|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/10/21: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6980
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6690 21/10/96 > صفحه 5 (اقتصادي) > متن
 
      


اخبارامروز، انعقاد توافق پنج ميليارد يورويي ايران و ايتاليا
    خبرگزاري رويترز خبر داد، ايران و ايتاليا امروز (پنجشنبه) چارچوب يک موافقتنامه اعتباري پنج ميليارد يورويي را امضا مي کنند که بر اساس آن رم به شرکت هاي ايتاليايي براي سرمايه گذاري در ايران کمک مي کند. رويترز به نقل از منابعي در معاونت خزانه داري وزارت اقتصاد و دارايي ايتاليا افزود: در اين تفاهمنامه پيش بيني شده تا هلدينگ دولتي اينويتاليا (Invitalia) براي تامين مالي پروژه هاي سرمايه گذاري شرکت هاي ايتاليايي دو خط اعتباري براي بانک هاي ايراني بگشايد. امضاکنندگان اين تفاهمنامه دو بانک ايراني «خاورميانه» و «صنعت و معدن» و شرکت سرمايه گذاري جهاني اينويتاليا (از شرکت هاي تابعه هلدينگ اينويتاليا) هستند. اينويتاليا خطوط اعتباري را براي اين دو بانک گشايش مي دهد و ضمانت تامين مالي پروژه ها بر عهده دولت ايران خواهد بود.
    
    
    هيچ بانک مرکزي در دنيا بيت کوين را تاييد نکرد
    رئيس بانک مرکزي گفت: هيچ بانک مرکزي در اروپا و آسيا بيت کوين را تضمين نکرده است. به گزارش ايسنا، ولي الله سيف در حاشيه جلسه هيات دولت در رابطه با اعتبار بيت کوين اظهار کرد: من به معاونانم دستور داده بودم که مواضع بانک هاي مرکزي کشورهاي اروپايي و مرکزي را در اين خصوص بررسي کنند که طبق بررسي ها هيچ بانک مرکزي نتوانسته است بيت کوين را تاييد کند. رئيس بانک مرکزي افزود: البته در زمينه پول هاي ديجيتال دارد کار مي شود و برخي بانک هاي مرکزي هم ذهنيت هايي دارند که ممکن است بعضي تصميمات را بگيرند، ولي سابقه اي وجود ندارد که بانک هاي مرکزي بيت کوين را تضمين کرده و نظر مثبتي درباره آن داشته باشند.
    
    
    شناسايي اموال جديد موسسه مالي کاسپين توسط برخي از سپرده گذاران
    نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: برخي سپرده گذاران اطلاعاتي درباره اموال کاسپين ارائه داده اند که اين اطلاعات بررسي شده و در صورت صحت بسياري از مشکلات سپرده گذاران رفع مي شود.
    به گزارش خانه ملت، مسعود پزشکيان در تشريح نشست صبح چهارشنبه نمايندگان سران قوا به منظور بررسي آخرين وضعيت سپرده گذاران موسسه مالي و اعتباري کاسپين گفت: موسسه مالي و اعتباري کاسپين که موظف شده بود تا سقف مبلغ 100 تا 200 ميليون تومان به تمامي سپرده گذاران موسسه مالي و اعتباري کاسپين پرداخت کند براي اينکه شاکله خود را حفظ کند، با وجود ايجاد خط اعتباري به برخي از سپرده گذاران سعي مي کرد که مبلغ سپرده ها را به صورت کامل پرداخت نکند. وي ادامه داد: ظرف يکي دو روز گذشته با اين موسسه مذاکراتي صورت گرفت که با توجه به اينکه خط اعتباري براي پرداخت سپرده ها فراهم شده است بايد پرداخت سپرده ها را انجام دهد و نبايد مراجعه کنندگاني که در اين موسسات سپرده گذاري کرده اند مشکلي پيدا کنند.
    وي با اشاره به اينکه در حال حاضر بحث اصلي سپرده گذاران بالاي سقف 100 و 200 ميليون تومان هستند، اضافه کرد: بخشي از موسساتي که علاوه بر کاسپين، وحدت، بدر طوس و البرز ايرانيان مشکل دارند بايد مشکلات آنها توسط بانک مرکزي پيگيري شود و در چارچوب همين تصميمات براساس روالي که طي شده سپرده افرادي که سپرده هاي محدود داشته اند، را پرداخت کند.
    
    
    ساماندهي مشاغل و اصناف ابلاغ شد
     آيين نامه ساماندهي مشاغل، اصناف و فعاليت هاي شهري از سوي معاون اول رئيس جمهوري ابلاغ شد. به گزارش ايسنا، هيات وزيران در جلسه ۳۰ مهرماه ۹۶ به پيشنهاد وزارت کشور در اجراي بند ۲۰ ماده ۵۵ اصلاحي قانون شهرداري مصوب ۱۳۴۵، آيين نامه ساماندهي مشاغل و اصناف مزاحم شهري را تصويب کرد. در ماده (۵) اين آيين نامه به وظايف و تکاليف دستگاه ها براي ساماندهي اصناف و مشاغل اشاره شده که بند (الف) آن مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاري اتاق اصناف ايران است. طبق اين گزارش، ايجاد ظرفيت براي استقرار صنوف موجود در شهرها و شهرک هاي صنفي و راه اندازي سامانه هاي خدمات الکترونيک مشاغل شهري از جمله مهم ترين تکاليف و وظايف هدفگذاري شده در اين بند است. الزام به گذراندن دوره هاي آموزشي، محيط زيست، بهداشت و ايمني از سوي صاحبان و کارکنان واحدهاي صنفي بر اساس ماده (۱۷) قانون نظام صنفي کشور مصوب ۱۳۸۲ نيز بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاري اتاق اصناف ايران است.
    
    
    9 ماه مهلت استفاده از تسهيلات 1.5 ميليارد دلاري توسعه روستايي
    معاون توسعه روستايي معاون اول رئيس جمهوري گفت: استان ها فقط 9 ماه براي بهره گيري از منابع يک ونيم ميليارد دلاري پيش بيني شده صندوق توسعه ارزي کشور در قالب طرح توسعه و اشتغالزايي روستايي فرصت دارند.
    به گزارش ايرنا، ابوالفضل رضوي افزود: در صورتي که استاني در عملکرد خود کوتاهي کند، 30 درصد تسهيلات پيش بيني شده به استاني تعلق مي گيرد که عملکرد بهتري داشته باشد. وي حداکثر زمان بهره گيري از اين منابع را 9 ماه اعلام کرد و يادآورشد: شهريور سال 97، تمام استان ها و دستگاه هاي متولي بايد گزارش نهايي خود را از اقدامات انجام شده در اين زمينه ارائه کنند. رضوي حداقل تسهيلات پيش بيني شده براي پروژه هاي اشتغالزايي روستايي در قالب روستا تعاون را يک ميليارد ريال و سقف در اختيار استان هاي آن را 25 ميليارد ريال اعلام و تاکيد کرد: آن نوع تعاوني مورد پذيرش براي پرداخت اين تسهيلات است که اعضاي آن را يک خانواده تشکيل ندهند و به حتم بايد چندين خانواده در آن مشارکت داشته باشند. معاون توسعه روستايي معاون اول رئيس جمهوري گفت: چهار بانک توسعه تعاون، کشاورزي، پست بانک و صندوق کارآفريني اميد مسئوليت پرداخت اين تسهيلات را بر عهده دارند و حداکثر زماني که بايد براي توجيه پذيري طرح هاي ارائه شده روستايي صرف کنند يک ماه پيش بيني شده است.وي به زمينه هاي مساعد با نياز آبي کم براي اشتغالزايي در روستاها را خياطي، توليد لباس، صنايع دستي و سنگ هاي زينتي معرفي کرد و از مذاکره با انجمن قماش داران ايران براي حمايت از طرح ها و پروژه هاي روستايي خبر داد.
    رضوي از پيش بيني خدمات مورد نياز اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، درماني، آموزشي و ورزشي براي روستاييان خبر داد و گفت: بناست تمام اين خدمات در قالب مجتمع هاي صنعتي، فرهنگي، درماني، آموزشي و ورزشي براي دهستان ها ارائه شود و تمام روستاييان حاضر در آن دهستان از اين خدمات بهره مند شوند.
    
    
    ممنوعيت تردد کاميون هاي بالاي 50 سال از ابتداي سال 97
    رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور گفت: از ابتداي سال 97 از تردد کاميون هاي بيش از 50 سال در راههاي کشور جلوگيري مي شود. داود کشاورزيان در گفت و گو با ايرنا، افزود: محدوديت تردد کاميون هاي فرسوده با بيش از 50 سال سن در راه هاي کشور انگيزه نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي را بيشتر مي کند. معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه کاهش تردد کاميون هاي فرسوده در سطح راه هاي کشور ايمني تردد را ارتقا مي دهد، يادآور شد: کاهش مصرف سوخت و جلوگيري بيشتر از آلودگي هوا از مزيت هاي نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي است.
    رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي تصريح کرد: با اعمال اين محدوديت هر چند که نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي در کشور سرعت بيشتري مي گيرد اما باز هم شرايط مطلوبي در اجراي طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي محقق نمي شود.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6690 به تاريخ 21/10/96، صفحه 5 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه روزنامه نگاري الكترونيك
متن مطالب شماره 3 (پياپي 11)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است