|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/8/23: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4452
شنبه 28 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4193 23/8/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرحميد ابوطالبي مشاور رئيس جمهور شد
    دنياي اقتصاد: حسن روحاني، رئيس جمهوري ديروز در حکمي حميد ابوطالبي را به عنوان مشاور رئيس جمهور منصوب کرد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري در متن حکم حسن روحاني خطاب به حميد ابوطالبي آمده است: «نظر به مراتب تعهد، توان علمي و سوابق ارزنده جناب عالي، به موجب اين حکم به عنوان «مشاور رئيس جمهور» منصوب مي شويد. توفيق شما را در انجام وظايف محوله با رعايت اصول قانون مداري، اعتدال گرايي و منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد در خدمت به اسلام و ملت شريف ايران از خداوند بزرگ مسالت مي نمايم.» همچنين رئيس جمهوري در حکمي ديگر، آقايان «دکتر علينقي مشايخي» و «مهندس جهانگرد» را به «عضويت شوراي عالي اداري» برگزيد.
    
    «تخت روانچي» معاون سياسي دفتر رئيس جمهور شد
    همچنين ديروز محمود واعظي، رئيس دفتر رئيس جمهوري در حکمي مجيد تخت روانچي را به سمت معاون سياسي دفتر رئيس جمهور منصوب کرد. مجيد تخت روانچي پيش از اين معاون اروپا و آمريکاي وزارت امور خارجه بود.
    
    آغاز بررسي کليات لايحه بودجه ۹۷ در هيات دولت
    خبر ديگر از دولت آنکه هيات وزيران بررسي گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص کليات لايحه بودجه سال ۱۳۹۷ کشور را آغاز کرد. در اين گزارش، وضعيت کلان منابع و مصارف پيش بيني شده و رويکرد لايحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور با تاکيد بر بودجه ريزي عملياتي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادامه مباحث پيرامون لايحه به جلسات بعدي موکول شد.
    
    
    جهانگيري مطرح کرد: مبارزه هوشمند براي مقابله با قاچاق کالا
    ايرنا: معاون اول رئيس جمهوري تاکيد کرد: زمينه واردات کالا بايد از راه هاي غير قانوني با روش هاي اقتصادي و بازدارنده نظير ايجاد و راه اندازي سامانه هاي هوشمند از بين برود.
    اسحاق جهانگيري روز گذشته در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با بيان اينکه مقررات دست و پاگير و هزينه هاي اداري در امر تجارت شرايطي را ايجاد کرده که برخي سوءاستفاده گران به دنبال واردات کالا از راه هاي غير رسمي و غير قانوني باشند، از دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي خواست جلساتي را با دستگاه هاي مرتبط برگزار کند تا همه دستگاه هاي ذي ربط به تفاهم و اجماع درخصوص پديده قاچاق و ميزان واقعي آن دست پيدا کنند تا راهکارهاي موثري براي از بين بردن قاچاق کالا و ارز تدوين شود.
    
    
    رئيس قوه قضائيه خبر داد: بازداشت افراد درگير در پرونده موسسات مالي غيرمجاز
    ايسنا: آيت الله صادق آملي لاريجاني، رئيس قوه قضائيه ديروز در جلسه مسوولان عالي قضايي به جلسه اخير سران سه قوه اشاره کرد و با بيان اينکه يکي از محورهاي مهم اين جلسه تصميم گيري براي حل مشکل سپرده گذاران موسسات مالي بود، گفت: متاسفانه بر اثر برخي سوء نظارت ها گرفتاري هايي از جانب موسسات مالي و اعتباري براي بخشي از هموطنان به وجود آمده است.
    در حال حاضر ما نبايد صرفا به دنبال مقصر باشيم، بلکه اصلي ترين هدف هر سه قوه اين است که مشکل سپرده گذاران حل شود يعني به نحو مقتضي، اموال مردم به آنان بازگردد و جبران خسارت صورت گيرد. رئيس قوه قضائيه با تاکيد بر لزوم همکاري قوا با دولت و بانک مرکزي با توجه به وجود برخي محدوديت هاي قانوني و اعتباري گفت: دستگاه قضايي به موضوع ورود کرده و برخوردهاي قانوني را هم انجام داده است.
    آملي لاريجاني با بيان اينکه بسياري از افراد درگير در پرونده هاي مربوط به موسسات مالي غيرمجاز بازداشت شدند، تاکيد کرد: قوه قضائيه براي کمک به مردم و حمايت از آنان به ميدان آمده و تلاش کرده تا اموال مال باختگان موسسه اعتباري فرشتگان بازگردانده شود و مورد حيف و ميل قرار نگيرد. آملي لاريجاني با بيان اينکه يکي از وظايف اصلي بانک مرکزي نظارت بر بانک ها و موسسات مالي و اعتباري است، اظهار کرد: نبايد موسسات غيرمجاز داشته باشيم يا موسسات مالي در کشور رها باشند. البته برخي قوانين نيز دچار نقيصه هايي بود که اين کاستي ها رفع شده است و در حال حاضر بانک مرکزي مسوول نظارت بر بانک ها و موسسات مالي است که بايد اين نظارت ها مستمر و قاطعانه باشد.
    رئيس قوه قضائيه با تاکيد بر ضرورت نظارت بر بانک ها و موسسات مجاز نيز تاکيد کرد: سرمايه گذاري مستقيم بانک ها در بسياري از امور اقتصادي خلاف مصلحت و شايد هم خلاف قانون باشد. بانک ها نبايد مستقيما وارد کسب و کار شوند، بلکه بايد واسطه اي براي رونق توليد و کسب و کار در کشور باشند. حمايت از توليد نيز به اين معنا نيست که برخي افراد به بهانه توليد با ارائه وثايق غيرقابل نظارت يا کم اعتبار، بتوانند مبالغ زيادي تسهيلات دريافت کنند و نظام بانکي را با مشکلاتي مواجه سازند. آملي لاريجاني با اشاره به مقوله تامين امنيت اقتصادي گفت: ما متعهد شده ايم که در چارچوبي معقول و به شکلي که برخي افراد سودجو نتوانند از اين چارچوب ها بهره برداري کنند، زمينه هاي لازم را براي تامين امنيت سرمايه گذاري هاي واقعي فراهم کنيم. آملي لاريجاني از پيگيري اين موضوع از سوي نمايندگاني از هر سه قوه و همچنين تاکيد ويژه سران قوا بر لزوم تامين هرچه بيشتر «امنيت سرمايه گذاري» در کشور خبر داد.
    
    
    در نشست کميسيون اجتماعي با لاريجاني مطرح شد: بررسي لايحه اصلاح بخشي از ساختار دولت
    دنياي اقتصاد: اعضاي کميسيون اجتماعي مجلس روز گذشته در نشستي با رئيس مجلس به بررسي چگونگي اجراي لايحه اصلاح بخشي از ساختار دولت پرداختند.
    زهرا ساعي در گفت وگو با «ايسنا» گفت: در اين جلسه رئيس مجلس نيز نظرات و پيشنهادهايي را مطرح کرد و مقرر شد تا کميسيون اجتماعي کار کارشناسي قوي در اين خصوص انجام دهد. او افزود: شايد با اين کار، اختيارات استان ها افزايش يابد، اما از حجم مسائلي که در سطح ملي مطرح مي شود کم مي کند؛ بنابراين اين لايحه بايد با کار کارشناسي دقيق بررسي و آماده شود. همچنين هيات رئيسه مجلس در جلسه علني ديروز، ۱۲ سوال ملي هشت نماينده مجلس از وزراي کار، بهداشت، راه، کشور و امور خارجه را اعلام وصول کرد.
    
    
    دومين تغيير در وزارت علوم
    تسنيم: با حکم منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري دومين تغيير در اين وزارتخانه رقم خورد. بر اين اساس غلامي در حکمي«مسعود برومند» را جانشين «وحيد احمدي» معاون پژوهشي سابق اين وزارتخانه کرد.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4193 به تاريخ 23/8/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه گزارش سازمان نظام مهندسي ساختمان استان فارس
متن مطالب شماره 97، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است