|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/7/20: نگاهي به ديروزنامه هاي زنجيره اي
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22006
شنبه سي و يكم شهريور ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21744 20/7/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


نگاهي به ديروزنامه هاي زنجيره ايمسکن اجتماعي چند برگ کاغذ و ديگر هيچ!
    سرويس سياسي- روزنامه بهار در گزارش تيتر يک ديروز خود در اقدامي وقيحانه مواضع مقتدرانه سرلشکر جعفري فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در نقطه مقابل سياست خارجي دولت دانسته و با کنايه به اظهارات اخير سرلشکر جعفري مبني بر وجود همدلي بين نظاميان و مسئولان ديپلماسي خطاب به حافظان امنيت و اقتدار کشور نوشته است که همدلي کافي نيست و بايد در بيان مواضع خود نيز تجديدنظر کنند.
    اين روزنامه افراطي اصلاح طلب در اين باره نوشت : « پرونده مسائل منطقه اي و پرونده حقوق بشر از جمله تنش هاي في مابين ايران و غرب است. در هر دوي اين پرونده ها شاهد نوعي ناهماهنگي بين دستگاه ديپلماسي کشور و ساير نهادها هستيم... حال و در شرايط امروز کشور که به معناي واقعي کلمه حساس است و مي بايست براي هر اقدام و اظهارنظري مداقه کافي را به عمل آورد اين انتظار وجود دارد. ترامپ و ديگر مقامات آمريکايي و ساير کشورهاي خارجي بيشتر از آن که به دل مقامات ايراني توجهي داشته باشند به آنچه گفته مي شود توجه خواهند داشت. از همين رو شايد لازم باشد که در ادبياتي که برخي مقامات براي اظهار نظر در حوزه سياست خارجي به کار مي برند تجديدنظري به عمل آورند..»
    اين روزنامه هاي زنجيره اي که دائما در حال بزک کردن چهره آمريکا و توجيه خباثت هاي دشمن هستند، وقتي حافظان امنيت و اقتدار کشور در برابر دشمن سينه سپر مي کنند، با هزاران ادعا درباره ايران دوستي و دغدغه مندي به منافع ملي، به جاي حمايت از اين نيروهاي مقتدر و حمايت از مسيري که آنان در آن گام گذاشته اند، خنجر هاي خود را از درون تيز مي کنند و هيچگونه اجماعي عليه دشمن بدعهد و پيمان شکن را برنمي تابند و هر صداي اعتراض به تهديدات مکرر و نقض عهدهاي دشمن را متضاد سياست خارجي و تندروي مطرح مي کنند. اخيرا هم يکي از فعالان اصلاح طلب و از مجرمان امنيتي فتنه 88 نيز در واکنش به مواضع مقتدرانه فرمانده کل سپاه، اين نهاد انقلابي را جنگ طلب خواندند، درست همان حرفي که ترامپ و سناتورهاي آمريکايي مي زنند! حال آنکه همين جريان در سال هاي ۷۸ و ۸۸ در راس آشوب و فتنه و خيانت بودند و آن مقام رژيم صهيونيستي درست گفته بود که اينها سرمايه هاي دشمن براي مقابله با جمهوري اسلامي هستند.
    
    
    تقلا براي توجيه جاسوس هسته اي
    روزنامه زنجيره اي بهار همچنين در ادامه تقلاي اين روزهاي روزنامه هاي اصلاح طلب براي توجيه و منحرف ساختن افکار عمومي نسبت به فاجعه «جاسوسي» عضو تيم مذاکره کننده هسته اي که همکاري وي با دو سرويس جاسوسي خارجي محرز و محکوميت وي تاييد شده، در يادداشت سرمقاله خود نوشت: «به نظر مي رسد کساني که با تکرار بي وقفه عبارت ها و مفاهيمي که بار معنايي آن را در ذهن و روان شهروندان به درستي نمي دانند صرفا و تنها به دليل مخالفت با دولت حسن روحاني به صورت ناشيانه و در کمال ناآگاهي در حال قبح زدايي از يک کلمه هستند و به عواقب چنين رفتاري انديشه نمي کنند.»
    گفتني است اصلاح طلبان که به رفتار قبيله اي مشهور هستند، پيش از اين نيز درخصوص فساد ۸ هزار ميلياردي صندوق ذخيره فرهنگيان و فساد کرسنت و حقوق هاي نجومي و موارد بسيار ديگر نيز به جاي پرداختن درست و اصولي و نيز تقبيح چنين رفتارهايي به دنبال توجيه و يا انحراف افکار عمومي نسبت به اين مسائل هستند.
    
    
    تحريف تاريخ براي تطهير يک گروهک منحله و وابسته
    روزنامه زنجيره اي شرق در گزارشي به برگزاري چهلمين روز درگذشت ابراهيم يزدي در دانشگاه تهران پرداخت و در مقدمه گزارش خود نوشت «مجري برنامه با حالتي كه انگار بغضش را بخورد، مي گفت روزگاري عکسشان را زده بودند سردر اين دانشگاه و آنها را جاسوس آمريکا مي خواندند. اشاره اش به چمران و يزدي بود که نامشان براي فهرست انتخاباتي مجلس اول رفته بود و برخي آنها را به سبب تحصيل در آمريکا جاسوس امپرياليسم مي خواندند. البته بعد از شهادت چمران نام او را از آن فهرست حذف کردند. بعد با همان لحن بغض آلود ادامه داد: «شايد ميزباني اين سالن (سالن شهيد چمران دانشگاه تهران) اداي ديني باشد از سوي مصطفي براي ابراهيم، به راستي که يزدي و چمران؛ چه در وطن خود غريب بودند».
    اين گزارش علاوه بر اين که توهيني صريح به شهيد مصطفي چمران در مقايسه آن شهيد سرافراز تاريخ ايران و اسلام با ابراهيم يزدي به عنوان دبيرکل گروهک منحله و وابسته نهضت آزادي مي باشد در خود تحريفات متعدد تاريخي را نيز يدک مي کشد.
    پس از شهادت شهيد چمران امام خميني(ره) در پيام تسليتي ضمن مقايسه اين شهيد با مدعيان تصريح کردند «چمران عزيز با عقيده پاك خالص غير وابسته به دستجات و گروه هاي سياسي و عقيده به هدف بزرگ الهي، جهاد را در راه آن از آغاز زندگي شروع و با آن ختم كرد. او در حيات با نور معرفت و پيوستگي به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار كرد. او با سرافرازي زيست و با سرافرازي شهيد شد و به حق رسيد. هنر آن است كه بي هياهوهاي سياسي و خودنمايي هاي شيطاني براي خدا به جهاد برخيزد و خود را فداي هدف كند، نه هوي و اين هنر مردان خداست.»
    با توجه به اين پيام و نکات مهم مندرج در آن شهيد چمران به دستجات و گروه هاي سياسي وابستگي نداشتند و عمري را در راه جهاد صرف کردند ، از سوي ديگر اتهام وابستگي نهضت آزادي به آمريکا و دشمنان اين مرز و بوم به تحصيل اعضاي آن در آمريکا مرتبط نبوده و نيست و اين فروکاستن اتهام به امور مبتذل و سطحي است.
    امام خميني (ره) در نامه به وزير کشور در سال 1366 تصريح مي کنند «پرونده اين نهضت و همين طور عملکرد آن در دولت موقت اول انقلاب شهادت مي دهد که نهضت به اصطلاح آزادي طرفدار جدي وابستگي کشور ايران به آمريکا است، و در اين باره از هيچ کوششي فروگذار نکرده است، و حمل به صحت اگر داشته باشد، آن است که شايد آمريکاي جهانخوار را، که هرچه بدبختي ملت مظلوم ايران و ساير ملت هاي تحت سلطه او دارند از ستمکاري اوست، بهتر از شوروي ملحد مي دانند. و اين از اشتباهات آنها است.»
    بنيانگذار انقلاب در اين نامه تاريخي بعد از شمردن پاره اي از خيانت هاي نهضت آزادي تاکيد مي کنند «به حسب امور بسيار ديگر، نهضت به اصطلاح آزادي صلاحيت براي هيچ امري از امور دولتي يا قانونگذاري يا قضايي را ندارند، و ضرر آنها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با اين حربه جوانان عزيز ما را منحرف خواهند کرد و نيز با دخالت بي مورد در تفسير قرآن کريم و احاديث شريفه و تاويل هاي جاهلانه موجب فساد عظيم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک هاي ديگر حتي منافقين اين فرزندان عزيز مهندس بازرگان ، بيشتر و بالاتر است.»
    حال چگونه است که مدعيان اصلاحات و روزنامه هاي زنجيره اي براي تطهير گروهک هاي منحرف دامان بزرگان و شهداي گرانقدري چون چمران را به آلودگي هاي خود لکه دار مي کنند جاي سوال دارد.
    
    
    وزارتخانه اي که حتي يک خانه نساخت!
    روزنامه اعتماد در صفحه اقتصادي شماره ديروز خود همچنين به موضوع مسکن و رويکردهاي وزارت راه و شهرسازي و شخص وزير پرداخته است.
    گزارش ديروز با عنوان «رونمايي از سياست هاي جديد رونق مسكن» با رويکردي ديگر گونه نسبت به گزارش هفته پيش همين روزنامه منتشر شد.
    در گزارش ديروز آمده است: «وزير راه و شهرسازي» گفت: «بيشترين مداخله دولت مربوط به سال هاي ۸۴ تا ۹۳ است كه باعث شد در حدود ۲ ميليون واحد مسكوني جديد يعني حدود ۸ درصد موجودي مسكن كه رقم كلاني نيز هست به تعداد مسكن هاي كشور افزوده شود. اين در حالي است كه بيشترين شهرفروشي ها، افزايش قيمت زمين و همچنين قيمت مسكن را نيز در فاصله سال هاي ۸۴ تا ۹۲ شاهد بوديم. آخوندي ادامه داد: انتظار مي رفت كه با افزايش تعداد واحدهاي مسكوني در حد ۸ درصد موجودي كشور، تامين مسكن اقشار كم درآمد در سطح گسترده اي ايجاد شود، قيمت زمين و مسكن كاهش يابد در حالي كه در فاصله سال هاي ۸۴ تا ۹۲، قيمت زمين 8/6 برابر يعني ۷۶۰ درصد افزايش يافت كه افزايش محيرالعقولي است. وزير راه و شهرسازي گفت: در سال هاي ۹۲ تا ۹۵ يعني در دولت يازدهم، رشد قيمت زمين ۲ صدم درصد بود. قيمت مسكن در شهر تهران در سال هاي ۸۴ تا ۹۲، ۶ برابر يعني ۵۰۰ درصد افزايش داشت در حالي كه قيمت مسكن در سال هاي ۹۲ تا ۹۵، ١/١ برابر يعني ۱۰ درصد افزايش داشت.»
    وزارت راه و شهرسازي دولت يازدهم به عنوان فشل ترين وزارتخانه در دولت قبل شناخته مي شد. در طول چهار سال قبل همواره شخص وزير، عباس آخوندي با الفاظي نظير «مزخرف» مسکن مهر را خطاب قرار مي داد؛ طرحي که تقريبا بيش از يک ميليون و دويست هزار خانواده را به مسکن رساند. حالا عباس آخوندي که وزارتخانه اش در طول چهار سال حتي يک خانه هم نساخته بايد هم به مسکن مهر بتازد.
    
    
    مسکن اجتماعي؛ تنها چند برگ کاغذ!
    معرفي کردن مسکن مهر به عنوان عامل گراني در حالي است که شواهد و قرائن بسيار حاکي از آن است که برخي بانک هاي خصوصي در موضوع گران شدن مسکن نقش داشته اند.
    اما نکته جالب توجه اين است که هفته گذشته روزنامه اعتماد در گزارشي با عنوان «قصه هزارويك شب طرح «اختصاصي» عباس آخوندي / مسكن اجتماعي رويايي كه تعبير نشد» نوشته بود: «مسكن اجتماعي؛ نه معني مشخصي دارد و نه همتي براي اجرا. اين طرح را عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي در ابتداي دولت يازدهم بود كه مطرح كرد؛ درست زماني كه مي گفت طرح مسكن مهر «مزخرف» است، مدعي بود مسكن اجتماعي كه حالا به نوعي آن را پروژه «اختصاصي» خود مي خواند، كاستي هاي طرح مسكن مهر را ندارد. مي گفت طرح كاملي است كه اگر اجرايي شود، مشكل مسكن در كشور ريشه كن مي شود. اما جز يك طرح پژوهشي و چند سخنراني كه خود او انجام داد، مسكن اجتماعي همواره در هاله اي از ابهام ماند.»
    
    
    خويشتن داري براي چه چيزي؟!
    روزنامه اعتماد در يکي از صفحات سياسي شماره ديروز ضمن گزارشي به نشست خبري نوبخت، سخنگوي دولت پرداخته است.
    اعتماد براي اين گزارش اين جمله از سخنگوي دولت را تيتر کرده است که «از خويشتن داري جهانگيري تقدير مي كنم»!
    وقتي سخنگوي دولت چنين چيزي مي گويد و روزنامه هاي زنجيره اي آن را تيتر مي کنند اين سوال براي مخاطب ايجاد مي شود که مگر حقي از جناب آقاي جهانگيري (معاون اول دولت تدبير و اميد) پايمال شده که ايشان با خويشتن داري خود مستوجب تقدير شده اند؟!
    مگر معاون اول رئيس جمهور با بقيه مردم در مواجهه با قانون فرق دارد؟ به استناد برخي شواهد و مدارک برادر ايشان توسط دستگاه قضا احضار و براي تحقيقات بيشتر بازداشت شده است. او نيز مانند ديگر مردم، بايد مراحل قانوني را طي کند و به دادگاه پاسخگو باشد. از دولت محترم که همواره شعار قانون مداري سر داده است انتظار مي رود که حداقل خود به آن پايبند باشد.
    نگاهي به ديروزنامه هاي زنجيره اي
    


 روزنامه كيهان، شماره 21744 به تاريخ 20/7/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 37 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه دامپزشكي و بهداشت
متن مطالب شماره 105، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است