|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/7/20: محسن رضايي در افتتاح دوره هاي عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي مطرح كرد: براي حل مشكلات، نيازمند «رهبران تغيير» هستيم
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5206
شنبه سي و يكم شهريور ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4944 20/7/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
 


محسن رضايي در افتتاح دوره هاي عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي مطرح كرد: براي حل مشكلات، نيازمند «رهبران تغيير» هستيمدبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اگر امروز حزب الله لبنان و جِيش وطني سوريه مقتدر هستند و موفق عمل مي کنند به خاطر انتقال خوب تجارب از دفاع مقدس به آنهاست؛ دوره MPPA تجارب را درست منتقل کند.
    به گزارش تسنيم؛ نشست خبري و افتتاح «پروژه ملي توسعه و توانمندسازي هزار مدير خط مشي گذار بخش عمومي» روز گذشته با حضور محسن رضايي؛ دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزار شد.
    اين پروژه تنها دوره اي است که با هدف توسعه و توانمندسازي مديران خط مشي گذار بخش دولتي و عمومي و با استفاده از ابزارهاي روزآمد جهاني، طراحي و ارائه شده است.
    اين دوره با هدف ارتقاي شايستگي هاي رفتاري مهارتي مديران طراحي شده و چارچوب آن شامل آموزش، پژوهش، سمينار، کارگاه، موردکاوي بومي و ملي و بازديدهاي بين المللي است. ساختار دوره عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي که با عنوان (MPPA) شناخته و توسط انديشکده سياستگذاري منابع انساني (اسما) برگزار مي شود، در سه بخش مديريت فرهنگي، مديريت سياسي و مديريت مالي و اقتصادي است که براي هر کدام از اين سطوح شش ترم تحصيلي در نظر گرفته شده و در ترم ششم، بازديد از مدرسه ملي مديريت در فرانسه گنجانده شده است.
    شرايط ورود به اين دوره که در نهايت با ارائه مدرک مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري توامان است، داشتن حداقل مدرک ليسانس، داشتن حداقل پنج سال سابقه کار مديريتي مرتبط، آزمون سنجش استعدادهاي مديريتي و مصاحبه اختصاصي و بررسي رزومه متقاضيان است.
    
    توصيه هاي محسن رضايي به برگزارکنندگان دوره عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي
    رضايي در اين نشست گفت: ملت ايران در ايام پيروزي انقلاب اسلامي اهداف بزرگ و بلندي را انتخاب کردند لذا براي دستيابي به آنها نيازمند تلاش و آماده سازي نسل هاي سوم و چهارم براساس تجاربي که از فعاليت نسل هاي قبل داشتيم، بپردازيم.
    دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاکيد بر اين که مردم با انقلاب کردن تنها درصدد براندازي رژيم شاه نبودند و خواهان رسيدن به تمدني بزرگ بودند، خاطرنشان کرد: اين خيز بلند ملت ايران در راستاي باعظمت ساختن مجدد کشور نيازمند فعاليت هاي بسياري است.
    وي افزود: هر چند در تحقق اهداف انقلاب، پيشرفت هاي معجزه آسايي را تجربه کرديم اما در بعد فناوري و علم، اقتصاد، حوزه اجتماعي و نظام شهري يا بهتر است بگويم در يک کلام «تمدن سازي»، هنوز ابتداي راه هستيم؛ همچنان در نوسازي صنايع، به روزرساني فناوري و حتي نظام شهري با مشکلات و عقب افتادگي هايي مواجه هستيم.
    رضايي با تاکيد بر اين که جهاد توانمندسازي براي برون رفت از اين مشکلات، نياز فوري و اساسي کشور ماست، ابراز کرد: براي اين که بدانيم چطور توانستيم قله انقلاب را فتح کنيم بايد به دانشگاه انقلاب مراجعه کرد؛ تمامي کادرهاي نسل هاي اول و دوم که انقلاب را به پيروزي رسانيد در دانشگاه دفاع مقدس تربيت شده بودند و همين باعث شد اکنون در موضوعات دفاعي، امنيتي و... بتوانيم حرفي در منطقه داشته باشيم.
    وي تصريح کرد: امروز براي حل مشکلات اقتصادي، علم و فناوري و ديگر حوزه ها نيازمند رهبران تغيير هستيم که با شجاعت و آگاهي در اين وادي اقدام کنند؛ عبور از مواردي نظير تحريم هاي ظالمانه و عقب افتادگي هاي 300- 200 ساله اخير جز با وجود رهبراني شجاع و آگاه در سيستم هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي، اجتماعي و... ممکن نيست.
    دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام پيشنهاد کرد: دانش، مهارت ها و تخصص هاي موجود بدرستي منتقل شود تا با گسست بين نسلي مواجه نشويم؛ به عبارت ديگر نسل هاي سوم و چهارم تجربه هاي قبلي را در قالب مستندسازي يا دوره هاي تربيتي فرا گيرند.
    وي ادامه داد: اگر امروز حزب الله لبنان و جِيش وطني سوريه مقتدر هستند و موفق عمل مي کنند به خاطر انتقال خوب تجارب از دفاع مقدس به آنهاست؛ اين که مي گويند ايران به برخي کشورها پول فراوان و سلاح زياد مي دهد تا به مقاومت در برابر دشمنان بپردازند دروغي بيش نيست زيرا سندي براي اثبات ادعاهاي خود ندارند.
    رضايي تصريح کرد: اين افراد که چنين حرف هايي مي زنند چرا از خود نمي پرسند که در جنگ تحميلي مگر پول زياد يا سلاح فراوان داشتيم؟ سرمايه ما فوق تکنولوژي، سلاح و پول بود و به آن سرمايه انساني مي گوييم و لذا همين سرمايه را در اختيار لبنان، سوريه و عراق قرار داديم.
    دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين که اگر حزب الله لبنان امروز توانسته به شکلي سازمان يافته، نيروهاي رژيم صهيونيستي را به زانو درآورد تنها به دليل همين سرمايه انساني، معنوي، دانشي و تجربي است، وي گفت: خلاقيت و نوآوري در مسائل دانشي را بايد سرلوحه مباحث آموزشي قرار دهيم زيرا موتور پروازي ملت ها، خلاقيت است.
    
    دوره عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي ،جبران کننده ضعف هاي MBA
    در پايان اين مراسم حامد دهقانان، مديرعامل انديشکده اسما در پاسخ به سوال خبرنگار تسنيم مبني بر اين که با توجه به ماهيت بين المللي دوره هاي MBA و ساختار يکساني که در چارت درسي اين رشته رعايت مي شود، دوره هاي MPPA با توجه به اين که مدرک قابل ترجمه هم ارائه مي دهد تا چه اندازه به اصول آموزشي بين الملل و استانداردهاي روز نزديک است، گفت: يکي از مشکلات جدي در دوره هاي MBA، عدم توجه به نيازهاي دولتي و بخش خصوصي کشور است و تجربه نشان مي دهد به لحاظ طبقه بندي محتوايي در برگزاري اين دوره ها، دقت کافي را نداشتيم.
    
    محسن رضايي در افتتاح دوره هاي عالي مديريت خط مشي گذاري عمومي مطرح كرد: براي حل مشكلات، نيازمند «رهبران تغيير» هستيم
    


 روزنامه جام جم، شماره 4944 به تاريخ 20/7/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 37 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه سياست هاي راهبردي و كلان
متن مطالب شماره 21، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است