|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/7/20: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6879
سه شنبه بيست و هفتم شهريور ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6616 20/7/96 > صفحه 6 (اقتصادي) > متن
 
      


اخبارسوئيس 2هزار واگن براي ايران مي سازد
    قرارداد توافق مشترک شرکت سرمايه گذاري فرهنگيان (زير مجموعه صندوق ذخيره فرهنگيان) با شرکت سوئيسي «اشتادلر» براي طرح مشترک ساخت 2000دستگاه واگن مترو براي کلانشهرها و 500 واگن مسافري بين شهري براي راه آهن منعقد شد. به گزارش ايسنا، نخجواني، مديرعامل شرکت سرمايه گذاري فرهنگيان با بيان اينکه صنعت ريلي کشور رو به گسترش است و چشم اندازهاي روشني را در اين عرصه پيش بيني مي کنيم، گفت: با توجه به آمارهاي ارائه شده از سوي سازمان برنامه و بودجه نيازمند 25هزار واگن براي 10 سال آينده هستيم که حدود 8 تا 10 هزار دستگاه آن مربوط به قطارهاي شهري است. وي افزود: اميدواريم با حضور شرکت اشتادلر که جزو شرکت هاي برتر اروپايي است، بتوانيم دانش فني ساخت محصولات ريلي را به شرکتي زيرمجموعه شرکت سرمايه گذاري فرهنگيان منتقل کنيم.
    
    
    هزينه نوسازي بافت هاي فرسوده ۱۰۰ هزار ميليارد تومان
    سرپرست شرکت عمران و بهسازي شهري ايران گفت: بر اساس برآوردهاي اين شرکت براي نوسازي و بهسازي محله هاي فرسوده ۱۰۰ هزار ميليارد تومان هزينه لازم است.به گزارش مهر، هوشنگ عشايري درباره ورود به ۲۷۰ محله براي نوسازي در طول يک سال در جمع خبرنگاران گفت: آنچه در قانون برنامه ششم آمده اين است که هم دولت محلي شامل شهرداري و شوراي شهر و هم دولت ملي شامل وزارت راه و شهرسازي، وزارت کشور و ستاد ملي بازآفريني سالانه بايد به مبحث نوسازي و بهسازي ۲۷۰ محله در سراسر کشور ورود کنند و سطح کيفي زندگي در محلات هدف را با سطح ميانگين کيفيت زندگي در همان شهر برابر کنند.
    
    
    تثبيت قيمت ها در پنج گروه کالاي اساسي
    نگاهي به تغييرات قيمتي 11 گروه مواد خوراکي در هفته دوم مهرماه نشان مي دهد که بهاي پنج گروه کالاي اساسي ثابت مانده، چهار گروه کاهش يافته و تنها در دو گروه افزايش داشته است. به گزارش ايرنا، بر اساس بررسي هاي بانک مرکزي از نرخ خرده فروشي 11گروه کالاي خوراکي در شهر تهران در هفته منتهي به چهاردهم مهرماه، قيمت برنج، ميوه هاي تازه، گوشت قرمز، چاي و روغن نباتي در اين هفته ثابت بوده است. در مدت ياد شده قيمت تخم مرغ 0.8درصد، حبوب 0.3 درصد، گوشت مرغ 0.9 درصد و قند و شکر 0.6 درصد نسبت به هفته قبل از آن کاهش و در مقابل قيمت گروه لبنيات 0.4 درصد و سبزي هاي تازه 1 درصد افزايش را ثبت کرده اند؛ به اين ترتيب قيمت ها در اين هفته حداکثر يک درصد افزايش داشته است.
    
    
    آغاز طرح «پايتخت انرژي پاک» در پارس جنوبي
    اجراي طرح پايتخت انرژي پاک، براي حذف ٩٥ درصدي فلرينگ (مشعل سوزي) از پالايشگاه دوم پارس جنوبي در آييني با حضور مجري طرح توسعه پايدار شرکت ملي نفت ايران در عسلويه آغاز شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، اين طرح با هدف بازيابي و استفاده از گازهاي ارسالي به فلر براي حفظ محيط زيست، بهبود کيفيت هوا، جلوگيري از هدررفت و بازگشت سرمايه به مدت 2 سال در پالايشگاه هاي پنج فاز پارس جنوبي اجرايي مي شود. عمليات آغاز اين طرح از پالايشگاه دوم پارس جنوبي و با هدف کاهش ٩٥ درصدي فلرينگ به اجرا درآمد.
    
    
    فاصله ۱۰ درصدي ضريب بازيافت نفت ايران با جهان
    مدير برنامه ريزي تلفيقي شرکت ملي نفت ايران از فاصله ۱۰درصدي بين ميانگين ضريب بازيافت نفت در ايران با ميانگين ضريب بازيافت مطلوب در جهان خبر داد و گفت: ميانگين ضريب بازيافت نفت در ايران ۲۴.۵ درصد است. به گزارش ايسنا، کريم زبيدي افزود: از اين ميان ۱۷۱ مخزن توسعه يافته يا در حال توسعه هستند و ۲۰۹ مخزن توسعه نيافته اند. وي افزود: ذخاير نفت درجاي ايران بيش از ۷۱۲ ميليارد بشکه است و ميانگين ضريب بازيافت نفت ۲۴.۵ درصد است که با ميانگين ضريب بازيافت مطلوب در جهان حدود ۱۰ درصد فاصله دارد.
    
    
    معاملات نفت به <يوان> چين در راه است
    يک اقتصاددان سرشناس در گفت وگو با يک شبکه امريکايي اظهار کرد چين، عربستان سعودي را وادار خواهد کرد نفت را به يوان معامله کند و زماني که چنين اتفاقي روي دهد، باقي بازار نفت نيز اقدام مذکور را دنبال کرده و دلار امريکا را به عنوان ذخيره ارزي برتر جهان رها مي کنند. به گزارش ايسنا، کارل واينبرگ، اقتصاددان ارشد و مديرکل شرکت «هاي فرکوئنسي اکونوميکس» به شبکه « سي ان بي سي» امريکا گفت: پکن در آستانه تبديل شدن به موثرترين بازيگر جهاني در بخش تقاضاي نفت قرار دارد زيرا اين کشور عنوان بزرگترين واردکننده نفت جهان را از امريکا ربوده است.
    
    
    تهراني ها ميوه را ۲۸ درصد گران تر مي خرند
    در حالي که به گفته رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تنها قيمت انار با گراني مواجه شده و بقيه ميوه ها مشکلي از نظر کمبود و قيمت ندارند، گشتي در بازار ميوه و تره بار پايتخت نشان مي دهد که انواع ميوه به طور ميانگين ۲۸ درصد بيشتر از حداکثر نرخ منطقي (درنهايت ۳۵ درصد سود + قيمت عمده فروشي) فروخته مي شود و در اين ميان هندوانه با بيش از ۶۰ درصد، گوجه فرنگي گلخانه اي با بيش از ۵۰ درصد و سيب سفيد با حدود ۴۱ درصد گرانفروشي، بيشترين فاصله را با نرخ منطقي دارند. به گزارش ايسنا، دو روز پيش حسين مهاجران - رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي - گفته بود که قيمت انواع ميوه و محصولات تره باري مناسب است و تنها انار در اين ميان با گراني مواجه شده است.
    
    
    صرفه جويي ميليون دلاري ساخت دوربين هاي جاده اي
    مديرعامل شرکت مجري قرارداد تجهيز جاده هاي کشور به سامانه ثبت تخلفات رانندگي معتقد است با ساخت دوربين هاي نظارتي در داخل صرفه جويي ۸۰ تا ۱۰۰ ميليون دلاري در ايران انجام شده و نياز کشور به واردات آنها پايان يافته است. اميرمسعود عطايي در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهار کرد: تاکنون بيش از ۱۲۰۰دوربين هوشمند در جاده هاي ايران نصب شده و آغاز به کار کرده اند که اين موضوع مي تواند در افزايش ايمني جاده هاي کشور و سطح تخلفات رانندگي تاثير جدي از خود بر جاي بگذارد.
    
    
    ارتقاي سامانه پايش محصولات کشاورزي ايران توسط فائو
    نماينده موقت سازمان خواربار و کشاورزي ملل متحد (فائو) در تهران با بيان اينکه بي ثباتي در بازار غذاي ايران با سياست هاي جديد پايش ماهواره اي محصولات کشاورزي بهبود مي يابد، گفت: هدف نهايي اين طرح حمايت از تدوين تکنيک ها، سياست ها و شرايط مناسب سرمايه گذاري براي دستيابي به توسعه پايدار کشاورزي است.به گزارش ايرنا، «استرکويش لاروش» در آيين انعقاد تفاهمنامه همکاري با سازمان خواربار و کشاورزي ملل متحد (فائو) و وزارت جهادکشاوري براي اجراي پروژه ارتقاي سامانه پايش محصولات کشاورزي با استفاده از تصاوير ماهواره اي که در محل اين وزارتخانه برگزار شد، افزود: در اين تفاهمنامه همکاري مقرر شد به صورت آزمايشي محصولات کشاورزي سه استان زنجان، مازندران و جيرفت کرمان در يک نمونه اوليه مورد پايش قرار گيرند.
    
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6616 به تاريخ 20/7/96، صفحه 6 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله جامع اطفال
متن مطالب شماره 3 (پياپي 903)، Aug 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است