|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/10/21: «فتنه 96» و «عيدي موشكي آمريكا»!
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21914
پنجشنبه سوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21816 21/10/96 > صفحه 2 (اخبار كشور) > متن
 
      


يادداشت ميهمان 
«فتنه 96» و «عيدي موشكي آمريكا»!


نويسنده: دكتر محمدحسين محترم

1- از يک طرف شعار مي دهند«سوريه را رها کن ، فکري به حال ما کن» و «جانم فداي ايران» و از طرف ديگر پرچم پرافتخار ايران را به زير مي کشند و آتش مي زنند!. در نگاه سطحي، ابتداي امر اين سوال به اذهان خطور کرد که مگر مي شود با چنين شعارهايي، پرچم ايران را هم آتش زد؟. براساس اين برداشت سطحي تحليل هاي زيادي نوشته شد و رسانه ملي هم گزارش هاي زيادي پخش کرد تا اين تناقض را به مردم تفهيم کند. اما واقعيت قصه چيز ديگري است و در تحليل عميق تر و درست بايد گفت اين شعارها هيچ گونه تناقضي با آتش زدن پرچم ايران ندارند و همه اينها يک معني و هدف واحد دارند. کساني که پرچم ايران را به زير مي کشند، با شعارهاي جانم فداي ايران، و سوريه را رها کن، در حقيقت به دنبال اين هستند تا خط مقدم نبرد نظام سلطه عليه ملت ايران را به مرزهاي کشور بکشانند و شرايط و فضايي به وجود آورند تا مسئولان از تلاش براي«حفظ تماميت ارضي و امنيت ايران» دست بردارند و ايران سقوط کند و اين يعني همان به زير کشيدن پرچم پرافتخار ايران! معني اين شعارها اين است که ما از داخل به جان و مال ملت ايران حمله مي کنيم و از خارج هم آمريکا و داعشي هاي دست پرورده آمريکا را رها کنيد تا بر سر ايران آن بياورند که بر سر مردم عراق و سوريه آوردند! آيا جان را در ميدان نبرد و در دفاع از جان و مال و ناموس ملت و مملکت فدا مي کنند و يا با کشتن هموطنان و تخريب اموال کشور مي توان خود را فداي ايران کرد؟! لذا اولا تعجبي ندارد کساني که پرچم ايران را به آتش مي کشند، سردار سليماني ها و همداني ها و حججي هايي که در سوريه و در خط مقدم «دفاع از تماميت ارضي و امنيت ايران»، «جان خود را فدا مي کنند»، ناجوانمردانه زير سوال ببرند و بعد هم ادعا کنند«جانم فداي ايران!»!. ثانيا جرياني که تاکنون با دوقطبي سازي هاي جعلي اقتدار نيروهاي مسلح به عنوان فدائيان حقيقي ايران را نشانه گرفته بودند و با ناتواني در تحقق شعارهاي خود براي حل مشکلات مردم، دوگانه «يا بهبود شرايط اقتصادي به مدد برجام و يا تقويت قدرت دفاعي» را القاء و براي واداشتن جمهوري اسلامي به مذاکرات مجدد در منطقه با هر روش ممکن تلاش مي کردند، اکنون به جايي رسيدند که با به راه انداختن «آشوب و اغتشاش»، و با «تهديد و ارعاب» مي خواهند به اهداف خود برسند! غافل از اينکه رهبري و ملت ايران اهل چنين باج دادنهايي نيستند، آن گونه که در فتنه 88 ندادند.
    2- اما در روزهايي که شوي تبليغاتي نيکي هيلي سفير آمريکا در سازمان ملل با اتهام زني موشکي عليه جمهوري اسلامي روي آنتن رسانه ها بود، خبرهاي موشکي ديگري هم منتشر شد که از يک طرف موجب «آچمز شدن» جريان ليبرالي و نفوذي هاي مدعي مذاکره با آمريکا در باره قدرت دفاعي کشور شد و به همين علت از سوي رسانه هاي جريان ليبرالي حامي دولت مورد سانسور قرار گرفت، و ازطرف ديگر بسيار عبرت آموزاست، البته نه براي ملت ايران که بسيار فهيم تر از اين هستند، بلکه براي نفوذي ها و جريان ليبرالي آچمز شده که اکنون با شعار سوريه را رها کن، جانم فداي ايران در تلاش براي انحراف افکارعمومي هستند، به ويژه که جبهه مقاومت زنگ بيرون راندن آمريکايي ها از منطقه را به صدا درآورده است. رئيس جمهور آمريکا در حالي که براي قدرت دفاعي ديگر کشورها از جمله ايران، روسيه و کره شمالي خط و نشان مي کشد، در آستانه عيد کريسمس و سال نو ميلادي، يک روز بعد از انتشار راهبرد جديد امنيت ملي اين کشور «بودجه اضطراري دفاع موشکي» خود را امضا کرد که مي توان از آن به عنوان «عيدي موشکي ترامپ»! ياد نمود.براساس قانوني که ترامپ امضا کرد آمريکا چهار ميليارد دلار(بيش از160 تريليون ريال) به صورت ويژه براي تقويت و توسعه قدرت تهاجمي و دفاع موشکي هزينه مي کند. در راهبرد جديد امنيت ملي آمريکا نيز تاکيد شده که آمريکا در حال استقرار«سامانه دفاع موشکي پيشرفته و چند لايه» است. قبل از اين نيز ترامپ قرارداد 460 ميليارد دلاري و اوباما قرارداد 115 ميليارد دلاري فروش پيشرفته ترين سيستم هاي دفاع موشکي از جمله سيستم دفاع موشکي پاتريوت و موشک هاي تاد لاک هد مارتين و هوا به هوا، هوا به زمين و سطح به سطح به عربستان را براي مقابله با ايران امضا کرده بودند. همچنين آمريکا با حذف محدوديت هاي «دستورالعمل بُرد موشک هاي بالستيک کره جنوبي»به سئول اجازه داد تا برد موشک هاي بالستيک خود را از300 کيلومتر به800 کيلومتر برساند.
     3- حال با توجه به اين خبرها که مشتي است نمونه خروار! و همچنين با توجه به زير ميزِ مذاکرهِ برجام زدن از سوي رئيس جمهور آمريکا چند سوال ساده به وجود مي آيد: آيا هنوز عده اي با دوقطبي سازي کاذبِ «دولت با تفنگ»و «دولت بي تفنگ»، معتقدند دنياي آينده،«دنياي گفتمان است و نه دنياي موشک»!؟ آيا عده اي هنوز معتقدند بدون اقتدار موشکي و تامين امنيت مي توان موجب پيشرفت و حل مشکلات اقتصادي و رفع تحريم ها شد!؟ و جريان نفوذي پس از سر دادن شعارهاي ضددفاعي در آشوب هاي اخير پاسخ دهد که چگونه با«گفتمان سر ميز مذاکره» مي تواند بدون وجود«شهرک هاي موشکي زيرزميني»، «سايه جنگ القايي» را از سر ملت ايران بردارد!؟
    4- براي فهم اين سوالات و پاسخ به آنها، پاسخ به اين سوال مهم است که چرا عليرغم حمايت روسيه و چين، تيم مذاکره کنندگان هسته اي در جريان مذاکرات با حذف تحريم هاي موشکي و تسليحاتي که به دليل هسته اي وضع شده بود و بايد در قطعنامه 2231 لغو مي شدند،مخالفت کردند!؟ وزيرامورخارجه روسيه و وندي شرمن مذاکره کننده ارشد آمريکايي با اشاره به پشت پرده اين مسئله مي گويند«روسيه و چين مي خواستند تحريم هاي تسليحاتي و موشکي ايران نيز لغو شود،اما باوجود اين حمايتها، خود تيم ايراني موافقت کردند که تحريم ها تا ۵ سال ادامه يابد»!!! لاوروف دو روز پس از امضاء برجام هم گفته بود«طرف ايراني با طرف غربي درباره تحريم هاي تسليحاتي مصالحه کرد!». مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا هم در پارلمان اين اتحاديه با استناد به يک«نيم جمله اي» در مقدمه توافق104 صفحه اي هسته اي ادعا کرده «برجام مي تواند مسير را براي نوع ديگري از تعامل در منطقه فراهم کند» موگريني با بيان اينکه «يک راز را دارم افشا مي کنم» گفته «اين نيم جمله به درخواست تيم مذاکره کننده ايراني در مقدمه برجام گنجانده شده است»!!!. اين همان خلل و فرج و تفسيرپذير بودن متن برجام و مرجع تفسير بودن کشورهاي غربي است که رهبر معظم انقلاب قبل از امضاء برجام به تيم مذاکره کننده هسته اي تذکر و گوشزد کرده بودند، اما...
    5- لذا با درک پشت پرده هاي برجام مي توان فهميد که چرا هرگونه تقويت قدرت دفاعي و موشکي کشور، از سوي آمريکا مغاير با برجام و قطعنامه 2231 القاء مي شود و چرا با اين القاء به دنبال مذاکره ديگري در باره قدرت دفاعي ايران و مسائل منطقه هستند؟ و مهم تر اينکه چرا در ايران آشوب به راه مي اندازند تا با شعارهاي ضددفاعي براي مذاکره مجدد فضاسازي کنند؟!. لذا تحليلگران معتقدند وجود چنين تفسيرپذيري هايي از برجام و ارسال پالس هاي داخلي تحت عنوان «برجام کف و پايه مذاکرات و الگويي براي مسائل منطقه است» و همچنين شعارهاي ساختارشکنانه ضددفاعي در فتنه و آشوب هاي اخير، همه را در کنار هم بايد در پوشه قرمز وزير خارجه انگليس در سفر به تهران جست وجو کرد که پازل مذاکرات برجام2 را تکميل مي کند و آشکار مي شود که اين پازل از اول چيده شده بود! نکته بسيار تامل برانگيز اين است درحالي که وزير دفاع آمريکا اذعان کرده آمريکا قدرت برخورد نظامي با ايران را ندارد و اقدام آمريکا عليه ايران صرفاً ديپلماتيک (براي آشوب و اغتشاش در داخل)، نه نظامي است، و برخي از مسئولان کشورمان درپي القاء مجدد سايه جنگ و ترساندن دوباره مردم براي تن دادن به مذاکره اي ديگر برمي آيند و آقاي ظريف توئيت مي کند که شوي تبليغاتي نيکي هيلي «شبيه زمينه سازي کالين پاول براي حمله به عراق است»! و شبکه BBC فارسي هم اين پيام را در سرخط خبرهاي خود قرار مي دهد!!! تاسف بارتر اينکه همزمان با اين توئيت و هماهنگ با آن، رئيس مرکز استراتژيک رياست جمهوري در سمينار حکمراني و امنيت منطقه اي نيز در حالي که گروه هاي تروريستي به برکت مقاومت ايجاد شده در منطقه در حال اضمحلال هستند، القاء مي کند اگر تن به مذاکره در منطقه ندهيم، «اطراف ايران ملجاء گروه هاي تروريستي اسلامي خواهد شد»!، و از توانايي و اقتدار جمهوري اسلامي در خنثي کردن توطئه هاي دشمنان، به بازي برد–باخت و يکجانبه گرايي و انحصارطلبي تعبير مي کند!.
    6- و اما اکنون که به فرمايش رهبر معظم انقلاب دستاورد برجام «خسارت محض» و به تعبير رئيس کل بانک مرکزي «دستاورد هيچ» بوده و وزير امورخارجه به اشتباه بودن اعتماد به آمريکا اذعان و شخص رئيس جمهور نيز از مذاکره با آمريکا به «داستان مضحک» و از مذاکره کنندگان با آمريکا به «ديوانه بودن» ياد کرده، و همچنين با توجه به امضاء بودجه اضطراري موشکي آمريکا، جريان ليبرالي که با ساز آمريکا مي رقصد چه پاسخي دارد به ملت ايران بدهد که اگر موشک بد است چرا آمريکا بودجه اضطراري ويژه براي توسعه دفاع موشکي خود امضا مي کند و اگر خوب است چرا ملت ايران براي دفاع خود در اين دنيايي که قانون جنگل برآن حاکم است نبايد داشته باشد؟!. لذا ديگر نمي توان فضاسازي براي مذاکره مجدد در مسائل منطقه و قدرت موشکي کشور را از روي جهالت و ساده لوحي و غفلت تعبير کرد و قطعاً از اين به بعد هرگونه تلاش براي توجيه مذاکره در باره قدرت دفاعي کشور را بايد «خائنانه و بر خلاف هرگونه عقلانيت سياسي و منافع ملي» تلقي کرد. لذا ملت ايران بايد بسيار هوشيار باشد تا بارديگر جريان نفوذي با فضاسازي و القاء دروغين سايه جنگ و ادعاي اينکه رفع مشکلات اقتصادي در گرو مذاکره مجدد با آمريکاست، موجب فرصت سوزي براي کشور و فرصت سازي براي آمريکا نشود
    یادداشت میهمان: «فتنه 96» و «عيدي موشکي آمريکا»!
    


 روزنامه كيهان، شماره 21816 به تاريخ 21/10/96، صفحه 2 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 191 بار
    آثار ديگري از "دكتر محمدحسين محترم"
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Archives of Neuroscience
متن مطالب شماره 2 (پياپي 502)، 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است