ورود اعضا [Sign in]  
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/9/14: رويداد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4491
يك شنبه 18 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4209 14/9/96 > صفحه 16 (خودرو) > متن
 
 


رويدادبررسي قراردادهاي فروش واردکنندگان در شوراي رقابت
    تسنيم : رئيس شوراي رقابت با اعلام اينکه به تمام واردکنندگان اعلام کرده ايم تا قراردادهاي فروش خود را به شورا ارسال کنند، گفت: متاسفانه در قالب قراردادهاي نامعقول هزينه هاي سنگيني از خريداران دريافت مي شود.
    رضا شيوا با بيان اينکه نابساماني بازار خودروهاي وارداتي باعث شده تا تعدادي از اين شرايط سوء استفاده کرده و خودروها را در قالب قراردادهاي غير عادلانه به فروش برسانند، اظهار کرد: اگر افراد از وضعيت اقتصاد مسلط سوء استفاده کرده و قراردادهاي غير متعارفي را به خريداران تحميل کنند، شوراي رقابت براساس ماده ۴۵ قانون اصل ۴۴ به موضوع ورود پيدا کرده و مانع اين گونه اقدامات خواهد شد. وي با بيان اينکه بر همين اساس به تمام واردکنندگان اعلام کرده ايم تا قراردادهاي فروش خود را به شوراي رقابت ارسال کنند، افزود: متاسفانه در قالب قراردادهاي نامعقول هزينه هاي سنگيني از خريداران دريافت مي شود و در آخر هم کسي پاسخگوي تضييع حقوق مصرف کنندگان نيست به همين دليل شورا مانع اين کار شده و تلاش خواهد کرد تا قراردادهاي منصفانه اي در فروش خودروهاي وارداتي تنظيم شود.
    
    
    خودروهاي گازسوز ۹ سال بازرسي نشدند
    تسنيم : رئيس اتحاديه کشوري سوخت هاي جايگزين گفت: از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۸۷ روند بازرسي ادواري خودروهاي گازسوز در حال انجام بود، اما از ابتداي سال ۸۸ به دليل تغيير مسووليت هاي سازماني اين فعاليت تا سال ۹۶ انجام نشد.
    علي محموديان گفت: هم اکنون هزينه بازرسي ادواري خودرويي مانند پرايد نزديک به هزينه کل مخزن گاز در اين خودروست و همين مساله تمايل به خودروهاي گازسوز و ارائه خودروها براي بازرسي را کم کرده است. محموديان با اشاره به آغاز مجدد بازرسي از خودروهاي گازسوز افزود: يکي از دلايل آغاز مجدد اين بازرسي ها، تمايل به استفاده از CNG به عنوان يکي از اهداف کلان وزارت نفت کشور است، اما مشکلي که اکنون وجود دارد اين است که فرآيند بازرسي ها به دليل فقدان زيرساخت لازم باعث شده بخشي از فعاليت ها از نظر هزينه بيشتر شود و نيازمند اصلاح است.
    رئيس اتحاديه کشوري سوخت هاي جايگزين تاکيد کرد: قرار بود سهمي از درآمد حوزه سي ان جي به عنوان صرفه جويي ايجاد شده، در حوزه خدمات صرف شود که اين کار عملياتي نشده است. محموديان تصريح کرد: هم اکنون هزينه بازرسي ادواري براي يک خودروي پرايد گازسوز حدود ۲۲۰ هزار تومان است که در مقايسه با هزينه تامين مخزن سوخت که حدود ۲۸۰ هزار تومان ارزش دارد، بسيار بالاست.
    وي گفت: آزمون هاي هيدرواستاتيک پس از شش سال اول، سالي يک بار است. وي گفت: روزانه ۲۱ ميليون متر مکعب گاز سي ان جي در کشور توليد مي شود که معادل آن يعني ۲۱ ميليون ليتر بنزين وارد کشور نمي شود. اين مقام مسوول تصريح کرد: ما اکنون پتانسيل افزايش ظرفيت توليد گاز سي ان جي تا ۴۵ ميليون مترمکعب را داريم و به همين دليل در حال پيگيري ظرفيت هايي هستيم که استفاده از سوخت سي ان جي افزايش يابد، اما متاسفانه روند بازرسي ادواري تلاش هاي صورت گرفته در اين حوزه را تحت تاثير قرار مي دهد.
    
    
    خودروهاي داخلي استانداردهاي سوخت را پاس نمي کنند
     ايسنا : رئيس دهمين همايش بين المللي موتورهاي درون سوز و نفت گفت: خودروهاي داخلي به دليل کيفيت ساخت قديمي توان پاسخگويي به استانداردهاي سوخت يورو ۴ و ۵ را ندارند.
    مصطفي ميرسليم در نشست خبري اين همايش اظهار کرد: مهم ترين اصل اين همايش مربوط به مصرف سوخت، کيفيت سوخت و آلودگي هوا است و براي رفع اين معضلات بايد اقدامات فني در توليد خودرو داشت.
    وي با بيان اينکه سرمنشا ٨٠ درصد آلايندگي ها، خودرو است، گفت: ايران داراي مزيت هاي خاص خدادادي است و بايد از اين مزيت ها همچون گاز طبيعي استفاده شود؛ زيرا گاز طبيعي کاهش توليد co۲ را به همراه دارد. وي با اشاره به کيفيت بنزين در کشور خاطرنشان کرد: براي کاهش مصرف سوخت و آلودگي هوا نياز است تا در کنار ارتقاي فني خودروها کيفيت سوخت خروجي از پالايشگاه ها نيز افزايش يابد. ميرسليم گفت: رعايت استاندارد آلايندگي و سوخت يورو ۵ مستلزم طراحي و توليد موتورهاي باکيفيت و سوخت باکيفيت در کشور است. رئيس اين همايش تاکيد کرد: در حال حاضر استاندارد محصولات و سوخت کشور بر پايه استاندارد يورو ۴ است و بايد در آينده به استاندارد يورو۵ دست يابيم.
    او گفت: در حال حاضر امکان پاسخگويي به استانداردهاي يورو ۴، ۵ و ۶ وجود ندارد و براي پاسخگويي به اين مهم بايد کيفيت توليد خودرو و قطعات ارتقا يابد که با دستگاه هاي توليدي فعلي که از ۴٠ سال پيش در کارخانه هاي کشور وجود دارد، امکان پذير نيست.
    
    
    ارتقاي کيفي خانواده x۱۰۰ تا پايان سال
    سايپا نيوز : معاون کيفيت گروه خودروسازي سايپا گفت: بر اساس تاکيد مديريت ارشد گروه خودروسازي سايپا، در راستاي افزايش کيفيت محصولات گروه، هدف گذاري سايپا براي ۲ ستاره شدن محصولات خانواده x۱۰۰ و ۳ ستاره شدن محصولات x۲۰۰ تا پايان سال در دستور کار قرار گرفته است.
    داريوش گل محمدي، معاون کيفيت گروه خودروسازي سايپا در جريان همايش کيفيت سايپا افزود: تلاش ما بر اين است که تا پايان سال جاري خودروهاي خانواده x۱۰۰ ضمن کاهش نمرات منفي، دوستاره کيفي را کسب کنند. وي با اشاره به هدف گذاري ارتقاي کيفي براي کليه محصولات توليدي گروه سايپا تصريح کرد: در خانواده تيبا و خانواده x۲۰۰ هدف سايپا کاهش نمرات منفي و کسب ۳ ستاره کيفي است که با تلاش هاي صورت گرفته اميدواريم طي روزهاي آتي به آن دست يابيم. وي ادامه داد: براي کسب يک ستاره کيفي بايد چيزي در حدود ۳۰ تا ۴۰ نمره منفي کاهش يابد و اين موضوع بسيار سخت، ولي امکان پذير است و اميدوارم به زودي به اين مهم دست يابيم.
    معاون کيفيت گروه خودروسازي سايپا با اشاره به اصول اوليه و مهم کيفيت افزود: يکنواخت کردن کيفيت توليدات يکي از مهم ترين اصولي است که بايد توليدکنندگان آن را مورد ارزيابي قرار دهند و متاسفانه اين موضوع در بسياري از سازندگان به خوبي درک نشده است.
    رويداد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4209 به تاريخ 14/9/96، صفحه 16 (خودرو)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه رشد برهان رياضي (براي دانش آموزان دوره متوسطه دوم)
متن مطالب شماره 111، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است