|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/6/23: خبر
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6830
پنجشنبه بيست و هشتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6594 23/6/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


خبر7 استاندار جديد منصوب شدند
    واعظي: استانداران از زنان و جوانان استفاده کنند

     در جلسه روز گذشته هيات دولت، استانداران پيشنهادي براي 7 استان هرمزگان، قزوين، لرستان، خراسان جنوبي، فارس، کهگيلويه و بويراحمد و البرز از هيات وزيران راي اعتماد گرفتند. بر اين اساس، به ترتيب فريدون همتي، عبدالمحمد زاهدي، موسي خادمي، محمدمهدي مروج الشريعه، اسماعيل تبادار، محمد احمدي و محمدعلي نجفي به عنوان استانداران اين استان ها در دولت دوازدهم منصوب شدند.
    اين انتصاب ها، بيشتر جابه جايي است تا ورود استانداران جديد به دولت. چنانکه از 7 انتصاب ديروز، در 4 مورد استانداران انتصابي در دولت يازدهم به عنوان استاندار در استان ديگري در حال فعاليت بوده اند. در يک مورد نيز استاندار خراسان جنوبي، پيش از اين معاون اقتصادي استاندار خراسان رضوي بوده است. به اين ترتيب، آنچه درباره انتصاب استانداران در دولت دوازدهم، البته تا اينجاي کار، اتفاق افتاده است، نه تغيير، بلکه جابه جايي است. اين نکته اي است که محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت نيز در نشست خبري اخير خود به آن اشاره کرد: «همان طوري که در کابينه حدود 50 درصد تغييرات داشتيم، در سطح مديران استان ها نيز در حال تغيير هستيم و تعدادي از استانداران با توجه به حسن اقداماتشان مي توانند در استان هاي ديگر مشغول کار شوند.» نکته ديگر آنکه اکثر استانداران با نظر يا پيشنهاد مجمع نمايندگان استان ها برگزيده شده اند. اين امر نشان مي دهد که دولت دوازدهم در انتخاب استانداران نيز همان راهي را در پيش گرفت که در انتخاب وزيران در پيش گرفته شد؛ تعامل با جريان هاي سياسي و قانوني کشور و اجتناب از تغييرات حداکثري.
    وزير کشور ديروز در حاشيه جلسه هيات دولت گفت که تغييرات استانداران و جابه جايي آنان، براساس ارزيابي عملکرد و نيز نيازهاي استان ها بوده است. عبدالرضا رحماني فضلي با بيان اينکه از هفت استاندار انتخاب شده، چهار نفر استاندار بودند و جابه جا شدند و سه نفر نيز استاندار جديد آمدند، اظهارکرد: در دوره جديد براساس ارزيابي ها از عملکرد استانداران بناي ما اين است که تعدادي از استانداران قطعاً جابه جا خواهند شد. وي با اشاره به اينکه درصدد هستيم در کوتاه ترين فاصله براي اينکه تزلزلي در مديريت استان ها ايجاد نشود موضوع انتصاب استانداران تعيين تکليف شود و اين کار را انجام مي دهيم، افزود: برخي استانداران موجود نيز تقاضا کردند در دستگاه هاي اجرايي ديگر ادامه همکاري دهند، برخي نيز خودشان تقاضا کردند از خدمت دولت مرخص شوند که اين شامل بازنشستگي و اين گونه موارد مي شود. به گفته رحماني فضلي، تا پايان شهريور همه استان ها تعيين تکليف مي شوند. وزير کشور درباره انتخاب استانداران زن نيز گفت: در اين زمينه پيگير هستيم و تلاش مي کنيم.
    
    
    واعظي: استانداران از زنان و جوانان استفاده کنند
    محمود واعظي، رئيس دفتر رئيس جمهوري نيز ديروز در حاشيه جلسه هيات دولت درباره انتصاب استانداران جديد گفت: در پيوست احکام آنان مشخص شده است که چه کارهايي بايد انجام دهند. همچنين استانداران بايد در استان خدمت کنند و از جوانان و بانوان در استان حتماً استفاده کنند. وي با بيان اينکه استانداران موظف به اولويت بندي کارها هستند، اظهار کرد: خوشبختانه وزير کشور کار بسيار خوبي کردند و در کنار هر حکمي که براي استاندار زده مي شود پيوستي وجود دارد که در آن مشخص شده چه کار بايد انجام شود و به نظر مي رسد استانداران با شرايط جديدي کارشان را شروع خواهند کرد. رئيس دفتر رئيس جمهوري در پاسخ به سوالي مبني بر استفاده از زنان در پست هاي مديريتي اظهار کرد:وزارت کشور به اين منظور تلاش بسيار زيادي کرده و کميته اي هم در اين خصوص تشکيل داده است.
    واعظي درباره انتخاب استاندار زن نيز با بيان اينکه ما در انتخاب مسئولان تفاوت جنسيتي قائل نمي شويم، افزود: بالاخره توانايي هايي که فرد بايد داشته باشد خيلي مهم است و از سوي ديگر بايد به گذشته هم برگرديم، بالاخره آقايان اين مراحل را طي کرده و بخشدار، فرماندار و معاون استاندار بوده اند. ما در مورد زنان اين کار را اخيراً شروع کرده ايم و در دولت يازدهم تعدادي فرماندار و معاون استاندار از ميان زنان انتخاب شده اند، اينها زمان مي برد، اما ما محدوديتي نداريم. رئيس دفتر رئيس جمهوري در پاسخ به سوالي درباره نامه مولوي عبدالحميد به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ايشان به اين نامه اظهار کرد: طبيعي است دولت مقيد است به اينکه سياست هايي که از سوي رهبري ابلاغ يا بيان مي شود مقيد و پايبند است و اين موضوع هم مانند بقيه موضوعات مقوم کارماست. آنچه رهبري ابلاغ مي فرمايند يا تاکيد مي کنند نقطه قوتي است براي اينکه دولت کارهايش را انجام دهد.
    
    
    رايزني سفير ايران در تايلند با مقامات ميانمار
    سخنگوي وزارت امور خارجه از رايزني هاي سفير ايران در تايلند با مقامات ميانمار خبرداد و گفت: به منظور توقف خشونت ها عليه مسلمانان روهينگيايي، جمهوري اسلامي ايران درخواست کرده هياتي از وزارت امور خارجه به ميانمار سفر کند. بهرام قاسمي در گفت و گو با ايرنا از رايزني هاي سفير جمهوري اسلامي ايران در تايلند با مقامات ميانماري خبر داد و گفت: آخر اين هفته (امروز يا فردا) هياتي به سرپرستي معاون آسيا و اقيانوسيه وزير امور خارجه با سفر به بنگلادش در جمع آوارگان حضور خواهد يافت و از نزديک در جريان وضعيت اين آوارگان قرار خواهد گرفت.
    سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به تلاش هاي مستمر جمهوري اسلامي ايران براي کمک به حل و فصل مشکلات مسلمانان ميانمار اظهار داشت: به سفير جمهوري اسلامي ايران در تايلند که سفير آکروديته در ميانمار است دستور داده شد سريعاً به ميانمار سفر و مواضع جمهوري اسلامي ايران را به طرف ميانماري ابلاغ کند. قاسمي اضافه کرد: سفير جمهوري اسلامي ايران در تايلند در ديدار ديروز خود ضمن تشريح مواضع جمهوري اسلامي تاکيد کرد که اين فاجعه انساني و خشونت ها عليه مسلمانان اين کشور هرچه سريعتر بايد خاتمه يابد.
    سخنگوي وزارت امور خارجه اضافه کرد: در اين ملاقات ضمن ابراز تاسف و نگراني از کشته شدن صدها مسلمان و اجبار بيش از 300 هزار نفر به فرار از مناطق درگيري به آنها يادآور شد که تداوم اين وضعيت ممکن است زمينه ساز سوءاستفاده افراط گرايان و جريانات حامي تروريست ها در اين منطقه شود بنابراين بايد با تيزبيني و درايت بيشتر با گفت و گو و مذاکره زمينه حل و فصل و تفاهم براي رفع مشکلات ايجاد شده را فراهم کرد. قاسمي ادامه داد: در اين ديدار از مقام ميانماري خواسته شد تا شرايط لازم براي اعزام هياتي از جمهوري اسلامي ايران به آن کشور و همچنين مجوزهاي مورد نياز براي ارسال کمک هاي انسان دوستانه به مناطق درگيري را فراهم کند. سخنگوي دستگاه ديپلماسي يادآور شد: در اين ديدار مقام ميانماري توضيحاتي در خصوص حوادث به وجود آمده در اين کشور ارائه کرد و قرار شد با نگاه مثبت به شرايط موجود در نخستين فرصت مجوز و تسهيلات لازم براي پذيرش کمک هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي ايران را فراهم نمايند. وي اضافه کرد: در اين ديدار همچنين مقرر شد يک هيات سياسي از دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران براي مذاکره و تبادل نظر در اين خصوص به ميانمار سفر کند.
    
    خبر
    


 روزنامه ايران، شماره 6594 به تاريخ 23/6/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Chronic Diseases Journal
متن مطالب شماره 1 (پياپي 601)، 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است