|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/7/20: چرا مدعيان اصلاحات بزرگ ترين سرمايه رژيم صهيونيستي در مقابله با جمهوري اسلامي هستند؟
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22008
دوشنبه دوم مهر ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21744 20/7/96 > صفحه 7 (سياسي) > متن
 
      


چرا مدعيان اصلاحات بزرگ ترين سرمايه رژيم صهيونيستي در مقابله با جمهوري اسلامي هستند؟يکي از روزنامه نگاران فراري روزنامه هاي زنجيره اي اصلاح طلب اخيرا طي يادداشتي در سايت ضدانقلاب زيتون، همه پرسي کردستان و اشتياق رژيم صهيونيستي براي جدايي اقليم کردستان از عراق را بهانه اي براي عقده گشايي عليه راهبرد اصولي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران در حمايت از مسئله فلسطين و جبهه مقاومت اسلامي منطقه قرار داده است.
    اين روزنامه نگار فراري اصلاح طلب در ابتداي يادداشت خود با اين ادعا که قصد دارد « اجزاي يک بحران ملي و يک گره کور سياست خارجي ايران را تا حدودي از هم باز کند و وحشت از تحولات کردستان عراق را به کنترل در آورد»، در پرداختي سطحي، غيرکارشناسانه و سياست زده مخالفت ايران با ماهيت و موجوديت رژيم اشغالگر صهيونيستي در متن کشورهاي اسلامي به عنوان عامل اصلي تنش، بحران و جنگ افروزي در منطقه را «نگاه اسرائيل ستيز حاکمان ايران» تعبير کرده که «زمينه ساز چيدمان بحران هاي جديدي در اطراف ايران شده است».
    اين در حالي است که سران رژيم مجعول صهيونيستي در زمان اشغال سرزمين فلسطين صراحتا پروژه «اسرائيل بزرگ» را مهم ترين هدف و آرمان صهيونيسم عنوان و شعار « از نيل تا فرات» را حتي در پرچم اين رژيم جعلي نمادسازي کرده است.
    وي همچنين در بخش از اين يادداشت خود با طرح اين ادعاي عجيب که چرا زماني که عده اي سياستمدار فلسطيني به مذاکرات بي نتيجه و نافرجام 24 ساله با رژيم صهيونيستي مشغولند و صهيونيست ها هم هر از گاهي با موشک و خمپاره زنان و کودکان فلسطيني را نوازش مي کنند و کل ملت فلسطين هم از اين وضعيت راضي! ايران کاسه داغتر از آش شده و از دشمني با اسرائيل کوتاه نمي آيد؟!
    اين روزنامه نگار فراري اصلاح طلب در اين باره مي نويسد: «سازمان آزاديبخش فلسطين در چندين دور مذاکره به توافقي نسبي با اسرائيل رسيد و بر اين اساس، دولت خودمختار و نوار غزه شکل گرفت و تئوري دو دولت فلسطيني و اسرائيلي به عنوان يک راهکار براي حل اين بحران مورد شناسايي قرار گرفته است که اسرائيل نه آن را مي پذيرد و نه راه گريزي از آن دارد. در حاليکه فلسطيني ها با اسرائيل توافق مي کنند، مذاکرات امنيتي برگزار مي کنند، با جنگ هاي ادواري توازن قواي جا به جا شده را دوباره تنظيم مي کنند، اين وسط جمهوري اسلامي ۱۲۰۰ کيلومتر آن طرف تر نه تنها کوتاه نمي آيد بلکه از خود فلسطيني ها و ساکنان غزه بيشتر فلسطيني است و حتي بيش از فلسطيني ها مخالف اسرائيل است. حاکمان ايران در واقع تصميم گرفته اند تا آينده کشور و نيز سرنوشت نسل آينده ايراني ها را به سرنوشت مردم فلسطين گره بزنند.»
    در رد اين ادعاي مضحک کافي است که نيم نگاهي به صحنه سياسي فلسطين بياندازيم تا دريابيم که اولا سازشکاران فلسطيني که سالهاست سراب صلح را در نشستن پاي ميز مذاکره با جنايتکاران صهيونيست جست وجو مي کنند و دستاوردشان از مذاکره با اين رژيم جز اشغال تدريجي بخش هاي باقي مانده از خاک فلسطين و توسعه مستعمره سازي اين رژيم نبوده، چند درصد از مردم فلسطين را نمايندگي مي کنند و آيا ايستادگي ميليونها فلسطيني حامي مقاومت در غزه و کرانه باختري در برابر نسل کشي هاي اين رژيم بويژه در سه جنگ اخير معنايي جز ابطال روند سازشکاري از سوي ملت فلسطين دارد؟ و چرا نگارنده حمايتهاي اصولي جمهوري اسلامي نه از جريان سازشکار که از جريان مقاومت فلسطين راکه بر اساس معيارهاي انساني و آزادي خواهانه صورت گرفته را محل اشکال دانسته اما در قبال حمايتهاي همه بي چون و چرا و همه جانبه سياسي، نظامي و اقتصادي آمريکا از رژيم مجعول صهيونيستي در اشغال سرزميني، جنگ افروزي، کشتار و آواره کردن مسلمانها در بلاد اسلامي سکوت کرده است؟
    در بخش ديگري نويسنده با اتکا به کليشه نسبتا رايج در رسانه هاي غربي در ارتباط با تحولات خاورميانه، سياست هاي منطقه اي جمهوري اسلامي ايران را بر مبناي «شکاف شيعه و سني» تعريف و عنوان مي کند که: «نگاه ايدئولوژيک به قضيه فلسطين و شيعه سني ارزيابي کردن همه معادلات باعث مي شود تا ايران همواره در تنش بي پايان با کشورهاي منطقه قرار داشته باشد»، اما پاسخ نمي دهد که چگونه مي شود کشوري با حاکميت شيعي که بنا به ادعاي وي همه معادلات را بر اساس شيعه سني ارزيابي مي کند، سالهاست از دو گروه سني مذهب حماس و جهاد اسلامي فلسطيني پشتيباني و حمايت مي کند.
    وي در ادامه با طرح اين پرسش که «آيا آلرژي ايران نسبت به اسرائيل و عطش بي پايان براي سر شاخ شدن با اسرائيل زمينه ساز پديدار شدن چاله هاي جديدي عليه ايران در کردستان عراق بوده است يا اينکه کردهاي اقليم کردستان خود جاذب ترفندهاي اسرائيل هستند»، و در پاسخ، توان و اقتدار موشکي ايران که نقشي بازدارنده در مقابل زرادخانه هاي اتمي و کلاهک هاي هسته اي رژيم صهيونيستي، تروريسم تکفيري در منطقه و ساير تهديدات خارجي و نيز استقرار صلح و ثبات و امنيت در منطقه را دارند را دليل فعال شدن اسرائيل و ايجاد بحران اطراف ايران عنوان کرده مي نويسد: «شواهد و قرائن حاکي از اين است که سياست ها و تبليغات ضداسرائيلي ايران در کنار آزمايش هاي موشکي بيش از هر عامل ديگري موجب فعال شدن اسرائيل عليه ايران و نيز قوام گرفتن بحران در اطراف ايران بوده است.»
    روزنامه نگار فراري اصلاح طلب همچنين بدون اشاره به علت اصلي پيدايش داعش در منطقه که صراحتا در کتاب خاطرات مقامات آمريکائي «مقابله با ايران و ايجاد حاشيه امن براي اسرائيل» عنوان شده است، نقش موثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پيوند نيروهاي مقاومت در مرز سوريه و عراق با هدف ناکام گذاشتن تلاش غرب براي ايجاد شکاف در مرزهاي دو کشور و قطع کردن مسير تدارکاتي گروه تروريستي داعش را دليل کشيده شدن پاي اسرائيل به مرزهاي غربي ايران عنوان مي کند تا گرايش هاي اسرائيلي اين عده از کردها. حالا آنکه خود مقامات رژيم صهيونيستي جدا از برشماري منافع متعدد اقتصادي حاصل از جدايي کردستان عراق براي اين رژيم ، همسايگي و هم مرز شدن با ايران را به عنوان يکي از اهداف راهبردي حمايت قاطع خود از هم پرسي جدايي کردستان عراق عنوان مي کنند.
    وي در پايان همچنين در برابر اين چالش و خطر جدي تهديدکننده امنيت منطقه راهکاري جالب پيشنهاد مي دهد و مي نويسد: «شايد عاقلانه ترين راهکار در هضم بحراني که در آن سوي مرزهاي غربي کشور در حال شکل گرفتن است اين باشد که ابتدا صبر کنيم و ببينيم در کردستان عراق چه رخ مي دهد.» يعني در قبال عملي کردن پروژه شوم غرب در تجزيه کشورهاي منطقه از جمله عراق و سوريه موسوم به طرح خاورميانه بزرگ بايد دست روي دست گذاشت و اقدامي نکرد تا ببينيم چه مي شود! درست مثل تاسيس رژيم مجعول اسرائيل و غده سرطاني منطقه.
    نکته نهايي آنکه اين روزنامه نگار پاريس نشين سال ها در روزنامه هاي اصلي زنجيره اي دبير بخش بين الملل بوده است و با همين طرز فکر و نگاه مشغول ارائه تحليل فکري به جامعه! روزنامه هايي که بخشي از بودجه آنها از يارانه مطبوعات –بيت المال- تامين مي شود. امروز نيز دوستان و همفکران او در همان روزنامه ها مشغول قلم فرسايي هستند. برجام و آمريکا را بزک مي کنند. مردم را سايه جنگ هاي خيالي مي ترسانند. ارزش هاي اسلامي و ملي را تخطئه مي کنند و در يک کلام نقش پايگاه دشمن در کشور را بازي مي کنند. بعيد است در سراسر دنيا کشوري جز جمهوري اسلامي ايران، به معاندان خود حقوق پرداخت کند! به راستي بايد به نتانياهو حق داد که در جريان فتنه 88 گفت اصلاح طلبان بزرگ ترين سرمايه اسرائيل در ايران هستند.
    چرا مدعيان اصلاحات بزرگ ترين سرمايه رژيم صهيونيستي در مقابله با جمهوري اسلامي هستند؟
    


 روزنامه كيهان، شماره 21744 به تاريخ 20/7/96، صفحه 7 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 38 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي كودكان
متن مطالب شماره 60، Dec 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است