|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/7/20: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4377
چهارشنبه بيست و هفتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4166 20/7/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشندادستان کل کشور: تضعيف دستگاه قضا به نفع هيچ کس نيست
    دنياي اقتصاد : محمدجعفر منتظري، دادستان کل کشور در سي و ششمين سالگرد تاسيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: اگر در قوه قضائيه ٥٠ درصد مردم ناراضي باشند طبيعي است؛ چون محکوم مي شوند، اما اين مقدار نارضايتي مردم يعني قطعا يک مشکلي وجود دارد.
    به گزارش خبرگزاري فارس، او خطاب به حاضران در همايش گفت: اگر ما در قوه و شما در بازرسي آن گونه که بايد عمل مي کرديم شاهد اين حجم از فساد نبوديم. آدم هايي دنبال سوء استفاده از منافذ هستند و ما بايد اين منافذ را ببنديم.دادستان کل کشور در ادامه با بيان اينکه سيستم بانکي ما يک سيستم ناسالم است، گفت: اين وام ها و تسهيلات به نورچشمي ها و کساني که داراي ويژگي ويژه خواري هستند، براي چه داده مي شود؟ اگر نظام بانکي ما درست بود شاهد اين موضوعات نبوديم. همين الان ١٣ پرونده در هيات انتظامي بانک مرکزي داريم. همچنين به گزارش باشگاه خبرنگاران، دادستان کل کشور افزود: در يک واگذاري يک اختلاس کلان شد و قوه قضائيه نمي داند بايد ورود پيدا کند يا نه. اگر ورود کند به برخي مهره ها مي رسد که بعد مي گويند قوه قضائيه سياسي عمل مي کند و قوه قضائيه يک جناح است که مي خواهد جناح مقابل را زمين بزند. از سوي ديگر و براساس گزارش خبرگزاري فارس، منتظري ادامه داد: آقايي مي گويد قوه بيکار است و مردم را احضار مي کند! منتظري گفت: در انتخابات تخلفات صريح خلاف قانون داشتيم و مي خواهيم برخورد کنيم؛ اما مي گويند برخورد سياسي است.دادستان کل کشور در ادامه افزود: آقاي نماينده که از رانت وابستگي به اين و آن استفاده مي کني دنبال به دست آوردن نکته اي عليه قوه قضائيه هستي تا قوه را به چالش بکشي حالا اگر انسان مي ديد اين فرد در همه عرصه ها وارد مي شود دلش نمي سوخت؛ اين آقا حق ورود در مسائل قضايي را ندارد. منتظري با بيان اينکه حکايت اين آقا مثل کسي است که روضه مي خواندو غش مي کرد سمت خانم ها. وي گفت: چرا از جاسوس ها و اپوزيسيون حمايت مي کني، چرا از افراد عادي حمايت نمي کني. اين يعني دنبال عدالت واقعي نيستيد.منتظري افزود: اينکه نماينده اي هر روز تريبوني پيدا کند قوه قضائيه را بکوبد به نفع چه کسي است؟ همه بايد بدانند تضعيف دستگاه قضا به نفع هيچ کس نيست؛ چون قوه قضائيه بايد مقتدر باشد.دادستان کل کشور با بيان اينکه امروز قوه قضائيه را به روش هاي مختلف مي کوبند و با دروغ و نسبت ناروا اين کار را مي کنند، گفت: فکر مي کنيد اگر سپاه و قوه تضعيف شد، نان شما در روغن است؟ اين راه که شما مي رويد به جهنم است. برخي عناصر که کرم صفتانه دارند آسيب مي زنند حواسشان را جمع کنند نظام تا يک جايي سکوت مي کند.
    
    
    قدرداني احمدي نژاد از روساي دولت هاي اصلاحات واعتدال
    ايسنا نوشت : محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري سابق با ارسال دو نامه جداگانه از روساي جمهوري کنوني و اسبق براي ارسال پيام تسليت به مناسبت درگذشت حاج داوود احمدي نژاد برادر مرحوم خود، قدرداني کرد.
    
    
    توضيح سفارت ايران در مورد اتهامات نازنين زاغري
    ايرنا نوشت : يک مقام آگاه در سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن در واکنش به اظهارات «ريچارد رتکليف» همسر نازنين زاغري در مصاحبه با رسانه ها، پيرامون امکان افزايش زنداني همسرش به ۱۶ سال، اين مطلب را تکذيب کرد.اين مقام توضيح داد که واقعيت آن است که خانم زاغري در جلسه اي که در دادگاه برگزار شده است با توجه به اطلاعات جديدي که مسوول پرونده به دست آورده، درخصوص برخي اقدامات غيرقانوني خود تفهيم اتهام شده است.
    اين موارد در حال حاضر در حد اتهام است و بايد براساس رويه دادگاه مورد بررسي قضايي قرار گرفته و به اثبات برسند. وي گفت: بديهي است که خانم زاغري در دفاع از خود در برابر اين اتهامات کاملا مانند گذشته از حقوق قانوني مانند دسترسي به وکيل برخوردار است و تمامي رويه هاي معمول قانوني از جمله بررسي کافي براي صدور حکم و در صورت صدور حکم، امکان اعمال تجديدنظر وجود خواهد داشت. اين مقام آگاه اظهار کرد: لازم به تاکيد است که ادعاهاي مطرح شده درباره طولاني بودن دوره مجازات، صرفا حدس و گمان آقاي رتکليف بوده و منطبق با اتهامات خانم زاغري نيست. وي مجددا تاکيد کرد که شرايط خانم زاغري در تهران در زندان هيچ تغييري نيافته و ايشان کماکان مي توانند در هفته دو روز با خانواده خود از جمله فرزندش ملاقات داشته باشد و به تمامي تسهيلات لازم ازجمله امکانات درماني دسترسي دارد.
    
    
    اعدام قاتل ستايش در ملا عام منتفي شد
    انتخاب نوشت : غلامحسين اسماعيلي، رئيس دادگستري استان تهران گفت: حکم قاتل ستايش در ملا عام اجرا نمي شود. وي در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: قاتل ستايش روز ۲۷ مهرماه اعدام مي شود.
    
    
    دانشجوي ستاره دار نداريم
    انتخاب نوشت : سيدضياء هاشمي، سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به تلاش دولت دوازدهم براي ايجاد فضاي اميدبخش در دانشگاه ها، گفت: امروز در وزارت علوم عنواني به نام دانشجوي ستاره دار وجود ندارد.
    
    
    انتقاد از بسته بودن درهاي مجلس به روي مردم
    دنياي اقتصاد : حسينعلي حاجي دليگاني، نماينده مردم شاهين شهر در مجلس شوراي اسلامي از بسته بودن در هاي مجلس و جلوگيري از ورود مردم به دفتر نمايندگان انتقاد کرد و گفت: اين موضوع با شان مجلس همخواني ندارد.
    به گزارش«ايرنا» مسعود پزشکيان، نايب رئيس مجلس که رياست ساعاتي از جلسه علني را پس از علي لاريجاني برعهده داشت در پاسخ به اين تذکر گفت: اين موضوع مصوبه هيات رئيسه نبوده است و پيگيري مي کنيم تا حل شود؛ مجلس پناهگاه مردم است و ما بايد پاسخگوي آنان باشيم.
    
    
    درخواست برگزاري روز کوروش
    همچنين به گزارش «ايسنا» بهرام پارسايي نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي در نامه اي به سيدعباس صالحي، وزير ارشاد خواستار برگزاري مراسم روز کوروش در روز هفتم آبان ماه براي معرفي فرهنگ و تمدن ايران شد.
    
    
    نظر کرباسچي در مورد احمدي نژاد
    خبرآنلاين نوشت : دبيرکل کارگزاران سازندگي گفت: فکر نمي کنم فرصتي ديگر براي احمدي نژاد در حوزه رياست جمهوري باشد. او هم اين مساله را مي داند. نه توسط مراجع ذي صلاح تاييد خواهد شد و نه مردم اقبالي نسبت به او دارند.غلامحسين کرباسچي درباره حمايت از علي لاريجاني در انتخابات رياست جمهوري آينده گفت: اصلاح طلبان يک مجموعه هستند و بر مبناي حقيقت ها و واقعيت هايي که در جامعه هست، تصميم مي گيرند.
    سايه روشن
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4166 به تاريخ 20/7/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Traditional and Integrative Medicine
متن مطالب شماره 2 (پياپي 10)، Spring 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است