|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/8/23: سعيده غالبي، نفر دوازدهم شوراي شهر يزد و جانشين احتمالي سپنتا نيكنام: مي خواهند به نفع اصولگرايان كناربكشم
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4244
شنبه 10 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3954 23/8/96 > صفحه 13 (جامعه) > متن
 
      


شورا 
سعيده غالبي، نفر دوازدهم شوراي شهر يزد و جانشين احتمالي سپنتا نيكنام: مي خواهند به نفع اصولگرايان كناربكشم


برگرفته از: اعتمادآنلاين

سعيده غالبي، نفر دوازدهم انتخابات شوراي شهر يزد و فعال سياسي اصلاح طلب با «مضحك و خنده دار» خواندن شايعه حضورش در پشت پرده شكايت از سپنتا نيكنام، مي گويد بعد از انتخابات عده اي از طريق پيامك به او پيشنهاد دادند از عضو زرتشتي شوراي شهر يزد شكايت كند چون به عقيده آنان حضور اين شخص در شورا شرعي نبوده است.
    
    اخيرا در برخي محافل استاني در يزد اين شايعه مطرح شده است كه شما به عنوان نفر دوازدهم انتخابات شوراي شهر يزد پشت پرده شكايت از آقاي نيكنام بوده ايد: شما هم اين شايعات را شنيديد؟
    اين حرف را من نخستين بار است كه مي شنوم. البته چند روز پيش ديدم كه رييس شوراي شهر يزد حضور يك اصلاح طلب در پشت پرده شكايت از آقاي نيكنام را رد كردند، برايم جالب بود و جوياي اين مساله شدم كه از شخص ديگري نام بردند و گفتند كه آقاي سفيد اين موضوع را تكذيب كرده است. در هر حال اين شايعه براي من بسيار خنده دار و مضحك است. سبقه سياسي، كاري و اعتقادي من كاملا مشخص است. اولا من از يك خانواده اصلاح طلب هستم. پيشينه من مشخص است. حقوقي هستم و معتقد به حقوق شهروندي هستم. شروع فعاليت هاي سياسي و اجتماعي من نيز از يك NGO حقوقي بشري بوده كه به جد بر مساله حقوق بشر اعتقاد دارد.
    
    آقاي باقري كه از سپنتا نيكنام شكايت كرده است را مي شناسيد؟
    من نسبت به آقاي باقري خيلي شناخت ندارم. بعد از اين اتفاق يعني شكايت ايشان از آقاي نيكنام درباره ايشان جويا شدم كه كيست. بعد از انتخابات موضوع انتخابات براي من تمام شده بود بنابراين اينكه بخواهم وارد اين قضيه شوم اصلا در شان من و خانواده ام نيست. اتفاقا همسرم كه وكيل است بلافاصله بعد از اينكه اين اتفاق براي آقاي نيكنام افتاد اعلام آمادگي كرد كه حاضر است وكيل سپنتا شود و از ايشان دفاع كند.
    
    آقاي نيكنام قبول نكرد؟
    ما درخواست داديم اما ايشان به دنبال پيگيري حقوقي اين قضيه نبودند ولي همسرم اعلام وكالت كرده بود. الان آقاي نيكنام فقط نماينده زرتشتيان نيستند، ايشان نماينده كل مردم يزد است و ٢١ هزار راي كسب كرده است.
    
    به نظرتان چرا شايعه كردند كه شما عامل تحريك كننده براي شكايت بوديد؟
    به نظر مي رسد اين كار، كار همان جناح افراطي است كه براي حذف آقاي نيكنام هم فشار مي آورند. اينها از اين طرف هم به دنبال تخريب اصلاح طلبان هستند. چون نفر ١٣، ١٤ و ١٥ انتخابات شورا كه بعد از من هستند همگي اصولگرايند و مي خواهند فشار رواني وارد كنند كه اگر در نهايت تلاش ها براي حضور آقاي نيكنام در شوراي شهر موثر نشد نفر بعدي كه من هستم در اثر اين فشارها كناره گيري كنم و نماينده اصولگراي خود را وارد شورا كنند. البته خوشبختانه تلاش هايي كه تاكنون براي حضور آقاي نيكنام شده به نظر مي رسد به نتيجه برسد و نبايد به اين مسائل دامن زد.
    
    بعد از انتخابات پيشنهاد شكايت از آقاي نيكنام به شما نشده بود؟
    بله، شده بود. من پيام آنها را هم در تلفن همراه خود دارم. چند نفر از طريق پيامك به من گفتند شما ذي نفع هستيد و شكايت كنيد كه من به هيچ وجه قبول نكردم.
    
    درخواست آنان چه بود؟
    مي گفتند حضور آقاي نيكنام در شوراي شهر از لحاظ شرعي درست نيست و چون شما ذي نفع هستيد مي توانيد شكايت كنيد.
    
    پاسخ شما به آنها چه بود؟
    من گفتم اصلا اين مساله به ذهن من خطور نمي كند و انتخابات براي من از همان فرداي انتخابات تمام شده بود. من يك وكيل دادگستري هستم و احتياجي به اين كارها و حواشي آن ندارم. من به جد به حقوق شهروندي اعتقاد دارم و اين پيشنهادها براي من حيرت انگيز بود.
    
    چه كساني پيشنهاد شكايت را به شما دادند؟
    نمي توانم اسم ببرم اما با جناح افراطي ارتباط داشتند و من را هم مي شناختند به همين دليل امكان اينكه با من حضوري صحبت كنند يا به من پيامك بدهند براي شان فراهم بود.
    
    يعني حضوري هم از شما اين درخواست را كردند؟
    حضوري نه. فقط پيام دادند كه گفتم به هيچ وجه اين كار را نمي كنم.
    
    وقتي اين جواب را به آنها داديد چه واكنشي داشتند؟
    خيلي جالب بود: به يكي از اينها كه گفتم شما چطور به خودت اجازه دادي كه اين پيام را براي من ارسال كني اصلا جوابي نداد و ديگري هم عذرخواهي كرد و گفت اشتباه كردم. واكنش من به اين پيشنهاد خيلي تند بود به همين دليل جرات نكردند چيزي بگويند.
    
    قبل از شكايت آقاي باقري از شما خواسته بودند كه شكايت كنيد؟
    ١٠ يا ١٥ روز بعد از انتخابات بود. حتي يكي از دوستان اصولگرا با من تماس گرفت و گفت ما مي خواهيم دسته جمعي شكايت كنيم و درخواست ابطال انتخابات را بدهيم و از من خواست چون ذي نفع هستم با آنان همراه شوم كه من رد كردم.
    
    دليل آنها براي ابطال انتخابات چه بود؟
    مي گفتند انتخابات دير تاييد شده و تخلفات بارز بوده است.
    
    منظورشان از تخلفات همين موضوع آقاي سپنتا نيكنام بود؟
    يكي از تخلفات مدنظر آنان مساله آقاي سپنتا بود. آنها مي گفتند شوراي نگهبان به هيات نظارت اعلام كرده بود كه ايشان را تاييد نكنند اما هيات نظارت ايشان را تاييد كرده است بنابراين تخلف شده كه من به آنان گفتم انتخابات از نظر من تمام شده و من هر جايي به هر قيمتي نمي روم. اما اكنون كه اين شايعه ها را مي بينم، متوجه مي شوم عده اي با هدف و با برنامه سمت من آمدند تا شايد حركتي از من ببينند و به اصلاح طلبان آسيب بزنند اما من پاسخ آنان را دادم. من خودم را يك شخص نمي دانم بلكه نماينده يك گروه يعني همان اصلاح طلبان مي دانم. اكنون هم هر كاري به عنوان يك شهروند لازم باشد براي آقاي نيكنام مي كنم تا وارد شوراي شهر شوند. من از هيچ كاري براي ايشان دريغ نمي كنم.
    شورا: سعيده غالبي، نفر دوازدهم شوراي شهر يزد و جانشين احتمالي سپنتا نيكنام: مي خواهند به نفع اصولگرايان كناربكشم
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3954 به تاريخ 23/8/96، صفحه 13 (جامعه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 100 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه پيام زن
متن مطالب شماره 6-7 (پياپي 317)، مهر و آبان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است