|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 96/8/23: رئيس جمهوري امروز در كرمانشاه
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3264
چهار شنبه 18 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3011 23/8/96 > صفحه 6 (سياست) > متن
 
      


رئيس جمهوري امروز در كرمانشاه
به منظور بررسي روند امدادرساني و كمك به زلزله زدگان


شرق: در پي وقوع زلزله يکشنبه شب در غرب کشور، رئيس جمهوري، روز گذشته در پيامي با ابراز همدردي با همه آسيب ديدگان و داغ ديدگان حادثه زلزله در استان هاي غربي کشور به ويژه در استان قهرمان پرور کرمانشاه، عنوان کرد که دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانايي همه دستگاه ها در سطح ملي و محلي در کنار آسيب ديدگان خواهد بود.
     به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، متن پيام حجت الاسلام حسن روحاني به اين شرح است: «حادثه زلزله در سطح وسيعي از استان هاي غربي کشور به ويژه در استان قهرمان پرور کرمانشاه که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعداد زيادي از هم وطنان عزيز گرديد، موجب تاثر همگاني و اندوه فراوان شد. از ابتداي وقوع اين حادثه دردناک و در تماس مستمر با استاندار کرمانشاه و وزير کشور دستورات لازم براي امدادرساني و نجات آسيب ديدگان داده شد و معاون اول رئيس جمهور نيز ماموريت يافت با نظارت و مديريت عالي، کليه امکانات کشور در بخش هاي دولتي، عمومي، نظامي و نهادهاي مردمي را در اين جهت هماهنگ و بسيج نمايد. درعين حال لازم است تمام دستگاه هاي مسئول و امدادي در اين استان ها و استان هاي همجوار، با همکاري حداکثري و دراختيارگذاردن همه امکانات موجود، نسبت به امدادرساني، اسکان مناسب و تامين نيازهاي آسيب ديدگان اقدام کنند. از صميم قلب با همه آسيب ديدگان و داغ ديدگان اين حادثه همدردي مي کنم و از درگاه خداوند متعال براي جان باختگان رحمت واسعه، براي آسيب ديدگان شفاي عاجل و براي هم وطنان مصيبت ديده صبر و سلامتي مسالت دارم. دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانايي همه دستگاه ها در سطح ملي و محلي در کنار آسيب ديدگان خواهد بود».
     ساعتي بعد از زلزله در کرمانشاه، در اولين دقايق بامداد دوشنبه، رئيس جمهوري در تماس تلفني با وزير کشور در جريان روند امدادرساني به زلزله زدگان و رسيدگي به وضعيت منطقه قرار گرفت و دستورات لازم را دراين باره صادر کرد.
     به گزارش ايسنا، رئيس جمهوري که قرار بود صبح ديروز در جلسه روساي دانشگاه هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني کشور شرکت کند، با لغو اين برنامه در جلسه اي ويژه با وزراي مسئول و دستگاه هاي امدادي درباره امدادرساني به زلزله زدگان کرمانشاه شرکت کرد. همچنين طبق اعلام کانال تلگرامي پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، «حسن روحاني» به منظور بررسي روند امدادرساني و کمک به زلزله زدگان در استان هاي غربي و ديدار با مردم و آسيب ديدگان امروز به استان کرمانشاه مي رود.
    
     ماموريت روحاني به جهانگيري
     حسن روحاني همچنين در دستوري به معاون اول خود ماموريت داد تمام امکانات کشور را براي نجات هم وطنان گرفتار شده زير آوارها و همچنين رسيدگي کامل به مصدومين حادثه بسيج کند. در دستور رئيس جمهوري به اسحاق جهانگيري آمده است: «پيرو دستوراتي که براي بسيج تمام امکانات موجود کشور و به خصوص استان هاي هم جوار در جهت اقدامات فوري و امدادي براي هم وطنان گرفتار زير آوارها، خدمات درماني براي مصدومين و تامين احتياجات لازم هم وطنان آسيب ديده به وزير محترم کشور داده شده؛ ضروري است با توجه به وسعت اين حادثه دردناک که متاسفانه به ازدست دادن و يا مصدوميت تعداد زيادي از هم وطنان عزيز به ويژه در استان کرمانشاه منجر شد، جناب عالي ضمن مديريت عالي موضوع جهت پشتيباني کامل، مجموعه امکانات دولت و ساير نهادهاي عمومي، نظامي و تشکل هاي مردمي را در اين جهت بسيج نماييد».
     معاون اول رئيس جمهور هم در تماس هاي تلفني جداگانه با استانداران کرمانشاه، کردستان و ايلام ضمن اطلاع از آخرين ميزان خسارات ناشي از زلزله، بر ضرورت بسيج تمام امکانات استان براي رسيدگي فوري به آسيب ديدگان و جبران خسارات تاکيد کرد.
    
     اعزام تيمي از رياست جمهوري به استان کرمانشاه
     همچنين به دستور رئيس جمهوري، وزيران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و رئيس جمعيت هلال احمر با همراهي تيمي از نهاد رياست جمهوري، عازم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه شدند. اين هيئت به رياست رحماني فضلي وزير کشور، موظف به رسيدگي به روند امدادرساني به زلزله زدگان، رسيدگي به آسيب ديدگان و گزارش اقدامات انجام شده به رئيس جمهور هستند.
     روحاني همچنين روز گذشته در تماسي تلفني با «هوشنگ بازوند»، استاندار کرمانشاه، در جريان تازه ترين گزارش وضعيت امدادرساني و رسيدگي به زلزله زدگان اين استان قرار گرفت و دستورات لازم را براي بسيج همه امکانات دستگاه ها و نهادها براي امدادرساني به زلزله زدگان و رسيدگي فوري به وضع آسيب ديدگان و مصدومان صادر کرد. رئيس جمهوري در گفت وگو با وزير نيرو نيز ضمن بررسي و اخذ گزارش از وضعيت تامين آب و برق مناطق زلزله زده، دستورات لازم را براي اولويت بخشيدن به تامين سريع نيازهاي اين مناطق صادر کرد.
    
     جهانگيري: همه امکانات براي کمک به زلزله زدگان بسيج شده است
     معاون اول رئيس جمهور صبح روز گذشته در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با تسليت به خانواده هاي کشته شدگان زلزله در استان کرمانشاه، از خداوند متعال براي همه در گذشتگان طلب مغفرت و علو درجات و براي مصدومان و آسيب ديدگان اين حادثه طلب بهبود و شفاي عاجل کرد.
     اسحاق جهانگيري، با اشاره به زلزله شب گذشته که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادي از هم وطنان عزيز کشورمان شد، از بسيج همه دستگاه ها و امکانات کشور براي کمک به آسيب ديدگان اين حادثه بسيار تلخ خبر داد.
     او با اشاره به قدرت و بزرگي اين زلزله، از اين اتفاق که منجر به داغدارشدن تعدادي از هم وطنان عزيز کشورمان شد، به عنوان حادثه اي بسيار تلخ ياد کرد و گفت: «همان طور که مقام معظم رهبري و رئيس جمهوري تاکيد کرده اند، همه امکانات کشور براي آواربرداري و کمک به مصدومان و سانحه ديدگان بسيج شده است».
     معاون اول رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه با حضور و همکاري تمام دستگاه ها، به ويژه نيروهاي مسلح، از همين لحظه مشکلات ناشي از مسدودشدن جاده ها و معابر، قطعي برق، گاز و آب مرتفع خواهد شد، عنوان کرد: «با استانداران استان هاي کرمانشاه، ايلام، کردستان و خوزستان درباره اين حادثه و ميزان خسارت ها و تخريب هاي انجام شده و نيز نيازهاي اصلي مردم و منطقه گفت وگو کرده ام. بلافاصله پس از آواربرداري و رسيدگي آني و سريع به مصدومان، فاز دوم کار براي انجام ساخت وساز موقت و دائمي به منظور اسکان ساکنان مناطق زلزله زده را آغاز خواهيم کرد».
     او همچنين از اعزام چندين فروند بالگرد براي کمک به ساکنان مناطق صعب العبور خبر داد و با اشاره به زمستان هاي سخت منطقه، از وزير راه وشهرسازي خواست تا در زمينه استقرار کوتاه مدت و بلندمدت ساکنان مناطق زلزله زده، به ويژه روستاييان که خانه هايشان تخريب شده است، اقدامات ضروري را انجام دهد.
     جهانگيري به حضور وزراي کشور و بهداشت و درمان و آموزش پزشکي در منطقه و نيز سفر رئيس جمهوري براي بازديد از مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: «هيچ دستگاهي در ارسال امکانات مورد نياز که از سوي استاندار کرمانشاه اعلام مي شود نبايد کوتاهي کند».
     معاون اول رئيس جمهور همچنين از وزير اقتصاد و دارايي و نيز رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور خواست که منابع مالي مورد نياز را هرچه زودتر تخصيص دهند تا در روند امداد و بازسازي خللي حاصل نشود. پيش از سخنان اسحاق جهانگيري، وزراي راه وشهرسازي، نيرو و نفت گزارشي درخصوص ميزان آسيب ها و نحوه کمک رساني به منطقه ارائه دادند.
    
     تسليت رئيس مجلس
     رئيس مجلس شوراي اسلامي در پيامي جان باختن و مصدوميت جمعي از مردم کشور در پي حادثه زمين لرزه را تسليت گفت و از تمامي مسئولان و دست اندرکاران امداد و نجات خواست تا با فوريت و با همه توان به ياري آسيب ديدگان و زيرآوارماندگان و مصدومان بشتابند. متن پيام علي لاريجاني به شرح زير است: «وقوع حادثه غم بار زمين لرزه در غرب کشور که باعث جان باختن و مصدوميت جمعي از مردم عزيز شد موجب تاسف و تاثر شد. ضرورت دارد تمامي مسئولان و دست اندرکاران امداد و نجات اعم از دولتي، ارتش، سپاه و بسيج با فوريت و با همه توان به ياري آسيب ديدگان و زيرآوارماندگان و مصدومان بشتابند و از همه توان خويش براي امدادرساني و کمک به مصدومان و مصيبت ديدگان استفاده کنند و به جبران خسارات واردشده بپردازند. اينجانب ضمن عرض تسليت اين حادثه محنت بار به ملت شريف ايران، به ويژه مردم بزرگوار کرمانشاه و خانواده هاي مصيبت ديده و طلب شفاي عاجل مصدومان، از خداوند متعال صبر و شکيبايي براي تحمل اين مصيبت و کاهش آلام خسارت ديدگان مسئلت مي کنم».
     محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت هم روز گذشته در جلسه علني مجلس گفت: «مراتب تاسف رئيس جمهوري و هيئت وزيران را نسبت به رخداد غم انگيز زلزله منطقه غرب کشور اعلام مي کنم و همدردي و تسليت دولت را به خانواده هايي که عزيزان شان را از دست داده اند ابراز مي دارم. اميدواريم همه دستگاه هاي اجرائي نهايت هماهنگي را براي کاهش آلام و جبران خسارات وارده انجام دهند».
     محمدجواد ظريف، وزير خارجه، نيز در پيامي جان باختن تعدادي از هم وطنان را در زلزله غرب کشور تسليت گفت و با خانواده هاي آنان ابراز همدردي کرد. در بخشي از اين پيام آمده است: «از شنيدن خبر وقوع زلزله در استان هاي غربي کشور، به ويژه در استان کرمانشاه که درپي آن، صدها تن از هم وطنان عزيز کشورمان جان خود را از دست داده يا مصدوم شده اند و ويراني هاي زيادي نيز بر جاي گذارده است، عميقا متاثر و متالم شدم». او همچنين در اين پيام با دولت و مردم عراق، به ويژه خانواده هاي مصيبت ديده در مناطق زلزله زده اين کشور ابراز همدردي کرد.
    
     حضور وزير کشور در جلسه ستاد مديريت بحران سرپل ذهاب
     به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور، عصر ديروز پس از بازديد از منطقه زلزله زده سرپل ذهاب در جلسه اضطراري ستاد مديريت بحران که مسئولان شهرستاني، استاني و کشوري حضور داشتند، گفت: «مسئولان آب و فاضلاب و برق منطقه هرچه سريع تر نسبت به برقراري آب و برق شهرستان سرپل ذهاب اقدام کنند».
     او با بيان اينکه با هماهنگي هاي انجام شده محموله هاي بيشتري از آب و غذا و چادر در اين محل توزيع خواهد شد، افزود: «بايد توزيع اين اقدام به کمک معتمدان محلي و مردم صورت بگيرد زيرا اين کار موجب افزايش آرامش و دلگرمي مردم مي شود».
     وزير کشور با بيان اينکه همه امکانات کشور براي خدمت رساني به مردم استان هاي غربي کشور بسيج شده است بر لزوم شناسايي هرچه زودتر مفقودان قبل از عمليات آواربرداري تاکيد کرد.
    
     دستور دادستان کل کشور بر نظارت جدي بر روند امدادرساني ها
     دادستان کل کشور نيز با صدور پيامي ضمن اعلام تسليت به خانواده هاي قربانيان زلزله غرب کشور و مردم کشورمان، دادستان هاي عمومي و انقلاب مراکز استان هاي زلزله زده را به پيگيري جدي حل وفصل مشکلات و نظارت بر روند خدمت رساني و امدادرساني به مردم مناطق زلزله زده مکلف کرد. به گزارش روابط عمومي دادستاني کل کشور، در پيام و دستور حجت الاسلام محمدجعفر منتظري آمده است: «وقوع اين زمين لرزه که موجب کشته شدن جمعي از هم وطنان عزيز و مجروح و مصدوم شدن جمعي ديگر و همچنين موجب واردآمدن خسارت هاي مادي به بخشي از مردم شريف و عزيز غرب کشور شد ضرورت هماهنگي و مساعدت جدي همه دستگاه هاي خدمت رساني از جمله دستگاه هاي امداد و نجات و خدمات رساني شهري و روستايي را مي طلبد. ازاين رو انتظار جدي و قانوني مي رود که متوليان دستگاه هاي ذي ربط تمام همت و توان خود را در راه کمک به آسيب ديدگان به کار گيرند و دادستان هاي محترم مراکز استان هاي واقع در مناطق زلزله زده و استان هاي معين، به همراه دادستان هاي شهرستان ها نيز حسب وظايف قانوني خود نظارت ويژه بر روند امدادرساني و ايجاد آرامش، نظم و امنيت انجام دهند».
    
    دستور به نيروهاي مسلح براي کمک به زلزله زدگان
     رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح در پيامي به سازمان هاي نيروهاي مسلح دستور داد که همه امکانات خود را براي کمک به حادثه ديدگان زلزله بسيج کنند. سرلشکر باقري از نيروهاي مسلح خواست همه امکانات امدادي خود را در اختيار زلزله زدگان قرار دهند. به گزارش ايسنا، او در اين پيام ضمن تسليت به خانواده هاي داغديده و آرزوي سلامت و بهبودي براي آسيب ديدگان ابراز اميدواري کرد که با همت و تلاش نيروهاي امدادي، زندگي براي مردم مناطق آسيب ديده به شرايط عادي بازگردد.
     سرهنگ داوود عبدي، مديرکل روابط عمومي وزارت دفاع، نيز اعلام کرد: «بلافاصله پس از وقوع زلزله، امير سرتيپ حاتمي، وزير دفاع، به معاون مهندسي و پدافند غيرعامل و مديران ارشد وزارت دفاع در کرمانشاه دستور داد با هماهنگي ساير سازمان ها و نهادهاي وابسته به وزارت دفاع و بسيج امکانات براي امدادرساني به زلزله زدگان اقدام فوري را به عمل آورند».
     او با بيان اينکه ستاد بحران وزارت دفاع با امکانات فني، مهندسي، بالگردي و تجهيزات پزشکي، امدادرساني به هم وطنان عزيز را آغاز کرده است، گفت: «بنا به دستور وزير دفاع، اين وزارتخانه آمادگي دارد تا با تعامل وزارت کشور و رئيس ستاد مديريت بحران کشور، هرگونه همکاري را براي رفع مشکلات زلزله زدگان به عمل آورد».
     امير عبدالرحيم موسوي، فرمانده کل ارتش هم که براي بررسي آخرين تلاش ها در رابطه با کمک رساني زلزله زدگان عازم کرمانشاه شده بود، ضمن تسليت به بازماندگان اين حادثه تاسف بار گفت: «تمامي امکانات نيروهاي ارتش در خدمت مردم عزيز در مناطق زلزله زده خواهد بود و آماده تامين هرگونه نيازمندي ستاد بحران خواهيم بود».
     در همين زمينه، سخنگوي سپاه نيز گفت: «اگرچه از همان ساعات اوليه وقوع زلزله، واحدهاي سپاه فعاليت هاي امدادي و کمک رساني خود را آغاز کرده بودند، اما سردار جعفري، فرمانده کل سپاه، به محض صدور فرمان مقام معظم رهبري مبني بر کمک رساني نيروهاي مسلح به مردم زلزله زده، برنامه ها و جلسات از قبل پيش بيني شده را لغو و عازم کرمانشاه شد تا شخصا فرايند کمک رساني نيروها و واحدهاي سپاه به مردم منطقه را از نزديک مديريت کند و اگر نياز به اقدامات ديگري هم بود، از همان جا دستورات لازم را صادر کند». سردار رمضان شريف افزود: «قرارگاه نجف اشرف سپاه در کرمانشاه، واحدهاي بهداري سپاه و واحدهاي مهندسي و کمک رساني سپاه در حال امدادرساني به مردم هستند تا از آلام مردم منطقه کاسته شود».
     سردار جعفري، فرمانده کل سپاه هم که روز گذشته در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب حضور پيدا کرده بود، درباره وضعيت منطقه و روند امدادرساني به زلزله زدگان عنوان کرد: «گستردگي زلزله و شدت آن بالا بود، ولي به دليل اينکه قبل از آن پيش لرزه اي ايجاد شده بود، مردم فرصت کردند که از خانه هايشان بيرون بيايند و اين مسئله در کاهش تلفات تاثير داشت. امدادرساني در حال انجام است و بيشتر امکانات نيز در راه است. ارتش، مسئوليت شهر و سپاه، مسئوليت روستاها را برعهده گرفته است و روستاهاي زيادي تاکنون تخريب شده اند. حدود چهار، پنج بيمارستان صحرايي براي حضور در منطقه در راه هستند».
    
     تسليت مقامات خارجي
     در کنار ابراز همدردي و پيام هاي تسليت مقامات و مسئولان کشور با زلزله زدگان، مقامات کشورهاي ديگر نيز مراتب همدردي خود را ابراز کردند. به گزارش ايسنا، ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه، پس از بروز زلزله در ايران و عراق، به حسن روحاني و فواد معصوم، روساي جمهور ايران و عراق، تسليت گفت. در پيام پوتين که در سايت کاخ کرملين منتشر شده، آمده است: «همدردي صادقانه و حمايت ما را براي خانواده ها و دوستان و بازماندگان زلزله زدگان بپذيريد».
     فدريکا موگريني، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا هم پيش از برگزاري نشست شوراي روابط خارجي اتحاديه اروپا تاسف خود را از وقوع زلزله در ايران و عراق بيان کرد. او گفت با قربانيان زلزله ايران و عراق ابراز همدردي مي کند و اعلام کرد که اتحاديه اروپا آماده است تا از هر طريقي که مفيد است، کمک رساني کند.
     تارو کونو، وزير خارجه ژاپن هم در پيامي خطاب به محمدجواد ظريف مراتب همدردي خود را با آسيب ديدگان و بازماندگان زلزله ابراز کرد. در اين پيام آمده: «اينجانب از طرف دولت و ملت ژاپن به بازماندگان محترم اين زلزله از صميم قلب تسليت عرض کرده و با تمامي آسيب ديدگان اين فاجعه صميمانه ابراز همدردي مي کنم. کشور ما حمايت هاي کشور شريفتان که در هنگام وقوع زلزله در سال ۲۰۱۱ در مناطق شرق ژاپن ارائه شد را فراموش نمي کند و آمادگي دارد تا کمک هاي همه جانبه خود را به ايران ارائه دهد».
     رجب طيب اردوغان رئيس جمهور ترکيه ضمن ابراز همدردي با بازماندگان زلزله روز يکشنبه، گفت: «اميدوارم بازماندگان اين زلزله هرچه سريع تر در شرايط مطلوب قرار گيرند». اردوغان افزود: «آژانس هاي امدادرساني ترکيه ازجمله نهاد مديريت بحران در شرايط اضطراري در حال کمک به روند امدادرساني به مناطق زلزله زده هستند». او همچنين از ورود ۵۰ کاميون حامل کمک هاي اوليه از ترکيه به خاک عراق خبر داد. وزارت خارجه مصر در بيانيه اي برهمدردي اين كشور با مردم داغديده ايران و عراق تاكيد كرد.
     وزارت خارجه ترکيه نيز با انتشار بيانيه اي همدردي خود را با مردم ايران و عراق ابراز کرد. در اين بيانيه آمده است: «مردم ترکيه در کنار مردم ايران و عراق قرار دارند و اين کشور آماده است تا در صورت درخواست به ايران کمک کند». نخست وزير و رئيس مرکز مديريت حوادث اضطراري و آفات طبيعي اين کشور (آفاد) نيز با آسيب ديدگان و داغداران زلزله همدردي کردند. بن علي ييلديريم نخست وزير ترکيه گفت که کشورش نيروهاي امدادي به شمال عراق ارسال کرده است.
     بوريس جانسون، وزير امور خارجه انگليس نيز در صفحه توييتر خود نوشت: «همدردي عميق خود را در رابطه با زلزله مرگبار يکشنبه شب در ايران و عراق اعلام مي کنيم». نيکلاس هاپتون، سفير انگليس در ايران نيز در صفحه توييتر خود از شنيدن خبر زلزله مرگبار در کرمانشاه اظهار تاسف کرد. جرمي کوربين، رهبر حزب کارگر انگليس نيز با انتشار پيامي در صفحه خود در توييتر به زلزله يکشنبه شب در مناطق مرزي ايران و عراق واکنش نشان داد.
     الهام علي اف، رئيس جمهور آذربايجان در پيامي به حسن روحاني، تاسف خود را نسبت به زلزله غرب کشور، بيان کرد. در بخشي از اين پيام آمده: «اخبار حاکي از تلفات انساني متعدد و آوار مربوط به وقوع زلزله در غرب کشورتان اينجانب را بسيار متاثر کرد».
     نارندرا مودي، نخست وزير هند نيز از وقوع زلزله در مناطق مرزي ايران و عراق ابراز تاسف کرد. او در پيام خود گفت: «قلب من با تمام کساني است که عزيزان خود را در زلزله تاسف باري که در بخش هايي از ايران و عراق به وقوع پيوست، از دست داده اند».
     دفتر سازمان ملل در ايران هم پيام تسليت و ابراز همدردي آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل را منتشر کرد، در اين پيام آمده است: «دبير کل عميقا از تلفات جاني و خسارات ناشي از زلزله يکشنبه شب در منطقه مرزي ميان جمهوري اسلامي ايران و عراق متاسف است». در ادامه اين پيام، دبيرکل سازمان ملل امدادرساني محلي فوري را ستود و اعلام کرد که سازمان ملل در صورت نياز آماده همکاري است. همچنين دبير هفتادو دومين مجمع عمومي سازمان ملل نيز به دنبال تلفات برجاي مانده از زلزله به دولت و مردم کشورمان تسليت گفت. ميروسلاو لاجکاک در صفحه توييتر خود نوشت: «مجمع عمومي سازمان ملل در کنار دولت و بازماندگان قربانيان اين زلزله است».
     سفارت فرانسه در تهران ضمن تسليت به مردم ايران به دليل جان باختن تعدادي از هم وطنانمان در زلزله، اعلام کرد: «سفارت فرانسه در ايران همبستگي خود را با خانواده هاي قربانيان و مجروحان حادثه زلزله مرگبار در مرز ايران و عراق و نيز تمامي ايرانيان اعلام کرده و بسيج بخش هاي خدمات اورژانس ايران را ارج مي نهد».
     ميشاييل کلور برشتولد، سفير آلمان در تهران هم در صفحه توييتر خود نوشت: «مراتب تسليت عميق آلمان به دولت ملت ايران در پي زلزله مرگبار غرب ايران را ابراز مي کنيم». وزارت خارجه آلمان نيز در پيام توييتري با حادثه ديدگان زلزله در ايران و عراق همدردي کرد. جاستين ترودو، نخست وزير کانادا با انتشار پيامي با خانواده هاي آسيب ديده و قربانيان زلزله در غرب کشور ابراز همدردي کرد. کريستوس استايليانيدز، کميسيونر اروپايي کمک هاي بشر دوستانه و مديريت بحران با انتشار پيامي در صفحه توييتر خود از وقوع زلزله در ايران و عراق ابراز تاسف کرد و نوشت: «من با خانواده قربانيان زلزله در عراق و ايران ابراز همدردي مي کنم. اتحاديه اروپا آماده کمک رساني است».
     محمد اشرف غني، رئيس جمهور افغانستان نيز در اعلاميه اي مطبوعاتي تاسف خود را از صدمات جاني و مالي زلزله يکشنبه شب در ايران و عراق ابراز کرد. همچنين، عبدالله عبدالله رئيس اجرائي دولت افغانستان، در پيامي با دولت و ملت ايران و عراق همدردي کرد. او در پيام خود نوشت: «از وقوع اين رويداد طبيعي و غم انگيز متاثر و اندوهگين شده ايم. به نمايندگي از حکومت و مردم افغانستان، به خانواده هاي قربانيان، مردمان و دولت هاي دوست جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق، همدردي و غم شريکي خويش را ابراز مي داريم و براي مجروحان شفاي عاجل مي طلبيم».
     امير، وليعهد و نخست وزير کويت نيز جان باختن تعدادي از هم وطنانمان در زلزله غرب کشور را به رئيس جمهور ايران تسليت گفتند. خواجه محمد آصف، وزير خارجه پاکستان با انتشار پيامي تاسف عميق خود را از جان باختن جمعي از مردم ايران و عراق در زلزله يکشنبه شب، ابراز کرد. پائولو جنتيلوني، نخست وزير ايتاليا هم با انتشار پيامي در صفحه خود در توييتر با قربانيان زلزله همدردي کرد. او در پيام خود نوشت: «ايتاليا در کنار قربانيان زلزله در عراق و ايران است. ما آماده ايم تا به اين کشورهاي آسيب ديده کمک رساني کنيم». سباستين کورتز، وزير خارجه پيشين و صدر اعظم جديد اتريش نيز در پيامي با زلزله زدگان همدردي کرد.
    رئيس جمهوري امروز در کرمانشاه / به منظور بررسي روند امدادرساني و کمک به زلزله زدگان
    


 روزنامه شرق ، شماره 3011 به تاريخ 23/8/96، صفحه 6 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله سم شناسي و مسموميت هاي ايران
شماره 5 (پياپي 1205)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است