|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/7/20: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4380
يكشنبه سي و يكم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4166 20/7/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرانتخاب ۴ استاندار جديد در هيات دولت
    دنياي اقتصاد : جلسه روز گذشته هيات وزيران به رياست حسن روحاني، رئيس جمهوري با راي اعتماد دولت به استانداران پيشنهادي ۴ استان کشور همراه بود.
    به گزارش «ايسنا» در اين جلسه، آقايان محمدمهدي شهرياري، بهمن مرادنيا، سيدمناف هاشمي و سيدعلي آقازاده از سوي هيات وزيران به ترتيب به عنوان استاندار استان هاي آذربايجان غربي، کردستان، گلستان و مرکزي منصوب شدند. حسن روحاني رئيس جمهوري نيز در اين جلسه تصريح کرد: استانداران بايد با حفظ انسجام، وحدت، اعتدال و ميانه روي، اجراي کامل سياست هاي دولت را دنبال کنند.در همين حال سيدسلمان ساماني سخنگوي وزارت کشور گفت که با تعيين ۴ استاندار جديد در هيات وزيران تاکنون استانداران ۱۷ استان تغيير کردند.
    
    
    نهاونديان: سياست ارزي دولت تغييري نکرده است
    ايسنا : محمد نهاونديان، معاون اقتصادي رئيس جمهوري درخصوص نوسانات بازار ارز با توجه به اتفاقات اخير، گفت: يکي از توفيقاتي که در اين چند سال اخير به دست آمد، کاهش التهابات و نوسانات در بازار ارز در کنار آرامش عمومي در سطح قيمت ها و تورم بود، اين رويکرد استراتژيک دولت بوده و ادامه پيدا خواهد کرد.
    وي ادامه داد: بعضي نوسانات از عوامل اقتصادي و رواني ايجاد مي شود، اما همچنان که در سال ۹۵ هم ديديم، ما حرکت رو به بالايي داشتيم اما بعد اين موضوع جبران شد و کساني که سوداگرانه وارد بازار شده بودند، متحمل زيان هايي شدند.نهاونديان با بيان اينکه سياست ارزي دولت تغييري نکرده است، افزود: اين سياست شناور مديريت شده است و حفظ ثبات به صلاح اقتصاد کشور است.
    
    
    معاون پارلماني رئيس جمهوري خبر داد: معرفي دو وزير درفرصت قانوني
    ايسنا : حسينعلي اميري، معاون پارلماني رئيس جمهور در حاشيه جلسه هيات دولت در رابطه با وضعيت معرفي دو وزير باقيمانده به مجلس نيز گفت: نمايندگان مجلس از امروز به مدت يک هفته براي سرکشي به حوزه هاي انتخابيه خود مي روند، بنابراين بايد تا دو هفته آينده کمي صبر کنيم البته براساس قانون اساسي رئيس جمهور اختيار دارد که وزارتخانه هايي که وزير ندارد را با سرپرست اداره کند که اکنون اين دو وزارتخانه نيز با سرپرست اداره مي شوند.
    اميري يادآور شد: طبق آيين نامه داخلي مجلس نيز به هر دليلي وزارتخانه اي وزيري نداشت، رئيس جمهور مي تواند سرپرست منصوب کند؛ بنابراين سقف زماني که قانون اساسي در نظر گرفته سه ماه است و ما نيز در همين فرجه قانوني قرار داريم و اگر کمي تامل کنيد در همين فرجه قانوني آقاي رئيس جمهور وزرا را معرفي خواهند کرد.اميري در رابطه با مطرح شدن بحث نظام پارلماني در کشور نيز اظهار کرد: در کشور ما مدل پارلماني حاکم نيست؛ چراکه رئيس جمهور با راي مستقيم مردم انتخاب مي شود و اگر قرار باشد شکل حقوقي دولت تغيير پيدا کند، بايد در قانون اساسي تغيير ايجاد شود که ما معتقديم در شرايط فعلي چون رئيس جمهور با راي مستقيم مردم انتخاب مي شود، دموکراسي و تضمين راي مردم و دخالت مردم در سرنوشت سياسي کشورشان بيشتر تضمين شده است.همچنين به گزارش «ايرنا» معاون رئيس جمهور گفت: دولت با تبديل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به وزارتخانه بر اساس کارهاي کارشناسي که انجام شده موافق نيست.
    
    
    ورود سازمان بازرسي به پرونده خريد هواپيماهاي فلايت چک
    ميزان : ناصر سراج، رئيس سازمان بازرسي کل کشور در زمينه بررسي قراردادهاي خريد هواپيما به ويژه هواپيماهاي فلايت چک، گفت: سازمان بازرسي به اين موضوع ورود کرده است و در قالب يک پرونده مشغول بررسي اين موضوع است، اما چون منتج به نتيجه نشده است امکان افشاي آن وجود ندارد.
    وي در رابطه با ليست معوقات بانکي هم گفت: طبق آماري که دارم ۱۰۶ هزار ميليارد تومان معوقات بانکي داريم و فکر مي کنم ۱۱ درصد کاهش پيدا کرده و قرار است طي روزهاي آتي جلساتي با مسوولان بانک مرکزي داشته باشيم تا راه هاي اقدامات احتمالي براي اين کار انجام شود. همچنين به گزارش «ايلنا» رئيس سازمان بازرسي کل کشور تاکيد کرد: در مورد شهردار رشت که خودش براي خودش نامه نوشت و خانه اي طلب کرد همان روز بازرسي به موضوع ورود کرد و مشخص شد اين آقا خانه دارد و حق گرفتن خانه ندارد.
    
    
    پاسخ مطهري در مورد طرح سوال از رئيس جمهوري: شايد رئيس مجلس صلاح نمي داند که اين مساله طرح شود
    ايسنا : علي مطهري، نايب رئيس دوم مجلس که روز گذشته مسووليت اداره جلسه علني مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماينده اروميه درخصوص اينکه چرا به رغم امضاي ۱۳۵ نفر از نمايندگان براي طرح سوال از رئيس جمهور درخصوص موسسات مالي و اعتباري هنوز اين سوال در جلسه طرح نشده است، گفت: پيگيري حقوق اين افراد در حال انجام است و هيات رئيسه نيز جلسات مختلفي در اين خصوص داشته است ولي طرح سوال از رئيس جمهور در جلسه علني و اعلام آن در اختيارات رئيس مجلس است.
    به گزارش «ايسنا» مطهري اظهار کرد: براساس قانون طرح سوال از رئيس جمهور در جلسه علني با تصميم رئيس مجلس امکان پذير است و شايد ايشان صلاح نمي داند که اين مساله طرح شود.در خبري ديگر از مجلس، ۱۵۲ نفر از نمايندگان در بيانيه اي از هيات رئيسه درخواست کردند طرح سوال از رئيس جمهور در مورد مشکلات سپرده گذاران را به کميسيون مربوطه ارجاع دهد.
    
    
    توصيه مطهري به روساي قوه
    از سوي ديگر نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي ضمن انتقاد از اظهارات اخير روحاني و آملي لاريجاني در پاسخ به يکديگر گفت که بهتر است روساي قوا حرف هاي خود را با صراحت و ادبيات فاخر و حتي المقدور در جلسات خصوصي بيان کنند.علي مطهري در گفت وگو با «ايسنا» با اشاره به اظهارات اخير رئيس جمهور و رئيس قوه قضائيه درباره رفتار و اظهارات يکديگر گفت: معتقدم ادبيات هر دو بزرگوار ادبيات خوبي نبود و در شان روساي قوا نيست. آقاي رئيس جمهور با گوشه و کنايه انتقاد خود را بيان مي کند در حالي که ايشان رئيس قوه مجريه است و اختيارات زيادي دارد. شخص اول اجرايي و شخص دوم کشور بايد از موضع قدرت صحبت کند. اگر انتقادي به قوه قضائيه دارد بايد به صراحت آن را بگويد که اين کار شما خلاف قانون اساسي است و من که مطابق اصل ۱۱۳ مسوول اجراي قانون اساسي هستم به شما تذکر مي دهم.
    
    
    اعلام وصول طرح بانک مرکزي
    همچنين طرح عادي «بانک مرکزي» در مجلس اعلام وصول شد. به گزارش «ايسنا» محمدعلي وکيلي در جلسه علني روز گذشته مجلس، طرح عادي بانک مرکزي جمهوري اسلامي را اعلام وصول کرد. اين طرح پس از بررسي در کميسيون اقتصادي مجلس، در نوبت بررسي در صحن علني قرار خواهد گرفت.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4166 به تاريخ 20/7/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آموزش و توسعه منابع انساني
متن مطالب شماره 15، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است