|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/8/23: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4452
شنبه 28 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4193 23/8/96 > صفحه 4 (دنيا) > متن
 
 


خبربايدن نامزد انتخابات ۲۰۲۰ نمي شود؟
    آسوشيتدپرس : جو بايدن، معاون رئيس جمهوري سابق آمريکا در مصاحبه اي گفت که هنوز از کانديداتوري اش براي انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ مطمئن نيست اما به دنبال تزريق خون جديدي به رگ هاي حزب دموکرات به منظور بازگرداندن آن به کاخ سفيد است.
    جو بايدن که در سال ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ دوبار کانديداي رياست جمهوري شده بود، گفت: من اين کار را (کانديداتوري براي رياست جمهوري) مدت ها پيش انجام دادم و حالا نيز مطمئن نيستم که اين کار براي من مناسب باشد. او اين اظهارات را در مصاحبه اي با برنامه «موفق باشي آمريکا» مربوط به اسنپ چت که قرار است صبح امروز انتشار يابد، مطرح کرده است. اين يکي از اولين مصاحبه هاي تصويري بايدن از زمان پايان کار دولت اوباما در ژانويه گذشته است.
    بايدن در اين مصاحبه گفت: اگر هيچ کس براي کانديداتوري پا پيش نگذارد او از دادن شانس مجدد به کانديداتوري خودش استقبال خواهد کرد. او تاکيد کرد: درحال حاضر من هيچ کاري براي کانديداتوري انجام نمي دهم. من اسمي از کسي نمي برم. پولي جذب نمي کنم. با کسي صحبت نمي کنم اما مسلما بايد يک اتفاقي بيفتد. بايدن از زمان ترک دولت اوباما يکسري فعاليت هاي مربوط به خارج از سازمان هاي سياسي از جمله ايجاد بنياد بايدن با هدف حمايت از اولويت هاي داخلي انجام داده است. بايدن مصاحبه اي نيز در کنار جان کاسيچ، فرماندار جمهوري خواه اوهايو در محل دانشگاه «دلاور» در ماه گذشته ميلادي انجام داده بود. بايدن درباره هر دو نفرشان گفت: ما هر دو نفر اميدواريم که احزابمان يکسري افراد واقعا پرانرژي را مطرح کنند که از عمق و ظرفيت لازم برخوردار باشند. بايدن يکبار براي کانديداتوري در انتخابات سال ۲۰۱۶ اظهار تمايل کرد اما بعد از شوک مربوط به مرگ پسرش از کانديداتوري صرف نظر کرد.
    
    
     تداوم حملات اسرائيل به سوريه
    سيريانيوز : رژيم صهيونيستي اعلام کرد، به حملات نظامي اش عليه سوريه به رغم اجراي توافق آتش بس در جنوب غرب سوريه ادامه مي دهد. کرملين نيز به آمريکا نسبت به بين المللي کردن متن اين توافق هشدار داد.
    تساحي هنگبي، وزير همکاري منطقه اي رژيم صهيونيستي اعلام کرد: توافق آتش بس اخير خواسته اسرائيل را مبني بر تکرار نشدن اقداماتي از جانب نيروهاي حزب الله لبنان در منطقه مرزهاي اسرائيل و سوريه در شمال محقق نمي کند. هنگبي در اشاره به حملات نيروهاي اشغالگر به حزب الله لبنان و ذخاير تسليحاتي آن گفت: اسرائيل خطوط قرمز را تعيين کرده و به شدت به آن پايبند خواهد بود. اشغالگران انتقال سلاح به حزب الله، هرگونه تيراندازي يا حملات عليه مرزهاي خود را خط قرمز مي دانند و مدعي اند، با وجود اينکه خواهان تنش با سوريه نيستند اما به خطوط قرمز خود پايبند مي مانند.
    اين اشاره اسرائيل در پي اعلام اردن در روز شنبه در زمينه حصول توافق بين مسکو، واشنگتن و امان در زمينه ايجاد منطقه کاهش تنش در جنوب غرب سوريه بود به طوري که نمايندگان سه کشور يادداشت اوليه اي را در اين زمينه در امان امضا کردند. يک مسوول اسرائيلي آگاه به مقدمات توافق آتش بس گفت: تدابير با هدف دور نگه داشتن گروه هاي درگير در داخل سوريه از يکديگر است و همچنين نيروهاي هم پيمان ارتش سوريه نيز در مسافت هاي مختلفي از جولان باقي خواهند ماند. اين مسوول که با توجه به حساسيت موضوع خواست نامش فاش نشود، تصريح کرد: مسافت ها براساس مواضع کنوني مخالفان در بلندي هاي جولان از پنج و هفت کيلومتر به حدود ۳۰ کيلومتر خواهد رسيد. مسکو توضيحي درباره اين توافق ارائه نکرده است.
    
    
     تحريم هاي جديد اروپا عليه ونزوئلا
    رويترز : وزراي خارجه اتحاديه اروپا تحريم هاي جديدي از جمله تحريم تسليحاتي عليه ونزوئلا تصويب کردند. وزير امور خارجه اسپانيا در جمع خبرنگاران در حاشيه نشست با همتايان خود اعلام کرد: هرآنچه که ما انجام مي دهيم با هدف تلاش براي برگزاري گفت وگو ميان دولت و اپوزيسيون براي يافتن راه حل صلح آميز و دموکراتيک است. اسپانيا پيش تر تحريم هايي عليه افراد نزديک به مادورو اعمال کرده بود.
    وزراي خارجه اتحاديه اروپا در بيانيه اي مشترک اعلام کردند: براساس مباني حقوقي منع سفر افراد به اتحاديه اروپا و همچنين مسدود کردن هرگونه اموال در اين منطقه به صورت تدريجي و با يک روش انعطاف پذير انجام مي شود و مي تواند گسترش يابد. به نوشته اين بيانيه انتخابات منطقه اي ۱۵ اکتبر در ونزوئلا به نقطه عطفي براي تشديد مواضع اتحاديه اروپا عليه دولت اين کشور تبديل شده است.
    وزراي اتحاديه اروپا در مرحله بعدي تصميم خواهند گرفت که اين تحريم ها چه کساني را مورد هدف قرار دهند، اما گفته اند هدف آنها نيروهاي امنيتي، وزراي دولت و موسساتي که متهم به نقض حقوق بشر هستند خواهد بود.
    
    
     پيام شفاهي بارزاني به العبادي
    سومريه نيوز : رئيس جمهوري عراق در ديدار با سفير آمريکا در بغداد خواهان حل مشکلات کشورش از طريق گفت وگو شد و سفير آمريکا نيز تاکيد کرد: ايالات متحده خواهان آغاز گفت وگويي است که اختلافات را پايان دهد.
    فواد معصوم، رئيس جمهوري عراق با داگلاس سليمان، سفير آمريکا در عراق ديدار کرد و دو طرف درباره روابط دوجانبه، راه هاي تقويت آن، تحولات سياسي و امنيتي و بحران ميان بغداد و اربيل گفت وگو کردند. معصوم در اين ديدار تاکيد کرد: پيروزي هاي نيروهاي امنيتي عليه تروريسم با انسجام مردم عراق و پافشاري آنها بر زندگي آزادانه، دموکراتيک و همزيستي مسالمت آميز محقق شد. وي از همه طرف هاي سياسي خواست از پيروزي هاي نيروهاي عراقي با پايان دادن به مشکلات به ويژه بحران اربيل، آغاز گفت وگوي سازنده براي حل بحران کنوني و حفظ دستاوردهاي ملي حمايت کنند.
    سليمان نيز پيروزي هاي عراق بر تروريسم را ستود و تاکيد کرد، کشورش از ثبات امنيتي و سياسي عراق حمايت مي کند. وي گفت: ايالات متحده خواهان آغاز گفت وگويي است که اختلافات را پايان دهد. مسعود بارزاني، رئيس اقليم کردستان شنبه پيام شفاهي به حيدر العبادي، نخست وزير عراق فرستاد و از وي خواست براي حل درگيري ها مذاکرات از سر گرفته شود. بارزاني گفت: تنها ثمره جنگ نابودي است.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4193 به تاريخ 23/8/96، صفحه 4 (دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ميكروب شناسي ايران
شماره 4 (پياپي 48)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است