|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/9/14: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4493
سه شنبه 20 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4209 14/9/96 > صفحه 12 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاازسوي بانک صنعت و معدن انجام شد: شتاب گيري انعقاد قراردادهاي بين المللي
    گروه بنگاه ها : بانک صنعت و معدن گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه اين بانک در دولت دوازدهم را اعلام کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانک صنعت و معدن، اين بانک که به عنوان بانکي توسعه اي در جهت کمک به رونق توليد، رشد و توسعه اقتصادي کشور فعاليت مي کند، در شرايط پساتحريم و با گشايش ارتباطات بين المللي، قراردادهاي بسياري را با کشورهاي خارجي منعقد کرده است.
    براساس اين گزارش، انعقاد قرارداد با اگزيم بانک کره جنوبي به مبلغ ۸ ميليارد يورو، انعقاد قرارداد با اگزيم بانک هند به ميزان ۱۵۰ ميليون دلار به منظور توسعه بندر شهيد بهشتي چابهار، امضاي قرارداد فاينانس يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون يورويي بين بانک و ونش اکونوم بانک (VEB) روسيه در جهت تامين مالي پروژه نيروگاه حرارتي هرمزگان به ظرفيت ۱۴۰۰ مگاوات و افزايش ميزان مشارکت در پروژه هاي زيرساختي کشور و مشارکت در امضاي موافقت نامه ۱۰ ميليارد دلاري با سيتيک گروپ چين در پکن و استحکام روابط اقتصادي و تجاري بين دو کشور و تامين مالي پروژه هاي زيرساختي از طريق فاينانس و روابط کارگزاري موثر از جمله اقدامات ۱۰۰ روزه اين بانک است.از سوي ديگر بانک صنعت و معدن توانسته گام هاي مثبتي در جهت تخصيص منابع به طرح ها و واحدهاي صنعتي و پشتيباني از توليد در نقاط مختلف کشور بردارد. برخي از اين اقدامات شامل امضاي تفاهم نامه همکاري تامين مالي طرح هاي معدني بين صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت هاي معدني و بانک صنعت و معدن براي افزايش سهم بخش معدن در اقتصاد ملي، پذيرش راهبري سنديکاي بانکي براي تامين مالي پروژه هاي خط انتقال آب استان کرمان و کمک به اجرايي شدن پروژه هاي تامين آب آشاميدني و بهبود کيفيت آن است.
    
    
    انتشار عملکرد بانک مسکن در ۱۰۰ روز اخير
    گروه بنگاه ها : بانک مسکن گزارش عملکرد خود در حوزه هاي مرتبط با تامين مالي مسکن را در بازه زماني ۱۰۰ روز اول استقرار و فعاليت دولت دوازدهم منتشر کرد و به مسوولان ارشد دولت تحويل داد.
    به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن، اين گزارش مربوط به انواع خدمات و تسهيلات ارائه شده و همچنين دربردارنده جزئيات برنامه ها و سياست هايي است که در بازه زماني اول مرداد ۹۶ تا پايان روز دهم آبان ماه سال جاري از سوي بانک مسکن انجام شده است.
    اين گزارش در ۱۲ سرفصل کلي از مجموعه اقدامات، خدمات انجام شده، برنامه ها و سياست هاي بانک مسکن تنظيم شده است. همچنين تشريح اهداف بانک مسکن تا افق ۱۴۰۰ براساس مهم ترين اقدامات انجام شده يا طرح هاي در دست اجرا، از مهم ترين نکاتي است که در اين گزارش به آن اشاره شده است. اين در حالي است که خلا چنين برنامه هايي در سال هاي گذشته، عامل بروز بسياري از نابساماني ها و ناپايداري ها در حوزه تامين مالي مسکن بود.
    براساس اين گزارش، «کاهش قيمت تمام شده پول» يکي از مهم ترين اقدامات بانک مسکن محسوب مي شود. بانک مسکن در سال ۱۳۹۶ نيز مشابه سال ۱۳۹۵ با رعايت کامل دستورالعمل هاي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، نسبت به کاهش نرخ تمام شده پول خود اقدام کرد؛ به طوري که نرخ تمام شده پول بانک از ۰۷/ ۱۹ درصد در پايان سال ۱۳۹۵ به ۸۶/ ۱۷ درصد در پايان مهرماه سال ۱۳۹۶ رسيده است. علت اصلي کاهش نرخ تمام شده پول بانک، کاهش هزينه هاي بهره اي به علت کاهش نرخ سود سپرده ها در سال ۱۳۹۶ براساس دستورالعمل هاي بانک مرکزي است. همچنين افزايش سرمايه بانک به ميزان ۵۰ هزار ميليارد ريال، افزايش منابع سپرده اي به ويژه در بخش سپرده هاي تعهدي (صندوق هاي پس انداز مسکن)، افزايش منابع ارزان قيمت (جاري و قرض الحسنه) و عدم تمديد قراردادهاي مربوط به سپرده هاي مدت داري که نرخ سود آن بيشتر از سودهاي ابلاغي از سوي بانک مرکزي بوده است، از ديگر اقدامات انجام شده در اين زمينه است.
    
    
    مديرعامل بانک رفاه: بانک رفاه مدل بانکداري جامع را اجرايي مي کند
    گروه بنگاه ها : مديرعامل بانک رفاه در جمع مديران عامل و اعضاي هيات مديره شرکت هاي تابعه اين بانک گفت: بانک رفاه به دنبال استقرار مدل بانکداري جامع خود است و اين مدل از بانکداري را با تاسيس شعبي با ساختار سوپرمارکت مالي اجرايي مي کند.
    به گزارش روابط عمومي بانک رفاه، محمدعلي سهماني در اين نشست که اعضاي هيات مديره و مديران عالي بانک نيز حضور داشتند، مهم ترين دليل اتخاذ رويکرد بانکداري جامع را ارائه سبد خدمات کامل و جامع به مشتريان عنوان کرد و گفت: براي تبديل شدن به يک بانک جامع تنها به خدمات مالي نياز نيست؛ بلکه براي تکميل سبد خدمات لازم است ساير خدمات غيرمالي از جمله بورس و کارگزاري، ليزينگ، بيمه و صرافي را نيز به مشتريان ارائه دهيم.
    
    
    راه اندازي سامانه بازار کار مالي اسلامي
    گروه بنگاه ها : سامانه بازار کار اسلامي با هدف معرفي زمينه هاي فعاليت فارغ التحصيلان مالي، معرفي موسسات و مديران موفق فعال در حوزه مالي، ايجاد بانک اطلاعاتي از عرضه و تقاضاي کار در تابستان سال جاري راه اندازي شد.
    به گزارش پايگاه خبري و تحليلي اگزيم نيوز، سومين همايش مالي اسلامي با حضور هيات رئيسه انجمن مالي اسلامي و جمعي از صاحب منصبان، استادان و فعالان بازار پول و سرمايه و حوزه مالي و بانکي کشور روز ۱۲ آذرماه در سالن همايش هاي دانشگاه الزهرا آغاز به کار کرد.براساس اين گزارش، در اين همايش علي صالح آبادي رئيس انجمن مالي اسلامي رونمايي از سامانه بازار کار مالي اسلامي را به عنوان يکي ديگر از دستاوردهاي انجمن نام برد و گفت: اين سامانه با هدف معرفي زمينه هاي فعاليت فارغ التحصيلان مالي، معرفي موسسات و مديران موفق فعال در حوزه مالي، ايجاد بانک اطلاعاتي از عرضه و تقاضاي کار در تابستان سال جاري راه اندازي شد.
    
    
    کاهش نرخ سود در بازار بين بانکي
    قائم مقام بانک مرکزي با تشريح عملکرد اين بانک در ساماندهي موسسات غيرمجاز بيان کرد: نرخ سود بازار بين بانکي به ۱/ ۱۸ درصد رسيد.
    به گزارش «ايبِنا» اکبر کميجاني که در نخستين همايش تبيين ابعاد تهاجم اقتصادي عليه ملت ايران سخن مي گفت، به اقدامات بانک مرکزي در چارچوب سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي اشاره کرد و افزود: در اين مدت به واسطه عواملي چون رعايت انضباط پولي، رشد اقتصادي از منفي ۷ درصدي در سال ۹۱ به ۵/ ۱۲ درصد در سال ۹۵ رسيد.قائم مقام بانک مرکزي با بيان اينکه نرخ سود بازار بين بانکي نيز به ۱/ ۱۸ درصد رسيد، به اقدامات اين بانک در کاهش نرخ سود بانکي اشاره کرد و گفت: نرخ سود بازار بين بانکي در پايان سال ۹۳ به ميزان ۲۸ درصد بود که با مداخله بانک مرکزي در دو مقطع تابستان ۹۴ و تابستان ۹۶ به ۱/ ۱۸ درصد رسيد.وي کنترل نوسانات نرخ ارز از طريق تسلط کامل، هدايت و مديريت بازار ارز را يادآور شد و درباره تخصيص منابع بانکي در قالب ارائه تسهيلات بيان داشت: تنها در حوزه سرمايه در گردش در سال ۹۱ به ميزان ۴۱ درصد به حوزه توليد اختصاص داشت که اين ميزان در سال گذشته به ۶۴ درصد افزايش يافت و از ۱۷ هزار ميليارد تومان به ۵۰ هزار ميليارد تومان تنها در حوزه کارگاه هاي خُرد و کوچک رسيد.قائم مقام بانک مرکزي در حوزه ساماندهي موسسات غيرمجاز به ارائه عملکرد پرداخت و افزود: ۲۰ درصد کل نقدينگي کشور در اختيار موسسات غيرمجاز بود که آنها در بازارهاي مختلف ارز، خودرو و مسکن وارد مي شدند و تلاطم اقتصادي را به وجود مي آوردند. بانک مرکزي بي امان وارد شد و اگر در روزهاي نخست به تنهايي عمل مي کرد اکنون شاهد کمک هاي بي دريغ، مجلس، قوه قضاييه و کميته سران سه قوه در کمک رساني به اين اقدام مهم هستيم و از حمايت شوراي عالي امنيت ملي و مصوباتش نيز برخورداريم.
    وي با بيان اينکه سخت ترين رکود اقتصادي پس از جنگ تحميلي بر اثر تحريم هاي اقتصادي، نفتي، پولي و بانکي شکل گرفت، گفت: بانک مرکزي متناسب با سياست هاي حوزه اقتصاد مقاومتي ايجاد ثبات و پايداري اقتصاد را به عنوان هدف اصلي مدنظر قرار داد و سه هدف مياني ثبات قيمتي از مهار تورم، ايجاد ثبات پايدار در نظام مالي و کاهش آسيب پذيري بانک ها و موسسات اعتباري در برابر انواع ريسک ها و کاهش دامنه نوسانات نرخ ارز و ارتقاي شفافيت و کارآيي بازار ارز را به عنوان نقشه راه در حوزه پولي، بانکي و ارزي برنامه ريزي و اجرا کرد.کميجاني در بخش ديگري از سخنانش تهديد نرم را موجب دگرگوني هويت فرهنگي و الگوهاي رفتاري مورد قبول يک نظام سياسي دانست و گفت: تهديد نرم نوعي سلطه در ابعاد سه گانه حکومت، اقتصاد و فرهنگ است و محدوده عملياتي آن علاوه بر فرهنگ و رسانه، سياست، اجتماع و اقتصاد را هم دربرمي گيرد.قائم مقام بانک مرکزي ابلاغ سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي را در بهمن ماه ۹۲ و در قالب ۲۴ بند يادآور شد و گفت: طبق اين سياست ها توجه، استحکام و توانمند کردن اقتصاد در مقابله با اين تهاجم دشمن مدنظر قرار گرفت و فصل جديدي در هدفگذاري، برنامه ريزي و اجرا شکل گرفت.
    خبر بنگاه ها
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4209 به تاريخ 14/9/96، صفحه 12 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه پژوهش هاي گردشگري و توسعه پايدار
متن مطالب شماره 2، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است