|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/9/16: نايب رئيس كميسيون فرهنگي خواستار شد: ورود هيئت رئيسه به موضوع وهن مجلس در اتهام محمود صادقي به مرجعيت تقليد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22072
چهار شنبه 21 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21786 16/9/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


نايب رئيس كميسيون فرهنگي خواستار شد: ورود هيئت رئيسه به موضوع وهن مجلس در اتهام محمود صادقي به مرجعيت تقليدنايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس گفت: از آنجا که اتهام محمود صادقي به آيت الله مکارم شيرازي از حدود و شئون وظايف و اختيارات نمايندگي خارج و موجب وهن مجلس شده، هيئت رئيسه بايد آن را در دستور هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان قرار دهد.
    حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با فارس، با اشاره به نسبت خلاف واقع محمود صادقي نماينده مردم تهران به آيت الله مکارم شيرازي از مراجع عظام تقليد گفت: قوه قضائيه بايد به واسطه ترويج اين افترا برخورد مقتضي را با اين نماينده مجلس صورت دهد.
    وي ادامه داد: روي ديگر صحبت من با هيئت رئيسه مجلس است؛ از آنجا که اين دست رفتارها از حدود و شئون وظايف و اختيارات نمايندگي خارج است و موجب وهن مجلس و جايگاه شده، انتظار دارم هيئت رئيسه مجلس به تخلف آقاي محمود صادقي ورود کرده و پس از بررسي، رسيدگي به آن را در دستور هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان قرار دهد.
    گفتني است محمود صادقي نماينده تهران و عضو فراکسيون اميد ، چند روز پيش طي توييتي با اين پيش فرض که فردي به نام «سامان مدلّل» با آيت الله مکارم شيرازي رابطه کاري و خويشاوندي دارد، از اين مرجع تقليد خواسته بود درباره بدهي او به بانک سرمايه توضيح دهد.
     پس از اينکه تکذيبيه هاي پيشين دفتر آيت الله مکارم شيرازي درباره کذب بودن هرگونه نسبتي ميان وي با اين فعال اقتصادي بازنشر شد، محمود صادقي در توييت ديگري بدون اينکه عذرخواهي کند، اتهام خود را به آيت الله مکارم پس گرفت و عنوان کرد که برخلاف تصور اوليه و با تحقيقات بعدي برايش محرز شده است که بدهکار بانک سرمايه هيچ گونه رابطه کاري و يا خويشاوندي با اين مرجع تقليد ندارد.
    به دنبال اين توضيحات و بدون عذرخواهي صادقي از دروغ گويي صورت گرفته دفتر آيت الله مکارم شيرازي در بيانيه اي تصريح کرد که در صورت عدم عذرخواهي نماينده تهران به قوه قضائيه شکايت خواهند کرد که در پي آن اين نماينده اصلاح طلب مجلس در گفت و گويي بابت اتهام زني کذب عذرخواهي کرد.
    وي در اين گفت وگو اظهار داشته است: پس از تحقيقات صورت گرفته و توضيحات کساني که با آقاي مدلل مرتبط بودند، محرز شد که آقاي سامان مدلل - که جزء بدهکاران است - هيچ ارتباطي با آيت الله مکارم شيرازي ندارد و روز يکشنبه نيز در سخنراني علني که در دانشگاه گيلان داشتم به اين نکته اشاره کردم که اميدواريم ايشان پوزش ما را بپذيرند و معذرت خواهي کردم.
    
    اين نماينده در اتهام زني هاي کذب سابقه دار است!
    گفتني است محمود صادقي در جريان هاي مختلفي همسو با رسانه هاي ضد انقلاب و بيگانه نهادهاي رسمي و قانوني کشور از جمله قوه قضائيه را آماج اتهام زني هاي کذب خود قرار داده بود.
    به دنبال انتشار شايعاتي درباره حساب هاي قوه قضائيه و انتساب اين حساب ها به رئيس دستگاه قضا از سوي يک کانال مرتبط با سرويس هاي جاسوسي بيگانه محمود صادقي نماينده عضو فراکسيون اميد مسئول پيگيري اين شايعه شد، شايعه اي که حتي سازندگان آن به جعلي بودنش اطمينان داشتند.
    صادقي همسو با ضد انقلاب و به دروغ مدعي شده بود رئيس قوه قضائيه هزار ميليارد تومان را به حساب شخصي خود واريز کرده است، در واکنش به اين قبيل ادعاها وزير اقتصاد اعلام کرد «از 20 سال پيش، با هماهنگي خزانه کل کشور و بانک مرکزي، مجموعه مبالغي با رعايت حدود قانوني و موازين شرعي به نام قوه قضائيه به صورت سپرده در سيستم بانکي کشور قرار مي گيرد و سود حاصله از آن در هزينه هاي مشخص در قوه قضائيه استفاده مي شود.»
    متعاقب ورود صادقي به ميانه ميدان، 210 نماينده مجلس نيز در بيانيه اي اعلام کردند « ما جمعي از نمايندگان ملت به نمايندگي از طرف امضاکنندگان اين بيانيه درخصوص حساب هاي قوه قضائيه با توجه به اينکه حل مشکلات اصلي مردم در گروي همکاري صادقانه قواي سه گانه است، از رياست محترم قوه قضائيه درخصوص شبهات مطرح شده جويا شديم. ايشان همه اسناد و مدارک مربوط به حساب ها را در اختيار ما قرار داده و ما به دقت آنها را بررسي کرديم و برايمان روشن شد که حساب سپرده مورد مناقشه به نام قوه قضائيه است و از جهات مجوزهاي شرعي و قانوني داراي ايراد نيست.»
    در ادامه اين بيانيه تصريح شده بود: «طي جلساتي که با رياست محترم قوه قضائيه داشتيم، همه سوالاتي که در ذهن نمايندگان بود را با صراحت با ايشان در ميان گذاشتيم و ايشان نيز با سعه صدر و با صرف فرصت کافي به اين سوالات پاسخ دادند و ما بهترين روش را همين گفت وگوهاي صريح و منصفانه مسئولان با يکديگر مي دانيم.»
    علي لاريجاني رئيس مجلس نيز در يکي از جلسات علني بهارستان به اين موضوع پرداخته و خاطرنشان کرد: هيچ کدام از آن حساب ها «حساب شخصي» نيست، به آقاي صادقي گفتم که بنده با اطلاع به شما مي گويم و سوءتفاهم در جامعه به وجود نياوريد، اين پول ها در حساب هاي مربوط به «قوه قضائيه» است، در رياست جمهوري يا دستگاه هاي اجرايي نيز بودجه ها در حساب دستگاه هاست، ولي نمي شود گفت در حساب شخص است، سوءتفاهم ايجادشده اين موضوع بود و بنده هم قبلاً گفته بودم آن را اصلاح کنند.
    لاريجاني همچنين در پاسخ به تذکر آئين نامه اي صادقي نماينده تهران در مجلس که به حکم جلب خود از سوي قوه قضائيه به اتهام تشويش اذهان عمومي اعتراض کرده و خواستار آن شده بود که رئيس مجلس از شان نمايندگان دفاع کند، گفت: گفته ايد بر اساس کدام قانون اين مبالغ به يک حساب شخصي داده مي شود؟ اينجا نقطه اتهام است؛ ببينيد! وقتي وزير اقتصاد مي گويد آن سايت ضدانقلاب دروغ گفته است و اين پول ها که در قوه قضائيه است به نام قوه قضائيه مي باشد، از برادر عزيزمان آقاي دکتر صادقي فرزند شهيد صادقي عزيز نماينده مجلس انتظار نبود که آن را تاييد کند.
    وي با بيان اين که اتهام زدن به افراد را که آزادي بيان نمي گويند؛ تاکيد کرد: ما مفتخريم که در مجلس مدرس هستيم که از حق بايد دفاع کنيم نه از حرف ناحق؛ وقتي شما آبروي مسلمان و تشکيلاتي را مي ريزيد، شمايي که خود يک روحاني بوده ايد و آخوندي کرده ايد مگر در روايات نداريم که حرمت مومن مانند حرمت کعبه است؟ اينگونه ما حرمت مومن را حفظ مي کنيم؟
    نماينده هوچيگر که در يک فرار به جلوي آشکار در شيراز به دستگاه قضا هجوم برده بود پس از مدتي و با مشخص شدن پشت پرده ها عذر خواهي کرده و گفت: « در جلسه اي که در شيراز داشتم، اظهارات نسبتا تندي نسبت به رئيس قوه قضائيه داشتم که جا دارد در اينجا بابت آن از رئيس دستگاه قضا عذرخواهي کنم.»
    محمود صادقي همواره اتهامات خلاف واقع را مطرح و به دنبال مشخص شدن دروغ بودن آن عذرخواهي کرده و عقب نشيني مي کند که به نظر مي رسد اين شيوه، روش معمول وي در تخريب نهادهاي قانوني کشور است.
    نايب رئيس کميسيون فرهنگي خواستار شد: ورود هيئت رئيسه به موضوع وهن مجلس در اتهام محمود صادقي به مرجعيت تقليد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21786 به تاريخ 16/9/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 34 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پيام سبزانديشان
متن مطالب شماره 27 (پياپي 803)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است