|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/10/21: وارث مشحون
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4032
چهارشنبه دوم اسفند ماه 1396خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3999 21/10/96 > صفحه 15 (ورزش) > متن
 
      


گزارش يك 
وارث مشحون
طباطبايي يا مهندسي: كدام يك رييس فدراسيون بسكتبال مي شوند؟

نويسنده: وحيد جعفري


    محمود مشحون هم بازنشسته بود و هم بالاي ٧٠ سال سن داشت و طبق قانون بايد از رياست فدراسيون بسكتبال كنار مي رفت. او ٧٦ سال سن داشت و بازنشسته آموزش و پرورش بود: اما با توجه به ارتباطاتي كه داشت همچنان در راس اين فدراسيون باقي مانده بود تا اينكه اولتيماتوم سازمان بازرسي كل كشور به دستگاه هاي دولتي منجر به اين شد تا مسعود سلطاني فر، وزير ورزش جلسه اي با رييس كهنه كار بسكتبال گذاشته و او را راضي به استعفا كند، چرا كه در غير اين صورت و با بركناري اش توسط وزارت ورزش بحث مداخله دولت در رشته بسكتبال مطرح مي شد و احتمال تعليق پيش مي آمد، پس بهترين راه همان صحبت وزير با مشحون بود تا او با احترام به قوانين، خود استعفا داده و از رشته اي كه سال ها در انحصارش بود، كنار برود. مشحون در دوران نوجواني بسكتبال بازي مي كرد و در ادامه به تيم ملي راه يافت و نخستين بار سال ٤٥ رييس هيات بسكتبال ري شد و در ادامه پله هاي ترقي را طي كرد تا اينكه سال ٥٨ بعداز انقلاب به جاي برادرش كمال رييس اسبق اين فدراسيون به رياست فدراسيون بسكتبال رسيد. او هر وقت از بسكتبال كنار گذاشته شد به هندبال رفت و در نخستين فرصت بازگشت. مشحون سال ٥٩ و ٦٢ رياست فدراسيون هندبال را به دست گرفت. او از سال ١٣٨١ به غير از يك دوره هفت ماهه، به صورت پيوسته رياست فدراسيون بسكتبال را برعهده داشت و درحالي كه هنوز از دوره چهار ساله اش يك سال ونيم باقي مانده بود، بالاخره تصميم به استعفا گرفت. با كنار رفتن او اين سوال مطرح شد كه چه كسي جانشين مشحون خواهد شد؟ جالب اينكه مشحون بعد از استعفا تصميم گرفت در انتخابات كميته ملي المپيك شركت كند و ثبت نام هم كرد: اما خيلي زود از اين اتخابات نيز انصراف داد! انصراف محمود مشحون از جمع كانديداهاي نايب رييسي كميته ملي المپيك نه تنها غيرمنتظره نبود، بلكه تا حد زيادي هم قابل پيش بيني بود، چراكه نهادهاي نظارتي در نامه اي رسمي به كميته ملي المپيك به كنار گذاشته شدن افراد دوتابعيتي تاكيد كرده بودند! از همين رو درست به فاصله چند روز پس از ارسال اين نامه، مشحون انصراف خود را از حضور در انتخابات كميته ملي المپيك اعلام كرد تا مشخص شود كه او علاوه بر اينكه بالاي ٧٠ سال سن داشته و بازنشسته بوده، دو تابعيتي هم است. در واقع مشحون كه به خاطر بازنشستگي مجبور به استعفا از رياست فدراسيون بسكتبال شده بود با مجوزي كه از هيات اجرايي كميته ملي المپيك به واسطه معرفي به عنوان كارشناس خبره گرفت، توانست عضو مجمع اين كميته شود و به همين دليل نامزد شدنش براي انتخابات بلامانع بود: اما به خاطر فشار نهادهاي نظارتي و تصميم به كناره گيري، نام وي در نهايت از فهرست كانديداها پاك شد. حالا شنبه انتخابات فدراسيون بسكتبال پس از كش و قوس هاي فراوان بر سر تاييد صلاحيت نامزدها و زمان برگزاري برگزار خواهد شد و همه منتظر هستند تا ببينند چه كسي رييس فدراسيون بسكتبال خواهد شد. اين انتخابات دو روز قبل از انتخابات كميته ملي المپيك برگزار مي شود تا شائبه اي در خصوص برگزاري اين انتخابات ايجاد نشود.
     بهروز منتقمي، سيدمهرداد هاشمي، رمضانعلي دولو، مهرداد آگين، مازيار ناظمي، سيدحسن طباطبايي، كرم الله عليمرادي، رضا درويش، غلامعلي محمد عليپور، رضا مهندسي، رامين احمدي طباطبايي، محمد رضاعلي، جواد داوري و حسن ميرزاآقابيك ١٤ نامزد تاييد صلاحيت شده براي شركت در انتخابات هستند كه در اين بين به نظر مي رسد شانس سيدحسن طباطبايي و رضا مهندسي بيشتر از سايرين باشد، چرا كه ميرزا آقابيگ تازه روز گذشته صلاحيتش تاييد شده و تا حدود زيادي فرصت را از دست داده است. حال بايد منتظر ماند و ديد كه چه افرادي از اين انتخابات شلوغ، انصراف خواهند داد تا با توجه به اين موضوع، بازي انتخابات را خواند. شايعات زيادي در مورد حمايت وزارت ورزش يا مشحون از گزينه هاي مورد نظرشان مطرح شده است اما اينطور كه به نظر مي رسد تا انصرافي ها مشخص نشوند و انتخابات برگزار نشود، به درستي نمي توان گفت كه چه كسي رييس آينده بسكتبال ايران خواهد بود. مازيار ناظمي، مسوول روابط عمومي وزارت ورزش فردي بود كه گفته مي شد با حمايت وزارتخانه پا به انتخابات گذاشته اما با اينكه خود گفته است تا آخر در انتخابات خواهد ماند، شواهد حكايت از اين دارد كه او در آخرين لحظات به نفع گزينه اي كه شانس بالايي براي رياست دارد و به توافق رسيده اند، كنار خواهد كشيد! در واقع به نظر مي رسد كه دوئل اصلي بين همان طباطبايي و مهندسي خواهد بود. مهندسي از قديمي هاي بسكتبال است كه سابقه حضور در هيات رييسه فدراسيون را دارد. او در زمان پرورش نسل طلايي بسكتبال ايران در فدراسيون بود و در كميته آموزش نيز فعاليت هاي گسترده اي انجام داده بود. طباطبايي كه اين روزها مديريت مجموعه ورزشي آزادي را بر عهده دارد، پيش از اين از طرف وزارت ورزش به عنوان سرپرست سه فدراسيون وزنه برداري، كاراته و دووميداني انتخاب شده بود و جالب اينكه در هر سه رشته هم موفق بود به نحوي كه خانواده اين رشته ها رضايت كامل از طباطبايي داشتند: اما با اين وجود او در انتخابات اين سه فدراسيون ورود نكرد تا افراد ديگري سكان هدايت اين رشته ها را به دست گيرند. حالا او عزم خود را جزم كرده تا رييس فدراسيون بسكتبال شود و گفته مي شود اصلي ترين گزينه براي تصدي اين پست است. او اعلام كرده كه برنامه جامعي براي بكستبال تهيه كرده و در نظر دارد در صورتي كه اعضاي مجمع به او اعتماد كرده و راي دهند، به عنوان رييس اين فدراسيون دست به كارهاي مهمي بزند تا عقب افتادگي هاي بسكتبال در سال هاي اخير جبران شده و اين رشته يك بار ديگر به روزهاي خوب خود بازگردد. مجمع انتخاباتي فدراسيون بسكتبال ساعت ١٠ صبح روز شنبه ٢٣ دي ماه در آكادمي ملي المپيك و پارالمپيك تهران برگزار و بالاخره وارث محمود مشحون مشخص خواهد شد.
    گزارش يك: وارث مشحون / طباطبايي يا مهندسي: كدام يك رييس فدراسيون بسكتبال مي شوند؟
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3999 به تاريخ 21/10/96، صفحه 15 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    آثار ديگري از "وحيد جعفري"

  بيرون از گود
وحيد جعفري، اعتماد 2/12/96
مشاهده متن    
  ايران: امريكا را تحريم كرد / كناره گيري قهرمان شش دوره متوالي جام جهاني كشتي آزاد
وحيد جعفري، اعتماد 25/11/96
مشاهده متن    
  اتوريته رسول / گزارش «اعتماد» از بازگشت خادم به گود
وحيد جعفري، اعتماد 10/11/96
مشاهده متن    
  كورس خودسر / گزارش «اعتماد» از اسب هاي معتاد مسابقات اسبدواني گنبد كاووس
وحيد جعفري، اعتماد 24/10/96
مشاهده متن    
  تختي در مرگ رويين تن شده / تختي، روح زيبا اما صدمه ديده عصر ما است
وحيد جعفري، اعتماد 17/10/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مهندسي معدن
متن مطالب شماره 36، پاييز 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است