|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/8/23: از حمله كيهان تا التهاب آفريني اقتصادي
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4244
شنبه 10 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3954 23/8/96 > صفحه 4 (سياست) > متن
 
      


رصدخانه اصولگرايي 
از حمله كيهان تا التهاب آفريني اقتصاديكيهان: گريبان تان را رها نمي كنيم
     كيهان نيز بعد از بازگشت از توقيف دو روزه، در تيتر اول خود به دولت و مخالفانش حمله كرد و معتقد بود «آنها مشغول انتقام كشي كور از كيهان» هستند. آن هم به خاطر «روشنگري هايي» كه كيهان انجام مي دهد. همچنين اين روزنامه در تيتر ديگري در صفحه اول خود بار ديگر تهديد انصار الله عليه عربستان را منتشر كرد كه اين بار نفتكش هاي عربستان مي تواند هدف حملات جديد باشد. حسين شريعتمداري در اين شماره سرمقاله اي بلند نوشت و در آن عنوان كرد: «آقايان درباره چرايي توقيف كيهان هيچ توضيحي نداده و نمي دهند و بر اين باوريم كه حق دارند! چون كمترين توضيح مستند و قابل پذيرشي در چنته ندارند. اگر غير از اين است بسم الله! كيهان توضيح آنان را بي كم و كاست منتشر مي كند». شريعتمداري ضمن بيان اينكه ماجرا به «خط سازش و مرموز در دولت» باز مي گردد، معتقد است كه «فتنه گران ٨٨ با اين كار از كيهان «انتقام كور» گرفتند.» مديرمسوول كيهان همچنين تاكيد دارد كه «گريبان آنها را رها نخواهيم كرد.»
    
     زلزله براي احمدي نژادي ها
     احمدي نژادي ها در چند روز گذشت درگير واكنش هاي پيدا و پنهان به ماجراي صحبت هاي اخير محمود احمدي نژاد بودند. روزنامه جمهوري اسلامي نقد تندي بر اظهارات احمدي نژاد نوشت و از سمت دولت نيز حسام الدين آشنا به آن واكنش نشان داده بود. علاوه بر آن وقوع زلزله در غرب كشور موضوع ساخت و سازهاي مسكن مهر را بر سر زبان ها انداخت. فضاي مجازي و رسانه اي از دو سو وارد درگيري شد. يك طرف به كيفيت پايين مسكن مهر انتقاد داشت و طرف ديگر ضمن پاسخگويي دولت را متهم به كمكاري در كمك به مردم مي گرد. اصولگرايان نيز در فضاي مجازي به بهانه حمايت از طرح هاي احمدي نژاد به نقدها پاسخ دادند كه نشان مي داد آنها همچنان انتقادي به شيوه «حكومت داري» احمدي نژاد نداشتند، بلكه دعوا و اختلافات به دريافت بعضي پست هاي نزديك به او بود. در لابه لاي اخبار ديروز اعلام شد مشايي به دادگاه فراخوانده شده و پنج روز براي معرفي خود فرصت دارد. مهم ترين اتهامات او «توهين به مقام معظم رهبري، تبليغ عليه نظام، تصرف غيرقانوني در اموال دولتي» و نشر اكاذيب بود.
    
     خلع سلاح حزب الله با ربودن حريري
     سعد حريري يكشنبه شب در مصاحبه اي زنده حاضر شد و تلاش كرد به بخشي از ابهامات استعفايش پاسخ دهد. او صراحتا گفت كه در ديدار با ولايتي مورد تهديد قرار نگرفته است. با اين حال مهدي محمدي از نويسندگان وطن امروز معتقد است كه دليل استعفاي حريري فشار بر حزب الله لبنان براي خلع سلاح بوده است. امري كه با محقق نشدنش احتمالا روند معكوس را طي خواهد كرد. محمدي معتقد است راهبرد تعيين شده از سوي اسراييل و امريكا براي محمد بن سلمان نوشته شده و او تنها مجري است. نام اين پروژه نيز «راهبرد منطقه اي مهار ايران» است. نگاه او را به تحولات منطقه مي توان نگاه بخش مهمي از اصولگرايان در لايه هاي دروني دانست كه از اين طريق به بيرون منتشر مي شود. او مي نويسد: «مثلا درباره لبنان ظاهرا برنامه اين است –و شايد هم اين بود- كه امريكا، كشورهاي اروپايي، اعراب منطقه و برخي ديگر از كشورهاي جهان به يك باره اعلام كنند كليه روابط خود را با دولت لبنان قطع مي كنند تا زماني كه وزراي حزب الله به طور كامل از دولت اخراج شوند و بازگشت آنها هم مشروط به خلع سلاح حزب الله شود. راز ربودن سعد حريري و وادار كردن او به استعفا هم همين بوده است چرا كه وقتي بنا باشد چنين اتفاقي بيفتد، طبيعي است كه كسي مانند حريري نمي تواند و نبايد رييس دولت لبنان باشد. تصور طراحان اين بازي اين است كه نتيجه اجراي اين سناريو، ايجاد درگيري داخلي در لبنان، اختلاف حاد ميان حزب الله و ديگر گروه هاي لبناني و در نتيجه ايجاد فشار داخلي بي سابقه بر حزب الله خواهد بود كه با تحريم هاي بين المللي تشديد هم مي شود.»
    
     تمركز بر اخبار اقتصادي
     خبرگزاري فارس روي اخبار التهاب آفرين اقتصادي تمركزي زيادي در چند روز اخير داشت. به عنوان نمونه چند تيتر زير را بخوانيد: نقدينگي در پايان شهريور به ۱۳۹۰ تريليون تومان رسيد/ رشد ۲۳ درصدي در يك سال گذشته / قاچاق و فرار مالياتي با استفاده از خلا ارتباط سيستمي گمرك و ماليات / رشد ۲۰ هزار ميليارد توماني درآمدهاي نفتي نسبت به سال ۹۵/ كسري بودجه ۵۵ هزار ميليارد تومان شد / معامله دلار به نرخ ۴۱۲۲ تومان/ رشد ۱۱ هزار توماني قيمت سكه / مسوولان دولتي پاسخ دهند: ۶۶۷ روز از اجراي توافق هسته اي گذشت/ سهم هر ايراني از سود برجام كجاست؟
    
     برخورد با كساني كه از مذاكره موشكي حرف مي زنند
     يدالله جواني، مشاور عالي نماينده ولي فقيه در سپاه طي يادداشتي در خبرگزاري فارس خواهان برخورد امنيتي با افرادي شد كه از مذاكره موشكي حرف مي زنند. اخيرا دكترنقيب زاده در گفت وگو با آرمان امروز اين موضوع را مطرح كرده بود. جواني مي نويسد: «اگر كسي اكنون در داخل كشور از ضرورت مذاكره موشكي سخن بگويد، ديگر نمي توان آن را به پاي اشتباه محاسباتي گذاشت. به عبارت ديگر در شرايط كنوني، هر كس در داخل كشور مويد مذاكره موشكي باشد، از يك طرف دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي بايد او را با توجه به پروژه نفوذ دشمنان به صورت جدي مورد مطالعه و بررسي قرار دهند، و از طرف ديگر، شوراي عالي امنيت ملي براي كور كردن اين جريان ضد امنيت ملي، فعالانه و به هنگام بايد وارد عمل شود. به طور قطع، هر كسي در راستاي تضعيف بنيه دفاعي كشور، هر اقدامي را انجام دهد: آن اقدام يك حركت ضد منافع ملي و ضد امنيت ملي خواهد بود.»
    رصدخانه اصولگرايي: از حمله كيهان تا التهاب آفريني اقتصادي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3954 به تاريخ 23/8/96، صفحه 4 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 46 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه پژوهش هاي گردشگري و توسعه پايدار
متن مطالب شماره 2، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است