|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/9/16: رهبر انقلاب در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان كنفرانس وحدت اسلامي: فلسطين آزاد خواهد شد/ادعاي پايتختي «قدس» در فلسطين اشغالي نشانه عجز دشمنان است
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22029
پنج شنبه 26 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21786 16/9/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


رهبر انقلاب در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان كنفرانس وحدت اسلامي: فلسطين آزاد خواهد شد/ادعاي پايتختي «قدس» در فلسطين اشغالي نشانه عجز دشمنان استحضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته ميلاد نبي مکرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در ديدار سران سه قوه، جمعي از مسئولان نظام، سفيران کشورهاي اسلامي و ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي، پيروي از تعاليم حضرت ختمي مرتبت را شرط رهايي امت اسلامي از مشکلات داخلي، منطقه اي و جهاني خواندند و تاکيد کردند: دنياي اسلام اگر عزت و قدرت مي خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه خود قرار دهد.
    رهبر انقلاب اسلامي با تبريک اين عيد سعيد به ملت ايران، امت اسلامي و همه آزادگان جهان خاطرنشان کردند: پيامبر عظيم الشان اسلام، رحمت پروردگار براي همه بشريت بود و پيروي از او ملت ها را از ظلم و استکبار قدرت ها، اختلافات طبقاتي، اشرافيت هاي ظالمانه و ديگر رنج ها و اسارت ها نجات مي دهد.
    ايشان با اشاره به تاکيدات پروردگار به پيامبران الهي و پيروان آنها درباره استقامت و پايداري به عنوان شرط پيروزي، افزودند: امروز هم استقامت در راه پيامبر عظيم الشان اسلام مي تواند توطئه هاي بزرگ زورگويان جهاني را ناکام بگذارد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي «آمريکا، رژيم صهيونيستي، مرتجعين و وابستگان به قدرت ها» را، «فرعونهاي امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آنها براي ايجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامي گفتند: برخي سياستمداران آمريکايي خواسته يا ناخواسته اذعان کرده اند که بايد در منطقه غرب آسيا جنگ و درگيري بوجود آيد تا رژيم صهيونيستي در حاشيه امن قرار گيرد و پيکر خونين دنياي اسلام، توان پيشرفت نداشته باشد.
    جمهوري اسلامي
    در دنياي اسلام نيز معتقد و پيگير اتحاد است
    رهبر انقلاب اسلامي با ابراز تاسف شديد از پيروي برخي حاکمان منطقه از خواسته هاي آمريکا افزودند: جمهوري اسلامي هيچ انگيزه اي براي اختلاف با دولت هاي مسلمان ندارد و همان گونه که در داخل ايران، وحدت و برادري را حاکم کرده است، در دنياي اسلام نيز معتقد و علاقمند و پيگيرِ وحدت و اتحاد است.
    ايشان تاکيد کردند: زبان ما در مقابل دنباله روهاي آمريکا در منطقه، زبان نصيحت است و بنا نداريم به حرف هاي برخي جهّال پاسخ بدهيم اما آنها را نصيحت مي کنيم که خدمت به ظالمان جهاني به ضرر خود آنهاست و به فرموده قرآن، همراهي با ظالمان سرانجامي جز نابودي ندارد.
    هدف نهايي دشمنان از ايجاد گروه هاي تکفيري
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي هدف نهايي دشمنان را از ايجاد گروه هاي تکفيري، ايجاد جنگ شيعه و سني خواندند و افزودند: خداوند دشمنان ما را احمق آفريده و همين موجب شد هدف دشمنان اسلام يعني جنگ مذهبي، محقق نشود و ان شاءالله در آينده نيز محقق نخواهد شد.
    رهبر انقلاب اسلامي «ايستادگي» را رمز پيروزي در مقابل تکفيري هاي وحشي دانستند و افزودند: مقابله ما با آنها، مقابله با ظلم و تحريف اسلام بود و اکنون نيز دنباله هاي آنها هر جا که باشند، عامل آمريکا و صهيونيزم هستند و ما در مقابل آنها خواهيم ايستاد.
    
    علاج دردهاي دنياي اسلام
    ايشان وحدت امت اسلامي و ايستادگي در مقابل صهيونيزم و ديگر دشمنان اسلام را علاج دردهاي دنياي اسلام و راه رسيدن به قدرت و عزت برشمردند و تاکيد کردند: مسئله فلسطين امروز در راس مسائل سياسي امت اسلام است و همه موظفند براي آزادي و نجات ملت فلسطين تلاش و مجاهدت کنند.
    رهبر انقلاب، ادعاي دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي را ناشي از ناتواني و عجز آنها دانستند و افزودند: دنياي اسلام بلاشک در مقابل اين توطئه مي ايستد و صهيونيست ها با اين کار ضربه بزرگ تري مي خورند و فلسطين عزيز بدون ترديد سرانجام آزاد خواهد شد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تجليل از «شجاعت، بصيرت و استقامت ملت ايران» در عبور از گردنه هاي بسيار دشوار ۴ دهه اخير افزودند: دوستان جمهوري اسلامي در سراسر دنيا و دشمنان ايران بدانند مشکلات پيش رو، حتماً از مشکلات ۴ دهه گذشته کوچک تر خواهد بود و ملت ايران با تواني بيشتر، همه آنها را خنثي مي کند و پرچم عزت اسلامي را در قله هايي بالاتر به اهتزاز در خواهد آورد.
    پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، رئيس جمهور مشکلات امروز جهان اسلام را نتيجه فاصله گرفتن از قرآن و وحي دانست و افزود: امروز مردم مسلمان منطقه در برابر تروريست ها و حاميان مستکبر و صهيونيزم آنها به پيروزي رسيده اند و دشمنان در فکر توطئه هاي جديدي هستند.
    آقاي روحاني با بيان اينکه همچنان بايد در برابر آمريکا، رژيم اشغالگر قدس و اذناب آنها هوشيار باشيم، گفت: دشمنان با استفاده از بيت المال مسلمين، منطقه را تبديل به انبار سلاح، و دخالت هاي خود را در منطقه بيشتر کرده اند.
    رئيس جمهور با بيان اينکه آمريکا در گرماگرم جنگ سوريه با تروريست ها پايگاه هوايي اين کشور را براي کمک به داعش و ديگر تروريست ها بمباران کرد، افزود: هرزماني که پيروزي بزرگي براي مردم سوريه حاصل شد، رژيم صهيونيستي به بهانه اي بخشي از خاک سوريه را بمباران کرد.
    رئيس جمهور با اشاره به توطئه جديد پيش روي جهان اسلام، افزود: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان و فلسطيني هاست و جايي براي ماجراجويي جديد استکبار جهاني وجود ندارد.
    آقاي روحاني با بيان اينکه هدف بلند مسلمانان آزادي قدس است، گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه و با تغيير مرزهاي جغرافيايي مخالف است و با حمايت از ملت ها در برابرتروريسم، خواهان حل مشکلات از طريق مذاکره مي باشد، اما در عين حال هيچ ملت مسلماني از جمله ملت ايران تجاوز استکبار و صهيونيزم به مقدسات اسلامي را تحمل نخواهد کرد.
    رئيس جمهور با بيان اينکه مسلمانان از جمله ملت فلسطين بايد در برابر توطئه بزرگ اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي يک صدا به پا خيزند، افزود: کشورهاي اسلامي و سازمان همکاري اسلامي مسئوليت سنگيني در اين زمينه بر دوش دارند.
    
    
    پيام تقدير رهبر انقلاب از تيم ملي وزنه برداري و عليرضا کريمي
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در پيامي، از قهرماني تيم ملي وزنه برداري کشورمان در مسابقات جهاني آمريکا و همچنين اقدام آقاي عليرضا کريمي، کشتي گير کشورمان براي عدم مواجهه با نماينده رژيم صهيونيستي در مسابقات لهستان، قدرداني نمودند.
    
    متن پيام رهبر انقلاب به اين شرح است:
    بسمه تعالي
    از تيم قهرمان در مسابقات جهاني وزنه برداري که موجب خرسندي ملت ايران شدند تشکر مي کنم و از آقاي عليرضا کريمي، پهلوان سرافراز کشورمان که نماد عزت ايرانيان شد از صميم دل قدرداني مي نمايم.
    سيد علي خامنه اي
    96/9/15
    
    به مناسبت ميلاد مسعود حضرت رسول اعظم و امام جعفر صادق صلوات الله عليهما؛ موافقت رهبر انقلاب با عفو يا تخفيف مجازات تعدادي از محکومان
    به مناسبت فرا رسيدن ميلاد مسعود حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي صلي الله عليه وآله و حضرت امام جعفر صادق عليه السلام، رهبر معظم انقلاب اسلامي با پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يک هزار و هفت نفر از محکومانِ محاکم عمومي و انقلاب، سازمان قضايي نيروهاي مسلح و سازمان تعزيرات حکومتي موافقت کردند.
    آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در نامه اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات اين محکومان را که در کميسيون مرکزي عفو و بخشودگي قوه قضائيه، واجد شرايط لازم تشخيص داده شده اند، ارائه کرد که اين پيشنهاد در اجراي بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسي، مورد موافقت حضرت آيت الله العظمي خامنه اي قرار گرفت.
    رهبر انقلاب در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان كنفرانس وحدت اسلامي: فلسطين آزاد خواهد شد/ادعاي پايتختي «قدس» در فلسطين اشغالي نشانه عجز دشمنان است
    


 روزنامه كيهان، شماره 21786 به تاريخ 16/9/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 54 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مديريت بهداشت و درمان
متن مطالب شماره 2 (پياپي 902)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است