|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/8/23: خبر
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6945
سه شنبه 20 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6643 23/8/96 > صفحه 8 (فناوري) > متن
 
      


خبراحراز هويت در فضاي مجازي ساماندهي مي شود
    دبير شوراي عالي فضاي مجازي کشور بر اهميت ساماندهي نظام هويت در فضاي مجازي تاکيد کرد.
    به گزارش «ايران»، ابوالحسن فيروز آبادي دبير شوراي عالي فضاي مجازي و رئيس مرکز ملي فضاي مجازي کشور در بازديد از سازمان ثبت احوال کشور با بيان اين مطلب افزود: يکي از مهم ترين
    زير ساخت هاي فضاي مجازي کشور بحث هويت است و بايد تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي براي فعاليت در فضاي مجازي احراز هويت شوند. وي با اشاره به اينکه شوراي عالي فضاي مجازي کشور به دنبال ساماندهي نظام احراز هويت در فضاي مجازي است، افزود: تا زماني که احراز هويت اشخاص در فضاي مجازي ساماندهي نشود بسياري از طرح ها و برنامه ها در اين فضا ناقص خواهد ماند و اين مهم اتفاق نمي افتد مگر با همکاري تمامي دستگاه ها و بخصوص سازمان ثبت احوال که به عنوان اصلي ترين مرکز بايد در اين زمينه فعاليت کند.
     فيروزآبادي با بيان اينکه احراز هويت براي اجراي دولت الکترونيک نيز جزو الزامات محسوب مي شود، تصريح کرد: در صورتي که تا سال 97 اين طرح به سرانجام برسد هر ايراني براي استفاده از خدمات اجتماعي در فضاي مجازي بايد هويت هوشمند داشته باشد و در غير اين صورت نمي توانند از خدمات بانکي، درماني و مسافرتي استفاده کند.
    دبير شوراي عالي فضاي مجازي کشور گفت: بسياري از کشورها براي ايجاد دولت ها و شهرهاي هوشمند وزارتخانه تاسيس کردند و در ايران نيز اختصاص کارت هوشمند به شهروندان ازطرح هاي بزرگ ملي کشور است و در صورتي که مردم کارت هوشمند داشته باشند دولت مي تواند طرح ها و خدمات مطلوب تري را ارائه دهد.
    
    
    بهبود شرايط آبياري با اينترنت اشيا
    وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار مطلبي در صفحه اينستاگرام خود به جلسه مشترک ۲۱ آبان 96 اشاره و نتايج حاصل از به کارگيري اينترنت اشيا در بهبود شرايط آبياري را چشمگير توصيف کرد.
    به گزارش «ايران» محمدجواد آذري جهرمي با انتشار مطلبي در صفحه اينستاگرام خود با اشاره به جلسه خود با محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي نوشت: در اين جلسه که با حضور معاونان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و وزارت جهاد کشاورزي و به ميزباني وزارت جهاد کشاورزي برگزار شد، راهکارهاي توسعه کاربردهاي صنعت فضايي در حوزه کشاورزي کشور براي بهبود برنامه ريزي کاشت محصولات و نيز پايش آفت ها و... را بررسي کرديم.
    وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد مسائل مورد بررسي در اين جلسه نوشت: با مرور دو پروژه آزمايشي انجام شده در دشت مغان و استان فارس در حوزه به کارگيري اينترنت اشيا در بهبود شرايط آبياري و داشت محصولات زراعي و باغي، نتايج چشمگير حاصل از اين دو پروژه تشريح شد. مقرر شد کميته اي از دو طرف پيش نويس برنامه اجرايي را ظرف 45 روز تکميل کرده تا در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ارائه شود.
    
    
    تهران و سمنان توسعه يافته ترين استان ها در حوزه فاوا
    طبق آخرين آمارها از ميزان توسعه يافتگي استان هاي مختلف، تهران با ۷.۲۴ درصد و سمنان با ۶.۵۴ درصد در صدر توسعه يافته ترين استان هاي کشور در زمينه دسترسي و رشد در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات قرار دارند.
    به گزارش ايسنا، طبق آخرين آمارها استان هاي تهران با ۷.۲۴ درصد، سمنان با ۶.۵۴، مازندران با ۶.۴۵، قم ۶.۵ و استان البرز با ۶.۴۳ درصد در دسته استان هاي بسيار خوب در حوزه توسعه يافتگي ارتباطات و فناوري اطلاعات قرار مي گيرند.
    در همين زمينه استان يزد با ۶.۳ درصد، استان فارس با ۶.۲۶ درصد، استان اصفهان با ۶.۲۴، استان بوشهر با ۶.۰۶ درصد، استان گيلان با ۵.۹۶، استان خوزستان ۵.۷۹، استان مرکزي با ۵.۷۶ درصد، استان آذربايجان شرقي با ۵.۶۶ درصد، استان هرمزگان با ۵.۶۱ درصد و استان کهگيلويه و بويراحمد با ۵.۵۹ درصد در سطح استان هاي نسبتاً خوب در زمينه توسعه يافتگي در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات قرار مي گيرند.
    استان هاي قزوين با ۵.۵۶ درصد، ايلام با ۵.۴۸ درصد، خراسان رضوي با ۵.۳۵ درصد، گلستان با ۵.۳۳ درصد، زنجان با ۵.۳ درصد، همدان با ۵.۲۵ درصد، کرمانشاه با ۵.۱۹ درصد، استان چهارمحال و بختياري با ۵.۱۶ درصد، اردبيل با ۵.۱۶ درصد، استان کردستان با ۵.۰۷ درصد، لرستان با ۵.۰۷ درصد، کرمان با ۵.۰۵ درصد، خراسان جنوبي با ۴.۹۵ درصد و استان آذربايجان غربي با ۴.۹۲ درصد نيز در دسته استان هاي با سطح نسبي متوسط توسعه يافتگي ارتباطاتي و فناوري اطلاعاتي قرار مي گيرند.
    همچنين استان هاي خراسان شمالي با ۴.۷۲ درصد و سيستان و بلوچستان با ۳.۹۴ درصد در جايگاه کمتر توسعه يافته ترين استان هاي کشور در اين حوزه قرار دارند.
    
    
    آماده سازي اولين استارتاپ فکتوري کشور
    معاون علمي و فناوري رياست جمهوري از آماده سازي نخستين استارتاپ فکتوري کشور (محيطي که کسب و کارهاي نوپا براي فعاليت در آن جمع مي شوند) توسط بخش خصوصي در آينده نزديک خبر داد.
    به گزارش «ايران»، سورنا ستاري در حاشيه بازديد از نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال اظهار داشت: ما هر ساله در اين نمايشگاه شاهد اتفاقات جديدي هستيم که در اين زمينه و در پي رشد استارتاپ ها فضاي اطراف ما را تحت تاثير قرار داده است.
    ستاري در ادامه درخصوص طرح «شامد» تاکيد کرد: در حوزه فضاي مجازي يکي از مشکلات بزرگ بحث تعداد مجوزها و محيط کسب وکار است، اين طرح وارد بحث مجوزدهي شده و جنبه سلبي آن بسيار پايين است. خوشبختانه در طرح شامد بسياري از اين مسائل ديده شده که مي تواند در بهبود فضاي مجازي موثر واقع شود.
    وي با بيان اينکه اين جايگاه هم اکنون به صورت تواني در حال رشد و گسترش است، ابراز داشت: نگرش جديدي که در وزارت ارشاد در حوزه تقويت استارتاپ وجود دارد بسيار مفيد و ارزشمند است و بايد انعطاف لازم را در اين باره داشته باشيم تا خود را با وضعيت پيش رو تطبيق دهيم چرا که اين يک فضاي جديد است و قابليت رشد ۱۰ برابري دارد.
    معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري در ادامه توسعه شتاب دهنده ها را يک اصول برشمرد و گفت: در راستاي توسعه فضاي مجازي آنچه که ما در آن کمبود داريم توليد محتوا است که اميداريم با برگزاري چنين نمايشگاهي به اين مهم دست يابيم.
    گفتني است يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال از تاريخ ۲۰ الي ۲۶ آبان در مصلاي امام خميني(ره) تهران برگزار مي شود.
    خبر
    


 روزنامه ايران، شماره 6643 به تاريخ 23/8/96، صفحه 8 (فناوري)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنايع چوب و كاغذ
متن مطالب شماره 126، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است