|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/8/23: ۲ تابعيتي ها چگونه به تيم هسته اي نفوذ كردند؟ ظريف براي پاسخگويي به مجلس مي رود
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22053
دو شنبه 28 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21769 23/8/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


۲ تابعيتي ها چگونه به تيم هسته اي نفوذ كردند؟ ظريف براي پاسخگويي به مجلس مي رودسوال ملي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از وزير امور خارجه درخصوص چگونگي نفوذ افراد دوتابعيتي در تيم کارشناسي و هيئت مذاکرات هسته اي از سوي هيئت رئيسه مجلس اعلام وصول شد.
    محمدعلي وکيلي عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني ديروز (دوشنبه ۲۲ آبان) مجلس شوراي اسلامي گفت : ۲ سوال ملي جواد کريمي قدوسي نماينده اصولگراي مشهد و کلات از محمد جواد ظريف وزير امور خارجه درباره چگونگي نفوذ افراد دوتابعيتي در تيم کارشناسي و هيئت مذاکرات هسته اي و همچنين دليل سفر به کشور فرانسه بدون برآورد اطلاعاتي و امنيتي همزمان با اجلاس منافقين اعلام وصول شده است.
    عضو هيئت رئيسه مجلس در بخش ديگري از سخنانش از اعلام وصول سوال ملي قاضي پور نماينده اروميه و عليرضا محجوب نماينده تهران از وزير امور خارجه درباره علت اداي احترام به پرچم اقليم کردستان عراق خبر داد و در ادامه گفت: همچنين سوال ملي ولي داداشي نماينده آستارا از وزير امور خارجه درباره عدم رفتار متقابل با دولت جمهوري آذربايجان درمورد صدور ويزا نيز اعلام وصول مي شود.
    وکيلي تصريح کرد: همچنين هيئت رئيسه مجلس سوال مجيد ناصري نژاد نماينده شادگان از وزير امور خارجه درباره علت ضعف عملکرد وزارت امور خارجه در انتفاضه بحرين را اعلام وصول کرد.
    
    ماموريت ويژه به کميسيون هاي مجلس براي کمک به زلزله زدگان
    علي لاريجاني رئيس مجلس درنطق پيش از دستور با اشاره به زلزله نسبتا شديدي که چند استان کشور مخصوصا استان هاي کرمانشاه و ايلام را درگيرکرده اظهار داشت: از وزارت کشور، هلال احمر، وزارت بهداشت اکيداً مي خواهيم که با سرعت بيشتري امکانات را به مجروحين و آسيب ديدگان و کساني که خانه هاي آنها آسيب ديده، برسانند.
    وي متذکر شد: از کميسيون عمران و کميسيون امور داخلي نيز مي خواهيم گروهي را براي رسيدگي به اين امر اعزام کنند تا سريع تر امکانات به مردم برسد و حجم آسيب ها را ارزيابي کنند تا در آينده کمک هاي لازم به اين عزيزان ارسال شود.
    
    نمي توانيم با فتنه گراني که توبه نکرده اند، وحدت کنيم
    حسينعلي حاجي دليگاني نماينده مردم شاهين شهر در نطق ميان دستور مجلس، گفت: ما با کساني که سران فتنه بودند و عليه نظام فتنه گران را به خيابان کشاندند و خيمه امام حسين و قرآن را در روز عاشورا در تهران آتش زدند و تاکنون توبه نکردند نمي توانيم وحدت کنيم. توبه کنند و از مردم عذرخواهي کنند، مردم آنان را خواهند پذيرفت.
    وي، با تسليت جان باختن جمعي از هموطنان غرب کشور، خطاب به رئيس جمهور، متذکر شد: به گزارش کنندگان دستگاه هاي اجرايي و نظارتي خود اعتماد نکنيد. از شما انتظار دارم افرادي را بين مردم بفرستيد تا ببينند و بررسي کنند و به شما گزارش کنند، مردم چگونه زندگي مي کنند. هر روز واحدهاي توليدي بيشتري تعطيل مي شود.
    اين عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس خطاب به روحاني، گفت: آقاي رئيس جمهور بياييد اراده کنيد با استفاده از اختيارات خود از ظرفيت هاي کشور استفاده کنيد، از بيکار شدن شاغلان جلوگيري کنيد، از شاغل شدن بيکاران حمايت کنيد، از فروپاشي و اختلافات خانواده ها جلوگيري کنيد، اگر بخواهيد مي توانيد.
    وي تاکيد کرد: آقاي رئيس جمهور آيا مي دانيد وزارتخانه هاي نفت و نيروي شما در چند ماه اخير نرخ قبوض آب، برق و گاز را افزايش داده اند. اگر اطلاع داريد چرا اجازه مي دهيد تورم توسط خود دولت سه رقمي شود؟ چرا اجازه مي دهيد گران فروشي کنند؟
    نماينده مردم شاهين شهر در مجلس تصريح کرد: به همه مسئولاني که دانسته يا ندانسته با انجام ندادن درست مسئوليت شان تصور مي کنند مي توانند مردم را از انقلاب و نظام نااميد کنند اخطار مي دهم، کور خوانده ايد. ملت مصمم است تا نهايت انقلاب را ادامه دهند. افراد دلسوز نمي گذارند مردم را نااميد و خسته کنيد.
    
    اهميت پرهيز از سياست زدگي براي بازکردن گره هاي کور اقتصاد
    عبدالله رضيان نماينده مردم قائم شهر، سيمرغ، سوادکوه، جويبار نيز با تسليت حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه را نيز به مردم تسليت ، اوضاع سياسي اين روزهاي منطقه را ملتهب خواند و افزود: دشمنان جمهوري اسلامي ايران به سرکردگي آمريکا، رژيم صهيونيستي و عربستان درصدد توطئه جديد قرار گرفته اند،شکست گروه هاي تروريستي در عراق، سوريه و تضعيف عربستان در يمن موجب طراحي توطئه جديد در لبنان شده لذا درايت و هوشياري تمام ارکان نظام و حفظ وحدت در درون کشور از ضروريات است.
    وي در ادامه گفت: ساختار اقتصادي دولت و شرکت هاي دولتي براي رسيدن به اقتصاد مقاومتي نيازمند اصلاح است، ضمن آنکه بايد جوانان تحصيل کرده را توجه کرده تا به کمک آنها اقتصاد مقاومتي در کشور جريان گيرد.
    رضيان با تاکيد بر اهميت فاصله و پرهيز از سياست زدگي، گفت: بايد براي بازکردن گره هاي کور صنعت و اقتصاد فکري شود و بخش خصوصي واقعي و دلسوز را وارد ميدان کرد.
    
    تشکيل کميته اي از سوي مجلس براي ارزيابي مشکلات راهپيمايي اربعين
    حبيب الله دهمرده عضوکميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در تذکر شفاهي خود با بيان اينکه مراسم اربعين حسيني (ع) يک توفيق و ظرفيت الهي براي نظام جمهوري اسلامي ايران در ابعاد فرهنگي، سياسي و اقتصادي است، گفت: مردم از متوليان امر در زمينه سياسي، عمراني توقع دارند که اين راهپيمايي تسهيل شود چرا که به مردم فشار وارد شده و هزينه ها سنگين شده است.
    وي افزود:پيشنهاد مي شود که مجلس،کميته اي را براي ارزيابي مسائل راهپيمايي اربعين تعيين کند تا اين ظرفيت الهي به تهديد تبديل نشود.
    
    لايحه در زمان قانوني تقديم مجلس مي شود
    محمدباقر نوبخت نيز در نشست علني مجلس و در جريان ارائه شاخص هاي بودجه ريزي عملياتي در بودجه سال 1397 کل کشور گفت: براي اصلاح نظام بودجه ريزي کشور دو وعده به نمايندگان داده شد که وعده نخست اين بود که لايحه بودجه سال 97 در زمان مقرر تقديم مجلس شود که در اين راستا از چهارشنبه گذشته پيش نويس لايحه به دولت ارسال شده و از جلسه روز گذشته هيئت وزيران کار رسيدگي به پيشنويس لايحه بودجه سال 97 آغاز شده است.
    رئيس سازمان برنامه و بودجه افزود:با توجه به اينکه مقرر شده تمامي جلسات هيئت دولت به بررسي پيش نويس معطوف شود، ابراز اميدواري مي کنم که لايحه سال 97 در زمان مقرر قانوني تقديم مجلس شود.
    وي با بيان اينکه وعده ديگر اين بود که لايحه بودجه سال 97 با اصلاحات اساسي شکل گرفته و تقديم مجلس شود، ادامه داد: اگر اين لايحه براي اصلاح به تکميل نياز دارد توسط مجلس انجام شود تا بتوان قانون مناسبي در اين زمينه داشت.
    
    آيا پست هايي که ما به افراد مي دهيم براساس عدالت است؟
    مسعود پزشکيان در نطق ميان دستور خود در جلسه علني ديروز مجلس با تسليت درگذشت تعدادي از هموطنانمان در زلزله يکشنبه شب گذشته در غرب کشور گفت: در وضعيتي که ما الان در آن به سر مي بريم عدالت را آنگونه که خدا دستور داده، در اين مملکت اجرا مي کنيم يا نمي کنيم؟ آيا ما حقوق قوميت ها را آنگونه که حقشان است به آنها مي دهيم؟ آيا پرداخت هاي ما در اين کشور براساس عدالت است؟ يکي 100 ميليون درآمد دارد و يکي 500 هزار تومان و يکي يک ميليون تومان و عده زيادي از مردم هم کار ندارند.
    پزشکيان خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش و پرورش، مدارس ما يکي نمونه دولتي، يکي ويژه است، يکي مي تواند با 10 ميليون هزينه کرد براي بچه اش شرايط آموزشي فراهم کند و يکي حتي نمي تواند خدمات اوليه آموزشي را براي فرزند و دانش آموزش داشته باشد، آيا عدالت است؟
    وي افزود: آيا توسعه راه و صنعت ما عادلانه است؟ آيا اقتصاد ما، رفتار ما و پست هايي که به افراد مي دهيم و استخدام هايي که مي کنيم براساس عدالت است؟
    
    فساد را بايد به دور از جناح بندي از بين برد
    علي ربيعي وزير تعاون،کار و رفاه اجتماعي نيز در جريان سوال محمدرضا پورابراهيمي نماينده کرمان و راور با اشاره به اينکه در زمان تصدي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در راستاي مبارزه با فساد سيستم اطلاعات جامع را راه اندازي کرده است، ادامه داد: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي هر زمان که بخواهند مي توانند از اين مجموعه بازديد کنند.
    ربيعي ادامه داد: اقدامات مناسبي درخصوص مواجهه با شرکت تحت پوشش، پديده کج خصوصي سازي و غيره انجام شده است؛ لذا بايد اذعان کرد که تفاوت بين ساختار فسادزا و فسادساز وجود دارد و بايد مورد توجه قرار گيرد. متاسفانه فردي که از مجموعه اخراج شده بود در زمان انتخابات مسئول کمپين «نه» به ربيعي شد؛ درحالي که بايد فساد را به دور از جناح بندي از بين برد.
    محمدرضا پورابراهيمي در اين نشست و در جريان رسيدگي به سوال خود از ربيعي درخصوص علت عدم اجراي بند 5 ماده 6 قانون اجراي سياست هاي کلي اصل 44 قانون اساسي در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي قانع نشد و در نهايت سوال به راي گذاشته شد. براين اساس نمايندگان مجلس با 87 راي موافق، 119 راي مخالف و 3 راي ممتنع از مجموع 215 نماينده حاضر در صحن علني سوال را وارد ندانسته و در واقع از پاسخ هاي وزير قانع شدند.
    ۲ تابعيتي ها چگونه به تيم هسته اي نفوذ کردند؟ ظريف براي پاسخگويي به مجلس مي رود
    


 روزنامه كيهان، شماره 21769 به تاريخ 23/8/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 38 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه دانش غذا و كشاورزي
متن مطالب شماره 163، آبان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است