|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/10/21: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4528
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4239 21/10/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبررئيس جمهور مطرح کرد:حل مشکلات اقتصادي دستور کار اصلي دولت
    دنياي اقتصاد : رئيس جمهور با استقبال از بيانات روز سه شنبه رهبر معظم انقلاب تاکيد کرد که حل مشکلات اقتصادي و تامين حقوق شهروندان دستور کار اصلي دولت است. حسن روحاني در جلسه روز گذشته هيات دولت که رياست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بيانات روشنگرانه مقام معظم رهبري درباره حوادث اخير، افزود: رويکرد اصلي دولت در لايحه بودجه سال ۹۷ اشتغال زايي و حرکت به سمت ريشه کني فقر مطلق است و پيرو تاکيد رهبر انقلاب، مردم انتظار دارند که همه قوا و تمامي دستگاه ها و نهادها با همدلي و همراهي به تحقق سريع تر اين اهداف و تامين مطالبات بحق مردم کمک کنند.
    رئيس جمهور با اشاره به اينکه مشکلات اقتصادي يک شبه پديد نيامده و عمدتا ناشي از مديريت نادرست در گذشته است، اظهار کرد: وقتي رهبر معظم انقلاب متواضعانه خود را نيز مخاطب مطالبات بحق مردم معرفي مي کنند، يعني همه بايد مسووليت مشکلات را بپذيرند و با وحدت و همدلي ضمن مايوس کردن دشمن از توطئه، مردم را به شرايط کشور و آينده اميدوار و دولت را نيز در اصلاح و پايداري اقتصاد به نفع مردم ياري کنند. در ادامه اين جلسه هيات وزيران با هدف ارائه خدمات تکميلي بهداشتي و درماني به خانواده شهدا، مفقودالاثران، اسرا، جانبازان و آزادگان، آيين نامه اجرايي فصل سوم قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران را به تصويب رساند. همچنين حسن روحاني، رئيس جمهور شامگاه سه شنبه در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، با اشاره به اولين سالگرد رحلت رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله هاشمي رفسنجاني را شخصيتي ممتاز، اسلام شناسي برجسته، صاحب نظري امين و سياست دان و سياستمداري دانست که مورد احترام مردم و حتي جامعه بين المللي است. روحاني با اشاره به مجاهدت هاي آيت الله هاشمي تحت رهبري حضرت امام خميني (ره)، رفاقت صميمي و ديرينه با مقام معظم رهبري و خدمات گسترده و ماندگار ايشان به انقلاب و مردم در مسووليت هاي سنگين و خطير، گفت: نقش مرحوم آيت الله هاشمي در دوران مبارزه، تثبيت نظام اسلامي، اداره مجلس و فرماندهي جنگ، رياست جمهوري و اداره دولت و رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام غيرقابل انکار و اثرات آن در استحکام نظام اسلامي ماندگار است.
    
    فرمان ويژه روحاني براي تنظيم بازار شب عيد
    همچنين سخنگوي دولت از دستور ويژه رئيس جمهوري به وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزي براي تنظيم بازار شب عيد خبر داد. به گزارش «ايرنا» محمدباقر نوبخت پس از جلسه ديروز هيات دولت در جمع خبرنگاران تصريح کرد: سازمان برنامه و بودجه نيز موظف به حمايت هاي مالي از اين اقدام شد و اميدواريم روزهاي خوبي را هم براي توليدکننده و هم مردم شاهد باشيم و هر دو از قيمت ها راضي باشند.
    
    
     اقدامات جديد وزارت اطلاعات در برخورد با عناصر آشوب طلب
    دنياي اقتصاد : سربازان گمنام امام زمان (عج) در چند روز گذشته موفق شدند تعداد ديگري از عناصر تروريستي و ضدانقلاب را که نقش بسزايي در به آشوب کشيدن اعتراضات مردمي داشتند، شناسايي و دستگير کنند.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت اطلاعات، اين وزارتخانه توانست با رصد اطلاعاتي و بهره گيري از گزارش هاي مردمي، برخي عوامل آشوب، اغتشاش، قتل و ضرب و شتم مردم و ماموران ناجا با سلاح سرد و گرم، تخريب و سرقت اموال عمومي و برهم زنندگان نظم و امنيت عمومي جامعه را دستگير کند. در اين اطلاعيه به برخي از اين اقدامات اشاره شده است که از آن ميان مي توان به دستگيري عامل فروش ۱۴۷ چاشني انفجاري و ۴۰ فقره مواد منفجره در ورامين، بازداشت يکي از عناصر فعال ضدانقلاب که در فضاي سايبري به آموزش ساخت مواد منفجره و هدايت اقدامات ضدامنيتي مبادرت مي کرد، بازداشت شرور سابقه دار ح- م از عوامل اصلي اغتشاش و مسوول تهيه و توزيع انواع سلاح سرد، اسپري فلفل و ديگر ادوات تخريبي براي اغتشاشگران که نقش بسزايي در خشن کردن فضاي اعتراضي داشت، دستگيري شماري از تهييج و تحريک کنندگان مردم براي حضور در اغتشاشات، بازداشت تعدادي از آسيب زنندگان به مراکز مذهبي، اموال عمومي و شخصي دستگيري هسته عملياتي آشوبگران شهرستان ايذه اشاره کرد.
    
    واکنش رئيس دفتر مقام معظم رهبري به حوادث اخير
    در خبري ديگر به نقل از خبرگزاري فارس محمد محمدي گلپايگاني، رئيس دفتر مقام معظم رهبري روز گذشته در مراسم توديع و معارفه روساي قديم و جديد شوراي سياست گذاري ائمه جمعه کشور با اشاره به حوادث اخير درکشور اظهار کرد: اکثر کساني که در اعتراضات حضور داشتند، مشکل اقتصادي داشتند، اما در اين ميان اقليتي سوار بر موج شد که بنابر فرمايش رهبري حسابشان از مردم جداست.رئيس دفتر مقام معظم رهبري با اشاره به «شعار نه غزه نه لبنان» که در اغتشاشات اخير سر داده شد، گفت: اگر ما در سوريه و غزه نمي جنگيديم، مجبور بوديم در خيابان هاي تهران بجنگيم.
    
    هيچ يک از نيروهاي نظامي با اسلحه به خيابان نيامده اند
    در خبري ديگر، رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه کشته هايي که در ناآرامي هاي اخير اتفاق افتاده عمدتا مشکوک است، گفت: شورش هاي هفته گذشته حتي يک مورد سراغ نداشتيم که از نيروهاي انتظامي، سپاه يا بسيج با اسلحه به خيابان آمده باشند؛ زيرا طبق دستورالعمل هاي ستاد کل نيروهاي مسلح، اين موضوع ممنوع است و هيچ کس با اسلحه به خيابان نمي آيد. به گزارش «ايلنا» سرلشکر محمد باقري افزود: ما حداکثر تحمل را در اتفاقات اخير عليه اغتشاشگران داشتيم و سعي شد تا با صحبت کردن و نصيحت کردن جنبه هاي خطرناک تعرض کنترل و پيشگيري شود. همچنين موارد کشته هايي که اتفاق افتاده عمدتا مشکوک است؛ چراکه تيراندازي هاي صورت گرفته از پشت سر يا مناطق نامشخص اجرا شده که در دست بررسي است و در اين رابطه موردي نداريم مگر اينکه به يک پادگان نظامي حمله اي صورت گرفته باشد که در همه دنيا مجموعه هاي نظامي در اين مواقع موظف به دفاع از خودشان هستند.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4239 به تاريخ 21/10/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه راه و ساختمان
متن مطالب شماره 143، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است