|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/7/20: نجفي در حاشيه جلسه هيات دولت خبر داد : 30 هزار ميليارد تومان، حداقل بدهي شهرداري تهران
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6879
سه شنبه بيست و هفتم شهريور ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6616 20/7/96 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


نجفي در حاشيه جلسه هيات دولت خبر داد : 30 هزار ميليارد تومان، حداقل بدهي شهرداري تهران
حمل و نقل و ترافيك، اولويت فعلي شهرداري تهران است


شهردار تهران با بيان اينکه حجم بدهي ها حجمي نيست که بتوان در کوتاه مدت آنها را کنترل کرد، اعلام کرد که حداقل بدهي ها در شهرداري تهران سي هزار ميليارد تومان است.
    به گزارش ايسنا، محمد علي نجفي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص تغيير مديران در شهرداري گفت: نمي توان گفت که در هيچ دستگاهي از فردا هيچ کس را عوض نمي کنيم؛ چرا که اين جرياني مستمر است و اگر عمر مديريت مديران 4 سال باشد به اين معنا است که هر سال 25 درصد از مديران بايد تغيير کنند.
    وي در رابطه با عدم تغيير مديران زمان محمد باقر قاليباف و حتي ارتقاي آنها اظهار کرد: بعضي از مديران آقاي قاليباف مديران خوبي بودند و از نظر خط سياسي نيز الزاما طرفدار آقاي قاليباف نبودند. يکي از اولويت هاي من براي انتخاب نيرو اين است که از بدنه شهرداري باشند. چه اصلاح طلب و چه غير اصلاح طلب که فکر مي کنم اين روش درستي است.
    شهردار تهران تاکيد کرد: بزرگترين گلايه کارکنان شهرداري در دوران مديريت قبلي اين بود که اکثريت قريب به اتفاق مديران رده بالاي شهرداري از بيرون شهرداري منصوب مي شدند، بنابراين به نظر من ايرادي ندارد کسي که در زمان آقاي قاليباف در سمت پايين تري بوده، اما عملکرد مثبتي داشته، حالا ارتقا پيدا کند.
    نجفي در رابطه با تصميم شهرداري تهران براي مديريت بدهي ها گفت: ما روي اين موضوع بحث داريم هم روي مديريت بدهي ها و هم روي مديريت منابع و هم مديريت هزينه بحث داريم که اين مسائل بايد مورد توجه قرار بگيرد، اما حجم بدهي ها حجمي نيست که بتوان در کوتاه مدت آنها را کنترل کرد و حداقل بدهي ها در شهرداري تهران سي هزار ميليارد تومان است. وي يادآور شد: يکي از اولويت هاي مهم در شهرداري تهران در حال حاضر بحث حمل و نقل و ترافيک است.
    شهردار تهران همچنين با اشاره به جلسات خود با وزير اقتصاد و محمدباقر نوبخت گفت: در هر دو جلسه تصميم گيري شد که کميته مشترکي ايجاد شود تا ارقام به طور دقيق اعلام و ارقامي که مورد تاييد طرفين است، استخراج شود که اين کار مدتي طول مي کشد.
    وي تاکيد کرد: جلسه با آقاي نوبخت از اين جهت مورد اهميت بود که اولاً در رابطه با رديف هاي بودجه اي و سهم شهرداري در قانون بودجه سال جاري بحث شد و آقاي نوبخت قول دادند که بموقع پرداخت شود. در عين حال درباره احکام بودجه اي سال هاي قبل در رابطه با استفاده شهرداري از فاينانس صحبت شد و باز ايشان قول دادند که امسال اين موارد به جريان بيفتد.
    شهردار تهران همچنين با اشاره به مطرح شدن مباحثي در خصوص بليت مترو در اين جلسات، افزود: در اين خصوص نيز قرار شد دولت يا به صورت نقدي يا به صورت اوراق، آنها را ادا کند. وي يادآور شد: در رابطه با ايمني بعضي از خطوط مترو هم اعضاي شوراي شهر و هم وزارت کشور ايراد گرفتند که ما تيم فني تشکيل داديم که اين موضوع را بررسي کنند که به احتمال قوي نتيجه بررسي ها اين است که اين ايرادات وارد است و اگر وارد باشد ما اين خطوط را براي دوره اي موقت تعطيل مي کنيم تا اين ايرادات برطرف شود چراکه حفظ جان شهروندان و ايمني اين خطوط مهمتر از هر مساله اي است.
    کاهش ۲هزار ميلياردي درآمد شهرداري از محل ماليات بر ارزش افزوده
    شهردار تهران در ادامه گفت: کاهش ۲هزار ميليارد توماني درآمد شهرداري تهران از محل ماليات بر ارزش افزوده يکي از مهم ترين مشکلاتي است که متوجه درآمدهاي شهرداري تهران مي شود و کار را براي شهر سخت مي کند.
    محمدعلي نجفي در نشست تخصصي که در سالن کميسيون شوراهاي خانه ملت برگزار شد، با ابراز تاسف از اينکه در گذشته مديريت هزينه ها در پايتخت بدرستي انجام نمي شده است، تصريح کرد: شهرداري تهران ۶۸ هزار و ۴۰۰ کارمند رسمي و قراردادي دارد که با احتساب تعداد کارگران و نيروهايي که با پيمانکاران کار مي کنند، تعداد کارکنان شهرداري به بيش از ۱۲۰ هزارنفر مي رسد.
    وي با بيان اينکه اين تعداد بالاي کارمندان شهرداري در حالي مشغول به کار هستند که تنها ۱۶ هزار پست سازماني وجود دارد، ادامه داد: با توجه به اين شمار بالاي کارمندان تاکيد مي کنم کاهش درآمدهاي شهرداري معضلي براي اين نهاد خدماتي به حساب مي آيد.
    نجفي با تاکيد بر اينکه جبران کاهش حدود ۲هزار ميليارد تومان از سهم درآمدهاي پايدار شهر تهران از محل ماليات بر ارزش افزوده بسيار سخت و حتي غير ممکن نيز به حساب مي آيد، بيان کرد: ايجاد درآمدهاي پايدار يکي از اولويت هاي ما در شهرداري تهران است که از اهميت بسزايي نيز برخوردار است.
    وي همچنين يکي ديگر از معضلات پايتخت را بافت فرسوده تهران دانست و گفت: ميزان عوارض نوسازي در هر منطقه بايد متفاوت باشد. اين بدين معناست که نبايد ميزان عوارض يک خانه در جنوب تهران با خانه اي در شمال تهران يکي باشد. زيرا امروز شاهد هستيم قيمت متوسط يک مترمربع آپارتمان در برخي نقاط تهران ۷.۵ برابر مناطق ديگر است. از همين رو معتقدم بايد ميزان عوارض تغيير کند.
    
    کاهش تصدي گري ها
    نجفي با انتقاد از اينکه تصدي گري مديريت شهري قبلي تهران در مسائل غيرمرتبط به قدري زياد بوده که از يک انضباط برخوردار نبود، ادامه داد: نگاه ما به شهرداري همچون نگاه به يک نهاد تسهيل گر امور است. از همين رو اعلام مي کنم که در نظر داريم ميزان تصدي گري ها در شهرداري را کاهش دهيم زيرا معتقدم شهرداري نبايد در مسائل سياسي و غيرمرتبط با خود دخالت کند. وي صحت برخي اظهارات مديريت شهري قبلي مبني بر طلب ۱۸ هزار ميلياردي شهرداري تهران از دولت را تاييد نکرد و بيان داشت: صحبت هاي شهردار گذشته درباره طلب ۱۸ هزار ميلياردي شهرداري تهران از دولت واقعيت ندارد. هرچند که تاکنون در اين زمينه اظهارات متفاوتي عنوان شده است. در هر حال اين ميزان بدهي با واقعيت ها همخواني ندارد.
    شهردار تهران در اين راستا خواستار تشکيل کميته اي ميان دولت و شهرداري تهران براي تعيين تکليف ميزان طلب شهرداري شد و گفت: در اين رابطه براي روشن شدن حقيقت، کميته اي بين دولت، شهرداري و وزارت اقتصاد تشکيل شده که در هفته جاري نيز جلسه اي در اين کميته تشکيل شده و مقرر شد بودجه مربوط به شهرداري حداقل براي سال جاري پرداخت شود.
    
    عدم پرداخت سهم شهرداري از جرايم رانندگي
    شهردار تهران يکي از راهکارهاي برون رفت شهرداري از تنگناهاي بودجه را دريافت سهم ۶۰ درصدي شهرداري از محل درآمدهاي حاصله از جرايم رانندگي دانست و خاطرنشان کرد: در اين زمينه نيز کم لطفي هايي صورت گرفته و سهم شهرداري پرداخت نشده است؛ ضمن اينکه فاينانس هايي که در قانون بودجه براي شهرداري در نظر گرفته شده است نيز تاکنون محقق نشده اند که حداقل براي سال جاري بايد پرداخت شود.
    نجفي درباره آخرين وضعيت «شهيد» تلقي شدن آتش نشاناني که در حادثه پلاسکو به شهادت رسيدند نيز گفت: بنياد شهيد اين موضوع را قبول نمي کند که اين آتش نشانان را از نظر معنوي شهيد تلقي کند، اما از نظر مزاياي مادي، پرداخت تمامي اين مزايا از سوي شهرداري تهران تقبل شده تا به خانواده هاي اين افراد تخصيص يابد.
    
    نجفي در حاشيه جلسه هيات دولت خبر داد : 30 هزار ميليارد تومان، حداقل بدهي شهرداري تهران / حمل و نقل و ترافيک، اولويت فعلي شهرداري تهران است
    


 روزنامه ايران، شماره 6616 به تاريخ 20/7/96، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تحقيقات علوم قرآن و حديث
متن مطالب شماره 2 (پياپي 38)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است