|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/7/20: عدد نوشت
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4189
يكشنبه يكم مهر ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3927 20/7/96 > صفحه 5 (اقتصاد) > متن
 
      


عدد نوشتدرخواست كاهش تعرفه واردات پنبه
    مديركل دفتر صنايع نساجي و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت از ارسال درخواست اين وزارتخانه با هماهنگي وزارت جهاد كشاورزي به هيات دولت جهت كاهش تعرفه واردات پنبه از ۱۰ به پنج درصد خبر داد. به گزارش شاتا، افسانه محرابي، با اشاره به اينكه پنبه يكي از مهم ترين مواد اوليه مورد استفاده در صنعت نساجي است، اظهار كرد: پنبه يكي از مهم ترين مواد اوليه اي است كه بايد در زمان مناسب و به مقدار لازم تهيه شده و مورد استفاده قرار گيرد، بنابراين درخواستي درراستاي كاهش پنج درصدي تعرفه واردات پنبه به هيات دولت ارسال شده تا بتوانيم بخشي از مسائل موجود در حوزه پوشاك را در كاهش قيمت تمام شده از اين طريق برطرف سازيم. وي با اشاره به اينكه در حال حاضر تعرفه واردات پنبه ۱۰ درصد است و با مشكلات عديده اي در تامين اين ماده اوليه روبه رو هستيم، گفت: اخيرا با امضاي وزير صنعت، معدن و تجارت و با موافقت وزارت جهاد كشاورزي درخواستي به هيات دولت ارسال شده تا تعرفه واردات پنبه از ۱۰ به پنج درصد كاهش يابد.
    
    
    افزايش تناژ حمل و نقل كشتيراني
     مديرعامل شركت كشتيراني درياي خزر گفت: مجموع تناژ كالاهاي حمل شده توسط ناوگان ملكي كشتيراني درياي خزر در شهريور سال ۱۳۹۶ به ميزان ۲۱۷ هزار و ۹۸۸ تن افزايش يافت. روابط عمومي كشتيراني جمهوري اسلامي ايران به نقل از مهرداد باقري نژاد مديرعامل شركت كشتيراني درياي خزر اعلام كرد: مجموع تناژ كالاهاي حمل شده توسط ناوگان ملكي كشتيراني درياي خزر در شهريور سال ١٣٩٦ به ميزان ٢١٧ هزار و ٩٨٨ تن افزايش يافت. مديرعامل شركت كشتيراني درياي خزر افزود: شركت كشتيراني درياي خزر تا پايان شهريور ماه ١٣٩٦ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ٣/٣٤ درصد افزايش تناژ داشته است كه اين ميزان حمل در تاريخ عملكرد اين كشتيراني بي سابقه بوده است. وي اظهار داشت: علاوه بر آن در شش ماهه نخست سال جاري نيز سه درصد نسبت مدت مشابه در سال ١٣٩٥ رشد داشته است. اين در حالي است كه در شهريور ماه دو فروند از كشتي ها با ظرفيت حمل ٩٠٠٠ تن به علت تعميرات ادواري از سرويس عمليات بازرگاني خارج بوده اند.
    
    
    افزايش واحدهاي صنفي
     در حالي كه رييس اكثر اتحاديه هاي صنفي از ركود اقتصادي شكايت و بر اين نكته تاكيد دارند كه «در سال هاي گذشته حجم قابل توجهي از اين واحدها تعطيل شده اند »، آمارها حاكي از اضافه شدن بيش از ۵۱ هزار واحد صنفي جديد (بيش از ۲۰ درصد) است. براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پايان ۱۱ ماهه سال گذشته در كشور بالغ بر ۳۰۲ هزار و ۸۸ واحد صنفي در بخش هاي مختلف توليدي، توزيعي و خدماتي فعال بوده اند كه اين رقم در پايان سال ۱۳۹۴ معادل ۲۵۰ هزار و ۵۱۴ واحد بوده است: به عبارت ديگر در مدت زماني كمتر از يك سال بيش از ۵۰ هزار واحد صنفي به مجموعه واحدهاي كشور افزوده شده است. به استناد آمارهاي ارايه شده در سايت وزارت صنعت، معدن و تجارت در ميان واحدهاي مختلف در حوزه توليدي ۵۳ هزار و ۱۰۶ واحد تا پايان ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۵ مشغول به فعاليت بوده اند كه اين رقم در قياس با سال ۱۳۹۴ حدود ۱۰ هزار واحد رشد داشته است.
    
    
    ميانگين ضريب بازيافت نفت
     مدير برنامه ريزي تلفيقي شركت ملي نفت ايران از فاصله ۱۰ درصدي بين ميانگين ضريب بازيافت نفت در ايران با ميانگين ضريب بازيافت مطلوب در جهان خبر داد و گفت: ميانگين ضريب بازيافت نفت در ايران ٥/٢٤ درصد است. به گزارش روابط عمومي وزارت نفت: كريم زبيدي با بيان اينكه ۱۸۴ ميدان مشتمل بر ۳۹۰ مخزن در كشور وجود دارد، افزود: از اين ميان ۱۷۱ مخزن توسعه يافته يا در حال توسعه هستند و ۲۰۹ مخزن توسعه نيافته اند. ذخاير نفت درجاي ايران بيش از ۷۱۲ ميليارد بشكه است و ميانگين ضريب بازيافت نفت ٥/٢٤ درصد است كه با ميانگين ضريب بازيافت مطلوب در جهان حدود ۱۰ درصد فاصله دارد. ظرفيت توليد روزانه نفت ايران كه زماني تا ٢/٦ ميليون بشكه نيز رسيده بود اكنون حدود چهار ميليون بشكه است و ظرفيت هاي بي شماري براي افزايش توليد نفت وجود دارد.
    
    
    تعداد دوربين هاي هوشمند
     مديرعامل شركت مجري قرارداد تجهيز جاده هاي كشور به سامانه ثبت تخلفات رانندگي معتقد است با ساخت دوربين هاي نظارتي در داخل صرفه جويي ۸۰ تا ۱۰۰ ميليون دلاري در ايران انجام شده و نياز كشور به واردات آنها پايان يافته است. به گزارش روابط عمومي راهداري، اميرمسعود عطايي با بيان اين مطلب اظهار كرد: تاكنون بيش از ۱۲۰۰ دوربين هوشمند در جاده هاي ايران نصب شده و آغاز به كار كرده اند كه اين موضوع مي تواند در افزايش ايمني جاده هاي كشور و سطح تخلفات رانندگي تاثير جدي از خود بر جاي بگذارد. به گفته وي، شركت مبين ايران كه تحت نظر ستاد اجرايي فرمان حضرت امام كار مي كند مسووليت نصب ۲۰۰۰ دوربين در حدود ۳۵۰۰۰ كيلومتر از جاده هاي كشور را بر عهده گرفته كه در مرحله نخست وظيفه ثبت تخلفات مربوط به افزايش سرعت غيرمجاز را دارد و در ديگر مراحل امكان ثبت تخلفات ديگر را نيز خواهد داشت. مديرعامل شركت مجري طرح معتقد است با توجه به اينكه در سال ابتدايي نصب اين دوربين ها در جاده هاي ايران بيش از ۴ ميليون تخلف در كشور ثبت شده، امكان آن وجود دارد در آمارهايي كه مربوط به پايان شهريورماه سال ۱۳۹۶ مي شود، اين رقم از شش ميليون تخلف نيز عبور كند.
    عدد نوشت
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3927 به تاريخ 20/7/96، صفحه 5 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم دانشگاه تهران
متن مطالب شماره 3 (پياپي 113)، Summer 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است