|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/23: روي خط
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4336
پنجشنبه سوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4144 23/6/96 > صفحه 13 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


روي خطوزير ارتباطات:مخالفتي با لايو اينستاگرام وجود ندارد
    مهر: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از آغاز مذاکره وزارت امور خارجه براي حل مشکل تحريم اپليکيشن هاي ايراني در فروشگاه هاي جهاني اپليکيشن خبر داد و گفت: مخالفتي با لايو اينستاگرام وجود ندارد. محمدجواد آذري جهرمي در حاشيه بازديد از سومين ليگ بازي هاي رايانه اي در جمع خبرنگاران از پيگيري براي محدوديت هاي به وجود آمده در حوزه دسترسي به اپليکيشن هاي ايراني در بازارهاي جهاني اپليکيشن از جمله «اپ استور» و «گوگل پِلي» خبر داد و گفت: تمامي تلاش اين است که اين موضوع به صورت کلي حل شود. بر اين اساس وزارت امور خارجه رايزني هاي خود را آغاز کرده و مباحث در حال انجام است که در صورت به دست آمدن نتيجه، آن را اعلام خواهيم کرد. وي با اشاره به اينکه محدوديت تبادلات مالي روي «اپ استور» و «گوگل پلي» براي بازي هاي موبايلي نيز وجود دارد، ادامه داد: موضوع پرداخت آنلاين براي بازي هاي خارجي، يکي از مواردي است که بايد آن را با مذاکره با بانک مرکزي حل کنيم.
    وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد اختلالات سرويس پخش زنده اينستاگرام و مخالفت هايي که با اين سرويس وجود دارد، تاکيد کرد: اين اختلالات به هيچ عنوان مربوط به ما نيست و مخالفتي نيز با فعال بودن اين سرويس در کشور وجود ندارد. وي در مورد آخرين وضعيت رفع فيلتر سرويس تماس صوتي تلگرام نيز به خبرگزاري مهر گفت: مذاکره براي رفع فيلتر اين سرويس در حال انجام است، اما هنوز نتيجه اي نگرفته ايم که آن را اعلام کنيم.آذري جهرمي با اعلام حمايت از شبکه هاي اجتماعي داخلي در کشور گفت: از روز گذشته حساب کاربري خود را در شبکه هاي «سروش»، «بيسفون پلاس»، «کلوب» و «تبيان» آغاز کرده ام و اميدوارم با حضور فعال خود در اين شبکه ها، پاسخگوي سوالات مردم باشم و همچنين در ترويج استفاده از شبکه هاي سرويس هاي داخلي موثر واقع شوم.
    
    
    فعاليت ۹۰۰ هزار دامنه اينترنتي با هويت ايراني
    مهر: آخرين آمار ارائه شده از ثبت پسوندها و دامنه هاي اينترنتي در ايران از فعاليت بالغ بر ۹۰۰ هزار دامنه اينترنتي در کشور حکايت دارد. بررسي ها براساس آمارهاي مرکز ثبت پسوندها و دامنه هاي اينترنتي پژوهشگاه دانش هاي بنيادي، نشان مي دهد که تا شهريورماه امسال بالغ بر ۹۱۱ هزار و ۶۴۴ دامنه اينترنتي متعلق به ايران از سوي کاربران به ثبت رسيده است که اين آمار در مقايسه با پايان سال ۹۵ از ثبت بيش از ۴۰ هزار پسوند جديد اينترنتي در ۶ ماه اول امسال حکايت دارد. در پايان سال ۹۵ بالغ بر ۸۷۱ هزار دامنه اينترنتي در کشور به ثبت رسيده بود. برمبناي اين آمار، پسوند «ir» همچنان در صدر دامنه هاي ثبت شده فعال اينترنتي با هويت ايراني قرار دارد و پسوند net.ir نيز کمترين ميزان ثبت دامنه را به خود اختصاص داده است. آخرين وضعيت ثبت دامنه هاي اينترنتي نشان مي دهد که هم اکنون تعداد ۹۰۲ هزار و ۸۱۵ دامنه با پسوند ir در کشور فعال است که بيشترين تعداد دامنه اينترنتي را شامل مي شود.
    همچنين شمار پسوندهاي ثبت شده co.ir بالغ بر ۳ هزار و ۹۹۴ دامنه، شمار دامنه هاي ثبت شده با پسوند فارسي «ايران» 2 هزار و يک دامنه و شمار دامنه هاي ثبت شده با پسوند ac.ir حدود يک هزار و ۴۵۲ دامنه فعال اعلام شده است. اين درحالي است که تعداد دامنه هاي اينترنتي فعال حاکميتي و دستگاه هاي اجرايي با پسوند gov.ir بالغ بر ۲۶۱ دامنه است. در همين حال تعداد دامنه هاي فعال به ثبت رسيده با پسوند sch.ir حدود ۳۰۷ دامنه، با پسوند org.ir بالغ بر ۳۲۱ و id.ir بالغ بر ۴۵۵ دامنه برآورد مي شود. تاکنون ۳۸ دامنه نيز با پسوند net.ir به ثبت رسيده و در مجموع ۹۱۱ هزار و ۶۴۴ دامنه در پايگاه ثبت دامنه هاي اينترنتي در ايران تاکنون ثبت شده و فعال است. گفته مي شود هم اکنون ايران از نظر تعداد دامنه اينترنتي فعال، نه تنها بزرگ ترين کشور در منطقه است؛ بلکه از کشورهايي نظير سنگاپور، مالزي، هنگ کنگ، ترکيه، اسلواکي، يونان و فنلاند هم عبور کرده و با رشد سالانه ۴۵ درصدي، در ميان چهار کشور برتر جهان از نظر رشد دامنه اينترنتي قرار دارد.
    
    
    فراخوان شناسايي استارت آپ هاي پستي
    فارس: مديرعامل شرکت ملي پست گفت: فراخوان شناسايي ايده هاي استارت آپي پستي در حال آماده سازي است تا با در اختيار گذاشتن فضا و امکانات به فعالان سرويس هاي نوين پستي و توليد اپليکيشن شاهد توسعه استارت آپ ها در حوزه پست باشيم. حسين مهري با اشاره به برنامه شرکت ملي پست براي توسعه کسب و کارهاي نوين در بخش پست، گفت: به زودي فراخوان شناسايي فعالان استارت آپي در اين بخش از سوي پست اعلام مي شود. وي گفت: يک ساختمان براي توسعه استارت آپ ها در بخش پست تجهيز شد که برخي دستگاه ها به شکل کار ايراد وارد کرده و اعلام کردند جذب فعالان بايد از طريق فراخوان انجام شود. مديرعامل شرکت ملي پست اضافه کرد: فراخوان در حال آماده سازي است تا از اين طريق شرکت هايي که در حوزه پست از جمله سرويس هاي نوين پستي و توليد اپليکيشن فعال هستند، حمايت شوند و فضا و امکانات در اختيار آنها قرار دهيم تا در حوزه پست نيز شاهد توسعه استارت آپ ها باشيم. وي پيش بيني کرد: از زمان اعلام فراخوان حدود يک ماه فرصت لازم است که شرکت ها آماده همکاري شوند.
    
    
    آغاز ماراتن برنامه نويسي موبايل
    مهر: چهارمين دوره ماراتن برنامه نويسي تلفن همراه با حضور ۳۵۰ برنامه نويس در قالب ۹۰ تيم برنامه نويسي از فردا در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود. شرکت کنندگان در چهارمين دوره ماراتن برنامه نويسي که از ۲۳ تا ۲۵ شهريورماه جاري برگزار مي شود، از دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه هاي سراسر کشور و از شهرهاي تهران، شيراز، اصفهان، مشهد، يزد، مازندران، کرمان، خمين، مرکزي، سمنان، ايلام، خوزستان، کردستان، آذربايجان شرقي، قم، گلستان، گيلان، همدان، زنجان و کرج خواهند بود. تيم داوري مسابقات متشکل از استادان و متخصصان حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات و با سرپرستي پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف است. براي سرمايه گذاري و تجاري سازي اين برنامه ها، خروجي هاي اين ماراتن از سوي معاونت علمي، مرکز فناوري هاي پيشرفته شريف، مرکز کارآفريني دانشگاه صنعتي شريف و شرکت هاي دانش بنيان، مورد حمايت قرار مي گيرند.
    روي خط
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4144 به تاريخ 23/6/96، صفحه 13 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي آبياري و آب ايران
متن مطالب شماره 30، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است