|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/7/20: هت تريك مسي آرژانتين را به جام جهاني رساند،آمريكا و شيلي از صعود بازماندند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22008
دوشنبه دوم مهر ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21744 20/7/96 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


هت تريك مسي آرژانتين را به جام جهاني رساند،آمريكا و شيلي از صعود بازماندند
پرونده بازي هاي مرحله گروهي انتخابي جام جهاني 2018 در اروپا و آمريكا بسته شد


تيم ملي آرژانتين با گلزني ستاره اش توانست اکوادور را شکست دهد و به جام جهاني 2018 روسيه صعود کند اما شيلي مغلوب برزيل شد و از رسيدن به اين رقابت ها بازماند.
    بامداد ديروز آخرين هفته مرحله مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه در منطقه آمريکاي جنوبي برگزار شد و چهره سه تيم ديگر صعودکننده به جام جهاني مشخص شدند. در مهم ترين بازي آرژانتين برابر اکوادور قرار گرفت و توانست با درخشش ليونل مسي پيروز شود. آرژانتين که در خطر حذف قرار داشت با هت تريک ليونل مسي، فوق ستاره اش در زمين اکوادور بدون شانس صعود 3 بريک پيروز شد و به لطف نتايج ساير تيم ها به جام جهاني راه يافت. پس از اينکه ايبارا در دقيقه يک اکوادور را پيش انداخت، مسي 3 بار در دقايق 11، 18 و 62 گل زد و ضمن رقم زدن برتري 3 بريک، آرژانتين را به جام جهاني برد.
    
     پرو به ديدار نيوزلند مي رود
    برزيل که پيش از اين صعود خود را قطعي کرده بود با برتري 3 بر صفر خانگي مقابل شيلي، ضمن کمک به تسهيل صعود آرژانتين، قهرمان 2 دوره اخير کوپا آمه ريکا را حذف کرد.پائولينيو در دقيقه 55 و خسوس در دقايق 57 و 90 براي برزيل گل زدند. اروگوئه با درخشش مهاجمانش، 4 بر 2 در خانه بوليوي را برد و مسافر جام جهاني شد. کاسرس در دقيقه 39، کاواني در دقيقه 42 و سوارز در دقايق 60 و 76 براي اروگوئه و سيلوا (بازيکن حريف) در دقيقه 24 و گودين (بازيکن حريف) در دقيقه 70 براي بوليوي گلزني کردند. در ديگر بازي ها، کلمبيا با تساوي يک بريک در زمين پرو صعود کرد و حريفش به پلي آف رسيد. پرو با پيروزي برابر نيوزلند مي تواند به جام جهاني صعود کند. ونزوئلاي انتهاي جدولي هم در خانه پاراگوئه به برتري يک بر صفر رسيد.به اين ترتيب برزيل، آرژانتين، اروگوئه و کلمبيا راهي جام جهاني شدند و پرو در پلي اف براي رسيدن به اين رقابت ها تلاش خواهد کرد.
    
    کلمبيا و پرو تباني کردند؟
    احتمال تباني در ديدار پرو و کلمبيا در مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه وجود دارد.
    پس از تساوي يک بر يک پرو و کلمبيا و شکست ۳ بر صفر شيلي مقابل برزيل، پرو توانست به پلي آف صعود کند و کلمبيا به صورت مستقيم به جام جهاني راه يافت.با اين حال تصاويري از اين بازي منتشر شد که نشان مي دهد احتمال تباني ميان دو تيم وجود داشته است. در جريان بازي رادامل فالکائو بارها با بازيکنان پرو صحبت کرد و هنگام حرف زدن جلوي دهانش را مي گرفت. او حتي با بازيکنان ذخيره پرو صحبت کرد. با توجه به اينکه شکست شيلي در دقايق ابتدايي نيمه دوم تقريبا مشخص شده بود و کلمبيا با يک گل در دقيقه ۵۶ از پرو پيش افتاد، بعيد نيست تباني اتفاق افتاده باشد چون خوسه پائولو گرو در دقيقه ۷۶ توانست گل مساوي را براي پرو به ثمر برساند.
    
    هندوراس حريف استراليا شد
    تيم ملي فوتبال آمريکا با شکست برابر ترينيداد و توباگو فرصت حضور در جام جهاني 2018 را از دست داد و هندوراس با صعود به پلي اف، حريف استراليا شد. آخرين ديدارهاي مرحله مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه در منطقه کونکاکاف برگزار شد که مهم ترين اتفاق آن ناکامي آمريکا در رسيدن به جام جهاني بود. آمريکا در حالي به مصاف ترينيداد و توباگو رفت که با تساوي هم مي توانست به جام جهاني صعود کند اما دو بر يک مغلوب ميزبانش شد تا فرصت حضور در برزگترين فستيوال فوتبال جهان را از دست بدهد. پاناما هم با پيروزي در آخرين ثانيه ها، دو بر يک برابر کاستاريکا به پيروزي رسيد و در جايگاه سوم جدول قرار گرفت تا به صورت مستقيم به جام جهاني صعود کند.در ساير بازي ها، مکزيک که از پيش صعود کرده بود در خانه هندوراس 3 بر 2 شکست خورد تا هندوراس با اين پيروزي به عنوان نماينده چهارم منطقه راهي بازي پلي آف با استراليا، نماينده پنجم آسيا شود.اين تيم بايد در دو ديدار رفت و برگشت به مصاف استراليا برود و در صورت پيروزي فرصت حضور در جام جهاني را خواهد داشت. به اين ترتيب در پايان رقابت هاي تک گروه 6 تيمي، مکزيک 21 امتيازي همراه کاستاريکا 16 و پاناماي 13 امتيازي به جام جهاني راه يافت و هندوراس 13 امتيازي به عنوان تيم چهارم رقيب استراليا، نماينده آسيا در پلي آف شد.
    
    ۹ سهميه باقي مانده به کدام تيم ها مي رسد؟
    با پايان رقابت هاي مرحله انتخابي جام جهاني ۲۰۱۸ در تمامي قاره ها به استثناي آفريقا، هنوز ۹ تيم ديگر شانس صعود به جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه را دارند.
    پرونده بازي هاي مرحله انتخابي جام جهاني 2018 روسيه در قاره اروپا و آمريکاي لاتين بسته شد و به اين ترتيب چهره 9 تيم صعودکننده از قاره سبز که به عنوان سرگروه به روسيه ميزبان به عنوان ديگر نماينده اروپا ملحق مي شوند، مشخص شد. همچنين تکليف هشت تيم دوم برتر گروه هاي 9گانه براي رفتن به پلي آف جايي که 4 جدال رفت و برگشتي تکليف 4 سهميه باقي مانده قاره اروپا را مشخص خواهند کرد روشن شد.به اين ترتيب چهره 22 تيم از 32 تيمي که تابستان سال آينده به روسيه سفر خواهند کرد، مشخص شد و تکليف 9 سهميه ديگر که در آبان ماه با برگزاري دور آخر مرحله انتخابي در قاره آفريقا (براي مشخص شدن سه سهميه باقي مانده) و باز ي هاي پلي آف در قاره اروپا و بازي هاي پلي آف ميان قاره اي مشخص خواهد شد. روسيه هم که ميزبان مسابقات است.
    
    ۲۲ تيمي که بليت روسيه را گرفتند
    22 تيمي که تا کنون به جام جهاني صعود کرده اند عبارتند از:
    *آسيا: ايران، کره جنوبي، ژاپن، عربستان سعودي، (استراليا با شکست سوريه در پلي آف درون قاره اي به پلي آف ميان قاره اي با هندوراس رسيد)
    *اروپا: فرانسه، بلژيک، اسپانيا، آلمان، صربستان، پرتغال، لهستان، انگليس و ايسلند
    *آفريقا: نيجريه و مصر (تونس، کنگو «از گروه اول»، مراکش، ساحل عاج «از گروه سوم»، سنگال، بورکينافاسو و کيپ ورده «از گروه چهارم» هنوز شانس دارند)
    *آمريکاي جنوبي: برزيل، اوروگوئه، آرژانتين و کلمبيا (پرو به پلي آف ميان قاره اي برابر نيوزيلند رسيد)
    *آمريکاي شمالي: مکزيک، کاستاريکا و پاناما (هندوراس به پلي آف ميان قاره اي برابر استراليا رسيد)
     روز سه شنبه آينده (25 مهرماه) قرعه کشي مرحله پلي آف در مقر فيفا در زوريخ انجام مي شود و بازي هاي رفت در روزهاي 18 تا 20 آبان و جدال هاي دور برگشت در روزهاي 21 تا 23 آبان انجام مي شود.
    هت تريک مسي آرژانتين را به جام جهاني رساند،آمريکا و شيلي از صعود بازماندند / پرونده بازي هاي مرحله گروهي انتخابي جام جهاني 2018 در اروپا و آمريکا بسته شد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21744 به تاريخ 20/7/96، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله راهبرد مديريت مالي
متن مطالب شماره 21، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است