي پور، سامان فائزي، مهدي مرندي براي دريافت و مصطفي حيدري براي توپ گيري استفاده کرد. جان اسپيرو سرمربي تيم ملي واليبال آمريکا در ابتداي اين ديدار از ترکيب متيو اندرسون، تيلور ساندر، جفري جندريک، ميکا کريستنسون، بنجامين پتچ، مکسول هولت و اريک شوجي استفاده کرد.
    نخستين امتياز ست نخست به تيم ايران رسيد. وقت استراحت فني نخست ۸ بر ۵ به آمريکا رسيد. ايگور کولاکوويچ در اين ست دو درخواست ويديو چک کرد که در هر دو مورد اعتراض ايران رد شد. در امتياز ۱۵ بر ۱۰ به سود آمريکا، ايران وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت فني دوم اين ست نيز ۱۶ بر ۱۰ به آمريکا رسيد. تيم ايران در ادامه سه امتياز متوالي به دست آورد. در نهايت تيم ايران نتيجه اين ست را ۲۵ بر ۲۰ به آمريکا واگذار کرد. در ست نخست رضا قرا نيز به ميدان رفت.
    تيم ايران ست دوم را نيز با ترکيب ست نخست شروع کرد. وقت استراحت نخست اين مسابقه ۸ بر ۴ به سود آمريکا شد تا اختلاف چهار امتيازي در ابتداي اين ست نيز براي تيم ايران بوجود آيد. در امتياز ۱۱ بر ۷ به سود آمريکا، محمد جواد معنوي نژاد به ميدان آمد. وقت استراحت فني دوم اين ست ۱۶ بر ۱۱ به آمريکا رسيد. در نهايت اين ست نيز با امتياز ۲۵ بر ۱۷ به سود آمريکا به پايان رسيد.
    در ست سوم نخستين امتياز به ايران رسيد و تا امتياز چهارم نيز ايران پيش بود. وقت استراحت فني نخست اين ست ۸ بر ۷ به آمريکا رسيد. در امتياز ۱۲ بر ۹ و پس از اينکه سرويس اندرسون با ۱۱۲ کيلومتر سرعت تبديل به امتياز براي آمريکا شد، کولاکوويچ وقت استراحت درخواست کرد. در امتياز ۱۵ بر ۱۱ به سود آمريکا، مسعود غلامي نيز به ميدان رفت. وقت استراحت دوم فني نيز ۱۶ بر ۱۲ به آمريکا رسيد. ملي پوشان ايران در پوئن هاي پاياني اين ست عملکرد بسيار خوبي برابر آمريکا داشتند و علاوه بر جبران چهار امتياز اختلاف در امتياز ۲۳ نيز از حريف پيش افتادند. در امتياز ۲۶ بر ۲۵ به سود ايران، سال افزون به زمين آمد. در نهايت اين ست ۲۷ بر ۲۵ به سود ايران شد تا ملي پوشان نتيجه اين ست را به سود خود خاتمه دهند.
    در ست چهارم نخستين امتياز به آمريکا رسيد. در اين ست همانند ست سوم محمدجواد معنوي نژاد از ابتداي ست در ترکيب تيم ايران قرار گرفت. ملي پوشان در امتياز ۶ دو پوئن از آمريکا پيش افتادند، اما آمريکا دو امتياز متوالي به دست آورد تا دو تيم مساوي شوند. وقت استراحت فني نخست اين ست ۸ بر ۷ به ايران رسيد. برتري تيم ايران در اين ست ادامه داشت و بازيکنان آمريکا نيز تمرکز خود را به همين دليل از دست داده بودند. آمريکايي ها در اين ست سرويس هاي زيادي خراب کردند. وقت استراحت فني دوم ۱۶ بر ۱۴ به سود ايران شد. در امتياز ۲۰ بر ۱۸ به سود ايران، داور راي به سود آمريکا داد که با درخواست ويديو چک کولاکوويچ، امتياز به ايران برگشت و نتيجه ۲۱ بر ۱۸ شد. در نهايت اين ست نيز ۲۵ بر ۲۱ به سود ايران به پايان رسيد تا ايران يک امتياز از آمريکا گرفته باشد.
    تيم ملي واليبال ايران در ست پنجم ديدار حساس با آمريکا باز هم نمايشي بسيار خوب برابر آمريکا داشت و تا امتياز ششم از اين تيم پيش بود. تنها وقت استراحت فني اين ست ۸ بر ۷ به سود ايران شد تا دو تيم در زمين جابه جا شوند. امتياز نهم ايران با سرويس ميلاد عبادي پور به دست آمد. آمريکا براي اين امتياز درخواست ويديو چک کرد مبني بر خطاي ميلاد اما باز هم راي داور تاييد شد. امتياز بعدي هم به ايران رسيد. روند خوب تيم ايران ادامه يافت و در نهايت اين ست نيز ۱۵ بر ۱۲ به سود ايران پايان يافت تا ملي پوشان ايران بازي باخته برابر آمريکا را به برد دو امتيازي تغيير دهند.
    
    برتري ايران در چهاردهمين جدال
    اين مسابقه چهاردهمين جدال تيم هاي ايران و آمريکا در طول تاريخ بود که به سود شاگردان کولاکوويچ به پايان رسيد تا ايران پنجمين برد خود را به دست آورند. تيم هاي ملي ايران و آمريکا نخستين بار ۴۷ سال پيش در مسابقات قهرماني جهان ۱۹۷۰ در گروهي که براي تعيين رتبه هاي ۱۷ تا ۲۴ تشکيل شده بود به مصاف هم رفتند. آن بازي را آمريکا سه بر دو به سود خود رقم زد، اين تيم در نهايت هجدهم شد و ايران بيست و يکم. اولين پيروزي تاريخ واليبال ايران مقابل آمريکا در مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان سال ۲۰۱۳ به دست آمد. آخرين پيروزي هاي ايران برابر آمريکا نيز دو برد سه بر صفر در ليگ جهاني ۲۰۱۵ در تهران بود. در ديگر ديدارهاي روز گذشته ايتاليا سه بر دو برزيل را شکست داد تيم فرانسه موفق شد با نتيجه سه بر صفر ژاپن را شکست دهد.
    
    برنامه کامل مسابقات
    تيم هاي شرکت کننده در جام قهرمانان بزرگ جهان امروز (پنج شنبه) استراحت دارند و اين رقابت ها از روز جمعه در شهر اوکاسا پيگيري خواهد شد که برنامه ديدارهاي باقيمانده به اين شرح است:
    
    جمعه ۲۴ شهريورماه: اوساکا
    * ايران ........................................................... برزيل (ساعت 08:10)
    * فرانسه ...................................................................................... آمريکا
    * ژاپن ........................................................................................... ايتاليا
    
    شنبه ۲۵ شهريورماه: اوساکا
    * برزيل ....................................................................................... آمريکا
    * فرانسه ....................................................................................... ايتاليا
    * ژاپن ............................................................... ايران(ساعت 14:45)
    
    يکشنبه ۲۶ شهريورماه: اوساکا
    * ايتاليا ........................................................................................ آمريکا
    * ايران ............................................................ فرانسه(ساعت 10:10)
    * ژاپن .......................................................................................... برزيل
    ايران با برتري برابر آمريکا بر صدر جدول تکيه زد / مسابقات واليبال جام قهرمانان بزرگ جهان - ژاپن
    


 روزنامه كيهان، شماره 21722 به تاريخ 23/6/96، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 50 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه فرآيندهاي نوين در مهندسي مواد
متن مطالب شماره 45، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است