|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/10/21: البناء: اتاق عمليات آشوب هاي ايران در هرات و اربيل بود
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22106
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21816 21/10/96 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


البناء: اتاق عمليات آشوب هاي ايران در هرات و اربيل بود
يك روزنامه لبناني با اشاره به نقش آمريكا


روزنامه البناء لبنان با تشريح نقش معاون دستيار وزير امور خارجه آمريکا در خط دهي به وليعهد عربستان عليه ايران، نوشت: به رغم خاموش شدن آشوب ها در ايران، بايد گفت اتاق هاي عمليات آشوب هاي اين کشور در هرات و اربيل قرار داشت.
    روزنامه «البناء» لبنان در گزارشي مهم با تاکيد بر اينکه دشمنان ايران دست از فتنه انگيزي عليه اين کشور برنداشته اند تصريح کرده است: عليرغم شکست توطئه انتقال نبرد عليه نظام جمهوري اسلامي به داخل اين کشور، اطلاعات نشان مي دهد که مثلث تجاوز صهيونيستي، آمريکايي و سعودي نه تنها دست از سر تهران و جمهوري اسلامي برنداشته بلکه در حال حرکت به سمت سناريوهايي جديد عليه ايران است که اين بار قهرمان آن «مايکل دي آندريا» ملقب به شاهزاده تاريکي نيست بلکه يک افسر اطلاعات مخفي در پشت صحنه است که در کشورهاي مختلف آسيا فعاليت مي کند، او «اندرو پيک»، يک افسر اطلاعات نظامي آمريکا [و معاون دستيار ويژه وزير خارجه اين کشور در امور ايران] است.
    البناء نوشت: حمايت فوري، علني، قوي، مستقيم و مستمر رئيس جمهور آمريکا و لابي اسرائيل در واشنگتن از آشوب هاي خياباني در ايران و همچنين حمايت نخست وزير اسرائيل و اذناب آن از جمله رژيم آل سعود از هرج و مرج، خشونت و کشتار افراد بي گناه توسط عناصر داعشي يا مزدور قدرت هاي صهيونيستي-آمريکايي هيچ جاي تعجب ندارد و غيرمنتظره يا خود به خود صورت نگرفته است.
    اين روزنامه لبناني توضيح داد: رئيس جمهور آمريکا به عنوان بخشي از آمادگي براي هرج و مرج و ايجاد شرايط مناسب به منظور توجيه مداخله نظامي آمريکا در ايران، در روز 6 دسامبر سال گذشته «آندره لوئيس پيک»، افسر سابق اطلاعات نظامي اين کشور را به عنوان معاون دستيار وزير امور خارجه خود براي ايران و عراق منصوب کرد. ترامپ وي را عمداً به عنوان معاون دستيار وزير امور خارجه، نه دستيار وزير امور خارجه، انتخاب کرد تا اين انتصاب پيچيدگي هاي اداري نداشته باشد چون مقام معاون دستيار وزير امور خارجه نيازي به حکم رياست جمهوري يا تصويب مجلس سنا ندارد، بنابراين اين انتصاب، تضمين شده و بسيار آسان صورت گرفته است.
    وي افزود: توجه داشته باشيد که اندرو پيک، افسر سابق اطلاعات آمريکا جايگزين کريس بک ماير شد که معاون دستيار وزير امور خارجه در امور صرفا ايران بود و جوزف بينينگتون دستيار وزير امور خارجه در امور عراق بود. انتصاب پيک به معناي سيطره وي بر سياست هاي وزارت خارجه آمريکا در امور عراق و ايران است به گونه اي که اين حوزه را در اختيار محافل تهاجمي تر عليه ايران و ائتلاف مقاومت در دولت ترامپ قرار مي دهد.
    
    توافق در عربستان عليه ايران!
    نويسنده آورده است: پيک قبل از گرفتن پست جديد خود به همراه جراد کوشنر داماد ترامپ در سفري غيرعلني با پرواز تجاري آمريکا که چهار روز به طول انجاميد به عربستان رفت در آنجا با محمد بن سلمان ملاقات کرد و با وي درباره بسياري از جزئيات مربوط به تامين مالي و راه اندازي اتاق هاي عمليات در هر کدام از شهرهاي هرات، افغانستان و اربيل در شمال عراق که تحت تسلط نيروهاي پيشمرگه مسعود بارزاني است به توافق رسيد.
    وي افزود: اين دو اتاق، ويژه اداره عمليات کشتار و تخريب در جمهوري اسلامي ايران هستند، يعني همان اتفاقاتي که در روزهاي اخير از سال گذشته ميلادي و نخستين روزهاي سال 2018 اتفاق افتاد. ناگفته نماند، انتصاب او موجي از رضايت را در ميان نيروهاي افراطي در ايالات متحده، که موضع تهاجمي تري نسبت ايران دارند برانگيخت.
    در ادامه اين گزارش آمده است: اليوت آبرامز، شخصيت يهودي که از اردوي نومحافظه کاران است و در پاسخ به انتصاب پيک گفت: من اندرو پيک را ساليان سال است مي شناسم و او را يکي از نظاميان کهنه کار در عراق و افغانستان مي بينم که از تجربه بين المللي بي نظير و شايستگي هاي آکادميک و فرهنگي برخوردار است و گزينه اي شگفت انگيز براي چنين کاري است.
    تجربه و شايستگي هايي که اليوت آبرامز از آن سخن مي گويد چيست؟ دستاوردهاي پيک در سطوح مختلف قبل از اينکه به اين پست در وزارت خارجه برسد چه بوده است. او داراي مدرک ليسانس از دانشگاه پرينستون و مدرک کارشناسي ارشد از دانشگاه هاروارد است. وي از آگوست 2007 تا آگوست 2011 به عنوان مشاور امنيت ملي دو سناتور ايالات متحده خدمت کرد، او قوانين کيفري را عليه ايران، سوريه، لبنان و [منطقه خودمختار] تبت [در غرب چين] وضع کرد، که بين سال هاي 2007 تا 2009 در يکصد و دهمين نشست کنگره مورد بررسي قرار گرفت و در يکصدويازدهمين دور کنگره بين سال هاي 2009 تا 2011 به تصويب رسيد.
    
    باني نظريه بن سلمان براي انتقال نبرد به عمق ايران
    او رياست کميته مجلس سنا ويژه وضع سياست هاي آمريکا در قبال چين را نيز برعهده داشت او بين 8/2011 و 8/2012 مشاور راهبردي فرمانده نيروهاي آمريکايي در افغانستان بود و در همين مدت مشاور فرمانده نيروهاي ناتو در افغانستان نيز بود. او 11/2008 تا 5/2016 افسر اطلاعات نظامي نيروهاي عمليات ويژه آمريکا بود. او همچنين باني نظريه محمد بن سلمان درباره ضرورت انتقال نبرد به داخل عمق دشمن يعني ايران شمرده مي شود.
    او در 16 مارس 2016 مقاله اي نوشت که روزنامه فارين آفرز آمريکا آن را به چاپ رساند، در اين مقاله آمده است: عربستان نياز به ايجاد بحران بزرگي در روابط خود با ايراني ها دارد تا جايگاه رياض را که در نتيجه بي توجهي آمريکا در حمايت از عربستان براي مقابله با ايران، تنزل يافته بازسازي کند به خصوص که ايران بدون هيچ قدرت بازدارنده اي در حال گسترش نفوذ خود در کشورهاي عربي است.
    البناء نوشت: در مقابل اطلاعات منابع ما حاکي است نهادهاي اطلاعاتي ايران و متحدانشان نيز هوشيارتر و باهوش تر هستند و لحظه اي از دشمن غافل نمي شوند تا لحظه اي که رويارويي بزرگ با آمريکا و دست پرورده آن اسرائيل فرا برسد. به گفته منابع، آن زمان است که قواعد جديد درگيري پديدار مي شود و احتمال نزديک شدن به لحظه اي را نشان مي دهد که از الجليل و فراتر از آن و جولان و بعد از آن عبور کنيم.
    
    ميلياردها دلار هزينه و سال ها شبکه سازي و مزدورپروري
    گفتني است رهبر معظم انقلاب روز سه شنبه در جمع مردم قم طي سخناني به ميلياردها دلار هزينه و سال ها شبکه سازي و مزدورپروري بدخواهان ملت ايران براي ايجاد مشکل از درون کشور اشاره و تصريح کردند: «مسئولان فعلي آمريکا که ساده لوحي آنها در امور سياسي آشکار است، اين بار خود را لو دادند و به شبکه سازي و مزدورپروري اذعان و هزينه هاي اين طراحي را نيز با سرکيسه کردن دولت هاي وابسته خليج فارس تامين کردند تا شايد بتوانند زباله هاي فراري از ايران را بازيافت و دوباره وارد ميدان کنند.»
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در تبيين ابعاد قضاياي اخير گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتي نشان مي دهد... يک مثلثي در اين قضايا فعال بوده است: نقشه را آمريکايي ها و صهيونيست ها کشيدند، پول براي يکي از اين دولت هاي خرپول خليج فارس است، پادويي اش هم مربوط به سازمان آدمکش منافقين بود
    ايشان افزودند: يک راس اين مثلث، آمريکا و صهيونيست ها بودند که طراحي را انجام دادند و چند ماه بر روي اين طراحي کار کردند و بناي آنها اين بود که حرکت ها از شهرهاي کوچک شروع شود تا به مرکز برسد.
    رهبر انقلاب اسلامي گفتند: راس دوم اين مثلث، يکي از دولت هاي پولدار خليج فارس است که هزينه اين نقشه را تامين کرد و راس سوم نيز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقين هستند و از ماه ها قبل آماده
    بودند.
    رهبر انقلاب اسلامي در ادامه تبيين قضاياي اخير به برخي حرف ها در رسانه هاي دشمنان اشاره کردند و گفتند: براي سازماندهي و عمليات، دو قرارگاه فرماندهي در همسايگي ايران تشکيل شده بود؛ يکي از اين قرارگاه ها براي هدايت عمليات در فضاي مجازي بود و قرارگاه دوم براي مديريت اغتشاش ها که هر دو قرارگاه به وسيله آمريکايي ها و صهيونيست ها فرماندهي مي شد و پيروزي خود را نيز قطعي مي دانستند.
    
    جزئيات عمليات خرابکارانه دشمنان ايران در اربيل
    محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز ظهر شنبه در يک نشست خبري با اشاره به حوادث اخير گفت: چند ماه پيش در اربيل جلسه اي توسط رئيس تيم عملياتي ويژه CIA درباره ايران و با حضور مايکل دي آندريا، رئيس دفتر صدام و هاني طلفاح برادرزن صدام با نماينده اي از بارزاني ها و عربستاني ها تشکيل شده بود. نحوه عمليات در اين جلسه تدوين شد که در اواخر آذرماه با استفاده از فضاي مجازي شروع و در طول دي ماه و بهمن ماه ادامه يابد.
    رضايي خاطرنشان کرد: اسم پروژه اي که دشمنان ايران در اربيل عراق طراحي کرده بودند، «همگرايي نتيجه بخش» بود و اين چيزي که در کشور اتفاق افتاد مرحله نخست اين پروژه محسوب مي شد و فکر مي کردند پيروز مي شوند. آنها در مراحل بعد مي خواستند اسلحه وارد ايران کنند و به تبع آن عده اي از مردم کشته شوند و آمريکا از شوراي امنيت تقاضاي مصوبه حقوق بشري عليه ايران کرده و قطعنامه و تحريم هاي جديدي وضع کنند.
    البناء: اتاق عمليات آشوب هاي ايران در هرات و اربيل بود / يک روزنامه لبناني با اشاره به نقش آمريکا
    


 روزنامه كيهان، شماره 21816 به تاريخ 21/10/96، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 96 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه صنعت صدا و تصوير
متن مطالب شماره 82، مهر و آبان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است