|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/7/20: رئيس جمهوري در جلسه هيات دولت: سپاه محبوب مردم ايران و منطقه است
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6809
يكشنبه سوم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6616 20/7/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رئيس جمهوري در جلسه هيات دولت: سپاه محبوب مردم ايران و منطقه استهمه رسانه ها کنار ملت و همصدا با ملت باشند/ پيشاپيش به امريکا مي گويم در اين توطئه هم مثل همه توطئه هاي قبلي تان شکست خورده هستيد
    
    رئيس جمهوري روز گذشته در جلسه هيات دولت، خطاب به ملت ايران اطمينان داد که هرگونه اقدام امريکا درباره برجام نتيجه اي جز شکست براي اين کشور به دنبال نخواهد داشت و هيچ مشکلي براي کشور ما پيش نمي آيد. حجت الاسلام حسن روحاني از همه رسانه ها خواست که در کنار ملت ايران باشند. وي همچنين با اشاره به اقدامات امريکا درباره سپاه پاسداران، عصبانيت امريکا از سپاه را طبيعي دانست و گفت که ارتش، سپاه و بسيج جداي از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند و هيچ گونه اختلافي بين جناح هاي ما براي مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد.
    
    مردم هميشه قاطعانه به فشارها پاسخ داده اند
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني با اشاره به اينکه ملت ايران در مقاطع حساس همواره حاميان اصلي انقلاب اسلامي، نظام جمهوري اسلامي ايران، استقرار امنيت و دستيابي به منافع ملي بوده اند، تاکيد کرد: دشمنان و بدخواهان ملت ايران بايد بدانند که اين ملت در مسير حرکت خود به سمت پيشرفت و تعالي، هرگز اهداف بلند خود را از ياد نبرده و ذره اي از اعتماد آنان نسبت به نظام و ايستادگي شان در برابر دشمنان کاسته نخواهد شد.
    وي با بيان اينکه هر گاه بدخواهان به دنبال تحميل فشار به کشور بوده اند، مردم با حضور، هوشياري و تلاش بيشتر، قاطعانه به آنان پاسخ دادند، گفت: آن زماني که رئيس جمهوري امريکا براي ايجاد نمايش قدرت در عربستان عليه ايران به منطقه آمده بود، ملت ايران به زيبايي و با حضور پرشور خود در انتخابات 29 ارديبهشت، پاسخ قاطعي به امريکا و حاميانش دادند.
    رئيس جمهوري، استقبال و راي مردم به نظام جمهوري اسلامي ايران و نامزدهايي که مورد تاييد نظام بودند را بهترين پاسخ کوبنده و قاطع ملت به بدخواهان با يک اقدام کاملاً دقيق، حقوقي و قانوني و با نمايش شکوه و اقتدار ملي دانست و افزود: البته بدخواهان دست بردار نبوده و ممکن است هر زماني اقدام به توطئه عليه انقلاب و کشورمان کنند که در اين راستا ما بايد هميشه براي مقابله با حوادث احتمالي توانمند، قدرتمند و آماده باشيم.
    
    وفاي به عهد، اساس اطمينان جهان به يک دولت
    وي ادامه داد: ديپلمات هاي کشور به عنوان نمايندگان ملت ايران، در يک مذاکرات چند جانبه و به يک معنا بين المللي، حضور پيدا کردند که در نتيجه آن توافقي به نام برجام تحقق پيدا کرد و بعد از حدود 6 ماه اجرايي و عملياتي شد.
    رئيس جمهوري با بيان اينکه برجام يک آزمون بسيار بزرگ براي همه دولت هاي شرکت کننده در مذاکرات و ساير دولت هاي جهان است، خاطرنشان کرد: تعهد و وفاي به عهد، اساس اطمينان جهان به يک دولت است؛ ما به عنوان جمهوري اسلامي ايران، دقت کرديم و حواس مان جمع بوده است، وقتي تعهد داديم، تا آخر پاي آن ايستادگي کرديم و اين افتخاري براي ماست.
    روحاني با اشاره به اينکه اگر طرف ديگر مذاکره، بدخواه، رقيب يا دشمن ما از تعهد خارج شود، اين براي ما شکست نيست بلکه شکست براي طرف مقابل است، گفت: ما در زمان و مقطع لازم راه درست را انتخاب کرديم و بخوبي وارد مذاکره شديم و در مذاکره با همه توان و دقت پيش رفتيم و آنچه به دست آورديم، بهترينِ ممکن بود.
    رئيس جمهوري تاکيد کرد: اگر همه طرف هاي مذاکره پاي اين توافق بايستند به معناي اين است که حيثيت خودشان را حفظ کردند و اگر کسي پاي توافق نايستد در حقيقت حيثيت خودش را خدشه دار کرده است.
    روحاني ادامه داد: امروز نسبت به سياست هاي امريکا شاهد دو صف بندي داخلي و جهاني هستيم؛ ببينيد در داخل امريکا صاحبنظران، انديشمندان و سياستمدارها، نسبت به اقدامات اخيري که دولت امريکا انجام مي دهد چگونه موضع مي گيرند و حرف مي زنند.
    رئيس جمهوري با طرح اين سوال که آيا اقدامات رئيس جمهوري جديد امريکا به وحدت داخلي اين کشور کمک مي کند يا موجب تفرقه و شکاف بيشتر مي شود؟ گفت: اتفاقاً با اين اقدامات اين شکاف بيشتر مي شود، چرا که اگر روزي امريکا بخواهد از برجام خارج شود، آن وقت براي مردم روشن تر مي شود که امريکا چه ضرر بزرگي کرده است.
    
    مسير ايران مورد حمايت جهان است
    روحاني با اشاره به اينکه در صف بندي جهاني نسبت به اقدامات امريکا، تنها چند کشور و رژيم انگشت شمار هستند که از اين اقدامات طرفداري مي کنند، اظهارکرد: امروز مسيري که جمهوري اسلامي ايران انتخاب کرده مورد حمايت جهان است و حتي در ميان متحدان امريکا در اروپا هم کسي نيست که از بر هم زدن توافق حمايت کند، چرا که اين توافق، توافقي دوجانبه نيست بلکه يک توافق جهاني است.
    رئيس جمهوري با بيان اينکه رئيس جمهوري امريکا با اين استدلال که هر اقدامي رئيس جمهوري قبلي انجام داده با آن مخالفت مي کند، دست به اين اقدامات زده و اين بي منطقي آشکار است، گفت: واقعاً براي دولت امريکا شرم آور است که استدلالش اين باشد که با هر کاري که دولت قانوني قبل انجام داده مخالفت کنند.
    وي ادامه داد: امروز ايران به عنوان کشوري که به تعهدات خودش پايبند است، مورد تحسين افکار عمومي و دولت هاي جهان است و امريکا به عنوان کشوري که اعتبار، حيثيت و آبروي خودش را به حراج گذاشته مطرح است که البته عده زيادي در داخل امريکا از مقامات لشکري و کشوري گذشته و فعلي شان و حتي مقاماتي که در دولت فعلي امريکا هستند، با اين سبک و سياق دولت امريکا مخالف هستند.روحاني افزود: ملت بزرگ ايران، کار بسيار بزرگي انجام داد و ما سندي را امضا کرديم که امروز جهان از آن حمايت کرده و در برابر اقداماتي که دشمن ما مي خواهد انجام دهد، با زبان، بيان و استدلالشان ايستاده اند.
    
    اجماع مسئولان اصلي کشور درباره برجام
    وي با بيان اينکه ملت ايران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در اين مواقع هميشه وحدت خود را بيشتر به نمايش مي گذارند، گفت: ممکن است عده اي، به برجام هم انتقاد داشتند و شايد اگر راي بگيرند، بگويند ما به برجام راي نمي دهيم و اين براي يک کشور دموکراتيک طبيعي است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولان و مقامات اصلي کشور بوده است؛ شوراي امنيت ملي آن را تصويب و مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان و از همه مهم تر رهبرمعظم انقلاب راجع به آن نظر داده اند. رئيس جمهوري با اشاره به اينکه امروز رئيس جمهوري فعلي امريکا شرايطي را ايجاد کرده که ايران، از هميشه يکپارچه تر، يک صداتر و متحدتر است، خاطرنشان کرد: امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صداي واحد دارند؛ ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح کشور، منطقه و جهان خائنانه مي بينيم.
    وي ادامه داد: ملت ايران هيچگاه به امريکا اعتماد نداشته و مي داند که امريکا چه اقداماتي عليه منافع ملي ما انجام داده و مي دهد، اما امروز واضح تر و آشکارتر همه در کنار هم قرار گرفتند.
    رئيس جمهوري تصريح کرد: امريکا اگر بخواهد عليه يک معاهده و قرارداد بين المللي که مورد تاييد شوراي امنيت سازمان ملل و بخشي از قطعنامه 2231 است، موضعگيري خصمانه کند، تنها با ايران مخالفت نمي کند، بلکه با کشورهاي جهان مخالفت کرده و در برابر سازمان ملل ايستاده است؛ که البته اين را گاهي به صراحت هم مي گويد که اين سازمان ملل به درد ما نمي خورد.
    رئيس شوراي عالي امنيت ملي با تاکيد بر اينکه اگر امريکا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر اين کار صرفاً براي امريکايي هاست، افزود: ما راه هاي مختلفي را پيش رو داريم و هر راهي که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب مي کنيم و هيچ مشکلي در پيشبرد اهداف و مسيرمان نخواهيم داشت.
    روحاني ادامه داد: امروز 5 کشور مذاکره کننده با ايران، کشورهاي اتحاديه اروپا و ساير کشورهاي جهان همراه با ايران هستند و اگر امريکا اين خطا را مرتکب شود، عليه منافع ملي و حيثيت امريکا اقدام کرده است.
    
     سپاه در دل ملت جاي دارد
    وي با بيان اينکه نبايد هيچ گونه نگراني در داخل کشور نسبت به اين اقدامات داشته باشيم، گفت: تا زماني که ملت ما متحد، منسجم و يکصدا بوده و مطيع رهبري شجاع هستيم، هيچ مشکلي براي کشور ما پيش نمي آيد. فراز و نشيب وجود دارد اما بخوبي از آن عبور مي کنيم. رئيس جمهوري با اشاره به اينکه امروز کاملاً روشن مي شود که دولت ياغي کيست و کسي که مقررات بين المللي را زير پا مي گذارد، چه کسي است و بخوبي روشن مي شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومي جهان است، ادامه داد: اگر امريکا بخواهد خطاي بعدي را مرتکب شود و عليه سپاه پاسداران اقدامي کند، اين ديگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها يک واحد نظامي نيست، بلکه سپاه پاسداران در دل اين مردم بوده و در همه روزهاي خطر از منافع ملي ما دفاع کرده است.
    روحاني تصريح کرد: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهاي عراق هم است چون اربيل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوريه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حيثيت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه هميشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروريست ها ايستاده است.
    رئيس شوراي عالي امنيت ملي اظهار کرد: امريکايي ها به دليل آنکه مي خواستند داعش را 20 سال در اين منطقه نگه دارند و از اين ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصباني باشند، چراکه سپاه با برنامه ريزي و حمايت خودش از ملت عراق، سوريه و لبنان، داعش را ذليل کرده است. روحاني افزود: امريکايي ها حق دارند از برجام ناراحت باشند چراکه جمهوري اسلامي ايران در يک شرايط حساسي که آنها مي خواستند اعلام کنند که ايران دروغگواست و پشت پرده بمب هسته اي درست مي کند، با حضور در مذاکرات ثابت کرد که دروغگو آنها هستند.رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه ارتش، سپاه و بسيج جداي از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند، گفت: هيچ گونه اختلافي بين جناح هاي ما براي مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه يکپارچه و در صف واحد هستيم؛ هيچ گونه تزلزلي در کشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ايران در برابر توطئه هاايستادگي خواهند کرد.
    روحاني، سخنان رئيس جمهوري امريکا درباره ايران در سازمان ملل متحد را بي اهميت و سخيف دانست و اظهارکرد: امريکا بايد به ملت هاي منطقه ما جواب دهد که چرا مردم افغانستان را بدبخت کرده و 18 سال ناامني را در اين کشور ايجاد کرده است؛ چرا عراق را ناامن کرده و داعش را بر مردم مسلط کرده است و چرا در امور داخلي کشورها مداخله مي کند، فقط به اين اميد که سلاح بيشتر بفروشد.
    وي با بيان اينکه امريکا روز به روز در افکار ملت هاي جهان منفورتر شده و هيچ کس دل خوشي از سياست ها و مداخلات امريکا ندارد، تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران همواره به ياري کشورهايي که مظلوم بوده و تحت ستم قرار گرفته اند و از ايران کمک خواسته اند، شتافته است.
    رئيس جمهوري اظهارکرد: بنده پيشاپيش مي خواهم از ملت بزرگ ايران تشکر کنم؛ پيشاپيش از همه رسانه ها مي خواهم که کنار ملت و همصدا با ملت باشند و پيشاپيش به امريکا مي گويم در اين توطئه هم مثل همه توطئه هاي قبلي تان شکست خورده هستيد؛ باز خطا و اشتباه کرديد و باز هم اشتباه مي کنيد.
    
    خطاب روحاني به هموطنان کرد
    روحاني خطاب به هم ميهنان کرد ايران نيز گفت: ما به شما صددرصد اعتماد داريم و خطاي سياسي عده اي در اقليم کردستان عراق را به هيچ عنوان پاي شما نمي نويسيم چرا که شما بخشي از مردم بزرگ ايران و قومي وفادار و ريشه دارترين قوم ايراني در اين منطقه هستيد و هميشه کنار انقلاب بوديد؛ در جنگ تحميلي، کنار ملت ايران بوديد.
    وي با بيان اينکه به همه مردم کرد در ايران، عراق، سوريه و ترکيه علاقه مند هستيم و نمي خواهيم هيچ فشاري به کردها وارد شود، افزود: اگر مسئولان آنها خطا و اشتباه کردند، بايد بهاي خطايي را که انجام دادند پرداخت کنند، ولي مردم کرد به عنوان مردمي صلح جو در منطقه، دنبال پيشرفت و مورد احترام هستند.
    رئيس جمهوري تاکيد کرد: تمام اقوام ايراني متحد، يکپارچه و در کنار هم هستند و امروز وحدت و اتحاد ما از هر روز ديگر بيشتر است.
    رئيس شوراي اقتصاد با بيان اينکه دولت امسال بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب به دنبال افزايش توليد و اشتغال بوده و خواهد بود، گفت: نبايد هدف را از ياد ببريم؛ امسال هدف اين است که رونق اقتصادي ايجاد کرده و ميزان اشتغال را افزايش دهيم تا جوان هاي ما مشغول به کار شوند و کشورمان آرامش بيشتري داشته باشد. روحاني «آرامش، امنيت و آزادي» را به عنوان سه پايه براي رسيدن به هدف پيشرفت و اقتدار دانست و تصريح کرد: پيشرفت و اقتدار ما در سايه امنيت، آرامش و آزادي است که بايد از آنها براي رسيدن به هدف مهم مان حراست و حفاظت کنيم. وي افزود: ترديدي ندارم ملت ايران در مسير راه خود هدف را گم نکرده، اعتمادش نسبت به مسئولان کم نشده و همچنان در برابر دشمن، ايستاده است؛ ما نه ضعيف و سست مي شويم و نه مي ترسيم؛ بلکه مقاوم و قدرتمند مي ايستيم و خدا هم با ما خواهد بود و طبق وعده الهي، پيروزي نهايي هم از آن ما است.
    
    روحاني در ديدار وزير خارجه تانزانيا:ايران آماده انتقال تجربيات خود در مبارزه با تروريسم است
    رئيس جمهوري روز گذشته در ديدار «اگوستين ماهيگا» وزير خارجه تانزانيا، اين کشور را دروازه دسترسي ايران به بازار شرق آفريقا دانست و تاکيد کرد: اراده دولت دوازدهم توسعه روابط با کشورهاي دوست در سراسر جهان بويژه در قاره آفريقا است.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني توسعه روابط با کشورهاي آفريقايي را از اصول سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و گفت: ايران علاقه مند به ارتقاي مناسبات و همکاري هاي دو کشور در تمامي عرصه ها و بويژه اقتصادي است.وي با تشکر از دعوت رئيس جمهوري تانزانيا براي ديدار رسمي از دارالسلام گفت: تانزانيا کشوري دوست با روابط تاريخي و فرهنگي 900 ساله دو ملت است که اين روابط دو ملت، سرمايه ارزشمندي در مسير توسعه همکاري ها است.
    رئيس جمهوري با اشاره به آمادگي شرکت هاي توانمند ايراني در حوزه فني و مهندسي براي پيشبرد طرح هاي توسعه اي در آفريقا و از جمله تانزانيا افزود: بايد همکاري هاي اقتصادي هم سطح با روابط تاريخي، فرهنگي و سياسي ايران و تانزانيا توسعه و تعميق يابد و گام نخست در اين مسير، تقويت روابط پولي، مالي و بانکي دو کشور است.روحاني، تشکيل کميسيون مشترک اقتصادي ايران و تانزانيا را ضروري خواند و گفت: در نشست اين کميسيون، زمينه توسعه همکاري هاي تجاري و اقتصادي و همچنين راه هاي تقويت روابط علمي و فناوري بررسي خواهد شد.
    رئيس جمهوري تروريسم را يک معضل بزرگ در عرصه جهاني خواند و با بيان اينکه تروريست ها در هر منطقه با نام هاي متفاوت اما هدف مشترک فعال شده اند، گفت: بايد همه کشورها در مبارزه با اين معضل متحد عمل کنند.
    روحاني اظهارکرد: اينکه هيچ فردي جرات نمي کند از گروه هاي تروريستي با نام هاي مختلف از جمله جبهه النصره، القاعده، الشباب، بوکوحرام يا داعش به صراحت حمايت و پشتيباني کند، پيشرفتي بزرگ در عرصه جهاني است و نشان مي دهد که جهان خطر تروريسم را پذيرفته است.
    وي افزود: جمهوري اسلامي ايران آماده است تجربيات خود را در مبارزه با گروه هاي تروريستي در اختيار کشورهاي دوست قرار دهد.وزير خارجه تانزانيا نيز در اين ديدار تاکيد کرد که تانزانيا مصمم است روابط خود را در همه زمينه ها با جمهوري اسلامي ايران گسترش دهد.
    اگوستين ماهيگا با تکرار مجدد دعوت رئيس جمهوري کشورش از روحاني براي سفر رسمي به دارالسلام، به روابط تاريخي دو ملت و دولت اشاره و اظهارکرد: تانزانيا از حضور شرکت هاي ايراني در اجرا و پيشبرد طرح هاي توسعه اي خود استقبال مي کند.
    وي افزود: ايران يک کشور دوست و شريک تاريخي، فرهنگي و سياسي ما است و علاقه منديم در حوزه اقتصادي نيز همکاري هاي مشترک تعميق و مستحکم تر شود و توليدات ايراني مي تواند از طريق تانزانيا در اختيار بازار شرق آفريقا قرار گيرد.وزير خارجه تانزانيا همچنين خواهان تسريع در تشکيل کميسيون مشترک اقتصادي دو کشور شد و گفت: در اين نشست چارچوب همکاري هاي گسترده تر دو کشور ترسيم مي شود.وي همچنين به معضل تروريسم در عرصه منطقه اي و جهاني اشاره و تصريح کرد: تانزانيا خواهان بهره گيري از تجربيات جمهوري اسلامي در مقابله با نه تنها تروريسم و افراطي گري بلکه مقابله با جرايم سازمان يافته بين المللي، قاچاق انسان و پولشويي است.
    
    رئيس جمهوري در جلسه هيات دولت: سپاه محبوب مردم ايران و منطقه است
    


 روزنامه ايران، شماره 6616 به تاريخ 20/7/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 26 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله آناليز رياضي سهند
متن مطالب شماره 1 (پياپي 1001)، 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است