|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/9/14: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4493
سه شنبه 20 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4209 14/9/96 > صفحه 11 (نفت و پتروشيمي) > متن
 
 


خبروزير نفت: بيمه ها مديريت ريسک واقعي انجام دهند
    ايسنا : وزير نفت با بيان اينکه خطرات موجود در صنعت نفت زياد است، از مديران صنعت بيمه خواست تا به معني واقعي در زمان صدور بيمه نامه مديريت ريسک انجام دهند.
    بيژن نامدار زنگنه در همايش بيمه و توسعه گفت: صنعت نفت با سه خطر بزرگ روبه رو است: يکي خطر مواد سوزاننده، ديگري کار با فشار بسيار بالا و سوم سمومي است که در چند ثانيه مي تواند جمعيت زيادي را هلاک کند. وي افزود: سال گذشته خواهش کردم که بيمه را در صنعت نفت جدي گرفته شود؛ بيمه هاي دولتي نه ارزيابي ريسک انجام مي دهند نه مميزي مي کنند. من خواهش کردم بيمه ها کار حرفه اي شان را انجام دهند. مي توانم دستور اداري دهم که نکاتي را رعايت کنند، ولي به خصوصي ها نمي توان دستور داد. ولي بيمه ها کارشان بايد حرفه اي باشد. نامدار زنگنه ادامه داد: نبايد بگذاريم حوادثي رخ دهد و اگر رخ داد بايد با تيم کامل آن را مهار کنيم. درست است که مديري تخلف کرده ولي شماها بايد خسارت را بدهيد. بيمه ها مي توانند کاهش دهنده خسارت در حوزه نفت باشند. فکر نکنيم بيمه خوب بيمه اي است که در مراحل اوليه بيمه با اغماض برخورد مي کند. وي افزود: بيمه ها و بيمه هاي اتکايي نقش پر رنگي در صنعت نفت مي تواند داشته باشد. من انتظار دارم بيمه را در صنعت نفت سخت و جدي بگيريد. خيلي وقت ها به علت گراني و ارزاني تجهيزات غير استاندارد نصب مي شود، ولي شما ها در صنعت بيمه نبايد بگذاريد اين موارد رخ دهد و بايد اين موارد را در ابتداي قرارداد بيمه لحاظ کنيد. گزارش کامل اين همايش را در صفحه ۱۲ بخوانيد.
    
    
    احتمال منتفي شدن آزمون استخدامي
    زنگنه در حاشيه همايش «بيمه و توسعه» در گفت وگو با «ايرنا» درباره اعتراض برخي دانشجويان دانشگاه صنعت نفت به برگزاري آزمون استخدامي اين وزارتخانه اظهار کرد: قرار بود تعدادي از دانشجويان يا فارغ التحصيلان بدون اينکه در آزمون کتبي عمومي شرکت کنند، با انجام مصاحبه بر حسب نياز اين وزارتخانه استخدام شوند. زنگنه ادامه داد: ما هم مي خواهيم همين کار را انجام دهيم و دانشجويان مطمئن باشند که به آنچه تعهد داده و گفته ايم، عمل مي کنيم اما خارج از آن، با فشار نمي توانند کار خود را پيش ببرند. وي درباره نظر ديوان عدالت اداري درباره برگزاري اين آزمون استخدامي گفت: برخي گفته اند که ديوان عدالت اداري اين آزمون را به تاخير انداخته است؛ اگر اين ديوان چنين بگويد، ما کلا آزمون را منتفي مي کنيم. قرار است ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از طريق آزمون استخدامي وزارت نفت جذب شوند که يک هزار و ۲۵۰ نفر از اين سهميه به جذب نخبگان و يک هزار و ۵۰ نفر نيز به جذب افراد حرفه اي باتجربه اختصاص دارد. عموم جذب نخبگان به ستاد شرکت ها و بخش هاي تخصصي در سکوهاي توليد نفت و گاز و بيشتر جذب نيروهاي باتجربه به واحدهاي عملياتي تخصيص يافته است. با اين حال، ظرف روزهاي گذشته گروهي از دانشجويان دانشگاه صنعت نفت، خواستار استخدام بدون شرکت در آزمون هستند و تجمعاتي را در محل اين دانشگاه و همچنين وزارت نفت برگزار کرده اند. اين آزمون قرار است دي ماه سال جاري برگزار شود.
    
    
    کاهش واردات نفت آسيا از ايران
    ايسنا : واردات نفت خام ايران از سوي خريداران بزرگ در آسيا در اکتبر نسبت به ماه پيش از آن کاهش يافت که نخستين کاهش از ژوئن بود. به گزارش رويترز، آمار دولتي و رهگيري کشتي نشان داد چين، هند، ژاپن و کره جنوبي ماه ميلادي گذشته تقريبا ۷۵/ ۱ ميليون بشکه در روز نفت ايران را وارد کردند که ۴/ ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش داشت. يک منبع آگاه از برنامه نفتکش ايران اواخر ماه گذشته به رويترز گفته بود صادرات نفت ايران در نوامبر احتمالا کاهش بيشتري پيدا خواهد کرد زيرا بارگيري نفت به مقصد آسيا در اکتبر به پايين ۵/ ۱ ميليون بشکه در روز کاهش يافت. تهران با تخفيف قيمت که جذابيت نفت ايران را در مقايسه با ساير گريدهاي خاورميانه افزايش خواهد داد، تلاش مي کند مشتريان آسيايي خود را حفظ کند.
    
    
    عقب نشيني بازارهاي نفت
    ايسنا: قيمت نفت روز دوشنبه در واکنش بازار به رشد شمار دکل هاي حفاري نفت آمريکا کاهش يافت اما تحت تاثير تمديد توافق کاهش توليد جهاني که هفته گذشته تصويب شد، نزديک به بالاترين رکورد از اواسط سال ۲۰۱۵ تاکنون ايستاد. نفت وست تگزاس اينترمديت آمريکا ۴۶ سنت يا ۸/ ۰ درصد کاهش يافت و به ۹/ ۵۷ دلار در هر بشکه رسيد. بهاي معاملات نفت برنت ۳۹ سنت يا ۶/ ۰ درصد کاهش يافت و ۳۴/ ۶۳ دلار در هر بشکه معامله شد.
    تعداد دکل هاي حفاري نفت آمريکا که معياري براي برآورد توليد آينده است، در پي افزايش سرمايه گذاري شرکت هاي نفتي افزايش يافته است. گروه صنعتي بيکرهيوز روز جمعه اعلام کرد شمار دکل هاي حفاري نفت در آمريکا در هفته منتهي به اول دسامبر، دو حلقه افزايش يافته و مجموع دکل ها به ۷۴۹ حلقه رسيده که بالاترين ميزان از سپتامبر است. شرکت هاي حفاري آمريکايي طي سال ۲۰۱۷ با افزايش قيمت هاي نفت، دلگرم شده و فعاليتشان را بالا برده اند. بهبود قيمت ها از رکورد پايين ۳۰ دلار در هر بشکه، تحت تاثير توافق کاهش توليد ميان کشورهاي عضو و غيرعضو اوپک حاصل شد. توليدکنندگان هفته گذشته موافقت کردند کاهش توليد ۸/ ۱ ميليون بشکه در روز را تا پايان سال ميلادي آينده تمديد کنند. شرکت BMI Reaserch در يادداشتي اعلام کرد ميزان رشد توليد آمريکا و ميزان رشد تقاضاي جهاني براي نفت در سال ۲۰۱۸ همچنان ابهامات عمده به شمار مي روند. اوپک به ميزان فزاينده اي تلاش مي کند تا بازار را مديريت کند. بر اساس گزارش رويترز، توافق اخير به توليدکنندگان امکان مي دهد در صورت محدود شدن عرضه در بازار، زودتر از موعد به کاهش توليد پايان دهند. مقامات روسيه ابراز نگراني کرده اند که تمديد کاهش توليد ممکن است شرکت هاي نفت شيل آمريکا را به افزايش بيشتر توليد تشويق کند.
    
    
    گسترش همکاري نفتي تهران – بوداپست
    شانا : وزير نفت ايران و وزير اقتصاد مجارستان بر گسترش همکاري دو کشور در بخش انرژي تاکيد کردند. بيژن زنگنه صبح ديروز (دوشنبه، ۱۳ آذرماه ) در ديدار با ميهايلي وارگا، وزير اقتصاد مجارستان با بيان اينکه ايران هميشه روابط دوستانه و خوبي با مجارستان داشته است، اظهار کرد: اميدوارم سفر شما به ايران به توسعه روابط دوجانبه در همه بخش ها به ويژه در بخش انرژي منجر شود. وزير اقتصاد مجارستان نيز در اين ديدار به روابط ديرينه ايران و مجارستان اشاره کرد و افزود: مجارستان ۶۶ سال است که در ايران سفارتخانه داير کرده است. وي با بيان اينکه ما در زمان تحريم ها ايران را ترک نکرديم که اين امر اراده مجارستان را براي رابطه با ايران نشان مي دهد، تصريح کرد: روابط دوجانبه ميان ايران و مجارستان هميشه دوستانه بوده و هيچ مشکلي هم در همکاري هاي دوجانبه وجود ندارد. وارگا، به سفر ۲ سال پيش نخست وزير اين کشور به ايران اشاره کرد و افزود: در همان زمان برنامه‎اي داشتيم تا روابط دوجانبه ايران و مجارستان حداقل به زمان قبل از تحريم ها برگردد که هنوز به آن سطح نرسيده ايم. وزير انرژي مجارستان تصريح کرد: مبادلات بازرگاني و اقتصادي ميان ايران و مجارستان طي ۲ سال گذشته رو به افزايش بوده است.
    علاوه بر اين وزير اقتصاد مجارستان از تمايل اين کشور به افزايش خريد نفت از ايران خبر داد و گفت: روابط بانکي ايران و مجارستان تسهيل مي شود. ميهايلي وارگا پس از ديدار با بيژن زنگنه درباره برنامه مجارستان براي افزايش خريد نفت از ايران اظهار کرد: ما مايل هستيم که خريد نفت از ايران را در آينده افزايش دهيم. شرکت مول مجارستان (MOL) پس از لغو تحريم ها و اجراي برجام يک محموله يک ميليون بشکه اي نفت از ايران خريداري کرده است. وزير اقتصاد مجارستان درباره مذاکرات انجام شده در زمينه روابط مالي و بانکي ميان ايران و مجارستان تصريح کرد: بنا شد تا روابط مالي ميان دو کشور تقويت شود. ضمن اينکه تلاش مي کنيم مشکلي براي سرمايه گذاران ايجاد نشود. وي بر گسترش روابط بانکي ايران و مجارستان تاکيد کرد و گفت: براين اساس هفته گذشته يک هيات از بانک هاي مجارستان به ايران سفر کردند و مذاکرات بسيار مفيدي با طرف‎هاي ايراني داشتند؛ ضمن اينکه مانعي نمي بينم تا روابط بانکي به شيوه گذشته خود بازگردد.
    غلامحسين شافعي، رئيس اتاق بازرگاني ايران روز يکشنبه، ۱۲ آذرماه در همايش بزرگ اقتصادي ايران و مجارستان اظهار کرده بود: هيچ تجارتي بدون نقل و انتقال پول امکان پذير نيست؛ اميدواريم دولتمردان طرفين در زمينه حل مسائل بانکي، گام هاي مهمي بردارند. مجارستان کشوري در اروپاي مرکزي بوده و پايتخت آن بوداپست است. اين کشور حدود ۹ ميليون و ۸۸۰ هزار نفر جمعيت دارد. پرجمعيت ترين شهر اين کشور بوداپست با يک ميليون و ۷۴۰ هزار نفر جمعيت است.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4209 به تاريخ 14/9/96، صفحه 11 (نفت و پتروشيمي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Global Analysis and Discrete Mathematics
شماره 1 (پياپي 5)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است