|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/8/23: تازه هاي نشر
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6808
شنبه دوم تير ماه 1397



خدمات سايت




 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6643 23/8/96 > صفحه 12 (سه شنبه بازار كتاب) > متن
 
      


تازه هاي نشر


نويسنده: آيناز محمدي

آتش پارسي
    «آتش پارسي: نخستين امپراتوري جهان و نبرد براي تسخير غرب» عنوان کتابي پژوهشي-تاريخي به قلم تام هالند نويسنده و مورخ انگليسي با ترجمه ماني صالحي علامه از سوي نشر اختران به بازار آمد. خشايارشا مسلماً همان طور که يونانيان متهمش مي کردند خود کامه بود. پادشاهي ايراني که به عنوان وارث سنت هاي کهن هزاران ساله بين النهرين باستان آکد، آشور و بابل حکومت مي کرد. اما شاهنشاهي پارسيان اگرچه در ميان جنجال و غوغا، فرو ريختن ديوارها، قلعه ها و اشغال شهرها برپا شده بود با تامين صلح و آرامش براي اقوامي که مطيع مي شدند بزرگ ترين قلمرو شاهنشاهي در تاريخ را براي خود و مردم شان به دست آوردند. سال 480 ق.م خشايارشا که قدرتمندترين مرد روي زمين به شمار مي رفت لشکر عظيمي را به سوي يونان روانه کرد تا بعضي دولت شهرهاي ياغي (به زبان امروزي تروريست) يوناني را سرکوب کند.
    
    
    بازجويي از صدام
    «بازجويي از صدام: تخليه اطلاعاتي رئيس جمهور» کتابي به قلم جان نيکسون يکي از تحليلگران ارشد در سازمان سيا با ترجمه هوشنگ جيراني از سوي بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شد. نويسنده کتاب در سال 2003 به عنوان تحليلگر در پايگاه سيا در بغداد، کارش اين بود که به افسران سيا و واحدهاي ويژه ارتش کمک کند تا افراد را براي دستگيري شناسايي کنند و از اين راه به رهبر عراق-صدام- يا دستياران او برسند. سرانجام در ماه دسامبر همين سال رئيس جمهوري عراق را در نزديکي زادگاهش تکريت دستگير کردند و از جان نيکسون که سال هاي متمادي درباره ديکتاتوري عراق مطالعه کرده بود، خواسته شد که کار تعيين هويت صدام را به عهده بگيرد و نيکسون سوال و بازجويي از صدام را آغاز کرد. کتاب «بازجويي از صدام: تخليه اطلاعاتي رئيس جمهور» تصويري بي طرفانه از يکي از قدرتمندترين حاکمان بدنام عصر ما به دست مي دهد. کتاب بازجويي از صدام دو بار از سوي بخش مرور انتشارات سيا مورد بررسي موشکافانه قرار گرفت و بر روي سطرهايي از آن قلم کشيده شد.
    
    
    سفرنامه سيستان
    «سفرنامه سيستان: خاطرات هيات مکماهون در سيستان» نوشته جورج پسمن تيت و با مقدمه سرارتور هنري مکماهون عنوان کتابي است با برگردان حسن احمدي کرويق که انتشارات مازيار منتشر کرد. کتاب سفرنامه سيستان شرح خاطرات ميسيون سرحدي مکماهون است که طي دو سال و نيم اقامت ميسيون در سيستان به تدريج توسط جورج پسمن تيت نوشته شده که بعدها منتشر شده است. موضوع کتاب شرح بسيار جذابي از اوضاع آن زمان سيستان، چگونگي علامت گذاري مرز سيستان، نقشه برداري سيستان و از ساير ماجراها ارائه مي دهد. اين کتاب در چهارده فصل به سفر سياحان، ماموران و کاشفان به سيستان، ماجراي سفر تيت همراه با ميسيون هند و افغانستان، ماجراي حکميت گلد اسميد و ساير وقايع، خلاصه اي از جغرافياي رود هيرمند و... مي پردازد. براي علاقه مندان تاريخ و جغرافياي سيستان، کتاب سفرنامه سيستان تيت موهبتي است. جورج پسمن تيت، نقشه بردار هيات حکميت مکماهون در فاصله سال هاي 1282 تا 1284 شمسي بود که مرز بين ايران و افغانستان در حدود سيستان را نقشه برداري و ميله گذاري کرده که تا به امروز نيز مورد استفاده است.
    
    
    فهم نشانه شناسي رسانه ها
    «فهم نشانه شناسي رسانه ها» اثر مارسل دانسي با برگردان گودرز ميراني و بهزاد دوران از سوي انتشارات علمي و فرهنگي منتشر شد. مارسل دانسي استاد ايتاليايي تبار نشانه شناسي در دانشگاه تورنتو که سابقه تدريس در معتبرترين دانشگاه هاي کشورهاي امريکا، ايتاليا، سوئيس و... را دارد در اين کتاب نخست به طرح نظريه نشانه و نشانه شناسي مي پردازد و مباحث را با ذکر مثال هاي مفيد براي فهم بهتر روشن تر مي سازد. پرداختن به همه اينها که امروزه در قالب فضاي شبکه اي نمود پيدا کرده فرصتي مناسب در اختيار خواننده قرار مي دهد که با مفاهيم نشانه شناسي در بستر هر يک از اين حوزه هاي رسانه اي آشنا شود. به عبارت ديگر اين کتاب نه تنها منبعي مفيد براي تحقيق در حوزه نشانه شناسي بلکه کتابي مفيد براي ارتقاي سواد رسانه اي مخاطب است.
    
    
    زندگي و آثار گابريل گارسيا مارکز
    «زندگي و آثار گابريل گارسيا مارکز» نخستين کتاب از مجموعه زندگينامه هاي انتشارات هيرمند است که به قلم جين بل- ويادا با ترجمه عرفان مجيب در 460صفحه قطع وزيري منتشر شد. جين بل- ويادا منتقد ادبي، رمان نويسنده، مدرس ادبيات در دانشگاه هاي امريکاست و در طول سال ها فعاليت حرفه اي به پژوهش در مدرنيسم، رئاليسم جادويي و ادبيات امريکاي لاتين پرداخته است. وي در کتاب حاضر ضمن ارائه نقد آثار داستاني اين نويسنده از نخستين آثار در دوران جواني تا آخرين آثار که داستان هاي کوتاه عاشقانه است به واکاوي پيشينه ها، سياست ها، اقليم، مطالعات و ميراث مارکز مي پردازد که براي علاقه مندان و پژوهشگران آثار مارکز مرجعي ارزشمند و کاربردي خواهد بود. اين کتاب الگويي استاندارد، معيار يک اثر پژوهشي و زندگينامه اي در دانشگاه ها و کالج هاي امريکايي شناخته مي شود و سال هاست که مورد استفاده و ستايش پژوهشگران آثار مارکز قرار مي گيرد. جرالد مارتين زندگينامه نويس رسمي مارکز به زبان انگليسي نه تنها اين کتاب را بهترين منبع و مرجع براي شناخت مارکز و آثارش مي داند بلکه آن را اثري آموزنده و دقيق و دوست داشتني معرفي مي کند. کساني که آثار مارکز را خوانده يا مي خوانند ضروري است براي درک عميق و دقيق آثارش اين کتاب را هم بخوانند.
    
    
    تاريخ سنگسر
    «تاريخ سنگسر: سرزمين دلاوران سرسخت» عنوان کتابي تحقيقي به قلم عبدالرفيع حقيقت (رفيع) است که از سوي انتشارات کومش به بازار آمد. نويسنده در مورد سبب تاليف و چگونگي آن مي گويد: از سال 1346 مطالب مربوط به سنگسر سرزمين سلحشوراني که در دوران پرنشيب و فراز تاريخ ايران نقش برجسته خود را در جنگاوري هاي مختلف نشان داده اند توجهم را به خود جلب کرد و از زماني که با استاد حبيب يغمايي در تحرير مجله يغما همکاري مي کردم و مقاله تحقيقي تاريخچه سنگسر را نوشته و در آن نشريه چاپ کردم و مورد توجه قرار گرفت به فکر تاليف و تدوين تاريخ سنگسر بوده ام و سرانجام پس از 45 سال کوشش حاصل کار را به دست چاپ سپردم. نويسنده در اين اثر از اوضاع سياسي و جغرافيايي منطقه، شروع مي کند و در ادامه به اوضاع سياسي،صوفيان، اوضاع اقتصادي، اوضاع ايل در اين منطقه، محله هاي قديمي سنگسر در تاريخ تا گريز حسن بن زيد علوي از ترس يعقوب ليث صفاري، قلعه هاي اسماعيليان در سنگسر و چهره هاي فرهنگي، علمي، ديني سنگسر مي پردازد.
    
    تازه هاي نشر
    


 روزنامه ايران، شماره 6643 به تاريخ 23/8/96، صفحه 12 (سه شنبه بازار كتاب)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    



آثار ديگري از "آيناز محمدي"

  تازه هاي نشر
آيناز محمدي، ايران 1/3/97
مشاهده متن    
  تازه هاي نشر
آيناز محمدي، ايران 25/2/97
مشاهده متن    
  تازه هاي نشر
آيناز محمدي، ايران 18/2/97
مشاهده متن    
  تازه هاي نشر
آيناز محمدي، ايران 4/2/97
مشاهده متن    
  تازه هاي نشر
آيناز محمدي*، ايران 28/1/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته



 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه آسانسور، پله برقي و بالابر
متن مطالب شماره 48، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.



تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است