|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/9/16: رهبر انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان كنفرانس وحدت و سفراي كشورهاي اسلامي: انگيزه اختلاف با دولت هاي مسلمان نداريم، اما مقابل عوامل امريكا مي ايستيم
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6945
سه شنبه 20 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6660 16/9/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رهبر انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان كنفرانس وحدت و سفراي كشورهاي اسلامي: انگيزه اختلاف با دولت هاي مسلمان نداريم، اما مقابل عوامل امريكا مي ايستيمحضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته ميلاد نبي مکرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در ديدار سران سه قوه، جمعي از مسئولان نظام، سفيران کشورهاي اسلامي و ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي، پيروي از تعاليم حضرت ختمي مرتبت را شرط رهايي امت اسلامي از مشکلات داخلي، منطقه اي و جهاني خواندند و تاکيد کردند: دنياي اسلام اگر عزت و قدرت مي خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه خود قرار دهد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي با تبريک اين عيد سعيد به ملت ايران، امت اسلامي و همه آزادگان جهان خاطرنشان کردند: پيامبر عظيم الشان اسلام، رحمت پروردگار براي همه بشريت بود و پيروي از او ملت ها را از ظلم و استکبار قدرت ها، اختلافات طبقاتي، اشرافيت هاي ظالمانه و ديگر رنج ها و اسارت ها نجات مي دهد. ايشان با اشاره به تاکيدات پروردگار به پيامبران الهي و پيروان آنها درباره استقامت و پايداري به عنوان شرط پيروزي، افزودند: امروز هم استقامت در راه پيامبر عظيم الشان اسلام مي تواند توطئه هاي بزرگ زورگويان جهاني را ناکام بگذارد.
    حضرت آيت الله خامنه اي «امريکا، رژيم صهيونيستي، مرتجعين و وابستگان به قدرت ها» را، «فرعون هاي امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آنها براي ايجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامي گفتند: برخي سياستمداران امريکايي خواسته يا ناخواسته اذعان کرده اند که بايد در منطقه غرب آسيا جنگ و درگيري به وجود آيد تا رژيم صهيونيستي در حاشيه امن قرار گيرد و پيکر خونين دنياي اسلام، توان پيشرفت نداشته باشد.
    رهبر انقلاب اسلامي با ابراز تاسف شديد از پيروي برخي حاکمان منطقه از خواسته هاي امريکا افزودند: جمهوري اسلامي هيچ انگيزه اي براي اختلاف با دولت هاي مسلمان ندارد و همان گونه که در داخل ايران، وحدت و برادري را حاکم کرده است، در دنياي اسلام نيز معتقد و علاقه مند و پيگيرِ وحدت و اتحاد است. ايشان تاکيد کردند: زبان ما در مقابل دنباله روهاي امريکا در منطقه، زبان نصيحت است و بنا نداريم به حرف هاي برخي جهّال پاسخ بدهيم اما آنها را نصيحت مي کنيم که خدمت به ظالمان جهاني به ضرر خود آنهاست و به فرموده قرآن، همراهي با ظالمان سرانجامي جز نابودي ندارد.
    حضرت آيت الله خامنه اي هدف نهايي دشمنان را از ايجاد گروه هاي تکفيري، ايجاد جنگ شيعه و سني خواندند و افزودند: خداوند دشمنان ما را احمق آفريده و همين موجب شد هدف دشمنان اسلام يعني جنگ مذهبي، محقق نشود و ان شاءالله در آينده نيز محقق نخواهد شد. رهبر انقلاب اسلامي «ايستادگي» را رمز پيروزي در مقابل تکفيري هاي وحشي دانستند و افزودند: مقابله ما با آنها، مقابله با ظلم و تحريف اسلام بود و اکنون نيز دنباله هاي آنها هر جا که باشند، عامل امريکا و صهيونيزم هستند و ما در مقابل آنها خواهيم ايستاد.
    ايشان وحدت امت اسلامي و ايستادگي در مقابل صهيونيزم و ديگر دشمنان اسلام را علاج دردهاي دنياي اسلام و راه رسيدن به قدرت و عزت برشمردند و تاکيد کردند: مساله فلسطين امروز در راس مسائل سياسي امت اسلام است و همه موظفند براي آزادي و نجات ملت فلسطين تلاش و مجاهدت کنند. رهبر انقلاب، ادعاي دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي را ناشي از ناتواني و عجز آنها دانستند و افزودند: دنياي اسلام بلاشک در مقابل اين توطئه مي ايستد و صهيونيست ها با اين کار ضربه بزرگ تري مي خورند و فلسطين عزيز بدون ترديد سرانجام آزاد خواهد شد. حضرت آيت الله خامنه اي با تجليل از «شجاعت، بصيرت و استقامت ملت ايران» در عبور از گردنه هاي بسيار دشوار ۴ دهه اخير افزودند: دوستان جمهوري اسلامي در سراسر دنيا و دشمنان ايران بدانند مشکلات پيش رو، حتماً از مشکلات ۴ دهه گذشته کوچک تر خواهد بود و ملت ايران با تواني بيشتر، همه آنها را خنثي مي کند و پرچم عزت اسلامي را در قله هايي بالاتر به اهتزاز در خواهد آورد.
    
    فلسطين قطعاً آزاد خواهد شد
    پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، رئيس جمهوري مشکلات امروز جهان اسلام را نتيجه فاصله گرفتن از قرآن و وحي دانست و افزود: امروز مردم مسلمان منطقه در برابر تروريست ها و حاميان مستکبر و صهيونيزم آنها به پيروزي رسيده اند و دشمنان در فکر توطئه هاي جديدي هستند. روحاني با بيانَ اينکه همچنان بايد در برابر امريکا، رژيم اشغالگر قدس و اذناب آنها هوشيار باشيم، گفت: دشمنان با استفاده از بيت المال مسلمين، منطقه را تبديل به انبار سلاح و دخالت هاي خود را در منطقه بيشتر کرده اند.
    رئيس جمهوري با بيان اينکه امريکا در گرماگرم جنگ سوريه با تروريست ها پايگاه هوايي اين کشور را براي کمک به داعش و ديگر تروريست ها بمباران کرد، افزود: هرزماني که پيروزي بزرگي براي مردم سوريه حاصل شد، رژيم صهيونيستي به بهانه اي بخشي از خاک سوريه را بمباران کرد. رئيس جمهوري با اشاره به توطئه جديد پيش روي جهان اسلام، افزود: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان و فلسطيني هاست و جايي براي ماجراجويي جديد استکبار جهاني وجود ندارد.
    روحاني با بيان اينکه هدف بلند مسلمانان آزادي قدس است، گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه و با تغيير مرزهاي جغرافيايي مخالف است و با حمايت از ملت ها در برابرتروريسم، خواهان حل مشکلات از طريق مذاکره است، اما در عين حال هيچ ملت مسلماني از جمله ملت ايران تجاوز استکبار و صهيونيزم به مقدسات اسلامي را تحمل نخواهد کرد.
    رئيس جمهوري با بيان اينکه مسلمانان از جمله ملت فلسطين بايد در برابر توطئه بزرگ اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي يکصدا به پا خيزند، افزود: کشورهاي اسلامي و سازمان همکاري اسلامي مسئوليت سنگيني در اين زمينه بر دوش دارند.
    
    رهبر انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان کنفرانس وحدت و سفراي کشورهاي اسلامي: انگيزه اختلاف با دولت هاي مسلمان نداريم، اما مقابل عوامل امريکا مي ايستيم
    


 روزنامه ايران، شماره 6660 به تاريخ 16/9/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه پژوهش هاي گردشگري و توسعه پايدار
متن مطالب شماره 2، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است