|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/23: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4337
شنبه پنجم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4144 23/6/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشندستگيري عضو داعش در نزديکي تهران
    ايلنا نوشت: فرمانده سپاه شهرستان شهريار گفت: با هوشمندي سربازان گمنام امام زمان(عج) يکي از عناصر شاخه اجناد الشامِ داعش که درصدد سازماندهي 300 تروريست و عمليات انتحاري در ايام محرم بود، در منطقه انديشه (شهرستان شهريار) دستگير شد. سرهنگ امين ياميني در حاشيه نشست خبري هفته دفاع مقدس گفت: فرد مذکور در مسير ارتباطي که وارد ايران شده بود، شب را در دولت آباد شهر ري اسکان مي يابد. در ادامه با هوشمندي سربازان گمنام امام زمان(عج) با تلفن همراه ايشان ارتباط برقرار مي شود و ماموران امنيتي و اطلاعاتي در قالب و پوشش نيروهاي مرتبط با داعش، به هماهنگي قرار ملاقاتي با وي در منطقه انديشه شهرستان شهريار مبادرت مي کنند. سپس با اتخاذ تدابير هوشمندانه و مقتضي، تمهيدات لازم در محل ملاقات انديشيده و بعد از حضور وي، دستگيري و بازداشت وي عملياتي مي شود. به گفته ياميني اين عضو شاخه اجناد الشام داعش، تاکنون اعترافات قابل توجهي داشته و درصدد بوده 300 تروريست را جهت انجام عمليات انتحاري در ايام سوگواري محرم سازماندهي کند.
    
    
    توضيح ابتکار درباره رسيدگي به آسيب ديدگان حوادث سال 88
    ايسنا نوشت: معصومه ابتکار، معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري با تاکيد بر اينکه رسيدگي به خانواده هاي آسيب ديده حوادث پس از انتخابات 88 مصوبه شوراي شهر تهران بوده است، گفت که ضمن تکذيب موارد اتهامي مطرح شده از سوي برخي رسانه ها، پيگرد قانوني را حق خود مي داند. ابتکار در کانال تلگرامي خود در اين باره نوشت: «در پاسخ به اتهامات سابقه دار برخي رسانه هاي سابقه دار لازم است بر نکات زير يک بار ديگر تاکيد کنم: پس از حوادث ناگوار سال ۸۸ و مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران براي رسيدگي به خانواده هاي آسيب ديده از اين حوادث، تعدادي از اعضاي شوراي شهر به اين منظور ضمن ديدار و ارزيابي وضعيت آسيب ديدگان، دو گزارش براي مقام معظم رهبري تهيه کردند و اقداماتي نيز به شهرداري تهران در ابعاد درماني، مددکاري و بازتواني محول شد که طي سال هاي ۸۹ و ۹۰ مورد پيگيري و رسيدگي قرار گرفت. از آنجا که اين اقدامات کاملا در چارچوب قانوني مصوبات شورا بوده و در قالب وظايف نمايندگي مردم دنبال مي شد، ضمن تکذيب موارد اتهامي، پيگرد قانوني را حق خود مي دانم.»
    
    
    آيت الله سبحاني تاکيد کرد:لزوم وضع قوانين عادلانه درباره زنان
    ايرنا نوشت: آيت الله جعفر سبحاني از مراجع تقليد گفت: بانوان مبلغ با ترسيم برنامه جامع براي کاهش آسيب هاي فضاي مجازي که بانوان را تهديد مي کند، اهتمام ويژه داشته باشند. او ديروز در مراسم آغاز سال تحصيلي حوزه هاي علميه خواهران با اشاره به اينکه جايگاه و حقوق زن بايد از نگاه قرآن مورد بررسي قرار گيرد، گفت: بين کرامت زن و مرد از نظر خداوند فرقي وجود ندارد و اعمال اين 2 قشر به صورت مستقل مورد ارزيابي قرار مي گيرد. آيت الله سبحاني ادامه داد: اسلام براي حقوق زن و مرد، عدالت را بيان کرده است، در همين راستا نبايد نگاه تک جنسيتي ايجاد شود بلکه بايد قوانين در خصوص زنان براساس عدالت صورت بگيرد.
    
    
    انتقاد روزنامه جمهوري اسلامي از «مداحان جديدالاختراع»
    دنياي اقتصاد: مسيح مهاجري در سرمقاله شماره ديروز روزنامه جمهوري اسلامي، به واکنش هايي که به سرمقاله شماره هاي پيشين اين روزنامه با عنوان «کارکرد روحانيت اين نيست» مطرح شد، اشاره کرد و در ادامه به انتقاد از برخي مداحان پرداخت. او نوشت: سرمقاله «کارکرد روحانيت اين نيست» که در روز يکشنبه 19 شهريورماه جاري در همين روزنامه و همين ستون منتشر شد، انعکاس وسيعي در محافل مختلف و در فضاي مجازي داشت. افراد زيادي از اقشار مختلف به ويژه حوزويان و دانشگاهيان با تماس هاي تلفني به اينجانب گفتند پرداختن به اين موضوع بسيار لازم و حياتي است و اصرار کردند چنين مطالبي بيشتر نوشته و منتشر شوند. اين استقبال، به نظر خود اينجانب که نويسنده آن مقاله هستم، چندان به چگونگي نوشتار مربوط نمي شود بلکه به دليل حساسيتي است که در جامعه نسبت به «کارکرد» روحانيت وجود دارد. مهم تر اينکه نکات مطرح شده در آن مقاله در عين حال که حرف مورد قبول همگان است، متاسفانه گفته نمي شود و براي جلوگيري از ادامه وضعيتي که در اثر اين کارکرد غلط روحانيت پيش آمده، هيچ اقدامي صورت نمي گيرد.
    مهاجري ادامه داد: تاسف بالاتر اينکه اين کارکرد غلط درحال تبديل شدن به فرهنگ است و با اينکه اين روند انحرافي با سرعت زياد نهاد روحانيت را از جايگاه معنوي و ارشادي هميشگي دور مي کند و آن را به جايگاه جديدي در زير مجموعه نهاد «مداحان جديدالاختراع» مي کشاند و از حيز انتفاع ساقط مي کند، هيچ تلاشي براي جلوگيري از اين سير قهقرايي به عمل نمي آيد.اکنون درحالي که اندکي بيش از يک هفته به ماه محرم باقي مانده، وفاداران به امام حسين عليه السلام و علاقه مندان به انقلاب اسلامي، بيش از آنکه براي واقعه عاشورا و شهادت امام معصوم و ياران ايشان و اسارت اهل بيت، محزون و عزادار باشند عزادار و محزون معرکه گيري هايي هستند که عده اي بي سواد و سوداگر به بهانه محرم و دهه عاشورا به راه خواهند انداخت و خواب و خيال ها و خرافات و دروغ هايي به خورد خلق الله خواهند داد. اين مصيبت از مصيبت کربلا بزرگ تر است و امام حسين عليه السلام در هر محرم که مي رسد با اين تحريف ها و انحرافات که در عزاداري ها پديد آمده و هر روز و هر سال افزايش مي يابد، مظلوم تر مي شود.
    
    
    صدور حکم پرونده «بنيتا»؛ هفته آينده
    ايسنا نوشت: محسن افتخاري، سرپرست دادگاه کيفري يک استان تهران در مورد پرونده بنيتا گفت که هفته آينده حکم پرونده صادر خواهد شد.
    
    
    هشدار بهزيستي درباره افزايش زنان معتاد
    ايرنا نوشت: رئيس سازمان بهزيستي کشور در زمينه رشد اعتياد زنان هشدار داد و گفت: اعتياد زنان در جامعه، شتاب گرفته است. انوشيروان محسني بندپي در يازدهمين کنگره بين المللي دانش اعتياد گفت: در گروه سني 15 تا 29 سال به ازاي هر 6/6 مرد، يک زن معتاد و در گروه سني 30 تا 44 سال به ازاي هر 7/15 مرد، يک زن و در گروه سني 45 تا 64 سال، 6/16 زن وجود دارد. او در ادامه گفت: همچنين همزمان شاهد گرفتار شدن کودکان در دام اعتياد هستيم.
    سايه روشن
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4144 به تاريخ 23/6/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنايع چوب و كاغذ
متن مطالب شماره 121، فروردين و ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است