|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/8/23: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9381
چهار شنبه 21 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9083 23/8/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


اخبار برگزيدهتحريم بانكي ايران به امارات رسيد!
    جمعي از تجار ايراني مي‎گويند بانك‎ «امارات ان بي دي» با ارسال نامه هايي مشترك به آنها اعلام كردند كه از اين پس حق مراودات اقتصادي و برداشت پول را در بانك هاي اين كشور ندارند. براساس نامه اي كه گروهي از تجار ايراني فعال در امارات در اختيار خبرگزاري ميزان قرار داده اند، بانك «امارات ان بي دي» ادعا كرده است «به عنوان بخشي از بررسي هاي در حال انجام، ما به اين نتيجه رسيده ايم كه بيش از اين حساب هاي شما متناسب با معيارهاي ما نيستند.» اين بانك اماراتي صراحتا مي گويد: به شما توصيه مي كنيم كه قادر به ادامه ارتباط با شما نبوده و با احترام از شما خواستاريم حساب خود را بسته و اقدامات بانكي ديگري را جايگزين آن كنيد. بانك «امارات ان بي دي» تنها 30 روز از زمان ارسال نامه به تجار ايراني مهلت داده است كه پول خود را از اين بانك خارج كرده و به بانك هايي ديگر منتقل كنند. تجار ايراني عنوان كرده اند چهارسال پيش نيز اتفاق مشابهي براي بسياري از فعالان اقتصادي ايران در امارات رخ داده بود، كه بعد از مدتي اين مشكل رفع شد. بانك «امارات ان بي دي» پس از طرح هشدارهايي به اين گروه از تجار ايراني اعلام كرده است: تمامي چك هاي استفاده نشده و كارت هاي اعتباري خود را براي فسخ (باطل) كردن به بانك برگردانيد. كليه معاملات انجام شده بر اساس اين حساب پس از دريافت اطلاعيه را متوقف كنيد.
    
    
    عربستان در محاسبات ايران ناچيز است
    يك پايگاه آمريكايي در مطلبي تاكيد كرد: در حالي كه تهديد ايران، پيش برنده و راهبر سياست منطقه اي عربستان سعودي است، رياض تنها بخش كوچكي از محاسبات ايران است. نشنال اينترست در يادداشتي تصريح كرد: در حالي كه مهم ترين نگراني سياست خارجي براي عربستان سعودي، ايران است اما عربستان سعودي حتي در ليست نگراني هاي مهم ايران وجود ندارد. در اين مطلب آمده است: نگراني ها درباره هژموني منطقه اي ايران براي مدت طولاني وجود داشته است. ايران هميشه نيرويي بوده كه درباره مسائل منطقه رويش حساب باز شده است و اين چيزي است كه ايران در يادآوري آن به كشورهاي عربي، به خود ترديد راه نمي دهد. در ادامه يادداشت مي خوانيم: براي عربستان سعودي اساس تهديد، حمله احتمالي ايران نيست بلكه اساس تهديد، طرح سوالات و ترديدها درباره مشروعيت سياسي و منطقه اي اين كشور از سوي تهران است. براي مثال وقتي كه مقامات ايراني درباره قيموميت و سرپرستي رياض بر مهم ترين شهرهاي مقدس جهان اسلام ترديد ايجاد و سوال مطرح مي كنند. در ادامه آمده است: ايران به عربستان سعودي بي اعتناست و در ميان اولويت هاي سياست خارجي ايران، عربستان سعودي پشت سر روابط با قدرت هاي بزرگ و مقابله با تروريسم قرار دارد. ايران معتقد است كه مشروعيت آن از داخل كشور، از تاريخ و فرهنگش بر مي آيد در حالي كه مشروعيت كشورهاي عربي خليج فارس از تاييد ديگران و ثروت بادآورده جديدشان بر مي خيزد. از نظر ايران، خاندان آل سعود فاقد تاريخ و توانمندي بومي و محلي است و با صرف مقادير هنگفت پول درصدد جبران اين نقيصه است.
    
    
    دم خروس!
    پايگاه خبري تحليلي فتن نوشت: علي مطهري كه در سال 90 نمايندگان مخالف سوال از رئيس جمهور را وكيل الدوله ناميد و آنان را نصيحت مي كرد، اين روزها تلاش دارد نمايندگان را از سوال از روحاني منصرف كند!
    
    
    هشدار به دستگاه ها در باره مازاد دانستن ايثارگران
    روزنامه خراسان نوشت: طبق بخشنامه جديد يك نهاد مسئول به تعدادي از سازمان ها
    و ادارات دولتي، با تشريح مقرراتي كه در قانون برنامه ششم توسعه با هدف حمايت از ايثارگران تدوين و از ارديبهشت امسال اجرايي شده، در پاسخ به ابهامات برخي مديران تاكيد شده است كه هيچ كدام از واحدهاي سازماني مجاز نيستند ايثارگران شاغل را به عنوان نيروي مازاد يا نبود نياز، معرفي كنند. در اين ابلاغيه، تنها استثناي اين دستور، «محكوميت ايثارگران در هيئت تخلفات اداري» بيان شده است.
    
    
    رژيم صهيونيستي عامل ترور عرفات است
    ناصر قدوره رئيس موسسه ياسر عرفات تاكيد كرد كه ادله و شواهد نشان مي دهد كه رژيم صهيونيستي عامل ترور وي بوده است. به گزارش روسيا اليوم، قدوره در اظهارات خود به مناسبت سيزدهمين سالروز ترور عرفات گفت: موسسه ياسر عرفات با وجود اينكه سه سال بعد از مرگ وي ايجاد شد ولي با جديت تمام به ماموريت خود ادامه مي دهد. قدوره ادامه داد: كشور فلسطين وجود دارد و هدف اصلي تحقق استقلال ملي براي كشور فلسطين در مرزهاي ۱۹۶۷ به پايتختي بيت المقدس و بازگشت آوارگان فلسطيني است.
    
    
    تحريم كاتسا ويروسي است كه تمام اقتصاد كشور را فرا مي گيرد
    عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي گفت: در واقع تحريم كاتسا ويروسي است كه تمام اقتصاد كشور را فرا مي گيرد و اين مسئله تنها مرتبط به يك بخش از كشور نخواهد شد. حميدرضا ترقي در گفتگو با نمانيوز در ادامه اظهار داشت: تمام معادلات مالي و اقتصادي ايران تحت تاثير اين موضوع قرار خواهد گرفت؛ بنابراين نمي توان گفت صرفا هدف گذاري براي تحريم سپاه پاسداران صورت گرفته بلكه هدف كلي تري در نظر گرفته اند. وي افزود: در واقع كاتسا مستقيما با بحث هاي
    مبادلات پولي و ارزي در ارتباط است و تاثير مستقيم بر اين موارد دارد و به جهت اينكه اين مورد براي تحريم كاتسا پيش بيني شده است به همه مبادلات اقتصادي سرايت خواهد كرد و مي تواند خطر بزرگي براي كشورمان باشد. وي متذكر شد: مسلما پاسخ جمهوري اسلامي ايران و دولتمردان كشور به چنين اقدامي بايد به تناسب اهميت تاثير تحريم به صورت متقابل شديد تر از گذشته باشد چرا كه اقتصاد كشور را تحت الشعاع قرار خواهد داد و هرگونه ضربه به اقتصاد ممكن است اتفاقات جبران ناپذيري را پديد بياورد.
    
    
    سوء استفاده از زائران اربعين تمامي ندارد
    در نبود نظارت كافي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي، سوءاستفاده از زائران اربعين حسيني وارد فاز جديد شده و بليت اتوبوس مهران-تهران به ۲۰۰ هزار تومان افزايش يافته است، حال آنكه با لحاظ كردن افزايش 100 درصدي بليت اتوبوس براي اربعين و مصوبه ستاد اجرايي مراسم، بليت اتوبوس اين مسير بايد 76 هزار تومان باشد. يكي از زائران اربعين حسيني در گفتگو با تسنيم، اظهار كرد: متاسفانه در زمان بازگشت زائران اربعين حسيني هيچ نظارتي از سوي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي بر عملكرد رانندگان اتوبوس صورت نمي گيرد. وي ادامه داد: اين مسئله باعث شده تا هر سال در زمان بازگشت زائران نرخ بليت هاي اتوبوس بخصوص از مرز مهران، بالاتر از نرخ هاي مصوب تعيين شود. وي با بيان اين كه رانندگان اتوبوس هر قيمتي را كه دوست داشتند اعلام مي كردند، تصريح كرد: سازمان راهداري عملا هيچ ابزاري براي برخورد با رانندگان نداشت. هر سال زائران اربعين حسيني با اين مشكلات مواجه مي شوند و هيچ مسئولي هم نيست كه به اين وضعيت رسيدگي كند، آنها فقط شعار مي دهند.
    
    
    ۲۰۰ روز از وعده ۱۰۰ روزه روحاني گذشت!
    مشرق نوشت: ۵ ارديبهشت ماه ۹۶ و در اوج دوران تبليغات انتخابات رياست جمهوري دوازدهم، حسن روحاني كه آن زمان رياست دولت وقت را نيز برعهده داشت، بازهم به شيوه انتخابات سال ۹۲، سخن از وعده ۱۰۰ روزه براي حل مشكلات كشور به ميان آورد. روحاني كه براي ضبط برنامه تبليغات انتخاباتي خود به ساختمان سازمان صداوسيما رفته بود در پاسخ به سوالي در خصوص برنامه هاي خود در صورت انتخاب گفته بود: «برنامه مدون ۴ ساله اي براي بهبود وضع توليد و اشتغال و حل مشكل ركود دارد و در عين حال در خصوص رونق اقتصادي نيز در اين برنامه وجود دارد، در عين حال بازهم يك برنامه ۱۰۰ روزه خواهم داشت.» حال پس از گذشت ۲۰۰ روز از زمان اعلام وعده اين برنامه و همچنين ۱۰۰ روز از آغاز به كار دولت، سوال اصلي كه اين ميان مطرح مي شود اين است كه وعده ۱۰۰ روزه به كجا رسيد؟ و آيا در روزهاي پس از روي كارآمدن دولت دوم روحاني تاكنون وضع معيشت و زندگي مردم بهتر شده است يا خير؟ پيش از انتخابات، كشور با مشكلاتي نظير بيكاري و تورم و ركود اقتصادي دست و پنجه نرم مي كرد. امروز نيز به گواه واقعيت هاي اجتماعي و آمارهاي موجود همين روند ادامه دارد.
    
    
    اول منافع ملي، بعد منافع اهل سنت
    مولوي عبدالحميد در گفتگو با ايسنا در پاسخ به اين سوال كه «پس از انتخابات ميزبان آقاي رئيسي بوديد. بعد از اين ديدار تعبيري مطرح شد مبني بر اينكه مولوي عبدالحميد كه در زمان انتخابات سال96 از حسن روحاني و جريان اصلاح طلب حمايت كرده، گردش به سمت اصولگرايان داشته و ممكن است در انتخابات آتي ظرفيت اهل سنت به سمت اصولگرايان بچرخد. تا چه اندازه اين نظر درست است؟ فكر مي كنيد مطالبات اهل سنت در كنار همكاري با كدام يك از جريان هاي سياسي بيشتر و بهتر تحقق پيدا مي كند؟» گفت: من از آقاي رئيسي شناخت ديرينه دارم. سلام عليك داريم و در زماني كه در تهران معاون قوه قضائيه بودند، اينجا رفت و آمد مي كردند. در انتخاباتي كه ايشان براي مجلس خبرگان از بيرجند شركت كردند، من هم به مردمم توصيه كردم به ايشان راي دهند، چرا كه انسان موجهي است. من هميشه منافع ملي را اول در نظر مي گيرم و بعد منافع جامعه اهل سنت را كه در مشكل هستند در نظر مي گيرم.
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9083 به تاريخ 23/8/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه علوم و فناوري رنگ
متن مطالب شماره 3 (پياپي 45)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است