|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/7/20: رئيس جمهور در نشست هيئت وزيران: آمريكا در توطئه عليه ملت شكست خورده است
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9317
يكشنبه يكم مهر ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9056 20/7/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رئيس جمهور در نشست هيئت وزيران: آمريكا در توطئه عليه ملت شكست خورده استروحاني در جلسه هيئت دولت گفت: آمريكا در توطئه عليه ملت شكست خورده است.
    وي تاكيد كرد: هيچ اختلافي بين جناح ها براي مقابله با آمريكا وجود ندارد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني ديروز در جلسه هيئت دولت افزود: هر گاه بدخواهان به دنبال تحميل فشار به كشور بوده اند، مردم با حضور، هوشياري و تلاش بيشتر، قاطعانه به آنها پاسخ دادند.
    رئيس جمهور تاكيد كرد: اگر همه طرف هاي مذاكره پاي اين توافق بايستند به معناي اين است كه حيثيت خودشان را حفظ كردند و اگر كسي پاي توافق نايستد در حقيقت حيثيت خودش را خدشه دار كرده است.
    روحاني با اشاره به اينكه در صف بندي جهاني نسبت به اقدامات آمريكا، تنها چند كشور و رژيم انگشت شمار هستند كه از اين اقدامات طرفداري مي كنند، اظهار داشت: امروز مسيري كه جمهوري اسلامي ايران انتخاب كرده. مورد حمايت جهان است و حتي در ميان متحدين آمريكا در اروپا هم كسي نيست كه از بر هم زدن توافق حمايت كند چراكه اين توافق، توافقي دوجانبه نيست بلكه يك توافق جهاني است. روحاني با بيان اينكه ملت ايران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در اين مواقع هميشه وحدت خود را بيشتر به نمايش مي گذارند، گفت: ممكن است عده اي، به برجام هم انتقاد داشتند و شايد اگر راي بگيرند، بگويند ما به برجام راي نمي دهيم و اين براي يك كشور دموكراتيك طبيعي است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولين و مقامات اصلي كشور بوده است؛ شوراي امنيت ملي آن را تصويب و مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان و از همه مهم تر مقام معظم رهبري راجع به آن نظر داده اند.
    رئيس جمهور با اشاره به اينكه امروز رئيس جمهور فعلي آمريكا شرايطي را ايجاد كرده كه ايران، از هميشه يكپارچه تر، يكصداتر و متحدتر است، خاطرنشان كرد: امروز موافق و مخالف برجام در كنار هم هستند و همه صداي واحد دارند؛ ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح كشور، منطقه و جهان خائنانه مي بينيم.
    روحاني اظهار داشت: ملت ايران هيچ گاه به آمريكا اعتماد نداشته و مي داند كه آمريكا چه اقداماتي عليه منافع ملي ما انجام داده و مي دهد، ولي امروز واضح تر و آشكارتر همه در كنار هم قرار گرفتند.
    روحاني با تاكيد بر اينكه اگر آمريكا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر اين كار صرفاً براي آمريكايي هاست،
    افزود: ما راه هاي مختلفي را پيش رو داريم و هر راهي كه مصلحت نظام و كشور ما در آن باشد را انتخاب مي كنيم و هيچ مشكلي در پيشبرد اهداف و مسيرمان نخواهيم داشت.
    روحاني با بيان اينكه نبايد هيچ گونه نگراني در داخل كشور نسبت به اين اقدامات داشته باشيم، گفت: تا زماني كه ملت ما متحد، منسجم و يكصدا بوده و مطيع رهبري شجاع هستيم، هيچ مشكلي براي كشور ما پيش نمي آيد. فراز و نشيب وجود دارد اما به خوبي از آن عبور مي كنيم.
    رئيس جمهور با اشاره به اينكه امروز كاملاً روشن مي شود كه دولت ياغي كيست و كسي كه مقررات بين المللي را زير پا مي شود، چه كسي است و به خوبي روشن مي شود كه كدام كشور مورد احترام كشورها و افكار عمومي جهان است، ادامه داد: اگر آمريكا بخواهد خطاي بعدي را مرتكب شود و عليه سپاه پاسداران اقدامي كند، اين ديگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها يك واحد نظامي نيست، بلكه سپاه پاسداران در دل اين مردم بوده و در همه روزهاي خطر از منافع ملي ما دفاع كرده است.
    روحاني تصريح كرد: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلكه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب كردهاي عراق هم است چون اربيل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوريه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حيثيت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه هميشه كمك مظلومان بوده و در برابر تروريست ها ايستاده است.
    رئيس جمهور اظهار داشت: آمريكايي ها به دليل آنكه مي خواستند داعش را 20 سال در اين منطقه نگه دارند و از اين ابزار استفاده كنند، حق دارند از سپاه عصباني باشند، چراكه سپاه با برنامه ريزي و حمايت خودش از ملت عراق، سوريه و لبنان، داعش را ذليل كرده است.
    روحاني افزود: آمريكايي ها حق دارند از برجام ناراحت باشند چراكه جمهوري اسلامي ايران در يك شرايط حساسي كه آنها مي خواستند اعلام كنند كه ايران دروغگوست و پشت پرده بمب هسته اي درست مي كند، با حضور در مذاكرات ثابت كرد كه دروغگو آنها هستند.
    رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه ارتش، سپاه، بسيج جداي از ملت نبوده و همواره در كنار ملت هستند، گفت: هيچ گونه اختلافي بين جناح هاي ما براي مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه يكپارچه و در صف واحد هستيم؛ هيچ گونه تزلزلي در كشور ما بوجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ايران در برابر توطئه ها ايستادگي خواهند كرد.
    رئيس جمهور با بيان انكه آمريكا روز به روز در افكار ملت هاي جهان منفورتر شده و هيچ كس دل خوشي از سياست ها و مداخلات آمريكا ندارد، تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران همواره به ياري كشورهايي كه مظلوم بوده و تحت ستم قرار گرفته اند و از ايران كمك خواسته اند، شتافته است.
    روحاني اظهار داشت: بنده پيشاپيش مي خواهم از ملت بزرگ ايران تشكر كنم؛ پيشاپيش از همه رسانه ها مي خواهم كه كنار ملت و هم صدا با ملت باشند و پيشاپيش به آمريكا مي گويم در اين توطئه هم مثل همه توطئه هاي قبلي تان شكست خورده هستيد؛ باز خطا و اشتباه كرديد و باز هم اشتباه مي كنيد.
    رئيس جمهور خطاب به هم ميهنان كرد ايران نيز گفت: ما به شما صد در صد اعتماد داريم و به هيچ وجه خطاي سياسي عده اي در اقليم كردستان عراق را به هيچ عنوان پاي شما نمي نويسيم چرا كه شما بخشي از مردم بزرگ ايران و قومي وفادار و ريشه دارترين قوم ايراني در اين منطقه هستيد و هميشه كنار انقلاب بوديد؛ در جنگ تحميلي، كنار ملت ايران بوديد.
    روحاني با بيان اينكه به همه مردم كرد در ايران، عراق، سوريه و تركيه علاقه مند هستيم و نمي خواهيم هيچ فشاري به كردها وارد شود، افزود: اگر مسئولين آنها خطا و اشتباه كردند، بايد بهاي خطايي كه انجام دادند را پرداخت كنند، ولي مردم كرد به عنوان مردمي صلح جو در منطقه، دنبال پيشرفت و مورد احترام هستند.
    رئيس جمهور تاكيد كرد: تمام اقوام ايراني متحد، يكپارچه و در كنار هم هستند و امروز وحدت و اتحاد ما از هر روز ديگر بيشتر است.
    روحاني با بيان اينكه دولت امسال بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب به دنبال افزايش توليد و اشتغال بوده و خواهد بود، گفت: نبايد هدف را از ياد ببريم؛ امسال هدف اين است كه رونق اقتصادي ايجاد كرده و ميزان اشتغال را افزايش دهيم تا جوان هاي ما مشغول به كار شوند و كشورمان آرامش بيشتري داشته باشد.
    رئيس جمهور «آرامش، امنيت و آزادي» را به عنوان سه پايه براي رسيدن به هدف پيشرفت و اقتدار دانست و تصريح كرد: پيشرفت و اقتدار ما در سايه امنيت، آرامش و آزادي است كه بايد از آنها براي رسيدن به هدف مهم مان حراست و حفاظت كنيم.
    روحاني افزود: ترديدي ندارم ملت ايران در مسير راه خود هدف را گم نكرده، اعتمادش نسبت به مسئولين كم نشده و همچنان در برابر دشمن، ايستاده است؛ ما نه ضعيف و سست مي شويم و نه مي ترسيم؛ بلكه مقاوم و قدرتمند مي ايستيم و خدا هم با ما خواهد بود و طبق وعده الهي، پيروزي نهايي هم از آن ما است.
    رئيس جمهور در نشست هيئت وزيران: آمريكا در توطئه عليه ملت شكست خورده است
    


 روزنامه رسالت، شماره 9056 به تاريخ 20/7/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ساخت و توليد
متن مطالب شماره 73، 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است