|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/7/20: تاكيد حسن روحاني بر انسجام داخلي عليه دشمنان: از هميشه يكصداتر و متحدتر هستيم
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4135
دوشنبه بيست و پنجم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3927 20/7/96 > صفحه 2 (سياست) > متن
 
      


دولت 
تاكيد حسن روحاني بر انسجام داخلي عليه دشمنان: از هميشه يكصداتر و متحدتر هستيمرييس جمهور با اشاره به اينكه «ملت ايران در مقاطع حساس همواره حاميان اصلي انقلاب اسلامي، نظام جمهوري اسلامي ايران، استقرار امنيت و دستيابي به منافع ملي بوده اند»، گفت: دشمنان و بدخواهان ملت ايران بايد بدانند كه اين ملت در مسير حركت خود به سمت پيشرفت و تعالي، هرگز اهداف بلند خود را از ياد نبرده و ذره اي از اعتماد آنها نسبت به نظام و ايستادگي شان در برابر دشمنان كاسته نخواهد شد.
     حسن روحاني در جلسه هيات دولت با بيان اينكه «برجام يك آزمون بسيار بزرگ براي همه دولت هاي شركت كننده در مذاكرات و ساير دولت هاي جهان است»، خاطرنشان كرد: تعهد و وفاي به عهد، اساس اطمينان جهان به يك دولت است: ما به عنوان جمهوري اسلامي ايران، دقت كرديم و حواس مان جمع بوده است، وقتي تعهد داديم، تا آخر پاي آن ايستادگي كرديم و اين افتخاري براي ماست.
     وي با اشاره به اينكه «اگر طرف ديگر مذاكره، بدخواه، رقيب يا دشمن ما از تعهد خارج شود، اين براي ما شكست نيست بلكه شكست براي طرف مقابل است»، گفت: ما در زمان و مقطع لازم راه درست را انتخاب كرديم و به خوبي وارد مذاكره شديم و در مذاكره با همه توان و دقت پيش رفتيم و آنچه به دست آورديم، بهترينِ ممكن بود.
     روحاني ادامه داد: امروز نسبت به سياست هاي امريكا شاهد دو صف بندي داخلي و جهاني هستيم: ببينيد در داخل امريكا صاحبنظران، انديشمندان و سياستمدارها، نسبت به اقدامات اخيري كه دولت امريكا انجام مي دهد چگونه موضع مي گيرند و حرف مي زنند.
     روحاني با بيان اينكه «ملت ايران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در اين مواقع هميشه وحدت خود را بيشتر به نمايش مي گذارند»، گفت: ممكن است عده اي، به برجام هم انتقاد داشتند و شايد اگر راي بگيرند، بگويند ما به برجام راي نمي دهيم و اين براي يك كشور دموكراتيك طبيعي است، اما برجام مورد اجماع همه مسوولان و مقامات اصلي كشور بوده است: شوراي امنيت ملي آن را تصويب و مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان و از همه مهم تر مقام معظم رهبري راجع به آن نظر داده اند.
     وي با اشاره به اينكه امروز رييس جمهور فعلي امريكا شرايطي را ايجاد كرده كه ايران، از هميشه يكپارچه تر، يك صداتر و متحدتر است، خاطرنشان كرد: امروز موافق و مخالف برجام در كنار هم هستند و همه صداي واحد دارند: ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح كشور، منطقه و جهان خائنانه مي بينيم.
     وي اظهار داشت: ملت ايران هيچگاه به امريكا اعتماد نداشته و مي داند كه امريكا چه اقداماتي عليه منافع ملي ما انجام داده و مي دهد، ولي امروز واضح تر و آشكارتر همه در كنار هم قرار گرفتند.
     وي با تاكيد بر اينكه اگر امريكا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر اين كار صرفا براي امريكايي هاست، افزود: ما راه هاي مختلفي را پيش رو داريم و هر راهي كه مصلحت نظام و كشور ما در آن باشد را انتخاب مي كنيم و هيچ مشكلي در پيشبرد اهداف و مسيرمان نخواهيم داشت.
     روحاني با بيان اينكه نبايد هيچ گونه نگراني در داخل كشور نسبت به اين اقدامات داشته باشيم، گفت: تا زماني كه ملت ما متحد، منسجم و يكصدا بوده و مطيع رهبري شجاع هستيم، هيچ مشكلي براي كشور ما پيش نمي آيد. فراز و نشيب وجود دارد اما به خوبي از آن عبور مي كنيم.
     وي با اشاره به اينكه امروز كاملا روشن مي شود كه دولت ياغي كيست و كسي كه مقررات بين المللي را زير پا مي گذارد. چه كسي است و به خوبي روشن مي شود كه كدام كشور مورد احترام كشورها و افكار عمومي جهان است، ادامه داد: اگر امريكا بخواهد خطاي بعدي را مرتكب شود و عليه سپاه پاسداران اقدامي كند، اين ديگر خطا اندر خطا است: سپاه پاسداران تنها يك واحد نظامي نيست، بلكه سپاه پاسداران در دل اين مردم بوده و در همه روزهاي خطر از منافع ملي ما دفاع كرده است.
     رييس جمهور اظهار داشت: امريكايي ها به دليل آنكه مي خواستند داعش را ٢٠ سال در اين منطقه نگه دارند و از اين ابزار استفاده كنند، حق دارند از سپاه عصباني باشند، چراكه سپاه با برنامه ريزي و حمايت خودش از ملت عراق، سوريه و لبنان، داعش را ذليل كرده است.
     وي با تاكيد بر اينكه ارتش، سپاه و بسيج جداي از ملت نبوده و همواره در كنار ملت هستند، گفت: هيچگونه اختلافي بين جناح هاي ما براي مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه يكپارچه و در صف واحد هستيم: هيچگونه تزلزلي در كشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ايران در برابر توطئه ها ايستادگي خواهند كرد.
     وي اظهار داشت: بنده پيشاپيش مي خواهم از ملت بزرگ ايران تشكر كنم: پيشاپيش از همه رسانه ها مي خواهم كه كنار ملت و همصدا با ملت باشند و پيشاپيش به امريكا مي گويم در اين توطئه هم مثل همه توطئه هاي قبلي تان شكست خورده هستيد: باز خطا و اشتباه كرديد و باز هم اشتباه مي كنيد.
     رييس جمهور خطاب به هم ميهنان كرد ايران نيز گفت: ما به شما صد در صد اعتماد داريم و به هيچ وجه خطاي سياسي عده اي در اقليم كردستان عراق را به هيچ عنوان پاي شما نمي نويسيم چرا كه شما بخشي از مردم بزرگ ايران و قومي وفادار و ريشه دارترين قوم ايراني در اين منطقه هستيد و هميشه كنار انقلاب بوديد و در جنگ تحميلي، كنار ملت ايران بوديد.
     وي افزود: ترديدي ندارم ملت ايران در مسير راه خود هدف را گم نكرده، اعتمادش نسبت به مسوولان كم نشده و همچنان در برابر دشمن، ايستاده است: ما نه ضعيف و سست مي شويم و نه مي ترسيم: بلكه مقاوم و قدرتمند مي ايستيم و خدا هم با ما خواهد بود و طبق وعده الهي، پيروزي نهايي هم از آن ما است.
    دولت: تاكيد حسن روحاني بر انسجام داخلي عليه دشمنان: از هميشه يكصداتر و متحدتر هستيم
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3927 به تاريخ 20/7/96، صفحه 2 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي فرسايش محيطي
متن مطالب شماره 28، 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است