|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/6/23: روحاني در جلسه هيات دولت: فضاي جامعه بايد امن باشد، نه امنيتي
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6829
چهارشنبه بيست و هفتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6594 23/6/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


روحاني در جلسه هيات دولت: فضاي جامعه بايد امن باشد، نه امنيتي
در بخش هاي مختلف مديريتي و اشتغال از ظرفيت بانوان و جوانان استفاده شود


رئيس جمهوري بر ضرورت اتخاذ و پيمودن مشي اعتدال و ميانه روي توسط استانداران و همه مسئولان رده هاي مختلف دستگاه هاي اجرايي تاکيد کرد و آنان را به لزوم توجه به شايسته سالاري، رشد و رونق اقتصادي، ايجاد اشتغال پايدار، توجه به اقتصاد مقاومتي و استفاده از ظرفيت جوانان و بانوان فراخواند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام والمسلمين روحاني در جلسه هيات دولت با تبريک و آرزوي موفقيت براي 7 استاندار جديد که در جلسه هيات وزيران معرفي شدند و راي اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذيرفتن مسئوليت در دوران فعلي به معناي آمادگي براي ايثار و فداکاري است، چرا که اين افراد مي توانند در کار دانشگاهي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي موفق تر ظاهر شده و زندگي راحت تري داشته باشند، اما پذيرفتن مسئوليتي مانند استانداري که عالي ترين مقام دولت در استان ها محسوب مي شود، بي ترديد مسئوليت سنگين و دشواري است، لذا همه وزيران بايد از فعاليت استانداران به عنوان منتخبان هيات دولت پشتيباني کنند. رئيس جمهوري تصريح کرد: مشروعيت همه ما بر مبناي راي مردم است يعني 24 ميليون راي به عنوان مشروعيت دولت محسوب مي شود و 42 ميليون راي نيز نشان دهنده استحکام مشروعيت نظام اسلامي است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً اين مشروعيت را مورد تاييد قرار دادند. روحاني توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحيه آنها براي حضور در انتخابات را مورد تاکيد قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که بايد در اداره استان ها به آن توجه شود. رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه اساس دولت يازدهم و دوازدهم بر مبناي مشي اعتدال و ميانه روي بوده و مردم هم بر همين مبنا به اين دولت راي دادند، اظهار داشت: افراط و تفريط جز ضرر و خسران هيچ نتيجه اي براي مردم نداشته و نخواهد داشت. مشي اعتدال همان روشي است که اسلام و پيامبر گرامي(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن ياد کردند و اين مشي بايد همواره مبناي کار و فعاليت مان باشد.
    
    انتخاب مسئولان براساس شايسته سالاري
    وي با تاکيد بر اينکه همه مسئولان در رده هاي مختلف بايد به اعتدال توجه کنند، اظهار داشت: مسئولان همچنين بايد به شايسته سالاري توجه جدي داشته باشند و تمام انتخاب هايشان بايد بر مبناي شايستگي انجام بگيرد و نبايد موضوعاتي مانند اقوام، دوستان و آشنايان تاثيري در انتخاب هايشان داشته باشد. ضمن اينکه هرکس از شايستگي بيشتري برخوردار است، شرعاً نيز حق با اوست و بايد مسئوليت را برعهده بگيرد. رئيس جمهوري همچنين توجه استانداران به رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال را مورد تاکيد قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسير درستي قرار گرفته ايم، لذا بايد تلاش کنيم تا رشد اقتصادي موجود به رونق ملموس اقتصادي در کشور تبديل شود و در اين راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ايجاد رونق اقتصادي توجه شود. روحاني آمار بيکاري بالاي 10 درصد را به معناي وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هشياري در مقابل آسيب هاي ناشي از اين معضل فراخواند و گفت: اگر چه شايد تک رقمي شدن بيکاري، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه بايد در مسير رفع بيکاري تلاش کرده و اجازه نداد که شرايط از اين سخت تر شود.
    
    رونق در استان ها بر ظرفيت هاي بومي متکي باشد
    رئيس جمهوري خاطرنشان کرد: توليد و رونق اقتصادي در استان ها بايد عمدتاً متکي بر ظرفيت هاي خود استان و استان هاي همجوار باشد و استانداران مي توانند با رفع موانع، بهترين عملکرد را در جذب سرمايه و ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي داشته باشند. روحاني اضافه کرد: امروز براي توسعه نيازمند سرمايه و تکنولوژي هستيم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصي و سرمايه ايرانيان خارج از کشور و نيز سرمايه خارجي مي توانند در توسعه شتابان استان ها تاثيرگذار باشند. رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه ايجاد اشتغال پايدار بايد اصلي ترين مساله در استان ها باشد، گفت: در اين راستا دولت از هيچ کمکي دريغ نخواهد کرد، اما موفقيت اصلي استانداران در اين عرصه استفاده از توان بخش خصوصي و مردم است و چنانچه اين بخش ها با همه توان وارد عرصه شوند مي توانند شرايط را دگرگون کنند و وظيفه اصلي استانداران و مسئولان در اين زمينه بهبود و ايجاد فضاي مناسب براي کسب و کار است.رئيس جمهوري در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مولفه هاي اقتصاد مقاومتي که مورد تاکيد رهبر معظم انقلاب است، گفت: همه بر درون زا و برون گرا بودن اقتصاد تاکيد داريم و در اين راستا ستاد اقتصاد مقاومتي فعال است و معتقديم اقتصاد مقاومتي مي تواند حرکت خوبي در توسعه و رونق اقتصادي کشور به وجود آورد.
    وي افزود: رابطه خوب استانداران با بانک هاي استان مي تواند براي ايجاد فعاليت هاي اقتصادي در استان ها بسيار موثر باشد.
    
    فضاي ناامن سرمايه ها را فراري مي دهد
    رئيس جمهوري در بخش ديگري از سخنان خود وجود فضاي امن و آرام در استان ها و کشور را مورد تاکيد قرار داد و گفت: فضاي جامعه بايد امن باشد و نه امنيتي؛ امنيتي شدن فضاي جامعه به معناي فرار سرمايه، فرار مغزها و عدم پيشرفت است. براي پيشرفت و توسعه بايد فضاي جامعه متعادل و آرام باشد. بايد توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگير و ببند اصلاح نمي شود، بلکه در اين زمينه بايد واقعيت هاي فرهنگي را به مردم معرفي کرد و در اين صورت مردم، بهترين را انتخاب خواهند کرد و پيامبر اسلام(ص) نيز همواره بشير و نذير بودند و با اين شيوه اخلاق حسنه را در مدينه و مکه جاري کردند. روحاني همچنين توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروري دانست و گفت: امروز در فضايي که بانوان کشور تحصيلکرده و در مراتب مديريتي، علمي، پژوهشي و تحقيقاتي موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش هاي مختلف مديريتي و اشتغال از ظرفيت آنها استفاده شود و بايد تلاش کنيم عقب ماندگي هايي را که از گذشته در اين زمينه وجود داشته جبران کنيم. رئيس جمهوري گفت: در ايام انتخابات همچنين بر لزوم استفاده از ظرفيت و توان جوانان، تاکيد شد و در اين راستا مي توان سن مديريتي را مقداري پايين آورد و بخوبي از ظرفيت جوانان استفاده کرد. روحاني با تاکيد بر اهميت هماهنگي دستگاه ها و مسئولان اجرايي با قوا و دستگاه هاي ديگر، اظهار داشت: بدون هماهنگي با قواي ديگر نمي توان در استان ها به موفقيت دست يافت. بايد با همه دستگاه ها رفتار و تعامل مناسبي وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه ها در بخش هاي اقتصادي و فرهنگي استفاده کرد.
    
    تاکيد بر اجراي حقوق شهروندي
    وي موضوع حقوق شهروندي و ضرورت توجه جدي به آن را مورد تاکيد قرار داد و گفت: همه دستگاه هاي کشور مکلف هستند حقوق شهروندي را که به آنها ابلاغ شده رعايت کنند و با رعايت آن مي توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.رئيس جمهوري اضافه کرد: قوه مجريه بايد پيشگام رعايت و اجراي حقوق شهروندي باشد اگر چه ساير قوا هم بايد در اين زمينه کمک و ياري کنند. روحاني در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد برحضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل ماموريت خود، گفت: استاندار و خانواده وي بايد در محل ماموريت خود به طور کامل و با همه وجود براي خدمتگزاري مستقر شود.
    
    
    روحاني در جلسه هيات دولت: فضاي جامعه بايد امن باشد، نه امنيتي / در بخش هاي مختلف مديريتي و اشتغال از ظرفيت بانوان و جوانان استفاده شود
    


 روزنامه ايران، شماره 6594 به تاريخ 23/6/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهش نامه اخلاق
متن مطالب شماره 39، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است