|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/11/24: عليرضا صميمي، محمدرضا سنگ سفيدي و حسين طيبي در گفت و گو با «ايران»: حالا قهرماني جام جهاني فوتسال را مي خواهيم
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6788
پنجشنبه سوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6717 24/11/96 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


عليرضا صميمي، محمدرضا سنگ سفيدي و حسين طيبي در گفت و گو با «ايران»: حالا قهرماني جام جهاني فوتسال را مي خواهيم


نويسنده: حامد جيرودي

تيم ملي فوتسال ايران در پانزدهمين دوره جام ملت هاي آسيا براي دوازدهمين بار به قهرماني رسيد تا بار ديگر خود را به عنوان قدرتمندترين تيم فوتسال قاره کهن معرفي کند. اما اين قهرماني براي تيمي که در دوره قبل مسابقات جام جهاني به مقام سوم رسيده، به انگيزه خوبي تبديل شده تا بتواند به رويايي بزرگ تر يعني قهرماني جام جهاني 2020 بينديشد. هدفي وسيع که در ذهن و فکر بازيکنان تيم ملي فوتسال رخنه کرده و آنها حالا در فکر قهرماني جهان هستند. اين آرزويي است که عليرضا صميمي، محمدرضا سنگ سفيدي و حسين طيبي در گفت وگويي که با «ايران» داشتند، به آن اشاره کردند.
    
    

    
    صميمي: يک سر و گردن از تيم هاي آسيايي بالاتريم
    عليرضا صميمي، دروازه بان تيم ملي فوتسال درباره جام ملت هاي آسيا و قهرماني اين دوره از رقابت ها، چنين توضيح داد: «خوشبختانه ما توانستيم بازي ها را خيلي خوب شروع کنيم و در ادامه هم حريفان مان را شکست دهيم و قهرمان شويم. ما نشان داديم که يک سر و گردن از تيم هاي آسيايي بالاتر هستيم. چرا که فکرمان جهاني است. هدف مان حضور در فينال جام جهاني است و مي خواهيم ثابت کنيم که ايران در رنکينگ جهاني مي تواند بالاتر از اين هم بيايد.» وي درباره دروازه باني خودش و اينکه چه شرايطي داشته هم صحبت کرد: «اين رقابت ها آيتم برترين گلر آسيا را نداشت. چون من کمترين گل خورده را داشتم که اين را هم مديون مربي خوبم امير فراشي هستم. او در تمرينات خيلي به من کمک کرد و همچنين دوست خوبم سپهر محمدي که با کمک هم توانستيم کمترين گل خورده جام را داشته باشيم. بالاخره وظيفه سنگيني روي دوش ماست و توقع زيادي از گلرهاي ايراني مي رود و بايد بهترين باشيم و گل نخوريم.»
    صميمي درباره اينکه آيا تصميم دارد لژيونر شود يا خير؟ چنين واکنشي داشت: «ليگ فوتسال ايران، جزو ليگ هاي خوب دنيا محسوب مي شود و در بين 4، 3 ليگ برتر است. قطعاً من هم دوست دارم در تيم خوبي بازي کنم اما بايد از تيم فعلي خودم که مس سونگون و قهرمان ايران است و در جام باشگاه هاي آسيا حضور دارد، بهتر باشد. فکر مي کنم تيم هاي بالاي جدولي اسپانيا يا روسيه خيلي خوب باشند و دوست دارم در آن تيم ها هم بازي کنم.» وي درخصوص سوالي مبني بر اينکه اگر خبرنگار بود، چه تيتري براي تکرار قهرماني ايران در جام ملت ها مي زد، اين پاسخ را داد: «شير همچنان شير است يا عادت ما به قهرماني.» البته شايد خيلي ها فکر کنند اين قهرماني راحت به دست آمده اما اين طور نيست و فشار رواني زيادي روي ما بود. براي اينکه در آسيا فقط بايد قهرمان شويم تا مردم راضي شوند.»
    
    

    
    سنگ سفيدي: نگاه و اهداف ما از آسيا بالاتر است
    محمدرضا سنگ سفيدي، بازيکن تيم ملي فوتسال هم که در اين رقابت ها حضور داشت، به خبرنگار «ايران» گفت: «ما در سال 2014 در ضربات پنالتي به ژاپن باخته بوديم و خاطره بدي از اين تيم داشتيم و به دنبال فرصتي بوديم تا آن باخت را جبران کنيم و چه جايي بهتر از بازي فينال که به لطف خدا و کمک بچه ها و کادر فني توانستيم ببريم و به قهرماني برسيم.» وي ادامه داد: «ايران درحال حاضر سلطان فوتسال آسياست و همه تيم هاي برتر دنيا هم به ايران احترام مي گذارند. نگاه و اهداف ما از آسيا بالاتر است و به قهرماني جام جهاني 2020 فکر مي کنيم و اميدوارم با برنامه ريزي مدون، بتوانيم به آن برسيم.» سنگ سفيدي درباره وضعيت خودش يادآور شد: «من در يک سال گذشته در تيم ملي بودم اما نمي دانم اسمش را بدشانسي بگذارم يا خيريت؛ مصدوم بودم و در بازي هاي داخل سالن آسيا هم محروم بودم. براي همين کمي از تيم دور شده بودم. در 3 بازي اول هم از عملکرد خودم راضي نبودم اما با صحبت هايي که آقاي ناظم الشريعه با من داشت، توانست از لحاظ ذهني من را برگرداند و در بازي با ازبکستان، تايلند و ژاپن از خودم راضي بودم اما بايد ديد نظر کادر فني چيست.» اين بازيکن درخصوص اينکه چرا لژيونر کمي در اروپا داريم؟ چنين واکنشي داشت: «اول اينکه حسين طيبي از ايران در تيم «غيرت» بازي مي کند که قهرمان اروپاست و بازيکنان برزيلي آرزو دارند که در غيرت بازي کنند. بعد هم اين به خواست خود بازيکن برمي گردد. ليگ ايران هم سطحش خيلي بالاست و وقتي برزيلي ها مي آيند در ليگ ايران بازي مي کنند، اين نشان از کيفيت بالاي ليگ ما دارد. ضمن اينکه از نظر مالي هم تفاوت چنداني با ساير ليگ ها ندارد و به خود بازيکن بستگي دارد که در اين شرايط بماند يا برود.»
    
    

    
    طيبي: اميدوارم به اندازه همين قهرماني ها به فوتسال احترام بگذارند
    حسين طيبي که با 14 گل عنوان آقاي گلي اين دوره از جام ملت هاي آسيا را به دست آورد، درباره قهرماني تيم ملي به خبرنگار «ايران» گفت: «خدا را شکر مي کنم که توانستيم از عنوان قهرماني مان دفاع کنيم و جام را به ايران بياوريم تا دل مردم شاد شود. در اين دوره، تيم ها پيشرفت خوبي داشتند. فوتسال در آسيا روز به روز پيشرفت مي کند و تيم ها مربيان خارجي آورده اند و خودشان را به فوتسال روز دنيا نزديک کرده اند. براي همين اين قهرماني بيشتر از 2016 به ما چسبيد. تيم هاي مدعي و در کل همه را برديم و هيچ جاي حرف و حديثي را هم باقي نگذاشتيم. اين قدرت فوتسال ايران را نشان مي دهد و همه تيم ها در آسيا و جهان به ما احترام مي گذارند.» وي درباره آقاي گلي اش هم چنين نظر داد: «از اول هدف ما قهرماني بود و بازي به بازي جلو مي رفتيم. خدا را شکر کنارش بحث آقاي گلي هم براي من پيش آمد. من در جام ملت هاي 2014 ويتنام هم آقاي گل شده بودم. در جام ملت هاي 2016 دو گل کم آوردم اما در 2018 جبران کردم و عنوان آقاي گلي ام را پس گرفتم که اين موضوع با زحمت تک تک بچه ها به دست آمد که اين آقاي گلي را هم به مادرم تقديم مي کنم.» طيبي درباره وضعيت آينده تيم ملي هم خاطرنشان کرد: «همان طور که مي دانيد، ما جام جهاني 2020 را در پيش داريم و قبل از آن هم جام ملت ها که 4 تيم اول آن به جام جهاني راه پيدا مي کنند و براي همين کار سخت تر است. براي همين اگر ما مي خواهيم در رنکينگ جهاني جايگاه بهتري را کسب کنيم يا مقام بهتري در جام جهاني داشته باشيم و به قهرماني فکر کنيم، بايد شرايط تغيير کند و از لحاظ امکاناتي خيلي بهتر شود. بازي تدارکاتي با تيم هاي بزرگ خيلي به ما کمک مي کند. اميدوارم نگاه مسئولان به فوتسال ويژه تر شود. چون واقعاً ما فوتسالي ها مظلوم واقع شده ايم و اميدوارم به اندازه همين قهرماني ها براي بچه هاي فوتسال احترام و شخصيت قائل شوند.» اين لژيونر فوتسال ايران که در تيم غيرت قزاقستان بازي مي کند، درباره اينکه آيا از ديگر تيم هاي مطرح اروپايي هم پيشنهاد دارد يا خير، چنين واکنشي داشت: «درباره تيم مطرح بايد بگويم که غيرت قهرمان اروپاست و اگر 4 تيم مطرح فوتسال در دنيا را بخواهيد نام ببريد، مطمئن باشيد يکي از آنها غيرت است. شرايط درحال حاضر خيلي خوب است و راضي هستم و حالا بايد ديد در آينده چه اتفاقاتي مي افتد.»
    
    
    خداحافظي فرهاد توکلي بعد از قهرماني
    فرهاد توکلي ستاره فوتسال ايران که در جام ملت هاي آسيا خوش درخشيد، از بازي هاي ملي خداحافظي کرد. وي در ديدار پاياني فوتسال جام ملت هاي آسيا مانند ساير بازي ها يکي از بازيکنان تاثيرگذار ايران بود و يک گل نيز به ثمر رساند. اين بازيکن 29 ساله بعد از اتمام مسابقات، با انتشار عکس و متني کناره گيري خود از تيم ملي را اعلام کرد و نوشت: «تبريک به همه مردم ايران و فوتسال دوست هاي عزيز. خدايا شکرت. امروز آخرين بازي ملي من بود و خوشحالم که سهم کوچکي در بزرگ ترين افتخارات فوتسال کشورم در کنار طلايي ترين نسل تيم ملي داشتم. با تشکر از همه کساني که من را در اين مسير کمک کردند. آرزوي موفقيت براي تيم ملي در آينده. زنده باد ايران.» اين خداحافظي در حالي رخ داده که توکلي هنوز توان بازي در تيم ملي را دارد. البته گفته مي شود که نزديکان وي تلاش مي کنند وي را از تصميم خود منصرف کنند و حتي حسين طيبي هم در گفت و گويي که داشت اعلام کرد که او را به تيم ملي برمي گردانند. برخي اخبار تاييد نشده حکايت از برنامه ريزي توکلي براي ادامه زندگي خارج از ايران دارد. حسين شمس سرمربي اسبق تيم ملي فوتسال در اين باره گفته: «توکلي بهترين عقب گير آسيا و يکي از بهترين هاي دنيا است. فدراسيون فوتبال و هم تيمي هايش بايد هرکاري که مي توانند بکنند را انجام دهند تا توکلي از تصميمش منصرف شود. او اگر مي خواهد در خارج از کشور زندگي کند عيبي ندارد. حتي اگر آن طرف دنيا هم باشد، فدراسيون در هر بازي تيم ملي برايش بليت مي گيرد تا در بازي هاي تيم ملي شرکت کند.»
    
    
    عليرضا صميمي، محمدرضا سنگ سفيدي و حسين طيبي در گفت و گو با «ايران»: حالا قهرماني جام جهاني فوتسال را مي خواهيم
    


 روزنامه ايران، شماره 6717 به تاريخ 24/11/96، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    آثار ديگري از "حامد جيرودي"

  جوانگرايي در جام جهاني؟! / استدلال هاي عجيب كي روش درباره سيدجلال
حامد جيرودي، ايران 1/3/97
مشاهده متن    
  قلم قرمز روي نام سيد جلال و 2 آبي پوش! / فهرست 24 نفره تيم ملي براي اردوي تركيه اعلام شد
حامد جيرودي، ايران 31/2/97
مشاهده متن    
  طيبي: مهم ترين جايزه ماندگاري نامم است / گفت و گوي «ايران» با لژيونر و آقاي گل فوتسال
حامد جيرودي، ايران 27/2/97
مشاهده متن    
  تا 1399 با پروفسور / ماجراي تمديد قرارداد برانكو كه طول كشيد و بالاخره ديروز 2 سال ديگر ماندني شد
حامد جيرودي، ايران 25/2/97
مشاهده متن    
  گفت و گوي «ايران» با سرمربي و 3 بازيكن تيم ملي فوتسال بانوان: پيام هاي پرمهر، خستگي مان را رفع كرد
حامد جيرودي، ايران 24/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Nursing Practice Today
متن مطالب شماره 18، Spring 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است