|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/8/23: زلزله اي كه ورزش ايران را هم تكان داد
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6946
چهار شنبه 21 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6643 23/8/96 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


زلزله اي كه ورزش ايران را هم تكان داد
ابراز همدردي و پيام هاي تسليت ورزشكاران درپي زلزله در غرب كشور


يکشنبه شب زلزله 3/7 ريشتري در ايران اتفاق افتاد که متاسفانه آسيب هاي جدي به مردم غرب کشور خصوصاً سر پل ذهاب، قصر شيرين و... وارد کرد. بر اثر اين حادثه تلخ عده زيادي از هموطنان کشته شدند و همچنين آمار مجروحان نيز بسيار بالا است. بر همين اساس شمار زيادي از اهالي ورزش درگذشت هموطنانمان در غرب کشور را تسليت گفتند و ضمن ابراز همدردي با خانواده هاي داغديده، براي آنها از خداوند طلب صبر کردند.
    علي دايي، سرمربي تيم فوتبال سايپا در صفحه اينستاگرام خود متني را با مضمون «ايران من تسليت» منتشر کرد و در متن اين پيام از نهادهاي امدادي خواست تا همه توان خود را در جهت نجات، درمان، رسيدگي به مردم و بازسازي منطقه به کار گيرند. همچنين کيانوش رستمي، قهرمان کرمانشاهي وزنه برداري ايران در المپيک نيز با همشهري هاي خود همدردي کرد. او نيز به همشهريان خود تسليت گفت. علاوه بر اين وينفرد شفر، سرمربي آلماني استقلال هم با انتشار قلب آبي رنگ نوشت: «فکر ما با قربانيان اين زلزله وحشتناک است.» برانکو ايوانکوويچ، سرمربي پرسپوليس نيز در پيامي به ابراز همدردي با مردم ايران پرداخت. در متن پيام برانکو آمده است: «همگي براي ايران عزيز دعا مي کنيم.» سيامند رحمان، قوي ترين مرد پارالمپيکي جهان نيز با انتشار عکسي اين حادثه تلخ را به هموطنان تسليت گفت. اين وزنه بردار اهل اشنويه کشورمان در صفحه اينستاگرام خود با انتشار عکس شمع در پروفايل اينستاگرام و هشتگ کرمانشاه، سرپل ذهاب و ساير مناطق زلزله زده نسبت به اين اتفاق ناگوار واکنش نشان داد.
    بختيار رحماني، بازيکن تيم پيکان هم پستي کنايه آميز در صفحه اينستاگرام خود منتشر کرد و در واکنش به زلزله غرب ايران که اصلي ترين خسارت اين زلزله به مسکن مهر وارد شده را اين گونه بيان کرد: «انگار مسکن مهر را با کاغذ ساخته بودند!» احسان حدادي نيز در صفحه اينستاگرام خود متني احساسي منتشر کرد. در متن پيام قهرمان پرتاب ديسک ايران آمده است: «تازه خانه ات را گرم کرده بودي و خودت را براي زمستان آماده کرده بودي که خانه ات لرزيد، ديگر سرپناهي نداري، ديگر گرما نداري، پدر و مادر و فرزند و... نداري.»
    علاوه بر اين ساير شخصيت هاي ورزشي همچون علي کريمي، کريم باقري، داريوش شجاعيان، مهدي رحمتي، رضا عنايتي، جواد نکونام، حسين ماهيني، احمدرضا عابدزاده، مسعود شجاعي، مهدي مهدوي کيا، کاوه رضايي، محمد بنا، عليرضا حيدري و بهداد سليمي نيز در پيام هايي با خانواده هاي داغديده ابراز همدردي کردند. همچنين کميته ملي المپيک و پارالمپيک هم در پيام هايي جداگانه، اين اتفاق ناگوار را تسليت گفتند.
    خبرهاي رسيده از هلند و اردوي تيم ملي نيز حکايت از آن دارد که بازيکنان تيم ملي و کارلوس کي روش هم در بهت فرو رفته و اخبار زلزله غرب ايران را به صورت زنده پيگيري مي کردند. ديروز ملي پوشان ايران و ونزوئلا پيش از شروع بازي دوستانه به احترام زلزله زدگان يک دقيقه سکوت کردند و بازيکنان ايران با بازوبند مشکي به مصاف حريف خود رفتند. برهمين اساس کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي هم در پيامي ضمن تسليت به مردم ايران اعلام کرد: «از خبر ويراني هاي ايران بسيار متاثر شدم. قوي و متحد بمانيد.»
    مسعود سلطاني فر، وزير ورزش نيز ضمن عرض تسليت به خانواده هاي جان باختگان زلزله غرب کشور خصوصاً در استان کرمانشاه، در تماسي تلفني با مديران کل ورزش و جوانان کرمانشاه و ايلام، دستور داد تمامي مکان ها و سالن هاي ورزشي اين دو استان و شهرستان هاي تابعه براي اسکان موقت حادثه ديدگان در اختيار ستاد مديريت بحران قرار گيرد و کليه امکانات مورد نياز و در خواست ستاد براي ياري رساندن به هموطنان آسيب ديده و خانواده هاي آنان فراهم شود.
    بازيکنان استقلال ديروز پيش از آغاز بازي دوستانه تيم شان برابر منتخب کيش با در دست داشتن تابلوهايي که روي آن نوشته شده بود «ايران تسليت، من هم عزادارم» به نوعي با حادثه ديدگان زلزله غرب کشور ابراز همدردي کردند. خارجي هاي استقلال (وينفرد شفر و سرور جباروف) هم اين تابلو را در دست داشتند و روبه روي دوربين قرار گرفتند تا به نوعي نشان بدهند در اين حادثه دردناک با مردم ايران همدرد هستند.
    بختيار رحماني هافبک مطرح فوتبال ايران و باشگاه پيکان که اهل سرپل ذهاب است در خصوص زلزله کرمانشاه گفت:«خوشبختانه خانواده ام حالشان خوب است اما از فاميل و دوستانم کساني هستند که زير آوار گير کرده و برخي از آنها فوت کرده اند. متاسفانه من اينجا هستم و هيچ دسترسي ندارم. دلم مي خواست آنجا بودم. نمي دانم چه بگويم، فقط مي توانم به همه همشهريانم تسليت بگويم، اميدوارم ديگر غم نبينند.»
    به دنبال تاکيد غلامرضا نوروزي، رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي، ديروز (دوشنبه) اکيپ ويژه اي از طرف هيات پزشکي ورزشي کرمانشاه جهت امدادرساني به زلزله زدگان سرپل ذهاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند. اين اکيپ پزشکي ورزشي متشکل از پزشک، فيزيوتراپيست، روانشناس، پزشکيار و امدادگر هستند. کاروان پزشکي ورزشي کرمانشاه با استقرار در استاديوم سرپل ذهاب ضمن ارائه خدمات تشخيصي، درماني و مشاوره اي و توانبخشي اقلام دارويي مورد نياز را نيز توزيع مي کند.
    فدراسيون بسکتبال ايران پيش از ديدار حساس دو تيم مهرام و پتروشيمي از هفته نهم ليگ برتر براي ابراز همدردي با زلزله زده هاي کرمانشاه يک دقيقه سکوت در نظر گرفت تا آسمان خراش ها همدردي خود با هموطنان عزادار را نشان دهند.
    تصميم خيرخواهانه علي دايي و حمايت فدراسيون
    ديروز علي دايي جلسه اي با مهدي تاج برگزار کرد که يکي از تصميمات جلسه سرمربي سايپا با رئيس فدراسيون فوتبال، اداي دين و همراهي جامعه فوتبال کشور با حادثه ديدگان زلزله غرب کشور و کرمانشاه بود. دايي که در پي زلزله در ورزقان و آذربايجان با حضور در مناطق زلزله زده اقدامات و تلاش هايي براي کمک به زلزله زدگان داشت و اقدامات انجام شده را پنهان نگه داشته بود، در جلسه با تاج اعلام کرد که قصد دارد براي جمع آوري کمک هاي مردمي و اقدامات حمايتي جامعه فوتبال دست به کار شود و از فدراسيون درخواست کرد تا در اخذ مجوز و ساير اقدامات او را همراهي کند.
    در ادامه تاج هم از اين پيشنهاد استقبال و تاکيد کرد فدراسيون هم از تمام ظرفيت ها در اين مسير استفاده خواهد کرد. رايزني هاي علي دايي آغاز شده و بسياري از ورزشکاران نامدار برخي رشته هاي ورزشي با آگاهي از اين تصميم دايي اعلام داشته اند با تمام وجود در اين کار خيرخواهانه مشارکت کرده و از توان خود استفاده خواهند کرد.
    
    
    زلزله اي که ورزش ايران را هم تکان داد / ابراز همدردي و پيام هاي تسليت ورزشکاران درپي زلزله در غرب کشور
    


 روزنامه ايران، شماره 6643 به تاريخ 23/8/96، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پرستاري، مامايي و پيراپزشكي
متن مطالب شماره 2 (پياپي 402)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است