|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/9/16: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6903
پنج شنبه 26 مهر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6660 16/9/96 > صفحه 9 (حوادث) > متن
 
      


اخباروضعيت امنيت پايتخت مطلوب است‎
    گروه حوادث: فرمانده نيروي انتظامي کشور با بيان اينکه وضعيت امنيتي در پايتخت کشور مطلوب و مناسب است، گفت:پليس با جديت تمام با همه افراد سودجو، فرصت طلب و کساني که آسايش و امنيت مردم را سلب کنند، برخورد خواهد کرد.
    به گزارش «ايران»، سردار حسين اشتري روزسه شنبه در حاشيه همايش فرماندهان و مديران يگان هاي انتظامي در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه آمارها و گزارش هاي دريافتي، نشان مي دهد در حوزه امنيت و انتظامي اقدام هاي خوبي در تهران بزرگ صورت گرفته است.وي با بيان اينکه شناسايي مجرمان افزايش چشمگيري داشته است، گفت: ما در برخورد با جرايم خشن، توفيق ويژه اي داشته ايم و شاهد کاهش جدي جرايم هستيم.ان شاءالله اين روند در آينده با شتاب بيشتري صورت بگيرد و شاهد کاهش بيشتر جرايم خواهيم بود.اشتري در بخش ديگري با اشاره به جايگاه پليس در ميان مردم گفت: توفيق ديگر ما اين است که ارتباط بسيار خوبي ميان نيروي انتظامي و مردم برقرار است. ما اين افتخار را داريم که در خدمت مردم عزيزمان باشيم و امنيت و آسايش را براي آنها ايجاد کنيم.وي در پاسخ به سوالي مبني بر تجمعات مالباختگان که به تازگي افزايش يافته است، تصريح کرد: ما مجري قانون هستيم و تلاشمان اين است که براي مديريت تجمعات، به بهترين روش عمل کنيم. با اين حال اعلام مي کنم پليس طبق قانون از هر حرکت غيرقانوني و بدون مجوز ممانعت مي کند.اشتري در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه امروز مهم ترين و اصلي ترين چالش نيروي انتظامي در تهران چيست؟ افزود: خوشبختانه بايد بگويم وضعيت امنيتي در پايتخت کشور مطلوب و مناسب است و ما با جديت تمام با همه افراد سودجو، فرصت طلب و کساني که آسايش و امنيت مردم را سلب مي کنند، برخورد مي کنيم.وي با اشاره به آمادگي نيروي انتظامي گفت: هر جا شکايتي ارائه شود، گزارشي به دست ما برسد يا شاهد ناامني باشيم، نيروي انتظامي در اسرع وقت ورود مي کند؛ امنيت و آسايش مردم اولويت اول ماست.
    
    
    نجات راننده کاميون از اتاقک نيمه واژگون
    گروه حوادث/ راننده محبوس که در اتاقک نيمه واژگون کاميون خود در مسير اتوبان فرودگاه اصفهان گير افتاده بود، با تلاش امدادگران نجات يافت.
    محمد شريعتي، مدير روابط عمومي و سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان گفت: اين حادثه ساعت 17 سه شنبه به آتش نشاني اعلام شد که بسرعت تيم ايستگاه شماره 7 به همراه خودروي بالابر و افسر کشيک وقت راهي محل حادثه شدند. علت اين حادثه رعايت نکردن اصول ايمني هنگام رانندگي و بالا آمدن جک کمپرس کاميون و بي توجهي راننده و برخورد با پل عابر پياده اعلام شده است.
    
    
     مين ،سرنشينان پرايد را کشت‎
    گروه حوادث/ انفجار مين در شهرستان مرزي مهران، سه قرباني گرفت. به گزارش ايرنا، شامگاه دوشنبه خودروي پرايد با سه سرنشين شامل 2 زن 54 و 55 ساله و يک مرد 32 ساله در مناطق مرزي مهران به دليل حرکت در خارج از محدوده امن به مين ضد تانک کاشته شده در دوران جنگ تحميلي برخورد کرد.در اين حادثه هر سه سرنشين پرايد که نسبت فاميلي داشتند، جان خود را از دست دادند.مقام هاي انتظامي و مرزباني ايلام تاکنون درخصوص علت و جزئيات اين حادثه اظهار نظر نکرده اند.
    
    
    6 کشته در تصادف پژو و کمپرسي
    گروه حوادث/ تصادف مرگبار پژو با يک کمپرسي در جاده اليگودرز به اصفهان 6 نفر از سرنشينان يک پژو آردي را به کام مرگ کشاند.
    به گزارش خبرنگار حوادث «ايران»، اين حادثه بعدازظهر سه شنبه در برخورد خودرو پژو با يک کمپرسي رخ داد که 6 نفر کشته شدند و در ميانشان سه کودک نيز وجود داشتند.محمدباقر صمدي، معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر لرستان گفت: 2 تيم امدادي جمعيت هلال احمر لرستان بلافاصله بعد از وقوع حادثه به محل اعزام شدند اما چون اجساد هر 6 تن سرنشينان خودرو پژو در ميان لاشه درهم کوبيده اين خودرو مانده بود امدادگران پس از بريدن آهن پاره ها کشته شدگان را بيرون آوردند.
    
    
    مرد آتش افروز از قصاص گريخت
    گروه حوادث/ مرد افغان که برادرزنش را با بنزين به آتش کشيده بود، با رضايت اولياي دم از قصاص رهايي يافت.
    به گزارش خبرنگار حوادث «ايران»، 22 خرداد سال٩٠، مرد جواني به علت سوختگي شديد در بيمارستان جان باخت. با اعلام اين گزارش به پليس و آغاز تحقيقات مشخص شد، عامل آتش سوزي داماد خانواده بوده که پس از اين واقعه هولناک متواري شده بود.
     تحقيقات براي دستگيري اين مرد به اتهام قتل عمد ادامه پيدا کرد تا سرانجام پليس اينترپل، دو سال بعد رد او را در يونان گرفت و به اين ترتيب مخفيگاه او شناسايي و متهم پس از دستگيري، تحويل پليس ايران شد. اين مرد افغان در مراحل نخست بازجويي منکر قتل بود و مدعي بود برادرزنش- مقتول- خودش به زير گالن بنزين زد و با سيگاري که در دست داشت آتش گرفت. اين در حالي است که يکي از اهالي محل، صحنه درگيري او با مقتول را ديده و اعلام کرد مقتول پيش از مرگ، نام قاتل را به زبان آورده بود.
    اين پرونده براي رسيدگي به شعبه دوم دادگاه کيفري استان تهران به رياست قاضي زالي و محمدي – مستشار- فرستاده شد و مادر مقتول نيز دربرابر قضات گفت:«دامادم چند روز پيش، دخترم را با چاقو زده بود. آن شب، در خانه را که زدند، پنجره را باز کردم و ديدم دامادم حميد دوباره آمده و با پسرم درباره همين موضوع حرف مي زد. آنها چند ساعت پيش با هم دعوا کرده بودند و مي خواستم دامادم را صدا بزنم بيايد داخل حرف هايشان را بزنند اما ناگهان نور شديدي از شيشه به خانه افتاد و پنجره را که باز کردم، ديدم بچه ام در حال سوختن است. بنزين تا درون حياط هم ريخته شده بود. دخترم و پسر ديگرم به خيابان رفتند. پتويي دور پسرم انداختند تا آتش را خاموش کنند. وقتي خودم را به آنها رساندم، پسرم با بدن سوخته، روي زمين افتاده بود و فقط يک جمله گفت: «حميد رويم بنزين ريخت.»
    متهم در دادگاه اول به قصاص محکوم شد و اين راي در ديوان عالي کشور به تاييد رسيد اما پس از چند ماه اولياي دم رضايت دادند و قاتل را بخشيدند. به اين ترتيب صبح ديروز قضات شعبه دوم دادگاه کيفري تهران متهم را از نظر جنبه عمومي جرم محاکمه کردند و در پايان جلسه قضات براي صدور راي وارد شور شدند.
    
    
    گازگرفتگي 14 زن و دختر در تالار عروسي
    گروه حوادث/ نشت گاز در تالار عروسي پرديس، 14 نفر از زنان را به دليل گازگرفتگي روانه بيمارستان کرد.
    مجتبي خالدي، سخنگوي اورژانس کشور گفت: ساعت 8 بعدازظهر سه شنبه وقوع اين حادثه به اورژانس کشور خبر داده شد و امدادگران با حضور در تالار عروسي زنان و دختران مسموم شده را به بيمارستان شفا انتقال دادند که دو نفر از آنها سرپايي درمان شدند. مصدومان اين حادثه دختران و زنان 10 تا 67 ساله هستند.
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6660 به تاريخ 16/9/96، صفحه 9 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي برق و الكترونيك
شماره 3 (پياپي 1403)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است