|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/10/21: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9417
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9128 21/10/96 > صفحه 10 (اجتماعي) > متن
 
      


خبرمهدي محبي: 6 هزار موبايل قاچاق از كار افتاد
    رئيس اتحاديه دستگاه هاي مخابراتي و گوشي تلفن همراه از پايان فرصت يك ماهه و خروج ۶ هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق از شبكه مخابرات خبر داد.به گزارش تسنيم، مهدي محبي با اشاره به اينكه اين رقم هر روز افرايش خواهد يافت افزود: 700 عدد از اين تعداد گوشي تاكنون از كشور خارج شده كه به احتمال زياد صاحبان آن مهمان بوده است.وي با بيان اينكه تلفن هاي از دسترس خارج شده دوباره به شبكه متصل نخواهد شد، گفت: اگر شخصي يك عدد گوشي تلفن همراه خود را بدون اطلاع به گمرك، وارد كشور كرده باشد با مراجعه به فرودگاه ورودي و ارائه پاسپورت و پرداخت عوارض گمركي مجوز اتصال گوشي را به شبكه مخابرات دريافت مي كند.محبي در خصوص گوشي هايي كه با تعداد زياد به كشور وارده شده است افزود: وارد كننده اين گوشي ها بايد همه اين دستگاه ها را از كشور خارج كرده و مجدد از مبادي رسمي وارد كند كه پس از پرداخت عوارض گمركي اين گوشي ها نيز وارد شبكه مخابرات خواهد شد.رئيس اتحاديه دستگاه هاي مخابراتي و گوشي تلفن همراه با اشاره به اينكه همه گوشي هاي خريداري شده از تاريخ 14/09/96 تحت طرح ريجستري قرار خواهد گرفت ادامه داد: اگر اين گوشي ها قاچاق باشد پس از يك ماه از سرويس دهي خارج خواهد شد.
    
    
    محسن بهرامي: چيني ها عمليات اطفاي حريق را متوقف كردند
    سخنگوي شركت ملي نفت كش از توقف عمليات اطفاي حريق نفت كش حادثه ديده ايراني توسط دولت چين خبر داد و گفت: شركت نفت كش با سازمان بنادر و دريانوردي مذاكره كرده تا اگر شرايط مساعد بود هلي بورد انجام شود و تيم عملياتي از ايران با هلي كوپتر به منطقه اعزام شود.محسن بهرامي در گفتگو با ايسنا، با اشاره به آغاز عمليات اطفاي حريق توسط تيم چيني از ساعت ۵ بامداد به وقت ايران، اظهار كرد: چيني ها به بهانه بدي آب و هوا و به دليل احتراق كوچكي كه روي نفت كش رخ داده بود عمليات اطفاي حريق را متوقف كردند.وي به اين سوال كه آيا ايران قصد اعزام مقامات بلندپايه به چين براي پيگيري بيشتر اين موضوع را دارد يا خير، پاسخ داد: نفرات ايران در محل حريق مشغول هستند. همچنين سعي مي شود از ايران دولت چين را ترغيب كنيم.سخنگوي شركت ملي نفت كش با اشاره به مذاكره با ژاپن براي مشاركت در اطفاء حريق، گفت: ژاپني ها آمادگي مشاركت در اطفاي حريق را دارند. همچنين امكانات آنها مناسب است. اگر ايران بخواهد تيم عملياتي به منطقه اعزام كند به ۲۰ روز وقت نياز است.
    
    
    جدال شهرداري و بنياد شهيد براي وضعيت شهداي آتش نشان پلاسكو به كجا رسيد؟
    مكاتبات ميان بنياد شهيد و شهرداري نشان دهنده آن است كه نتيجه مطلوبي از اختلاف قديمي براي شهيد محسوب كردن شهداي آتش نشان حاصل نشده است.به گزارش تسنيم، چندي است كه ميان مسئولان شهرداري و مسئولان بنياد شهيد در مورد موضوع شهيد محسوب شدن يا نشدن شهداي آتش نشان پلاسكو پرسش و پاسخ هايي رد و بدل شده است كه شائبه ادامه جدال قديمي بنياد شهيد و آتش نشاني را براي تصويب قوانين جديد ايجاد كرده است. زيرا مقررات شوراي شهر كه چندي است تسهيلاتي را براي شهداي آتش نشان تصويب كرده است، مي تواند اين قوانين را فقط براي عوامل خود در تهران به كار ببرد. نمي تواند قانونگذاري مستقلي دراين زمينه بكند.شوراي شهر و شهرداري مي خواستند كه اين آتش نشان ها شهيد محسوب شوند.درهيئت هاي دولت قبلي هم بحث شد و قرار شد روي آن كار شود اما اين جدال به نتيجه نهايي نرسيد.خلا قانوني به خاطر تصويب نشدن اين مصاديق توسط هيئت وزيران كار را نيمه تمام گذاشته است. قانونگذار تهيه آيين نامه مصاديق را بر عهده هيئت وزيران گذاشته بود. هيئت وزيران هم سال 93 و سال هاي اخير آن را نهايي كرد اما در مصاديق چيزي در اين زمينه نيامده است.
    
    
    عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران: برخي موارد طرح ترافيك جديد با ابهام روبه رو است
    عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران با اشاره به طرح جديد ترافيك گفت: اين طرح با برخي از ابهامات از جمله عوارض طرح و برخي موارد ديگر روبه رو است.زهرا نژادبهرام در گفتگو با تسنيم با اشاره به برگزاري جلسات اعضاي شوراي شهر تهران در خصوص بررسي موارد مختلف طرح جديد ترافيك، اظهار كرد: اين جلسات با حضور اعضاي شوراي شهر تهران و معاون حمل ونقل و ترافيك شهرداري تهران برگزار شده است.وي تصريح كرد: اين جلسات طي هفته هاي آتي ادامه خواهد داشت تا بتوانيم ابهاماتي را كه در طرح جديد ترافيك وجود دارد مورد بررسي قرار دهيم و در نهايت تصميم گيري كنيم.عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران در پاسخ به اين پرسش كه آيا لايحه طرح جديد ترافيك در بهمن ماه در صحن شورا بررسي خواهد شد يا خير، بيان كرد: تلاش مي شود با رفع ابهامات اين لايحه در همين زمان اعلام شده در صحن بررسي شود.نژادبهرام با بيان اينكه اعضاي شوراي شهر تهران با كليات طرح مخالف نيستند، گفت: تنها مواردي در جزئيات طرح وجود دارد كه بايد به آنها پرداخته شود و در صورتي كه اين ابهامات برطرف شود طرح نيز تصويب خواهد شد.
    
    
    رئيس اورژانس تهران: موتورلانس ها در ١٤١ نقطه تهران فعال هستند
    رئيس اورژانس تهران گفت:از ۵ مرداد امسال موتورلانس ها آغاز به كار كرده اند و درحال حاضر در ۱۴۱ نقطه شهر تهران موتورلانس ها فعال هستند كه تراكم و فعاليت آن ها به حجم ماموريت در آن نقاط و محلات بستگي دارد.به گزارش ايسنا، دكتر پيمان صابريان در مراسم رونمايي از نرم افزار اورژانس ۱۱۵ با بيان اينكه روزانه ١٠٠٠ تماس مزاحم با اورژانس برقرار مي شود، گفت: از مردم خواهش مي كنيم تماس بي مورد و غيرمرتبط نگيرند.وي با بيان اينكه با توجه به ترافيك شهري، موتورلانس ها به خدمت رساني بهتر به مردم كمك مي كنند،اظهاركرد: درسال جاري بيشترين ماموريت ها در آذرماه بود كه ۱۹ هزار و ٥٧٥ ماموريت گزارش شد يعني هر موتورلانس تقريبا روزانه ۷ ماموريت انجام داده است
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9128 به تاريخ 21/10/96، صفحه 10 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 7 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه نيازمنديهاي ساختمان
متن مطالب شماره 25، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است