|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/8/23: حاشيه نفتي زلزله
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4475
دو شنبه 28 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4193 23/8/96 > صفحه 11 (نفت و پتروشيمي) > متن
 
 


حاشيه نفتي زلزلهماموريت وزارت نفت در استان هاي زلزله زده
    دنياي اقتصاد: شامگاه روز يکشنبه زلزله اي با بزرگي ۳/ ۷ ريشتر در عمق ۱۱ کيلومتري زمين در شهر ازگله از توابع استان کرمانشاه به وقوع پيوست که بسياري از شهرهاي کشور به خصوص استان هاي غربي کشور را لرزاند. در پي وقوع اين زلزله وزير نفت در پيامي ضمن عرض تسليت، به تمامي نهادهاي زيرمجموعه وزارت نفت، تکليف کرد که با نهايت کوشش خود به ياري آسيب ديدگان شتافته و خدمات رساني در بخش هاي مرتبط نيز را به بهترين شکل ممکن دنبال کنند.
    
     پيام تسليت زنگنه
    به گزارش «شانا» بيژن زنگنه در پيامي اين ضايعه بزرگ را تسليت گفت. در پيام وزير نفت آمده است: «حادثه زلزله در غرب استان کرمانشاه و جان باختن جمعي از هموطنان و مردم عزيز اين نواحي و ورود خسارات به ايشان، مردم ايران و بالاخص شهرها و روستاهاي آن منطقه را در عزا فرو برد. به نوبه خود اين ضايعه بزرگ را به تمامي مردم ايران به خصوص هموطنان پايمرد و غيور استان کرمانشاه که بيشترين آسيب را متحمل شدند تسليت عرض مي کنم و ضمن آرزوي مغفرت الهي براي درگذشتگان، براي بازماندگان اين حادثه تاسف بار صبر جزيل و بهبودي هر چه سريع تر از خداوند منان طلب مي کنم. براي کاهش درد آسيب ديدگان، بر تمامي نهادهاي زيرمجموعه وزارت نفت، تکليف است که با نهايت کوشش خود به ياري آسيب ديدگان شتافته و خدمات رساني در بخش هاي مرتبط نيز را به بهترين شکل ممکن دنبال کنند.»
    
    بررسي امنيت خطوط لوله گاز
    در اين ميان، معاون وزير نفت در شرکت ملي گاز از تلاش کارشناسان شرکت هاي گاز استاني براي نشت يابي لوله هاي انتقال گاز در مناطق زلزله زده خبر داد. به گفته وي، روند گازرساني پس از اطمينان از سلامت شبکه و تامين امنيت مردم به روال عادي بازمي گردد. حميدرضا عراقي درباره وضع گازرساني به منازل و اماکن در مناطق زلزله زده در غرب کشور گفت: همه شبکه گازرساني در غرب کشور روند عادي خود را طي مي کنند، در اين ميان بيشترين مشکل مربوط به استان کرمانشاه بوده است. مديرعامل شرکت ملي گاز اعلام کرد: گاز در سه شهر مرزي مسير زلزله در سرپل ذهاب، قصر شيرين، ثلاث باباجاني و جوانرود را قطع کرده ايم تا عمليات نشت يابي انجام شود. معاون وزير نفت ادامه داد: خوشبختانه در زمان وقوع زلزله بيشتر مردم خارج از منازل خود بودند و اتفاق خاصي در امر گازرساني رخ نداد، با اين وجود زماني که مردم به منازل خود بازگردند در صورتي که گاز منازلشان قطع باشد مي توانند به شرکت گاز استاني اطلاع دهند تا گاز را وصل کنند، همچنين در صورتي که بوي گاز را استشمام کنند بايد به سرعت به شرکت گاز اطلاع دهند. همچنين مجيد بوجارزاده، مدير روابط عمومي و سخنگوي شرکت ملي گاز اعلام کرد: با وجود وقوع زلزله در شب گذشته، تاسيسات شرکت گاز در مناطق غرب کشور از سلامت و امنيت کافي برخوردار بوده و صادرات گاز به بغداد با حجم ۱۴ميليون مترمکعب در روز طبق روال عادي ادامه دارد.
    
    آماده باش ۲۴ ساعته شرکت ملي پخش
    در اين ميان آماده باش به مناطق معين شرکت، ارسال سوخت هوايي به مناطق زلزله زده، ايجاد سه جايگاه سيار ۱۸ هزار ليتري و ارسال نفتکش هاي بنزين و نفت سفيد با امکان توزيع سوخت سيار، از جمله اقدام هاي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي از شب يکشنبه بوده است. تعداد زيادي نفتکش بنزين و نفت سفيد با امکان توزيع سوخت سيار از همدان به سمت کرمانشاه و کردستان اعزام شده است که در صورت مشکل در تاسيسات و جايگاه ها، سوخت رساني به مردم متوقف نشود. مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت: با توجه به حضور بالگردها در مناطق زلزله زده براي امدادرساني به مصدومان، سوخت هوايي ATK مخصوص بالگردها به صورت مظروف از کرمان، لرستان و همدان به مناطق زلزله زده ارسال شده است. به گفته موسوي خواه از وقوع زلزله تا ظهر روز گذشته بيش از يک ميليون و ۶۷۰ هزار ليتر بنزين تنها در استان کرمانشاه توزيع شده است. همچنين حدود ۳۲۰ هزار ليتر نفت سفيد و ۷۰۰ هزار ليتر نفت گاز در استان هاي زلزله زده توزيع شده است. موسوي خواه با بيان اينکه اين آمار نشان دهنده عرضه دو برابري فرآورده در اين استان است، ادامه داد: مردم حادثه ديده تا زمان تعبيه جاي مناسب، بهترين سرپناه را خودروهاي خود مي دانند، بنابراين طبيعي است که آمار مصرف بنزين و نفت گاز در اين مناطق افزايش يابد.
    
    روند طبيعي توليد در ميدان آذر
    کيوان ياراحمدي، مجري طرح توسعه ميدان آذر در شرکت مهندسي و توسعه نفت با بيان اينکه زلزله به تاسيسات طرح توسعه ميدان آذر آسيبي نرسانده و توليد بدون وقفه در جريان است، افزود: جاي هيچ نگراني وجود ندارد. وي ادامه داد: هم‎اکنون توليد تجمعي نفت در ميدان آذر به مرز ۶ ميليون بشکه نزديک شده است. ميدان نفتي آذر در بلوک اناران، در دماغه کوه‎هاي زاگرس و در امتداد مرز ايران و عراق (در قسمت جنوب غربي ايلام) بين شهرهاي مهران و دهلران قرار گرفته است. هم‎اکنون روزانه بيش از ۳۰ هزار بشکه نفت از اين ميدان مشترک برداشت مي‎شود.
    
    آمادگي نفت و گاز غرب براي همکاري در امدادرساني
    سعيد ناصري‎پور، مديرعامل شرکت بهره‎برداري نفت و گاز غرب هم ضمن تسليت به بازماندگان زلزله در استان کرمانشاه، اعلام کرد: امکانات اين شرکت براي کمک به زلزله‎زدگان مهياست و اين شرکت در ارتباط با فرمانداري سرپل ذهاب اعلام کرده است که آمادگي دارد در صورت نياز، ماشين‎آلات سنگين را به منطقه اعزام کند. وي گفت: بررسي‎هاي لازم روي تاسيسات و خطوط لوله صورت گرفته است و جاي نگراني وجود ندارد.
    
    ادامه توليد در مجتمع هاي پتروشيمي غرب کشور
    مديرکنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي از روند عادي در توليد مجتمع هاي پتروشيمي غرب کشور پس از وقوع زلزله شب گذشته اين منطقه خبر داد. علي محمد بساق زاده درباره آخرين وضع مجتمع هاي پتروشيمي غرب کشور پس از وقوع زلزله در اين منطقه اظهار کرد: مجتمع هاي پتروشيمي ايلام، پليمر کرمانشاه، مهاباد، کرمانشاه، بيستون و کردستان واقع در غرب کشور پس از وقوع اين حادثه، همه در شرايط عادي قرار دارند. وي افزود: وقوع چنين حوادثي در طراحي و ساخت مجتمع هاي پتروشيمي پيش بيني شده است و توليد در همه مجتمع هاي پتروشيمي در حال انجام است. مديرکنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي تصريح کرد: همچنين خط لوله اتيلن غرب نيز در حالت عادي قرار دارد و هيچ مشکلي در اين خط لوله بروز نکرده است.
    حاشيه نفتي زلزله
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4193 به تاريخ 23/8/96، صفحه 11 (نفت و پتروشيمي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه جغرافياي انتظامي
متن مطالب شماره 22، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است