|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/9/14: اخبار ديپلماتيك
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4530
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4209 14/9/96 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


اخبار ديپلماتيكهشدار شمخاني نسبت به انحلال حشدالشعبي
    ايسنا : شمخاني همصدايي رئيس جمهوري يک کشور غربي با رژيم صهيونيستي و تاکيد بر انحلال حشدالشعبي را نشان دهنده تدارک توطئه اي جديد براي بازگشت ناامني و تروريسم به منطقه دانست.
    شيخ همام حمودي، رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق و نايب رئيس پارلمان اين کشور روز گذشته با دريابان علي شمخاني، نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي ديدار و درخصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفت وگو کرد. شمخاني با اشاره به پايان حکومت خودخوانده داعش، پاک سازي عراق از لوث گروه هاي تروريستي تکفيري را به ملت، دولت و ارتش عراق تبريک گفت و تاکيد کرد: نبرد با داعش در عرصه امنيتي، فرهنگي و اعتقادي همچنان ادامه دارد و براي نابودي ريشه هاي تفکر داعش ساز که مورد حمايت برخي کشورهاي منطقه است، بايد مقابله مستمر و همه جانبه همچنان ادامه يابد. نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي اضافه کرد: صبر و ايستادگي مردم عراق و دلاوري هاي ارتش، نيروهاي امنيتي و مردمي به ويژه حشدالشعبي موجب شد تا با وجود ناخشنودي برخي کشورها، بزرگ ترين تهديد منطقه نابود شود. آنها انسجام و پيوند داخلي را هدف قرار داده بودند. او ابراز کرد: هوشمندي مسوولان عراقي به ويژه نمايندگان پارلمان اين کشور اجازه به ثمر نشستن توطئه بيگانگان براي لطمه زدن به انسجام و امنيت داخلي اين کشور را نمي دهد و به طور قطع با اين فتنه ها مقابله خواهد شد. او افزود: بخش مهمي از بحران هاي منطقه با هدايت و طراحي آمريکا و رژيم صهيونيستي و با هدف حفظ امنيت حاکمان کودک کش تل آويو و فروش بيشتر تسليحات نظامي شکل مي گيرد اما مردم عراق ثابت کردند امنيت خريدني نيست و به جاي اعتماد به قدرت هاي خارجي با اتکا به خود و بسيج مردمي شکل گرفته براساس فتواي مرجعيت مي توانند بر بزرگ ترين تهديدات امنيتي فائق آمده و به پيروزي دست يابند.
    
    
    قاسمي: درباره مسائل دفاعي و موشکي مذاکره نمي کنيم
    دنياي اقتصاد : سخنگوي دستگاه ديپلماسي ايران با تاکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران درباره مسائل دفاعي و موشکي مذاکره نمي کند، به فرانسوي ها توصيه کرد، درباره مسائل منطقه دقت بيشتري کنند. بهرام قاسمي سخنگوي دستگاه ديپلماسي در گفت وگو با خبرگزاري صدا و سيما در پاسخ به پرسشي درباره اظهارات اخير مکرون مبني بر لزوم مذاکره با کشورمان درخصوص کاهش توان دفاعي ايران گفت: دولتمردان فرانسه و ديگر دولتمرداني که درخصوص مسائل ايران صحبت مي کنند، لازم است با توجه به تحولات عميقي که در دهه هاي گذشته در منطقه روي داده است و تفاوت هاي زيادي که در شرايط کنوني و گذشته وجود دارد، دقت کنند.
    او افزود: آنان بايد در بيان و کلام خودشان مسائل را با دقت و ظرفيت بيشتري تحليل کنند زيرا قطعا جمهوري اسلامي ايران درباره مسائل دفاعي و موشکي مذاکره نمي کند. سخنگوي دستگاه ديپلماسي همچنين خطاب به دولتمردان فرانسه تاکيد کرد: درباره ديگر مسائل منطقه نيز قطعا لازم است دوستان فرانسوي دقت بيشتري کنند. قاسمي ابراز اميدواري کرد: زمينه هاي لازم براي ديدار مقامات ايران و فرانسه در آينده نه چندان دور فراهم شود. او گفت: ما صحبت هاي بسياري را در عرصه هاي مختلف با مقامات اليزه خواهيم داشت که بدانند و بتوانند تحليل دقيق تر و عميق تري از مسائل جمهوري اسلامي ايران و منطقه داشته باشند و به يادشان بياوريم که ايران يگانه کشوري است که در سال هاي گذشته براي مبارزه با تروريسم بهاي سنگيني را پرداخت کرده است. قاسمي افزود: آنان بايد به ياد داشته باشند که اگر ايران در مقابل تروريست ها نمي ايستاد، نه فقط در مجموعه منطقه آثار مخربشان را ايجاد مي کردند بلکه امروز در خيابان هاي اروپا و ديگر نقاط جهان هم مي توانستند جنايات هولناکي مرتکب شوند، همچنانکه در سال هاي گذشته اين اتفاق در برخي از شهرهاي اروپا روي داد. سخنگوي وزارت امورخارجه در پايان تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران با سياستگذاري هاي درست و با تمام توان در مقابل تروريسم و تروريست ها ايستادگي کرد و توانست آنان را تا مرحله زيادي از صحنه نبرد دور کند.
    
    
    درخواست فرانسه و آلمان از ايران براي لغو برنامه موشکي
    همزمان آلمان و فرانسه در اظهاراتي مداخله جويانه از ايران خواستند تا برنامه موشکي بالستيک خود را لغو کند. به گزارش خبرگزاري رويترز، ژان ايو لودريان وزير خارجه فرانسه روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که فرانسه و آلمان از ايران مي خواهند تا برنامه موشکي بالستيک خود را لغو کند و اقدامات هژمونيک خود در خاورميانه را متوقف کند. لودريان همچنين در کنفرانس مشترک خود با زيگمار گابريل همتاي آلماني او گفت: «ما ديدگاه مشترکي در مورد لزوم توقف برنامه موشکي بالستيک ايران و اقدامات هژمونيک اين کشور در خاورميانه داريم.» بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت خارجه ايران روز دوشنبه تاکيد کرده بود که پاريس بايد بداند برنامه موشکي ايران موضوعي نيست که قابل مذاکره باشد.
    
    
    نشست کميسيون مشترک برجام ۲۲ آذر
    فارس : سخنگوي سازمان انرژي اتمي حفظ همزمان برجام و ادامه تحريم ها را شدني ندانست و گفت: آمريکايي ها تصميم درست بگيرند زيرا دست ما بسته نيست و اگر قرار باشد که تعهداتشان را انجام ندهند، ما هم کارهاي بسياري مي توانيم انجام دهيم.
    بهروز کمالوندي، معاون و سخنگوي سازمان انرژي اتمي در گفت وگو با خبرگزاري صدا و سيما، از برگزاري نشست کميسيون مشترک برجام در وين در چهارشنبه ۲۲ آذر خبرداد و درباره دستورکار اين نشست گفت: معمولا در اين کميسيون مباحث مختلف فني، سياسي، حقوقي و اقتصادي مطرح مي شود اما در اين نشست موضوع فني خاصي مطرح نيست، گرچه ممکن است در حين مذاکرات مباحثي مطرح شود و به همين علت همکارانم از سازمان انرژي اتمي نيز در اين نشست حضور دارند.او افزود: باتوجه به اينکه آژانس بين المللي انرژي اتمي تاکنون ۹ بار پايبندي ايران را به برجام تاييد کرده، مباحث مطرح شده در کميسيون مشترک مهم است به ويژه از اين باب که طرف مقابل بالاخص آمريکايي ها تعهداتشان را بايد انجام دهند و خواسته هاي ما در اين نشست مطرح مي شود. کمالوندي در پاسخ به اين پرسش که آيا در نشست کميسيون مشترک برجام نقض مکرر توافق هسته اي از جانب آمريکا به ويژه با اجراي قانون کاتسا مطرح مي شود، گفت: ما در همه مناسبات اين موضوع را مطرح مي کنيم حتي در آژانس نيز بلافاصله پس از ارائه گزارش مديرکل در بيانيه اي که صادر مي کنيم، اشاره مي شود که تعهداتمان را انجام داده ايم، درحالي که طرف مقابل تعهداتش را به درستي انجام نمي دهد.
    اخبار ديپلماتيك
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4209 به تاريخ 14/9/96، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي الكترونيكي پزشكي
شماره 1 (پياپي 701)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است