|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/23: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4337
شنبه پنجم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4144 23/6/96 > صفحه 3 (صنعت، معدن و بازرگاني) > متن
 
 


خبرسازمان حمايت بايد مکمل نهادهاي نظارتي شود
    دنياي اقتصاد: محمد شريعتمداري وزير صنعت، معدن و تجارت در مجمع عمومي عادي سالانه سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان با بيان اينکه سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان بايد در حوزه هاي کشاورزي با وزارت جهاد کشاورزي تفاهم نامه هاي همکاري منعقد کند، گفت: مردمي سازي نظارت و به کارگيري روش هاي نوين فاکتورهاي موفقيت سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان است. به گفته شريعتمداري، سازمان حمايت بايد به عنوان مکمل نهادهاي نظارتي تشکيل شده در وزارتخانه هايي مانند صنعت، معدن و تجارت عمل کند.
    شريعتمداري با اشاره به اينکه مصون سازي سازمان از مفاسد سطح کشور به عنوان انتظار و خواسته مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب مي شود، عنوان کرد: سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان در شرايط فعلي کشور ماموريت خطيري را به خصوص در زمينه رصد و نظارت بر گران فروشي ها بر عهده دارد و مذاکرات فعالان اقتصادي در حوزه شبکه هاي صنفي و استفاده از شبکه هاي مردمي در زمينه نظارت بر بازار بايد در دستور کار باشد. وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اينکه مردم خود بايد بر حقوق مصرف کنندگان نظارت کنند و اين موضوع بايد به عنوان يک تکليف اجتماعي فرهنگ سازي شود، عنوان کرد: اجحاف در فروش، گران فروشي، عدم صدور فاکتور و عدم شفافيت در قيمت کالاها بايد توسط خود مردم رصد شود. شريعتمداري معتقد است: سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان که تنها سازمان تخصصي کنترل و بررسي قيمت است، دوران ظهور و افولي را در سال هاي متوالي سپري کرده و بايد به نقطه اوج خود بازگردد.
    
    
    آمادگي ايران براي فعاليت در 30 هزار هکتار زمين کشاورزي اوکراين
    پايگاه خبري اتاق ايران: غلامحسين شافعي، رئيس اتاق ايران که در راس هيات تجاري 30 نفره به اوکراين سفر کرده است، در ديدار وزير توسعه اقتصادي و معاون نخست وزير اوکراين با اشاره به اينکه در گذشته روابط اقتصادي ايران و اوکراين در سطح بالايي قرار داشت، گفت: همه امکانات گذشته براي تجديد اين حجم مناسبات آماده است. با توجه به ظرفيت هاي موجود و اراده مسوولان سياسي، مي توان در فاصله زماني کوتاه حجم مناسبات اقتصادي را به چند برابر افزايش داد و از رکورد گذشته عبور کرد.
    رئيس اتاق ايران ادامه داد: شاهد آن هستيم که مسوولان سياسي در حال هموارکردن مسير همکاري هاي اقتصادي هستند که بايد از اين فرصت بهره ببريم. به عنوان فعالان بخش خصوصي، هم به دنبال دسترسي به اقتصاد بزرگ اوکراين و هم دسترسي به اتحاديه اروپا از طريق اوکراين هستيم. وي افزود: در تحولات اقتصادي پيش رو، موضوع احياي راه ابريشم در دستور کار قرار گرفته و تاکنون 67 کشور به اين طرح پيوسته اند. موقعيت جغرافيايي ايران و اوکراين به گونه اي است که جاده ابريشم، همکاري هاي حمل ونقل و ترانزيت ايران و اوکراين را در موقعيت طلايي قرار مي دهد. شافعي گفت: در زمينه کشاورزي ايران با مشکل آب مواجه است، بنابراين همکاري در زمينه محصولات کشاورزي براي ايران جذاب است. ترجيح ايران اين است که توسعه کشاورزي را از طريق همکاري با اوکراين دنبال کند. در حال حاضر 30 هزار هکتار زمين را براي کشت فراسرزميني مورد مذاکره قرار داديم تا در اوکراين به سرانجام برسانيم، آمادگي خود را براي خريد ذرت نيز اعلام کرده ايم. وزير توسعه اقتصادي و معاون نخست وزير اوکراين در اين ديدار به رئيس اتاق ايران بابت حضور در وزارت توسعه اقتصادي اوکراين، گفت: در جريان سفري که براي مراسم تحليف رياست جمهوري ايران به تهران داشتم، ملاقات هايي با آقاي جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري و آقاي ظريف وزير امور خارجه ايران داشتيم که در اين ديدارها بر تعميق روابط ميان دو کشور تاکيد شد. بايد از تلاش هاي سفير ايران در کي يف نيز براي گسترش روابط تشکر کنم. «استپان کوبف» ادامه داد: با مذاکرات مشترکي که با وزير اقتصاد ترکيه در تهران داشتيم، به اين نتيجه رسيديم که بايد به دنبال مثلث جديد ايران، ترکيه و اوکراين براي توسعه روابط اقتصادي باشيم. مي توانيم در زمينه انرژي و پالايش نفت همکاري داشته باشيم. اخيرا اوکراين با مشکلاتي در زمينه گاز مايع مواجه شد که ايران مي تواند در حل آن نقش ايفا کند. در بخش ماشين سازي و انرژي نيز مي توان همکاري داشت. در جريان سفر به تهران مذاکراتي در زمينه فرآوري محصولات کشاورزي، اقتصاد ديجيتال، پروژه هاي زيرساختي و صنايع هوافضا انجام شد که اميدوارم به توسعه همکاري ها منجر شود.
    همچنين در بخش جديد همکاري ها درزمينه اکتشاف مذاکرات خوبي داشتيم. به کارگيري تجهيزات درزمينه زمين شناسي ظرفيت خوبي را براي اکتشاف ايجاد کرده است. وي افزود: مسائل مربوط به ترانزيت کالا نيز مورد مذاکره قرار گرفت، همچنين در سفري که به هند داشتم، مذاکراتي با وزير اقتصاد هند انجام شد و در آن همکاري هاي سه جانبه با حضور ايران موردبحث قرار گرفت. بخش بزرگ مذاکرات ميان ايران و اوکراين به ابزارهاي مالي و تسهيلات رواديد که براي روابط اقتصادي بسيار حائز اهميت است، اختصاص يافت. نياز هست در اين زمينه ها پيشرفت داشته باشيم. استپان کوبف با تقدير از رئيس اتاق ايران بابت پيگيري مسائل مربوط به فعالان اقتصادي دو کشور، گفت: مشکلات رواديد و مسائل بانکي، موقت است و به زودي راه حل هايي براي عبور از اين مسائل پيدا خواهيم کرد. افق روابط 15 ميليارد دلاري که از سوي رئيس جمهوري ايران اعلام شد، بسيار براي ما خوشحال کننده بود. وي تاکيد کرد: اوکراين ازنظر حمل ونقل براي کشورهاي اروپايي جايگاه استراتژيکي دارد، بنابراين مي توان نقشه راه همکاري در زمينه هاي مختلف را طراحي کرد تا مذاکرات عملياتي شود. پيشنهادهاي مشخصي را آماده خواهيم کرد تا در سفر به ايران در مورد آن مذاکره شود. باقي موضوعات نيز از طريق سفارت ايران در اوکراين دنبال خواهد شد.
    
    
    کنگره بين المللي نقش خدمات حمايتي در درمان سرطان کودک برگزار مي شود
    دنياي اقتصاد: دومين کنگره بين المللي نقش خدمات حمايتي در درمان چندتخصصي سرطان کودک آذر ماه 1396 برگزار مي شود. به گزارش روابط عمومي محک، براساس آخرين يافته هاي جهاني، درمان سرطان درماني چندتخصصي و همه جانبه است که لازمه آن همراهي تيم هاي مختلف پزشکي، پرستاري، مددکاري، روان پزشکي، روان شناسي، مشاوره و ساير تخصص‎ها با يکديگر است. محور اين کنگره تخصصي، ارائه خدمات حمايتي به کودک و مراقبان (خانواده و تيم درمان) در فرآيند درمان چندتخصصي سرطان کودک شامل تشخيص، سير درمان، پيگيري بازگشت به زندگي عادي، سوگ و پس از سوگ است. اين کنگره بين المللي با هدف ارائه تجارب يافته هاي پژوهشي براي ارتقاي دانش و مهارت کارشناسان و متخصصان حوزه خدمات حمايتي با توجه به استانداردها و روندهاي ملي و بين المللي برگزار مي شود.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4144 به تاريخ 23/6/96، صفحه 3 (صنعت، معدن و بازرگاني)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي آبياري و آب ايران
متن مطالب شماره 30، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است