|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/8/23: روحاني امروز به استان كرمانشاه مي رود
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6946
چهار شنبه 21 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6643 23/8/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


روحاني امروز به استان كرمانشاه مي رود
بسيج دولت براي امدادرساني به مردم زلزله زده


با پيگيري و دستور رئيس جمهوري و نيز تلاش هاي ارکان دولت که ساعتي پس از وقوع زلزله آغاز شد، امکانات دولت و کشور براي کمک به زلزله زدگان کرمانشاه بسيج شد. در اين راستا، وزراي کشور، بهداشت و رئيس هلال احمر به همراه تيمي از نهاد رياست جمهوري به مناطق زلزله زده عزيمت کردند. اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري گفت که علاوه بر بسيج امکانات و ارائه دستورات لازم، رئيس جمهوري به استان کرمانشاه سفر خواهد کرد.
    رئيس مجلس شوراي اسلامي و رئيس قوه قضائيه نيز ضمن اتخاذ تدابير ويژه براي امداد و تامين امنيت مناطق زلزله زده، بر ضرورت تسريع در امدادرساني تاکيد کردند. فرماندهان ارتش و سپاه نيز در منطقه حاضر شدند تا از نزديک روند امدادرساني را بررسي کنند.
    
    دستورات رئيس جمهوري به اعضاي دولت
    رئيس جمهوري در نخستين اقدام، يکشنبه شب با وزير کشور تماس گرفت و دستور داد همه امکانات کشور بويژه استان هاي همجوار براي اقدامات فوري و امدادي براي هموطنان گرفتار زير آوارها، خدمات درماني براي مصدومين و تامين احتياجات لازم هموطنان آسيب ديده بسيج شوند.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني صبح ديروز نيز در تماس تلفني با هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، علاوه بر اطلاع از تازه ترين گزارش امداد رساني و رسيدگي به زلزله زدگان، دستورات لازم را صادر کرد. همچنين ديروز با دستور رئيس جمهوري، هياتي مرکب از وزيران کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، رئيس جمعيت هلال احمر و تيمي از نهاد رياست جمهوري در مناطق زلزله زده حاضر شدند. مطابق دستور روحاني، اين هيات که رياست آن با عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور است، موظف است علاوه بر رسيدگي به روند امدادرساني به زلزله زدگان و آسيب ديدگان، گزارش اقدامات انجام شده را به رئيس جمهوري ارائه کند.
    روحاني در ادامه پيگيري هاي خود، در گفت وگو با وزير نيرو، آخرين گزارش ها از وضعيت تامين آب و برق اين مناطق را دريافت و دستورات لازم را براي تسريع در رفع مشکلات مناطق زلزله زده در اين زمينه ها صادر کرد.
    
    دستور به جهانگيري براي مديريت عالي امدادرساني
    رئيس جمهوري همچنين صبح ديروز در دستوري به معاون اول خود، اسحاق جهانگيري، علاوه بر تکرار دستور قبلي خود مبني بر بسيج همه امکانات کشور براي مناطق زلزله زده، مديريت عالي اين اقدامات را نيز به او محول کرد.
    روحاني در اين دستور نوشت: پيرو دستوراتي که شب گذشته (يکشنبه شب) براي بسيج تمام امکانات موجود کشور بويژه استان هاي همجوار براي اقدامات فوري و امدادي براي هموطنان گرفتار زير آوارها، خدمات درماني براي مصدومين و تامين احتياجات لازم هموطنان آسيب ديده به وزير محترم کشور داده شده است، ضروري است با توجه به وسعت اين حادثه دردناک که متاسفانه به از دست دادن يا مصدوميت تعداد زيادي از هموطنان عزيز بويژه در استان کرمانشاه منجر شد، جنابعالي ضمن مديريت عالي موضوع جهت پشتيباني کامل، مجموعه امکانات دولت و ساير نهادهاي عمومي، نظامي و تشکل هاي مردمي را در اين جهت بسيج کنيد.
    
    پيام رئيس جمهوري به زلزله زدگان
    علاوه بر اين اقدامات و پيگيري ها، رئيس جمهوري با صدور پيامي، ضمن ابراز همدردي با همه آسيب ديدگان و داغديدگان حادثه زلزله در استان هاي غربي کشور، به آنان اطمينان داد دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانايي همه دستگاه ها در سطح ملي و محلي در کنار آسيب ديدگان خواهد بود.
    روحاني در اين پيام با بيان اينکه از ابتداي وقوع اين حادثه دردناک و در تماس مستمر با استاندار کرمانشاه و وزير کشور دستورات لازم براي امدادرساني و نجات آسيب ديدگان داده شد، و معاون اول رئيس جمهوري نيز ماموريت يافت با نظارت و مديريت عالي، همه امکانات کشور در بخش هاي دولتي، عمومي، نظامي و نهادهاي مردمي را در اين جهت هماهنگ و بسيج کند، خاطرنشان کرد: در عين حال لازم است همه دستگاه هاي مسئول و امدادي در اين استان ها و استان هاي همجوار، با همکاري حداکثري و در اختيار گذاردن همه امکانات موجود، نسبت به امدادرساني، اسکان مناسب و تامين نيازهاي آسيب ديدگان اقدام کنند.
    
    ماموريت ويژه لاريجاني به کميسيون هاي مجلس
    رئيس مجلس شوراي اسلامي، روز گذشته در نطق پيش از دستور، ضمن تسليت و ابراز همدردي با خانواده هاي درگذشتگان و حادثه ديده، با بيان اينکه براساس اطلاعات دريافتي تلاش هاي زيادي براي رساندن امکانات انجام شده، از وزارت کشور، هلال احمر و وزارت بهداشت اکيداً خواست با سرعت بيشتري امکانات را به مجروحان و آسيب ديدگان برسانند. به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني ضمن تشکر از مقام معظم رهبري که در ساعت اوليه دستور دادند نيروهاي نظامي به کمک آسيب ديدگان بشتابند، از کميسيون عمران و کميسيون امور داخلي نيز خواست گروهي را براي رسيدگي به اين امر اعزام کنند تا سريع تر امکانات به مردم برسد و حجم آسيب ها را ارزيابي کنند تا در آينده کمک هاي لازم به اين عزيزان بشود.
    مسعود پزشکيان، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز از اعزام قريب الوقوع نمايندگاني از ۴ کميسيون عمران، شوراها، بهداشت و اجتماعي به مناطق زلزله زده خبر داد.
    
    تاکيد آملي لاريجاني بر تامين امنيت مناطق زلزله زده
    رئيس قوه قضائيه روز گذشته در جلسه مسئولان عالي قضايي، ضمن تسليت و همدردي با داغديدگان حادثه زلزله غرب کشور که موجب جان باختن و مجروح شدن عده اي از هموطنان عزيز شد، بر لزوم تسريع در رسيدگي به مصدومان و مجروحان تاکيد کرد و گفت: به روساي کل دادگستري استان هاي غربي براي تامين امنيت مناطق زلزله زده دستور اکيد داده شده است.
    به گزارش ايسنا، آيت الله آملي لاريجاني با تاکيد بر اينکه مسئولان کشوري و استاني بايد از تمام توان خود براي کمک رساني به مجروحان و درمان حادثه ديدگان استفاده کنند، افزود: مساله اصلي در کمک رساني به مصدومان، توجه به مجروحاني است که احتمال زنده بودن آنان در زير آوار وجود دارد و جبران خسارت مالي در مرحله بعدي اهميت است که دولت محترم به اين مساله رسيدگي خواهد کرد. آملي لاريجاني با بيان اينکه اکنون مسئولان قضايي استان هاي درگير زلزله براي پيگيري مسائل و حل مشکلات موجود در منطقه حضور دارند، ابراز اميدواري کرد که با تلاش همه دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي امدادي، خدمات رساني به افرادي که با مشکل مواجه شده اند و نياز به کمک دارند به بهترين شکل ممکن انجام و مشکلات مردم حادثه ديده برطرف شود.
    آيت الله هاشمي شاهرودي، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز با صدور پيامي، ضمن ابراز همدردي با مردم استان کرمانشاه، ابراز اميدواري کرد که با همت و تعهد شايسته همه مسئولان امر، هرچه سريع تر امدادرساني و کمک موثر و فراگير به مصدومان و حادثه ديدگان صورت پذيرد و با بسيج همه نيروها، از بار اين مصيبت کاسته شود. آيت الله احمد جنتي، رئيس مجلس خبرگان رهبري هم در پيامي، از مسئولان اجرايي و دست اندرکاران ستاد بحران کشور و نيز نيروهاي زحمتکش امدادي خواست با همه امکانات به کمک مردم شريف استان کرمانشاه که از اين امر آسيب ديده اند، بشتابند تا گوشه اي از آلام اين هموطنان عزيز کاسته شود.
    محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه هم در پيام خود با اشاره به اينکه خبر تلخ و تالم برانگيز کشته و مصدوم شدن تعداد زيادي از هموطنان عزيزمان بر اثر وقوع زلزله در استان هاي غربي کشور دل همگان را به درد آورد، تصريح کرد: بدون ترديد، همه ارگان ها و نهادهاي مسئول کشور در کنار اقشار مختلف مردم شريف ايران، با حداکثر امکانات و داشته هاي خود در کنار زلزله زدگان عزيز خواهند بود.
    محمدجواد ظريف وزير امور خارجه، شهيندخت مولاوردي دستيار ويژه رئيس جمهوري در امور حقوق شهروندي، سيدابراهيم رئيسي توليت آستان قدس، محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام و سيدعباس عراقچي معاون حقوقي و بين الملل وزير امور خارجه نيز با صدور پيام هاي جداگانه اي، جان باختن جمعي از هموطنان را به مردم زلزله زده غرب کشور تسليت گفتند.
    
    نيم نگاههمدردي جهاني با زلزله زدگان ايران و عراق
    مقام هاي کشورهاي مختلف جهان با ارسال پيام هايي با آسيب ديدگان زمين لرزه يکشنبه شب که در بخش هايي ازغرب کشورمان و نيز استان سليمانيه عراق رخ داد، همدردي کردند. از جمله آنتونيو گوترش دبيرکل سازمان ملل پس از وقوع زلزله در غرب کشور درگذشت جمعي از هموطنانمان در اين حادثه را به دولت و ملت ايران تسليت گفت. ولاديمير پوتين به دنبال وقوع زلزله در غرب ايران تسليت خود را به حسن روحاني و مردم ايران اعلام کرد. به گزارش ايسنا، رئيس جمهوري روسيه پس از بروز زلزله در ايران و عراق و برجاي ماندن تلفات زياد به حسن روحاني و فواد معصوم روساي جمهور ايران و عراق تسليت گفت.
    الهام علي اف، رئيس جمهوري آذربايجان نيز در پيامي مکتوب به رئيس جمهوري کشورمان نوشت: به نمايندگي از مردم جمهوري آذربايجان به جنابعالي و به خانواده و نزديکان جانباختگان و تمام مردم ايران با اندوه عميق تسليت عرض مي کنم و براي مصدومان و خسارت ديدگان شفاي عاجل و از بين بردن هر چه زودتر نتايج و آثار اين بلاي طبيعي را آرزومندم. مولود چاووش اوغلو وزير امور خارجه ترکيه در تماس تلفني با همتاي ايراني خود از وقوع زلزله در غرب ايران ابراز تاسف کرد و اين حادثه مرگبار را تسليت گفت. وزارت خارجه ترکيه نيز در پيامي با بيان اينکه مردم ترکيه در کنار مردم ايران و عراق قرار دارند، اعلام کرد اين کشور آماده است تا در صورت درخواست به ايران کمک کند. در عين حال مرکز مديريت حوادث اضطراري ترکيه از آمادگي براي کمک رساني به حادثه ديدگان ايران و عراق خبر داد.
    رئيس جمهوري افغانستان در اعلاميه اي مطبوعاتي تاسف خود را از صدمات جاني و مالي زلزله يکشنبه شب ايران و عراق ابراز کرد. محمداشرف غني از وارد شدن خسارات جاني و مالي به شهروندان ايران و عراق به دنبال زلزله اخير در اين کشورها اظهار تاسف کرد. عبدالله عبدالله رئيس اجرايي دولت افغانستان در پيام خود به همين مناسبت نوشت: «به نمايندگي از حکومت و مردم افغانستان، به خانواده هاي قربانيان، مردمان و دولت هاي دوست جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق، همدردي و غم شريکي خويش را ابراز مي داريم و براي مجروحان شفاي عاجل مي طلبيم». نارندرا مودي نخست وزير هند که هم اکنون در فيليپين بسر مي برد، از وقوع زلزله در مناطق مرزي ايران و عراق ابراز تاسف کرد. وي در پيام خود گفت: قلب من با تمام کساني است که عزيزان خود را در زلزله تاسف باري که در بخش هايي از ايران و عراق به وقوع پيوست، از دست داده اند.
    همچنين خواجه محمد آصف وزير امور خارجه پاکستان با انتشار پيامي تاسف عميق خود را از جان باختن جمعي از مردم ايران و عراق در زلزله يکشنبه شب در اين کشورها ابراز و با خانواده هاي قربانيان اين حادثه ابراز همدردي کرد. شيخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امير کويت و شيخ نواف الاحمد الجابر الصباح، وليعهد کويت و شيخ جابر مبارک الاحمد الصباح، نخست وزير کويت در پيام هاي جداگانه به حسن روحاني، رئيس جمهوري ايران جان باختن تعدادي از شهروندان مان در استان کرمانشاه را تسليت گفتند و با بازماندگان اين حادثه ابراز همدردي کردند.
    فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا پيش از برگزاري نشست شوراي روابط خارجي اتحاديه اروپا در جمع خبرنگاران با خانواده هاي قربانيان زلزله ايران و عراق ابراز همدردي و حمايت خود را براي کمک رساني اعلام کرد.
    بوريس جانسون وزير امور خارجه انگليس، وزارت امور خارجه آلمان، سباستين کورتز صدر اعظم جديد اتريش و جرمي کوربن رهبر حزب کارگر انگليس نيز در صفحات توئيتر خود همدردي عميق خود را در رابطه با زلزله مرگبار يکشنبه شب در ايران و عراق اعلام کرده و براي کمک به قربانيان اعلام آمادگي کردند. پائولو جنتيلوني نخست وزير ايتاليا نيز ضمن ابراز همدردي با حادثه ديدگان زلزله ايران و عراق گفت که کشورش آماده کمک رساني به اين مناطق است.
روحاني امروز به استان کرمانشاه مي رود / بسيج دولت براي امدادرساني به مردم زلزله زده
    


 روزنامه ايران، شماره 6643 به تاريخ 23/8/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نظريه هاي كاربردي اقتصاد
متن مطالب شماره 3 (پياپي 503)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است