|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/7/20: در هيئت دولت، رئيس جمهور: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلكه محبوب مردم منطقه است
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21955
چهارشنبه بيست و هفتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21744 20/7/96 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


در هيئت دولت، رئيس جمهور: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلكه محبوب مردم منطقه استرئيس جمهوري تصريح کرد: آمريکا فکر مي کند سپاه واحد نظامي است؛ اين اشتباه است سپاه تنها واحد نظامي نيست بلکه سپاه در دل اين مردم قرار دارد و در همه روزهاي خطر از منافع ملي دفاع کرده است.
    به گزارش فارس، حسن روحاني رئيس جمهور در جلسه ديروز هيئت دولت با بيان اينکه هر گاه بدخواهان به دنبال تحميل فشار به کشور بوده اند، مردم با حضور، هوشياري و تلاش بيشتر، قاطعانه به آنها پاسخ دادند، اظهارداشت: آن زماني که رئيس جمهور آمريکا براي ايجاد نمايش قدرت در عربستان عليه ايران به منطقه آمده بود، ملت ايران به زيبايي و با حضور پر شور خود در انتخابات 29 ارديبهشت، پاسخ قاطعي به آمريکا و حاميانش دادند.
    وي ادامه داد: ديپلمات هاي کشور به عنوان نمايندگان ملت ايران، در يک مذاکرات چند جانبه و به يک معنا بين المللي، حضور پيدا کردند که در نتيجه آن توافقي به نام برجام تحقق پيدا کرد و بعد از حدود 6 ماه اجرايي و عملياتي شد.
    رئيس جمهور با بيان اينکه برجام يک آزمون بسيار بزرگ براي همه دولت هاي شرکت کننده در مذاکرات و ساير دولت هاي جهان است، خاطرنشان کرد: تعهد و وفاي به عهد، اساس اطمينان جهان به يک دولت است؛ ما به عنوان جمهوري اسلامي ايران، دقت کرديم و حواس مان جمع بوده است، وقتي تعهد داديم، تا آخر پاي آن ايستادگي کرديم و اين افتخاري براي ماست.
    روحاني با اشاره به اينکه اگر طرف ديگر مذاکره، بدخواه، رقيب يا دشمن ما از تعهد خارج شود، اين براي ما شکست نيست بلکه شکست براي طرف مقابل است، گفت: ما در زمان و مقطع لازم راه درست را انتخاب کرديم و به خوبي وارد مذاکره شديم و در مذاکره با همه توان و دقت پيش رفتيم و آنچه به دست آورديم، بهترينِ ممکن بود.
    وي تاکيد کرد: اگر همه طرف هاي مذاکره پاي اين توافق بايستند به معناي اين است که حيثيت خودشان را حفظ کردند و اگر کسي پاي توافق نايستد در حقيقت حيثيت خودش را خدشه دار کرده است.
    
    تفرقه و شکاف در آمريکا با اقدامات ترامپ
    رئيس جمهور با طرح اين سوال که آيا اقدامات رئيس جمهور جديد آمريکا به وحدت داخلي اين کشور کمک مي کند يا موجب تفرقه و شکاف بيشتر مي شود؟ گفت: اتفاقاً با اين اقدامات اين شکاف بيشتر مي شود، چراکه اگر روزي آمريکا بخواهد از برجام خارج شود، آن وقت براي مردم روشن تر مي شود که آمريکا چه ضرر بزرگي کرده است.
    روحاني با اشاره به اينکه در صف بندي جهاني نسبت به اقدامات آمريکا، تنها چند کشور و رژيم انگشت شمار هستند که از اين اقدامات طرفداري مي کنند، اظهار داشت: امروز مسيري که جمهوري اسلامي ايران انتخاب کرده مورد حمايت جهان است و حتي در ميان متحدين آمريکا در اروپا هم کسي نيست که از بر هم زدن توافق حمايت کند چراکه اين توافق، توافقي دوجانبه نيست بلکه يک توافق جهاني است.
    رئيس جمهور با بيان اينکه رئيس جمهور آمريکا با اين استدلال که هر اقدامي رئيس جمهور قبلي انجام داده با آن مخالفت مي کند، دست به اين اقدامات زده و اين بي منطقي آشکار است، گفت: واقعاً براي دولت آمريکا شرم آور است که استدلالش اين باشد که با هر کاري که دولت قانوني قبل انجام داده مخالفت کنند.
    وي اظهار داشت: امروز ايران به عنوان کشوري که به تعهدات خودش پايبند است، مورد تحسين افکار عمومي و دولت هاي جهان است و آمريکا به عنوان کشوري که اعتبار، حيثيت و آبروي خودش را به حراج گذاشته مطرح است که البته عده زيادي در داخل آمريکا از مقامات لشکري و کشوري گذشته و فعلي شان و حتي مقاماتي که در دولت فعلي آمريکا هستند، با اين سبک و سياق دولت آمريکا مخالف هستند.
    
    برجام مورد اجماع همه مسئولين
    روحاني با بيان اينکه ملت ايران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در اين مواقع هميشه وحدت خود را بيشتر به نمايش مي گذارند، گفت: ممکن است عده اي، به برجام هم انتقاد داشتند و شايد اگر راي بگيرند، بگويند ما به برجام راي نمي دهيم و اين براي يک کشور دمکراتيک طبيعي است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولين و مقامات اصلي کشور بوده است؛ شوراي امنيت ملي آن را تصويب و مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان و از همه مهم تر مقام معظم رهبري راجع به آن نظر داده اند.
    رئيس جمهور با اشاره به اينکه امروز رئيس جمهور فعلي آمريکا شرايطي را ايجاد کرده که ايران، از هميشه يکپارچه تر، يک صداتر و متحدتر است، خاطرنشان کرد: امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صداي واحد دارند؛ ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح کشور، منطقه و جهان خائنانه مي بينيم.
    وي اظهار داشت: ملت ايران هيچگاه به آمريکا اعتماد نداشته و مي داند که آمريکا چه اقداماتي عليه منافع ملي ما انجام داده و مي دهد، ولي امروز واضح تر و آشکارتر همه در کنار هم قرار گرفتند.
    رئيس جمهور تصريح کرد: آمريکا اگر بخواهد عليه يک معاهده و قرارداد بين المللي که مورد تاييد شوراي امنيت سازمان ملل و بخشي از قطعنامه 2231 است، موضع گيري خصمانه کند، تنها با ايران مخالفت نمي کند، بلکه با کشورهاي جهان مخالفت کرده و در برابر سازمان ملل ايستاده است؛ که البته اين را گاهي به صراحت هم مي گويد که اين سازمان ملل به درد ما نمي خورد.
    روحاني با تاکيد بر اينکه اگر آمريکا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر اين کار صرفاً براي آمريکايي هاست، افزود: ما راه هاي مختلفي را پيش رو داريم و هر راهي که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب مي کنيم و هيچ مشکلي در پيشبرد اهداف و مسيرمان نخواهيم داشت.
    رئيس جمهور ادامه داد: امروز 5 کشور مذاکره کننده با ايران، کشورهاي اتحاديه اروپا و ساير کشورهاي جهان همراه با ايران هستند و اگر آمريکا اين خطا را مرتکب شود، عليه منافع ملي و حيثيت آمريکا اقدام کرده است.
    وي با بيان اينکه نبايد هيچ گونه نگراني در داخل کشور نسبت به اين اقدامات داشته باشيم، گفت: تا زماني که ملت ما متحد، منسجم و يکصدا بوده و مطيع رهبري شجاع هستيم، هيچ مشکلي براي کشور ما پيش نمي آيد. فراز و نشيب وجود دارد اما به خوبي از آن عبور مي کنيم.
    
    اقدام عليه سپاه خطا اندر خطا
    رئيس جمهور با اشاره به اينکه امروز کاملاً روشن مي شود که دولت ياغي کيست و کسي که مقررات بين المللي را زير پا مي گذارد، چه کسي است و به خوبي روشن مي شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومي جهان است، ادامه داد: اگر آمريکا بخواهد خطاي بعدي را مرتکب شود و عليه سپاه پاسداران اقدامي کند، اين ديگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها يک واحد نظامي نيست، بلکه سپاه پاسداران در دل اين مردم بوده و در همه روزهاي خطر از منافع ملي ما دفاع کرده است.
    روحاني تصريح کرد: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهاي عراق هم است چون اربيل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوريه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حيثيت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه هميشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروريست ها ايستاده است.
    رئيس جمهور اظهار داشت: آمريکايي ها به دليل آنکه مي خواستند داعش را 20 سال در اين منطقه نگه دارند و از اين ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصباني باشند، چراکه سپاه با برنامه ريزي و حمايت خودش از ملت عراق، سوريه و لبنان، داعش را ذليل کرده است.
    روحاني با بيان اينکه آمريکا روز به روز در افکار ملت هاي جهان منفورتر شده و هيچ کس دل خوشي از سياست ها و مداخلات آمريکا ندارد، تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران همواره به ياري کشورهايي که مظلوم بوده و تحت ستم قرار گرفته اند و از ايران کمک خواسته اند، شتافته است.
    در هيئت دولت، رئيس جمهور: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلکه محبوب مردم منطقه است
    


 روزنامه كيهان، شماره 21744 به تاريخ 20/7/96، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 25 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه طب و تزكيه
متن مطالب شماره 1 (پياپي 2701)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است