|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/10/21: اخبار ادبي و هنري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21816 21/10/96 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


اخبار ادبي و هنري



نماهنگ «داغ ريگان؛ داغ ترامپ» منتشر شد
    نماهنگ «داغ ريگان؛ داغ ترامپ» با موضوع مقايسه تغيير قدرت ايران و آمريکا از زمان ريگان تا ترامپ توسط پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه اي، منتشر شد.
    به گزارش خبرنگار کيهان، اين نماهنگ سه دقيقه اي با نمايش تصاوير روساي جمهور آمريکا از ريگان تا ترامپ و شامل بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره دولت هاي مختلفي است که در آمريکا روي کار آمده اند. در بخشي از اين نماهنگ، سخن رهبر انقلاب به اين شرح آمده است: «ريگان از ترامپ، هم قوي تر بود، هم عاقل تر بود؛ او هنرپيشه بود، بازيگري اش هم بهتر از اين بود، عملاً هم عليه ما اقدام کرد و آن هواپيماي ما را زدند و آن کار را کردند؛ امروز ريگان کجا است، جمهوري اسلامي کجا است؟...
    در بخش ديگري از اين نماهنگ آمده است: «نه از سقوط رژيم سلطنتي عبرت گرفتند؛ بلکه از همان ماه هاي اول، شمشير را از رو بستند و سفارت شد مرکز توطئه؛ لانه جاسوسي، مرکز ارتباطات مشکوک براي تحريک اين و آن، براي اينکه شايد بتوانند جمهوري اسلامي را به زمين بزنند؛ شايد بتوانند جمهوري اسلامي را شکست بدهند. اين اشتباه بزرگ را آمريکائي ها کردند. بعد هم هر چه توانستند و هر چه از دستشان برمي آمد، با جمهوري اسلامي و با ملت عزيز و کشور ما کردند، که يک نمونه اش حمله کردن به طبس است؛ يک نمونه اش قضيه سرنگون کردن هواپيماي مسافري ماست که نزديک سيصد نفر را در خليج فارس کشتند - هواپيماي مسافري را زدند و انداختند توي آب - يک نمونه اش حمله به سکوهاي نفتي ماست - که در خليج فارس به سکوي نفتي ما زمانِ ريگان حمله کردند - يک نمونه اش کمک هاي همه جانبه به صدام بعثي خبيث است، براي اينکه شايد بتوانند او را در جنگ بر ما پيروز کنند و جمهوري اسلامي را ضربه بزنند. از اين قبيل اگر بخواهيم براي جنايات آمريکا فهرست درست کنيم، يک کتاب مي شود.»
    پايان دهنده نماهنگ «داغ ريگان؛ داغ ترامپ» بيان تفاوت وضعيت امروز جمهوري اسلامي ايران با 30 سال قبل است. جايي که رهبر انقلاب تصريح مي کنند: «ما جلو رفتيم؛ آنها (دولت آمريکا) عقب رفته اند ... امروز جمهوري اسلامي چند برابر زمان ريگان پيشرفت کرده، رشد کرده ، در همه قسمت ها... او (ريگان) الان در عذاب الهي گرفتار است؛ جسمش پوسيده و در خاک است و روحش هم علي القاعده طبق ضوابطي که ما داريم مشغول مواخذه پس دادن به درگاه عدل الهي است... جمهوري اسلامي به توفيق الهي پابرجا خواهد ماند و داغ ضعيف شدن يا از ميدان خارج شدن جمهوري اسلامي بر دلشان خواهد ماند.»
    گفتني است، نماهنگ سه دقيقه اي «داغ ريگان؛ داغ ترامپ» در فضاي مجازي و سايت khamenei.ir قابل دريافت است.
    
    
    زمان بندي نمايش فيلم هاي جشنواره فجر با قرعه کشي انجام شد
    زمان بندي نمايش فيلم هاي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر در سينماي رسانه ها با حضور سازندگان آثار و نمايندگاني از رسانه هاي مختلف قرعه کشي شد.
    به گزارش خبرنگار کيهان، قرعه کشي براي تعيين زمان نمايش هر فيلم در اصلي ترين سينماي جشنواره فجر، يعني سالن رسانه ها ديروز انجام شد. به اين ترتيب که اسامي فيلم ها توسط فيلمسازان پيشکسوت و خبرنگاران قديمي از دورن يک تنگ بيرون آورده مي شد و صاحبان هر فيلمي که نامش بيرون مي آمد نيز زمان نمايش فيلم خود را از درون يک تنگ ديگر خارج مي کردند.
    اتفاق جالب اين بود که نماينده روزنامه کيهان در اين مراسم، به طور تصادفي فيلم دفاع مقدسي «ماهورا» را از تنگ اسامي فيلم ها بيرون آورد که اين فيلم روز پنجشنبه 19 بهمن ساعت 20 در سينماي رسانه ها اکران خواهد شد.
    ديگر آثار مهم و با مضامين ملي و راهبردي جشنواره فجر نيز به اين ترتيب در جدول نمايش سالن رسانه ها جاي گرفتند: انيميشن سينمايي «فيلشاه» به کارگرداني هادي محمديان روز شنبه 13 بهمن ساعت 20 ، «به وقت شام» به کارگرداني ابراهيم حاتمي کيا روز دوشنبه 16 بهمن ساعت 20، «امپراطور جهنم» به کارگرداني پرويز شيخ طادي روز سه شنبه 17 بهمن ساعت 17، «سرو زير آب» به کارگرداني محمدعلي باشه آهنگر روز چهارشنبه 18 بهمن ساعت 14، «تنگه ابوقريب» همان روز ساعت 17 و...
    گفتني است، سي و ششمين جشنواره فيلم فجر از 12 تا 22 بهمن برگزار مي شود که امسال به جاي برج ميلاد، پرديس سينمايي ملت به عنوان سالن رسانه ها تعيين شده است.
    
    
    عضو مجمع نمايندگان استان کرمانشاه:ردپايي از کمک هاي جمع آوري شده توسط ستاره هاي حاشيه ساز در کرمانشاه ديده نمي شود
    عضو مجمع نمايندگان استان کرمانشاه با اشاره به اينکه ردپايي از کمک هاي جمع آوري شده توسط ستاره هاي خبرساز در کرمانشاه ديده نمي شود، تاکيد کرد: کمک هاي مردمي بايد با نظارت مسئولان استاني به زلزله زدگان تعلق مي گرفت.
     فرهاد تجري در بخشي از گفت وگو با خانه ملت گفت: تاکنون هيچ ردپايي ازکمک هاي برخي سلبريتي ها افراد قهرمان و خير ديده نشده است، منابع جمع آوري شده از سوي برخي افراد تاکنون هزينه نشده و بايد شرايط و زمان هزينه کرد اين سرمايه ها از سوي افراد پرسش شود.
    تجري با تاکيد براينکه اين کمک ها درشرايط اضطراري توسط مردم انجام شد، افزود: يکي از اشتباهات اين است که اعتماد به ساختارهاي رسمي و نظارت پذير را سلب کنيم و به افرادي اطمينان کنيم که در زمان لازم ابزار کافي براي نظارت و پاسخگويي از آنها نداريم، بنابراين نياز است که با پيگيري مسئولان اين اتفاق مورد توجه قرار گيرد، البته نبايد به حسن نيت و دلسوزي اين افراد بي توجهي کرد؛ اما اين رويه سبب شد که کمک ها از مجاري رسمي به دست مردم نرسد، به طورحتم نحوه واگذاري اين کمک ها به مردم بايد طبق سازوکاري مشخص انجام شود.
    لازم به ذکر است در زلزله 5 سال پيش مناطق ورزقان، اهر و هريس نيز جمعي از هنرپيشگان اقدام به جمع آوري کمک هاي مردمي کردند و قول تاسيس يک خانه فرهنگ در مناطق زلزله زده با اين کمک ها را دادند اما تاکنون چنين ساختماني احداث نشده است.
    اخبار ادبي و هنري
    


 روزنامه كيهان، شماره 21816 به تاريخ 21/10/96، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته



 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تهويه و تبريد
متن مطالب شماره 170، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.



تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است